Skocz do zawartości

Zmiany w ofercie (kanałach Polsat Box) - czy można wypowiedzieć umowę?


Duro Hombre
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

@fezuj dzięki za tą informację, gratuluje dociekliwości  :>  Kolejny raz dowodzi to na słuszną powściągliwość w temacie.

Aktualnie czasy są gorące (sprawa abonamentu) na takie niebezpieczne manewry, przełom roku może być już o wiele spokojniejszy.

Taki rozwój sytuacji niestety nie służy nam klientom....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. W związku z faktem, iż podpisując umowę w kwietniu 2016r. z CP nie otrzymałem wykazu kanałów gwarantowanych poprosiłem, cytuję " Zwracamm się z prośbą o przesłanie kopii umowy na powyższy adres e-mail wraz z wyszczegółlnieniem kanałów gwarantowanych oraz tych przyznanych promocyjnie"

 

Oto jaką odpowiedź uzyskałem "Szanowny Panie Uprzejmie informujemy, że w ramach obowiązującej Umowy posiada Pan dostęp do Pakietów:

- Familijny Max HD:  Polsat HD, TV4 HD, TV6, Polsat 2 HD, Polsat Café HD,Polsat Play HD, Polsat Jim Jam, TVP 1 HD, TVP 2 HD, TVN 24 HD,Discovery Life HD, Travel Channel HD, Disney XD, CBS Reality, AXN HD,Disney Channel HD, Superstacja, TVN Turbo HD,TVN Style HD, DTX HD, Nat Geo Wild HD, Disney Junior, FOX HD, TVP HD, TVNHD, Nickelodeon HD, TVN 7 HD, PolsatCrime & Investigation, Kino Polska, TVP Seriale, Food Network HD,Polsat Viasat History HD, Polsat Viasat Explore HD,Polsat Viasat Nature, Animal Planet HD, BBC HD, Boomerang, DiscoveryChannel HD, History HD, MTV Live HD, MTVPolska, National Geographic HD, Nick Jr., Nickelodeon, Vh1, FilmBox, BBCCBeebies, BBC Brit HD, BBC Earth HD, BBCLifestyle HD, Da Vinci Learning, MTV Rocks, TLC HD, TVP Rozrywka, TVRepublika, Polsat Romans, TVP 3, Kino PolskaMuzyka, Polsat News HD, TV Puls, Stopklatka TV, ID HD, Disco Polo Music,Polsat News 2, MUZO.TV, Lifetime HD, H2 HD,TVP Historia, TVP Kultura, TVN Fabuła HD, Nat Geo People HD, DiscoveryHistoria, Comedy Central HD, Cartoon NetworkHD, Discovery Science HD, TVP ABC, Doku HD.- Film HD: AXN White, AXN Black, AXN Spin HD, Comedy Central Family,FilmBox Premium, FilmBox Family, FilmBox Extra HD, FoxComedy HD, CBS Europa HD, FilmBox Action, Polsat Film HD, Sundance HD, CBSAction, Romance TV HD, FilmBox Arthouse, TNT HD, 13 Ulica HD, AMC HD,Universal Channel HD, SciFi.Pakiet Sport HD: Eurosport 1 HD, Eurosport 2 HD, Extreme Sports Channel HD,Fightbox HD, Polsat Sport HD, Polsat Sport Extra HD, TVPSport HD, Polsat Sport Fight HD, Polsat Sport News HD.Pakiet Cinemax HD: Cinemax HD, Cinemax 2 HD.W przypadku kontynuowania przedmiotowej sprawy prosimy nie usuwać treścipoprzednich wiadomości. Zachowanie pełnej korespondencji przyśpieszyanalizę zgłoszenia.Z poważaniem, 

W związku z powyższym zastanawiam się czy przy ewentualnym posłaniu wypowiedzenia (po likwidacji kanału UCH), będę mógł się powołać na tę korespondencje, w której widnieje powyższy kanał.

Co o tym myślicie?

Edytowane przez james24
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem 2x, na maila dostałem potwierdzenie że dostali wiadomość i cisza. Pierwszy raz pisałem 9 czerwca, drugi 13 więc jeszcze poczekam, ale chyba nie załapię się na tę wycieczkę, tfu wypowiedzenie :wink:

 

 

@up

Do mnie tez nie racza odpisac, a jak zadzwonilem do nich to przyjeli zgloszenie, tylko odpowiedzi na pytanie, czy mam gwarantowany, nie uzyskalem.

Przysłali mailem w formie pliku PDF po 3-cim zapytaniu przez icok.

