Skocz do zawartości

Samsung DSB 305G


mimik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

.Serwis samsung zasugerował tylko żebym sparwdził uziemienie w gniazdku. Wiem już że nie mam i raczej nie będę kłuć z powodu dekodera.

Ależ nie ma takiej potrzeby. To że nie masz przewodu uziemiającego nie przeszkadza aby gniadko było uziemione. Najlepiej sprowadż kogoś kto ma pojęcie o elektryce.

A swoją drogą dekkodery samsunga S305G nie maja wtyczki z uziemieniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale niestety telewizor ma wejście na "bolec" :). Da sie patrzeć ale jak chce zobaczyc coś co bedzie dajmy na to włącze EPG to już troche gorzej. Przeskakuje aczkolwiek nie zawsze. Czasem potrafi działać jak należy. Dzieki za info dzisiaj zapytam elektryka w pracy.Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli masz telewizor z wtyczką na bolec uziemiający a w twoim gniazdku bolca nie ma, to musisz jedynie wymienić samo gniazdko na takie, które ma uziemienie "bolec" (około 5-7zł). I nie musisz miec trzech żył bo przecież nie będziesz ciągnął przewodu. Poprostu przewód "-" podłączas zarówno do uziemienia jak i do jednego wejścia w gniazdku. Musisz kontrolką sprawdzić który przewód jest "+" a który "-" bo jak się pomylisz i podłaczysz "+" do uziemienia to będzie UPS. To taki krótki kurs uziemijący :).

PS

Myslę jednak, że jak nie masz o tym pojęcia to wystarczy dobry wujek, który coś nieco kuma i zrobi Ci to bez problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To taki krótki kurs uziemijący :).

Jeśli instalacja jest orginalna to przewód zerowy tzw ziemia, jest w kolorze jasno niebieskim (ten przewód w trochę w starszej instalacji na gniazdku się mostkuje do bolca, jako ten "trzeci" ochronny). Żółto-zielony, jest przewodem ochronnym tzw do bolca. Natomiast faza tzw prądowy, to ten przewód, jest w kolorach czarnym, fioletowym lub brązowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale powiedzcie mi tylko jedno co ma uziemienie z pracą dekodera lub tv. przecież tam nawet nie ma dodatkowego przewodu uziemiającego. Co za fachowcy pracują w tych serwisach??? Chyba sami najlepsi :?:

 

P.S. Teraz już nie ma czegoś takiego jak przewód zerowy (taksie wcześniej to oznaczało i widać przyzwyczajenia zostają). Teraz jest są przewody fazowe ( dla jednej fazy oznaczenie L dla sieci trójfazowej L1,L2,L3, przewód neutralny (N) - ten (niebieski), i przewód ochronny (PE) - (ten zielono-żółty). Tak uczyli mnie tego w szkole :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie ma bardzo "ha-amerykański" telewizor.

 

PS.

Hmm, w szkole byłem baaardzooo dawno. Nie zmienia to faktu, że tak jeszcze z pięć lat temu, budowano - z dwoma kabelkami i z jednego robiono dwa, aby było trzy, tzw zerowanie - dziś trzy kabelki są nakazem prawa budowlanego i nie tylko. Zaś "stare" budynki są tak uzbrojone i takie już "będą" - do kapitalnego remontu całej instalacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale powiedzcie mi tylko jedno co ma uziemienie z pracą dekodera lub tv.

Ma tyle, że łatwiej zniwelować zakłócenia. Do uziemienia bezpośrednio, lub pośrednio ( popprzez filtry L, C) jest podłączony ekran przewodu sygnałowego. w jednym przypadku jest dobrze, jeżeli ekran jest uziemiony z jednej strony, w innym nie. I nie ma recepty na idealne rozwiązanie. Walka z zakłóceniami jest ciężka i długa.

 

P.S. Teraz już nie ma czegoś takiego jak przewód zerowy (taksie wcześniej to oznaczało i widać przyzwyczajenia zostają).

A właśnie że jest. Niestety widać zły wpływ złego szkolnictwa, lub złego nauczyciela.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam,

mój też gubi sygnał, a przy tym się [beep]nie grzeje,

jak go rozkręciłem, to wsio było gorące, procek, pamięci, głowica, praktycznie cała elektronika, nawet dławik przetwornicy.

Teraz stoi rozkręcony i mam narazie spokój, jak sie zacznie zwieszać, to go będę reklamował.

