Skocz do zawartości

Samsung DSB 305G


mimik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Z tym znikającym EPG u mnie jest to samo, trochę mnie to denerwuje bo prawie codziennie muszę wyciągać wtyczkę. Dzwoniłem na infolinię Polsatu i facet powiedział, że to wina skaczącego napięcia na lini energetycznej i listwa przepięciowa powinna pomóc, więc odpowiadam wszystkim to nic nie daje!!

Może ktoś zna inny sposób? Serwis? :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mr Orbita Wydaje się, że to chyba dojrzało do oficjalnego pytania z Waszej Strony do CP co się dzieje z EPG na Samsungach. To nie jest, żadne uszkodzenie dekoderów - bo mają to wszyscy użytkownicy tego dekodera - ja też. Wniosek CP, coś już tak namieszał, że EPG pada raz dziennie. Oczywiście na infolinii nic się nie można dowiedzieć, to może zapytalibyście się swoimi kanałami kiedy coś wreszcie z tym zrobią? Update softu? Poprawienie EPG? To ewidentnie nie ma nic wspólnego ze sprzętem. Wiem, że dacie radę się ich zapytać swoimi kanałami...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio dostałem odpowiedź CP na temat znikającego epg cytat "w sprawie znikającego epg na dekoderze samsung prosimy skontaktować się z producentem infolinia 0 801 801 801" i...... dałem sobie spokój

 

Zauważyłem natomiast że epg nie znika gdy dekoder wyłączam na Polsacie tzn należy pamiętać by po zakończeniu oglądania przed wyłączeniem dekodera przełączyć go na kanał Polsatu i wtedy przy ponownym załączeniu epg się bezproblemowo wyświetla.

Sprawdźcie to na swoich dekoderach ja stosuję i nie muszę już wtyczki rwać z ściany. No chyba że się zapomnę

:lol::lol::lol::lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Również posiadam samsunga i borykam się z tym samym problemem, próbowałem już różnych ustawień i EPG dalej znika, tylko prądowy restart pomaga :?

Nie wiem czy jeszcze komuś się to przytrafiło, ale niedawno dekoder po przełączeniu kanału nagle sie zawiesił, ale w taki sposób że normalnie dalej grał jednak banner na dole ekranu wogule nie zniknął i przestał wogóle reagować na pilota. Restart i było po sprawie. Dziwna sprawa. Spotkał sie ktoś już z czymś takim?? (Już prawie pilota rozebrałem :lol: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam taki pomysl, co do znikajacego EPG i "zawisu" dekodera (2 razy na Foxie)

 

Wszystkich, przeszukanych kanalow mam 1400 (plus-minus), czy to moze byc powod problemow dekodera, probowal ktos wykasowanie wszystkich kanalow.

 

Boje sie to przeprowadzic, bo ustawianie mojej listy trwac bedzie ....ze 2 dni....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieje, ze Moderator (najwiekszy autorytet na forum) cos niezrozumial ,ze tak smiesznie, ironicznie odpowiada na mojego posta.

 

Dek Samsung, ma taka mozliwosc,....inne chyba tez, przeszukanie wszystkich, dostepnych kanalow na roznych TP. Nazbieralo sie w moim przypadku ponad 1400sta. Nie ogladam ich...peciez, tylko z nich ukladam moja....ulubiona liste.

 

Pytalem, czy "za[beep]e" listy "wszystkie" ma wplyw na problemy z dek. Samsung.... :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie robmy GG z forum...ale serio....2 dni...

 

bo robie liste...Polskie...nie wystarcza samo przeszukanie CP, bo dolozyc chce TVP3, Superstacje....wszystko recznie :wink:

 

bo robie liste...Programy niemieckie....reczne ustawianie... :wink:

 

bo robie liste ...radia PL ...radia DE...radia "fajne"....

 

Nie trwa to 48 godzin...tylko "grzebanie" w dek.... 2 dni. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, tak to jest jak chce się mieć idealny porządek w swoim dekoderze. Ja mam podobnie, gdy robię aktualizację (raz na rok) to wgrywam kanały ze wszystkich satelitów (od Astry28,2E do Amosa4.0E), zajmuje to dla mnie około godziny, może więcej. Ale z reguły lubię mieć porządek w swoim dekoderze i mam utworzone różne tematyczne listy typu: sport, muzyka, informacja, erotyka itd. i tak samo listy z radiem. Faktycznie, żeby doprowadzić dekoder do porządku to trzeba z pilotem w ręku spędzić co najmniej dwa dni.