Dla mojej umowy (nowej, nie aneks) zawartej w dniu 19.11.2016 obowiązywały "Warunki oferty - telewizja satelitarna dla nowych klientów" z dnia 05.09.2016. W tym czasie w każdym pakiecie brak gwarantowanego UCH HD.

Edytowane przez kouba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak Polsat przekaże moje dane poczcie, to rozwiążę umowę przy pierwszej okazji. Teraz piszą i mówią, że ustawa będzie niezgodna z prawem. To muszą być konsekwentni i odmówić przekazania danych klientów po wejściu w życie ustawy. Chyba, że to tylko zwykły pijar i mamienie klientów. Wyjdzie szydło z worka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby nie bulić wstecz trzeba będzie zapłacić haracz za pół roku. W tym czasie wyjedzie Universal i można zerwać umowę, ale odbiornik będzie już odhaczony. Toteż pozostanie tylko wyrejestrowanie żeby nie płacić dalej. Na trybunały itp. bym nie liczył.

Edytowane przez TomPure
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i co potem będziesz oglądał? NTC? :lol2:

 

Ja tam mam głęboko w poważaniu ten cały abonament RTV i nigdy nie uda im się mnie zmusić do jego płacenia (coś się wymyśli - Polak potrafi). :P

 

a i jeszcze dodam, że za miesiąc przedłużam umowę z CP! :P

Edytowane przez SatExpert
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Pojawiają się też doniesienia o możliwości sprzedaży przez NBCUniversal kanału Universal Channel w Polsce innemu nadawcy, przez co mógłby on wprowadzić swoją markę do ofert operatorów. Czy bierzecie taką możliwość pod uwagę?   - Nie mamy w planach sprzedaży kanału Universal Channel w Polsce. Universal Channel będzie dostępny na polskim rynku do końca 2017 roku - poinformowała serwis satkurier.pl Eliza Świderska.

Czytaj więcej na: https://satkurier.pl/news/160718/universal-channel-w-polsce-do-konca-2017-roku.html"

 

czyli juz kombinowali jak tu ukróci rezygnację...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Część ludzi uda im się uratować. Konsule maja czas do końca roku żeby dzwonić i przedłużać umowy już z nowym regulaminem. Przygotują ciekawą ofertę i nie zdziwiłbym się gdyby nawet proponowali je klientom długo przed zakończeniem umowy. To jest biznes, dokładnie przemyślany...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Re:Prośba o przesłanie kopii Umowy (19.07.2017)

Szanowny Panie

Uprzejmie informujemy, że w obowiązujących Pana warunkach Umowy kanał Universal Channel HD jest gwarantowany w Pakiecie Film HD.

Jednocześnie wyjaśniamy, że na chwilę obecną nie posiadamy informacji dotyczących ewentualnego wyłączenia przedmiotowego kanału.

W przypadku kontynuowania przedmiotowej sprawy prosimy nie usuwać treści poprzednich wiadomości. Zachowanie pełnej korespondencji przyśpieszy analizę zgłoszenia.

Z poważaniem

 

taką informacje dostalem na ICOK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Od 12.09 nowe nazwy 3 kanałów FilmBox

FilmBox Premium Jak z nieoficjalnych źródeł dowiedział się portal satkurier.pl, 12 września 2017 roku o godz. 3:00 dojdzie do zmian w trzech kanałach grupy FilmBox należącej do Kino Polska TV.

FilmBox zmieni nazwę na Kino TV, FilmBox Premium przejdzie na nadawanie w HD i przez to również zmieni się jego nazewnictwo (FilmBox Premium HD), natomiast FilmBox Extra HD przejdzie na nadawanie w... SD - stacja od tej pory będzie nosić nazwę FilmBox Extra.

 

Celem rebrandingu jest podkreślenie oferty programowej i różnorodności kanałów oraz ułatwienie widzom nawigowania po ich ofercie. Profile programowe kanałów pozostaną bez zmian.

za:satkurier.pl

 

Czy to aby nie podpadnie pod zmianę warunków umowy :?:

ja podobnie jak zapewne większość w gwarantowanych mam FilmBox Extra HD .

Rebranding-rebrandingiem,ale to mi śmierdzi. Co Wy o tym sądzicie :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez wątpienia zmiana sposobu nadawania z HD na SD kanału FilmBox Extra powinna uprawniać do rozwiązania umowy bez ponoszenia żadnych konsekwencji finansowych. Jest to pogorszenie jakości, które bije w klienta CP. Tym bardziej, że ów kanał jest gwarantowany w jakości HD.

