Skocz do zawartości

Samsung DSB 305G


mimik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ponieważ moderator zamknał mój temat "Siła sygnału (samsung dsb-S305G)" to chciałbym się Was zapytać gdzie sprawdzić siłę i jakość sygnału w %. Monter, który mi założył CP na koniec powiedział że mam ustawione tak że oba sygnały są na 99%. (nie chodzi mi o sygnał ten obok kanałów). Pytam dlatego, że będę kupował CP dla mojej znajomej i jak by się udało samemu ustawić to by zaoszczędził 100 zeta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na koniec powiedział że mam ustawione tak że oba sygnały są na 99%. (nie chodzi mi o sygnał ten obok kanałów).

Powiedział tak, ponieważ pierwszy sygnał, który ustawił - to ustawił, przy pomocy miernika, ustawiając (ukierunkowując) antenę. Drugi, to ten, który jest wyświetlany obok danego kanału a, że to Cyfrowy Polsat, to najlepiej sprawdzisz na kanale Polsat lub Polsat Sport, z bardzo prostego powodu, sygał tam jest najsilnieszy - i obowiązkowy przy każdej aktywacji sygnału.

Moderator (bogdan425) zmknął temat, bo wszystko, co dotyczy dekodera Samsung DSB - 305G, pytamy i piszemy właśnie tu.

 

P.S.

Serdecznie witamy w "ramionach" naszego Forum SATKURIERA i bywaj z nami często i gęsto. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bogdan425 jest w błędzie bo najsilniejszy sygnał CP jest z transpondera 12.188 V. Sprawdzałem to na dekoderze Sagem.

Właśnie taka jest zabawa z dekoderami. A, że mam też Sagema, to mogę sobie pozwolić na różne eksperymenty. Na tej samej antenie mam syganał podobny - jak u Ciebie, natomast jak podłączę Samsunga jest krótko (jak Malbork - w reklamie :wink: ). Także Sagem, też musi przkłamywać - bo to już staruszek i siła nie ta, a i po "przejściach" - bo cóż, że z nowym oprogramowaniem, jak "komórki" ponownie się zapychają. Inną sprawą jest, że CP chyba wie najlepiej, co mówi - chociaż czasem jak mówi :roll: - to czarna magia.

Krzychu skreślił też dwa dobre zdania. Tyle jest tu zależności, że aż "strach". 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy na dekoderach CP można mieć stałe łącze internetowe czyli ogółem odbierać internet? Bo mój kolega ma Cyfrowy polsat i z dekodera CP ma do komputera podłączone i ma stałe łącze internetowe. Dlaczego?? Jest taka możliwość?? Komu się wtedy płaci abonament za internet?? O co z tym chodzi?

:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy na dekoderach CP można mieć stałe łącze internetowe czyli ogółem odbierać internet? Bo mój kolega ma Cyfrowy polsat i z dekodera CP ma do komputera podłączone i ma stałe łącze internetowe. Dlaczego?? Jest taka możliwość?? Komu się wtedy płaci abonament za internet?? O co z tym chodzi?

Dlaczego nie zapytasz kolegi?

Net ma pewnie przez neostradę a tuner ma połączony z kompem no nie wiem po co może żeby soft zmieniać :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie czy ktos ustawil sobie zeza na odboiuorniku polsatu cyfrowego tytpu dsb s 350g jezeli tak to moze mi powiedziec co tam trzeba w opcjach dekodera przestawic PROSZE ODPOWIEDZCIE!!!!!!!!!!!

Znalazłem coś na temat Twojego dekodera na stronie portalu SAT Kuriera. Wystarczy kliknąć tutaj.

 

 

 

Ale najbardziej będzie nam potrzebny ten kawałek tekstu:

Użytkowanie odbiornika powinniśmy zacząć od przejścia do działu Instalacja, po podaniu PIN-u (0000). W tym dziale znajdują się Ustawienia LNB, w których należy sprawdzić, czy jest zasilanie konwertera, z jakiego satelity należy wyszukać i odbierać kanały. Ustawienia oscylatorów i 22kHz dla LNB Universal są wpisane automatycznie (powinno być 9,75MHz/10,6MHz). W przypadku korzystania z anteny ustawionej na Hot Birda i Astrę z przełącznikiem DiSEqC, w tym menu w Trybie DiSEqC, należy odpowiednio ustawić DiSEqC A dla Hot Birda i DiSEqC B dla Astry.

To ustawienie będzie potrzebne dla prawidłowego podłączenia monoblocka zamiast pojedyńczego konwertera.

Odnośnie ustawienia go na samej antenie satelitarnej to poczytaj tematy podane niżej:

Problem : monoblock - hotbird + astra

Jak zainstalować zeza albo/i Monoblocka???

 

Tak więc masz już zebrane wszystkie informacje i możesz zacząć powoli działać. Powodzenia, jak czegoś nie będziesz wiedział to pytaj śmiało :wink:

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawidłowa nazwa to Monoblock ;)

Do tego konwertera nie potrzebujesz żadnych dodatkowych mocowań, wystarczy to co jest standardowo w antenie.

Anteny od CP mają wymiary około 60x70 cm. Do prawidłowego działania Monoblocka potrzebujesz anteny o rozmiarach minimum 70x80 cm. (czyli potocznie "osiemdziesiątkę").

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@telemaniak, zmierz Swoją antenę jeżeli masz łatwy dostęp do niej. Może się okazać że antena będzie za mała i taki monoblock nie będzie działał poprawnie, a to są najgorsze niespodzianki gdy się podłącza wszystko i się widzi że coś jest nie tak.

@pitter napisał jakich rozmiarów anteny sprzedaje Polsat, tak więc bardzo prawdopodobne jest że posiadasz antenę o wymiarach 60x70. Ale sprawdź to jak możesz, możliwe że będziesz musiał zastosować ten drugi sposób jaki Tobie wcześniej podałem :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanko odnosnie monoblockera ktorego mo poleciles http://www.hollex.pl/index.php?page=pro ... id=658male tam jest napisane ze on ma przelaczenie disecq 2.0 a w tym samsungu dsb s 350g napisane w instrukcji jest ze ma disecq 1.1 http://www.samsung.com/pl/products/stb/ ... _s305g.asp i co ma z tym zrobic ten monoblosker sie nadaje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinno działać, monoblock ( a nie monoblocker :lol: ) posiada w swojej obudowie dodatkowy przełącznik DiSEqC, Twój dekoder jest w stanie poprawnie go obsługiwać tak więc bez obawy.

Ale lepiej skup się nad rozmiarem anteny bo nic nie pisałeś jakich rozmiarów posiadasz :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...