 

Dlatego że napisałem lekko na nie temat to wracamy do dyskusji o Samsungach DSB305G :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

 

dołączyłem wczoraj do grona zwolenników Samsunga DSB 305G. :D

Jak sami widzicie jest już trochę późno, a mi dopiero udało się "odpalić" to dzikie stworzenie.5 telefonów do techników - wreszcie piąty okazał się fachowcem.Nie wiem czy wszyscy mieli problemy z instalacją, ale ja tak szybko tej walki nie zapomnę :D Ale najważniejsze , że się udało.

Z początku myślałem , że problemem u mnie był multiswitch 9/8, jednak okazało się , że błąd miałem w ustawiemiu samego dekodera.Jedno głupie ustawienie i połowa programów chodziła , a druga nie.

Ale największy problem to chyba w tym , że serwis Polsatu ma bardzo kiepskich techników, pięciu mi doradzało i tylko jeden miał trochę oleju w głowie i natychmiast doszedł do tego gdzie leży problem.Pozostali czterej kazali mi się bawić w "machanie " anteną mimo , że sygnał miałem ok 90%.Ale teraz już się cieszę :lol:

 

A EPG w pierwszym dniu - jeszcze działa :D

 

pozdrawiam wszystkich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witamy w "klubie" posiadaczy Samsunga

 

Poprawilo sie troche z EPG, "trzyma" do tygodnia. Mozesz napisac jakie oprogramowanie ma "nowka" samsung, bo ja mam juz przeszlo rok i zadnej aktualizacji....znajdziesz tam....menu...wbudowany nagra...info o systemie...wersja oprogr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie samsungi od 15 (poniedziałek) w normalnej sprzedaży. Dystrybutorka - Basia- dostała miala od Centrum CP, z tym, że dostawa będzie dopiero w piatek, bo w czwartek telefonicznie przyjmują zamówienia. Nie dostaje gazetek, jak ktoś w innym temacie, o tym napisał.

 

- :wink: -

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wygląda na to, że nic nie zmienili - u mnie wygląda to tak:

 

Wersja Loader`a - 810

Wersja oprogramowania - 117

Wersja sprzętu - 345

 

Dzisiaj "walki " dzień drugi :lol:

Chcialem rozdzielić sygnał na dwa telewizory, bo głupio oglądać w calym wielkim domu Polsat tylko na jednym telewizorze.Po części się udalo - mam Polsat na dwóch telewizorach w innych pokojach.Oczywiście w obu można oglądać to samo , ale zawsze.Teraz mogę sobie telewizor oglądać tak w salonie jak i sypialni, a to cieszy :D

Obraz i głos chodzi bezbłędnie, ale pojawił się pewien problem - przy przełączaniu programow, obojętnie gdzie , czy w sypialni czy salonie - programy czasami przeskakują o kilka na raz i to mnie denerwuje.Ale będę walczył dalej , może ten przekaźnik od pilota na dekoderze jest przyklejony w niewłaściwym miejscu.Może coś się uda jeszcze zrobić.Jak się uda, to mimo wszystko będę się starał rozprowadzić sygnał na 3 telewizory.A może ktoś to już robił i wie czy to zda egzamin??

Chodzi mi o to czy jak się kupi dwa takie same komplety nadajników, to czy jest możliwe wykorzystania w jednym komplecie dwóch odbiorników do jednego nadajnika.Bo nie wiem czy każdy komplet chodzi na tej samej częstotliwości , czy na innej.

Byłbym wdzięczny za podpowiedź. :D

 

pozdrawiam

 

tak więc - udało się - programy juz nie przeskakują głupawo :D:D:D

 

Przekaźnik trzeba nakleić w punkt - i to dokładnie .Teraz zostala tylko sprawa tych trzech telewizorów.Może to jednak jest możliwe :D

 

Edycja pitter: połączone dwa posty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Uwazam ze polsat moze liczyc teraz wylacznie na klientow ktorzy beda brali pakiet mini.

 

OK juz widze ze przez przypadek ok zwrocilem uwage, ale jak pisalem wyzej niektorzy potrafia wytknac najmniejszy blad.

Edycja: bogdan425 z tymi błędami nie jest tak źle. :wink: i wszystko się wyjaśniło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...