 

Edycja Burli: Wyrzucone zbędne cytowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie nabyłem TV Samsung 32 (WS32Z419PQ) i podłączyłem do niego dekoder Samsunga DSB 305G. Nie wiem jak ustawić aby obraz był optymalny. W menu dekodera ustawiłem proporce ekranu na 16:9 ale nie wiem jaka ustawic konwersje. Mam do wyboru: Pełny, Letter Box, Pan&Scan oraz Mieszany. Gdy ustawiam na Letter Box to wtedy jest najlepiej tzn. obraz nie jest rozciagniety ale ma wade w postaci zielonego pionowego paska z lewej strony na wszystkich kanałach TVN i kilku innych zagranicznych. Jak dam Pełny to paska nie ma ale obraz troszke jest rozciagniety. Niech ktoś doradzi jak to dokładnie ustawić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od chwili jestem użytkownikiem 305G i w porównaniu do byłego Thomsona jest to tuner rewelacyjny. Szybki, malutki, dużo lepsze menu, EPG, fajniejszy pilot, nie zawiesza się, nie grzeje. Jak na razie zadowolenie w 99%. Polecam.

 

Mam tylko uwagę do jednej rzeczy: Timer. Ustawiam, że o takiej i takiej godzinie ma się przełączyć na jakiś program i wszystko jest OK, ale wg mnie:

- gdy oglądam jakiś program, powinno się pojawić okienko, że mam zaplanowane włączenie jakiegoś kanału i czy chcę się przełączyć (teraz, bez pytania, po prostu następuje przełączenie na zaprogramowany kanał),

- gdy TV jest wyłączony, tuner się włącza na odpowiedni kanał i ... można oglądać ciemność, bo TV nie jest automatycznie włączany, a powinno być tak, że TV też się włącza (tuner może przecież wysłać do TV sygnał ON, tak jest np. w Interstarze 9000 PVR) i powinno pojawić się okienko, czy ma lecieć program, jeżeli w ciągu jakiegoś ustalanego czasu nikt nie wciśnie OK na pilocie, to znaczy, że nikt nie siedzi przed TV, więc tuner może wyłączyć TV i się).

Gdyby coś takiego było w sofcie tunerka, to moje zadowolenie byłoby 100%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- gdy TV jest wyłączony, tuner się włącza na odpowiedni kanał i ... można oglądać ciemność, bo TV nie jest automatycznie włączany, a powinno być tak, że TV też się włącza

Dekoder Samsung mam podłączony do telewizora Samsung, i aby to wszystko odpalić potrzebne są rzeczywiście dwa piloty.

Z czystej ciekawości podmieniłem dekoder w innym pokoju do anteny z zezem i z telewizorem Thomson, aby sobie sprawdzić, jak będzie współpracował z przełącznikiem DiSEqC. O dziwo do odpalenia (telewizora i dekodera) wystarczył mi jeden pilot z dekodera Samsung. W/g mnie, to zależy również od klasy telewizora - poprostu, czy daje się tak odpalić.

Edycja:bogdan425 odpowiedzialny za takie działanie może też być niższej klasy kabel euro. Fakt kable te, które są przy Sagemnie są pierwszego sortu. :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chodziło mi o to, żeby jednocześnie włączyć TV i tuner (od tego mam pilota Logitecha), ale o to, że np. siedzę sobie przy kompie, TV jest wyłączony, i nagle przychodzi czas na program, który chciałem obejrzeć. Tuner i owszem, się włączy, ale ja tego nie widzę. Gdyby jednocześnie włączył się TV i usłyszałbym dźwięk, to zobaczyłbym, że coś się dzieje.

Co do klasy telewizora, to czytałem na forum Interstara, że do włączenia się TV potrzebne jest zapodanie 12V na 8 nóżkę eurozłącza (tak z ciekawości, sprawdzę z innym kablem :D ).

 

EDIT: Sprawdziłem i ... niestety nic. TV mam Sony KV-32FX66K. Może to wina telewizora, że nie pozwala się tak manipulować przez zewnętrzne urządzenia :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Od paru dni znika mi obraz.Sygnał jest ,pokazuje napis programu jaki obecnie jest nadawany ale obrazu nie ma nigdzie.Po wyłączeniu z wtyczki jest ok. ale wolno przełącza kanały.Dzisiaj jest w porządku.Sprawdzałem instalacje na Fergusonie i wszystko jest ok.Jaka jest tego przyczyna, macie jakąś sugestie.Dodam że niedawno wprowadziłem sygnał z astry.Instalacja chodzi na monoblockach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to jest z teletekstem w tym dekoderze? Działa bezpośrednio z dekodera czy nie? U mnie text jest ale tylko z poziomu telewizora. Czy to zalezy od odbiornika TV. Miałem wcześniej echostara (bardzo krótko) i chyba też był z tym problem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...