Edytowane przez Power
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Umowa nie precyzuje kwestii technicznej, czy rozdzielczości. W umowie jest tylko mowa o liczbie kanałów. Tak jak kiedyś można było rozwiązywać umowy, bo wyłączono HBO SD, tak w przypadku Filmboxa takiej możliwości nie będzie. HBO SD istniało w umowie jako osobny kanał i było bez znaczenia, że miał taką samą ramówkę co wersja HD.

 

Liczy się tylko i wyłącznie ilość kanałów. Jeśli ta się nie zmienia, to nic nie ugracie. Dla operatora nawet rebranding nie ma znaczenia, bo liczy się tylko i wyłącznie umowa z nadawcą o konkretny slot. Chyba, że UOKiK czy inny organ zdecyduje inaczej.

 

Tak na marginesie jest to chyba pierwszy przypadek, gdy kanał HD przechodzi na SD u naszych platform. Jest to znak, że spadają przychody i trzeba szukać oszczędności, a nadawanie SD znacząco zmniejsza zapotrzebowanie na bitrate. względem HD.

Ten trend może się utrzymać, bo rynek płatnej TV się kurczy. Prędzej czy później ilość kanałów będzie się zmniejszać, bo rynek reklamowy nie wyżywi obecnej ilości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem tajniak+ jaką Ty umowę ze swym operatorem masz? ale u mnie w CP w cyrografie z maja 2017 mam załącznik "PWU" w którym nikt nie określa ilości kanałów a je szczegółowo wymienia  i mowa tam o Fim Box Extra HD w pakiecie Film . Hasło HD ma natomiast naturalne odniesienie  do  minimalnej   rozdzielczości jakiej owy kanał spełniać nie będzie - czyli z definicji operator we wrześniu nie wywiąże się z umowy. 

 

W przypadku zaprzestania emosji HBO, HBO 2 i HBO 3 w wersji SD można było wypowiedzieć umowę - gdyż zaprzestano emisji kanałów które były gwarantowane w ofercie i nie dało się tego podciągnąć pod definicję rebredingu bo owe podmioty w HD już istniały. 

Problem na przestrzeni lat zmieniał kontekst bo w latach 2010 - 2014 kanały w wersji SD i HD traktowano jako osobne podmioty, w czasie rewolucji programowej w sierpniu 2015 CP zmienił definicję i stwierdził że zaprzestanie emisji kanałów w wersji SD i włączenie ich w HD to zmiana na korzyść, co nie dało podstaw do wypowiedzeń. Niemniej ta zmiana choć by patrzeć na operatora przychylnie to wypowiedzenie wysłać będzie trzeba. 

Argument co do liczebności kanałów został wielokrotnie obalany na przestrzeni wielu ostatnich lat z czego czytelnicy forum  korzystają nieustannie :) np. 1.08.2016:  Fightklub => Polsat Sport Fight HD to ostatnia taka zmiana dająca możliwość wypowiedzenia przy zachowaniu ilości kanałów w ofercie programowej. 

Edytowane przez wojtek509
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To podaj mi podstawę prawną na jakiej "HD" znaczy cokolwiek! Umowa nie precyzuje technologii. Jedynie jest mowa o nadawaniu satelitarnym. Kanał będzie technicznie nadawany tym samym kodekiem tj. h.264, jedynie zmianie ulegnie rozdzielczość, a do tego nigdzie nie masz prawnej definicji rozdzielczości HD. Dla polsatu nawet 320x200 może być HD jeśli tak to nazwie.

 

Pisałem o liczbie kanałów, bo to właśnie chodzi o listę kanałów wymienionych z nazwy. Czytaj ze zrozumieniem. Paczka HBO SD byłą traktowana jako osobne kanały i dlatego była możliwość rozwiązania. Filmbox Extra HD jest tylko jeden na liście i tutaj na nic nie ugrasz. Jak był tak jest nadal. Wyrzucenie "HD" z nazwy też nic nie zmienia, bo tak naprawdę nazwa na umowie kanału jest najprawdopodobniej związana z nazwą widniejącą w umowie nadawcy.

 

Cyfrowy polsat jest ledwie pośrednikiem, który jest między widzem, a nadawcą. Skoro umowa Filmbox - Polsat nie ulega zmianie, to tym bardziej umowy abonenckie nie ulegają zmianie. Polsat dalej świadczy usługę w taki sam sposób w jaki obiecał.

 

Jak pisałem, UOKiK może to podważyć, ale moim zdaniem będzie to nadinterpretacja prawa. Jeśli już to powinni wymóc na operatorach satelitarnych i kablowych lepiej zorganizowane umowy, które precyzują nie tylko kwestie techniczne, ale także treści. Sam termin rebrandingu jest tak szeroki, że możesz zastąpić np. kanał sportowy telezakupami i nie rozwiążesz umowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...