Skocz do zawartości

Zmiany w ofercie (kanałach Polsat Box) - czy można wypowiedzieć umowę?


Duro Hombre
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cytat z icyfrowypolsat.pl

 

CBS Drama był kanałem gwarantowanym umową od 3 grudnia 2012r. do 17 maja 2016r. od pakietu Rodzinnego HD, a następnego dnia kanał został udostępniony abonentom bez gwarancji umową.

 

Cytat z ICOK

 

Jednocześnie informujemy, że nadawcy kanałów CBS Drama i Orange Sport podjęli decyzję o zakończeniu działalności w Polsce. Od 1 stycznia 2017 r. kanały te nie będą dostępne w ofertach programowych polskich dostawców. W miejsce kanału CBS Drama od 1 sierpnia 2016 r. nadajemy kanał CBS Action.

Jeżeli kanały te były gwarantowane w Twojej umowie lub aneksie, masz prawo do rozwiązania umowy abonenckiej bez obowiązku zwrotu ulgi (kary), jeśli była ona przyznana w umowie, a rozwiązanie nastąpi w okresie podstawowym. Pisemne oświadczenie o wypowiedzeniu umowy można złożyć do 31.01.2017 r. w Punkcie Sprzedaży Cyfrowego Polsatu lub przesłać pocztą na adres: Cyfrowy Polsat SA, ul. Łubinowa 4a, 03-878 Warszawa.

 

Daje to jednoznaczny wniosek. Każda umowa podpisana przed 17 maja 2016 może zostać rozwiązana bez konsekwencji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"TVN przekształci TVN Meteo Active w kanał o domu i ogrodzie, wykorzystując doświadczania w tym zakresie swojego właściciela – Scripps Networks Interactive. Grupa TVN otrzymała już zgodę Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji na zmiany w koncesji, a także wystąpiła o zmianę nazwy TVN Meteo Active na HGTV. Nowy kanał ma mieć charakter rekreacyjno-rozrywkowy związany ze stylem życia, rodziną, prowadzeniem domu i ogrodu."

 

Otrzymali zielone światło od KRRiT, więc zmieniają wszystko wedle przyzwolenia.

Sam już nie wiem co o tym myśleć, ale z informacji z sieci wynika że zakończy się na podmianie stacji w myśl tego "pseudo-rebrandingu".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety pozostaje ten sam nadawca i ta sama koncesja - ale temat jest mocno dyskusyjny, bo faktem jest, że oprócz nazwy zmienia się również diametralnie specjalizacja kanału. Niezależnie od tego jak CP podejdzie do tej zmiany to zapewne znajdą się osoby, które złożą wypowiedzenie powołując się na zmianę oferty programowej - a to czy CP podejmie próbę naliczenia jar umownych to juz jest kwestia wtórna - Regulamin jest tak skonstruowany, że CP wcale nie musi dochodzić ewentualnych roszczeń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poproszę innych użytkowników  o informacje. Mój ojciec od stycznia 2016 roku ma ważną umowę na Familijny HD. Teraz przed świętami dal się namówić konsultantce na Familijny Max HD. Dwa dni temu odstąpił od umowy (która miała by ważna od 3 stycznia) wysyłając maila ze skanem. Czy teraz może jeszcze skorzystać z ,,zerwania” starej umowy gdzie miał zagwarantowy CBS Drama na którego brak się nie zgadza czy aneks mimo wycofania jednak tu namieszał?

Wiem że np. Banki mimo odstąpienia od umowy traktują daną osobę jako klienta i nie może on skorzystać z promocji dla nowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chce definitywnie rozwiązać jego umowę i dać swój dekoder jak najszybciej (nie moge korzystać z CP ponieważ budowlańcy robiący wieczny remont budynku skasowali mi antene) żeby nie płacić podwójnego abonamentu (podpisałem aneks po czerwcu wiec CBS Drama mnie nie dotyczy a w ten TVN Meteo nie wierze że się uda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Likwidacja CBS Drama to powód do wcześniejszego rozwiązania umowy. Otrzymałem taką odpowiedź w ICOK:

Szanowny Panie 

Uprzejmie informujemy, że kanał CBS Drama był kanałem gwarantowanym w Pana Umowie. W związku z powyższym, przysługuje prawo do rozwiązania Umowy Abonenckiej bez zachowania okresu wypowiedzenia oraz bez kary, jednakże nie później niż 30 dni (31.01.2017 roku włącznie) od dokonania takiej zmiany ze skutkiem na koniec Okresu Rozliczeniowego, w którym przyjęto pisemne oświadczenie o rozwiązaniu Umowy Abonenckiej. 
W przypadku kontynuowania przedmiotowej sprawy prosimy nie usuwać treści poprzednich wiadomości. Zachowanie pełnej korespondencji przyśpieszy analizę zgłoszenia. 
Z poważaniem, 

 

Teraz pytanie: czy mogę już teraz złożyć w związku z tym wypowiedzenie umowy czy muszę czekać do 2 stycznia z pismem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chce definitywnie rozwiązać jego umowę i dać swój dekoder jak najszybciej (nie moge korzystać z CP ponieważ budowlańcy robiący wieczny remont budynku skasowali mi antene) żeby nie płacić podwójnego abonamentu (podpisałem aneks po czerwcu wiec CBS Drama mnie nie dotyczy a w ten TVN Meteo nie wierze że się uda.

 

Najpierw odstąpienie od umowy. Nie jestem pewien tylko mailowego odstąpienia od umowy. W tej chwili, szybko tego nie mogę zweryfikować, ale z tego co pamiętam, to ta forma nie była akceptowana.

