Skocz do zawartości

Samsung DSB 305G


mimik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

A ja znikające EPG rozwiązałem w inny sposób a w zasadzie samo się rozwiązało bo podłączyłem cały sprzęt rtv pod listwę zasilającą i wieczorkiem jak idę spać to wyłaczam listwę a rano załączam. Czyli codziennie jakbym robił reset, i zawsze mam EPG.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Od poniedziałku mam problem z dekoderem Samsung DSB-S305G.

Od włączenia cały czas wyświetla, ze pobiera nowe oprogramowanie z satelity i nie wyłączać żadnych kabli.

I tak kilkanaście godzin. Nie reaguje na pilota. Wyłączenie z prądu nic nie daje - sytuacja się powtarza.

Najlepiej, że taki komunikat pojawia się nawet przy odłączonym kablu od anteny.

Zglosilem to w BOK i czekam na reakcję....

Ktoś z Was z tym się spotkał ?

 

Pozdrawiam

Roger

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nowo wykrytą wadę - dekoder czasem sam się wyłącza - zdarza się to mniej więcej raz na dobę, że ni z tego ni z owego przechodzi w stan czuwania. Jak myślicie czy wyłącza go jakieś zabezpieczanie, np. przy wahaniach prądu, czy jest to kolejna wada fabryczna?

W zasadzie dziwię się, że w dobie tak rozwiniętej elektroniki , komputerów, mikroprocesorów i innych mamy problemy z takim urządzeniem jak dekoder (wieszanie się i inne), że o EPG nie wspomnę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do wyłączania się dekodera to może jest włączony timer niechcąco albo od nowości.Kupiłem w\w dekoder i miałem ustawiony timer gdzieś koło 23 godz.na TVN,może go ktoś sprawdzał i tak zostawił.Wyłączał sie też codziennie bo tak był ustawiony timer.To taka mała sugestia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wieszać mi się nie wiesza. EPG - fakt czasem pada i reset (wtyczka). Dobrze jest, któregoś pięknego dnia (wolne) włączyć i niech popracuje cały dzień do pełnej nocy, aż się dobrze "przegrzeje". - Tak zesztą, jak każdy inny nowy sprzęt, aby przy okazji się "wy smrodził" - to czasem też pomaga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do wyłączania się dekodera to może jest włączony timer niechcąco albo od nowości.Kupiłem w\w dekoder i miałem ustawiony timer gdzieś koło 23 godz.na TVN,może go ktoś sprawdzał i tak zostawił.Wyłączał sie też codziennie bo tak był ustawiony timer.To taka mała sugestia.

 

A gdzie jest jakieś ustawienie timera który wyłącza tuner o określonej godzinie?

 

Bo te 15 ustawień timera od programów mam nieustawione na 100%, ale wydaje mi się że, wyłącza się dwa razy dziennie o podobnej godzinie, (około 16 i wieczorem).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od 3 dni posiadam dekoder Samsung DSB-S305G i zauważyłem że podczas zmiany kanałów (nie wszystkie kanały) czasami dekoder sam sie zgłaśnia ???

 

to nie to co myslicie, nie chodzi o reklamy czy niektore kanaly, mam to samo, dekoder sie podglasza na maxa przy przelaczaniu, rzadko to sie zdarza ale jednak. jezeli ktos ma ustawiona glosnosc na dekoderze na maxa a reguluje sobie tv to tego nei zauwazy. Proponuje sobie ustawic na dekoderze na 50% i przelaczac kanaly. Rzadko, ale zdarzy sie napewno ze sie podglosi na 100% a bedzie wskazywal ustawiona wartosc. Jezeli nacisniemy klawisz podglaszania na pilocie od dekodera to on sie sciszy, bo wtedy wroci do wartosci ustawionej. Wroci tez przy przelaczeniu na inny kanal. Typowy przyklad wady oprogramowania. Czekam i czekam i nie moge sie doczekac az zrobia zmiane softu i poprawia glosnosc i EPG.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nowo wykrytą wadę - dekoder czasem sam się wyłącza...

W zasadzie dziwię się, że w dobie tak rozwiniętej elektroniki , komputerów, mikroprocesorów i innych mamy problemy z takim urządzeniem jak dekoder (wieszanie się i inne), że o EPG nie wspomnę.

Właśnie to że ta elektronika jest coraz bardziej skomplikowana jest przyczyną tego że są problemy z wieszaniem itd. Odpowiedzialne są za to głównie bugi w oprogramowaniu naszych sprzętów, jest ich coraz więcej podejrzewam że producenci do pisania programów wynajmują coraz mniej fachowe za to tanie zespoły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak jest z ustawianiem czasu w tym dekoderze? W nocy sobota/niedziela była zmiana czasu i wg mnie sprzęt winien sam zaktualizowac godzinę do tej właściwej. Oczywiście zmiana czasu to kilka kliknięć pilotem, ale nasuwają się dwa pytania:

- czy dekoder ma swój własny zegar? jeśli tak to dlaczego nie istnieje możliwośc własnorecznego jego ustawienia a tylko strefę czasową?

- czy dekoder pobiera czas "SKĄDŚ"? w takim razie dlaczego sam nie zaktualizował godziny tylko trzeba było mu to "przetłumaczyć"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny problem a raczej ciekawostka.

Skanując sobie wczoraj transpondery, odkryłem, że dekoder "łapie" sygnał z transponderów które według opisu zawartego w jego sofcie, pochodzą z innych satelitów. Antenę mam ustawioną na HB (13E), a złapałem jakies pojedyncze transpondery (i kanały) z jakiegoś Eutelsata, Arabsata i z czegos tam jeszcze. Przyznam, że zgłupiałem bo nie jest to dla mnie logiczne. Dodam, że jestem początkujący, więc może to być normalne ale proszę o wyjasnienie tego faktu w takim razie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie są to kanały?

O dziwo bardzo ciekawa sytuacja, może coś stoi na drodze patrzenia anteny w satelitę, jakieś drzewo albo coś innego co odbija sygnał z innych satelitów. Tym bardziej jestem zdziwiony bo nie mamy wiosny czy lata kiedy to drzewa są już w pełni zielone, wtedy takie ciekawe historie mogą mieć miejsce, np: po obfitym deszczu. :lol:

 

Sam chciałem doświadczyć takiego zjawiska, zazdroszczę Tobie :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm.... w takim razie w najbliższych dniach spiszę i podam z jakich satelitów i jakie f łapię. ja bardziej skłaniam się ku przypuszczeniom, że może jest błąd w sofcie Samsunga i to co on łapie jako np Eutelsat to w rzeczywistości jest HB.

 

Edycja RafiX: Skasowałem zbędny cytat. Nie cytujemy tych postów pod którymi zaraz odpowiadamy.

 

Jeszcze mam pomysła aby sprawdzić, czy kanały które dekoder określa jako łapane z Eutela czy Araba figurują na liście lyngsata dla HB. Wtedy byłby to w 90% błąd softu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...