Po potwierdzeniu, że wróciła umowa do poprzedniej (po 3 stycznia, czyli dacie początku nowego cyklu rozliczeniowego), składasz pismo o nieakceptowaniu zmian w umowie w postaci wyłączenia kanału CBS Drama. W ten sposób 2 lutego umowa zostanie zakończona. Tak powinno się udać bez większych problemów. Możesz też 31 grudnia 2016r., po uprzednim odstąpieniu, złożyć wypowiedzenie w imieniu ojca (podpisane jednak przez ojca), w związku z wyłączeniem kanału CBS Drama. Formalnie będzie ok, ale w systemie informatycznym CP i z tempem wprowadzania zmian na koncie może być już mniej radośnie. Skończy się na pewno kilkoma telefonami do CP lub mailami zanim sprawa się zakończy pozytywnie dla Twojego ojca, bo inaczej nie będzie mogła się zakonczyć.

Jeśli ojciec ma dekoder udostępniony, to do 30 dni od rozwiązania umowy dekoder musi być zdany w dowolnym APS-ie lub wysłany do CP.

Edytowane przez swojadroga
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw odstąpienie od umowy. Nie jestem pewien tylko mailowego odstąpienia od umowy. W tej chwili, szybko tego nie mogę zweryfikować, ale z tego co pamiętam, to ta forma nie była akceptowana.

Po potwierdzeniu, że wróciła umowa do poprzedniej (po 3 stycznia, czyli dacie początku nowego cyklu rozliczeniowego), składasz pismo o nieakceptowaniu zmian w umowie w postaci wyłączenia kanału CBS Drama. W ten sposób 2 lutego umowa zostanie zakończona. Tak powinno się udać bez większych problemów. Możesz też 31 grudnia 2016r., po uprzednim odstąpieniu, złożyć wypowiedzenie w imieniu ojca (podpisane jednak przez ojca), w związku z wyłączeniem kanału CBS Drama. Formalnie będzie ok, ale w systemie informatycznym CP i z tempem wprowadzania zmian na koncie może być już mniej radośnie. Skończy się na pewno kilkoma telefonami do CP lub mailami zanim sprawa się zakończy pozytywnie dla Twojego ojca, bo inaczej nie będzie mogła się zakonczyć.

Jeśli ojciec ma dekoder udostępniony, to do 30 dni od rozwiązania umowy dekoder musi być zdany w dowolnym APS-ie lub wysłany do CP.

 Dziękuje bardzo za informacje.Na pewno mailem bo jest w pouczeniu podany i konsultantka potwierdziła to. Zrobie tak jak napisałeś, że dopiero po 3 stycznia zrezygnuje w związku z CBS Drama a teraz tylko zadzwonię czy w systemie zaksiegowano odstąpienie od umowy.Jeszcze jedno- w każdym punkcie CP  nawet w pipidówce maja obowiązek przyjąć dekoder?Bo tu straszna chamówa jest ,jak chcesz cokolwiek załatwić (jak nie przyciśniesz to spławiają).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro w pouczeniu tak masz, to pierwszy krok masz załatwiony.

Tak, każdy APS musi przyjąć zwrot. Możesz to jednak zrobić dopiero po rozwiązaniu umowy (również Ty w imieniu ojca składając na protokole zwrotu sprzętu adnotację: "w imieniu abonenta" i składając swój podpis), wcześniej nie da rady.

PS. Nie każdego pakietu abonenci mogą rozwiązać umowę z powodu wyłączenia CBS Drama, dlatego istotne było pytanie o pakiet. CBS Drama był gwarantowany od pakietu Rodzinnego HD, a jest jeszcze pakiet Mini HD.

Edytowane przez swojadroga
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak podpisywałeś umowę, to wraz z nią powinieneś otrzymać PWU (Promocyjne Warunki Umowy) i tam masz wyszczególnione wszystkie kanały gwarantowane. Jeżeli nie masz tego dokumentu, to pozostaje ci wykonać telefon na infolinię.

Edytowane przez CPNews
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Czy ja zawierając umowę we wrześnie na pakiet Falimijny Max HD z internetem LTE mogę w styczniu wypowiedzieć telewizję w związku z wycofaniem CBS DRAMA? Skorzystałem z promocji Smart Dom, która dodatkowo obniża koszty abonamentu. Dostałem 2 miesiące TV za darmo ale dziś klient dostaje 6 msc.

Dlatego pytam Was czy mogę wypowiedzieć i podpisać umowę jeszcze raz z darmową TV na 6 msc? Lub wynegocjować coś lepszego przez infolinię?

 

Edit

 

Ok. już rozumiem, że musiałbym podpisać umowę przed 17 maja 2016. Nie było pytania.

Edytowane przez ŁukaszTS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnią umowę wycofałem ze względu na fightkub...

Dostałem 5 mcy free.

Jest sens znowu wycofywać ?

Są szanse na kolejne 5 mcy free ?

A masz CB Drama gwarantowany w umowie? Z mojej wiedzy wynika, że nie łapiesz się na wycofanie kanału CB Drama, ponieważ ostatnią umowę zawierałeś w sierpniu. Może usuną w styczniu TVN Meteo, to wtedy się "załapiemy" na wypowiedzenie z powodu usunięcia kanału. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba że potarguje się z nimi na skutek niedotrzymania warunków umowy w związku z zaprzestaniem emisji TVN Meteo Activ z dniem 1 stycznia 2017r. - ale tu jak wiemy zdania są podzielone (magia interpretacji hasła rebreding) :D I czekamy na oświadczenia Rzecznika CP. No chyba że user WSZtm będzie wystarczająco zdeterminowany i uzyska swój cel. Opisy tego wątku pokazują, że były takie precedensy :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...