Skocz do zawartości

Samsung DSB 305G


mimik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Jak jest z ustawianiem czasu w tym dekoderze? W nocy sobota/niedziela była zmiana czasu i wg mnie sprzęt winien sam zaktualizowac godzinę do tej właściwej. Oczywiście zmiana czasu to kilka kliknięć pilotem, ale nasuwają się dwa pytania:

- czy dekoder ma swój własny zegar? jeśli tak to dlaczego nie istnieje możliwośc własnorecznego jego ustawienia a tylko strefę czasową?

- czy dekoder pobiera czas "SKĄDŚ"? w takim razie dlaczego sam nie zaktualizował godziny tylko trzeba było mu to "przetłumaczyć"?

Ja mam całkiem lamerskie :oops: pytanie. Jak się dostać do tego zegara? Pisząc ten post mam godzinę 4 rano i ni jak nie wiem gdzie to przestawić. Dodam, że czas GMT mam wyświetlany jako 2 w nocy, a podobno ten czas jest pobierany automatycznie z satelity.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz.

 

Jest teraz godz. 9:15. Czas GMT w tunerze jest 2:32. Ręcznie mogę tylko zmienić przesunięcie i tylko co 30min. Jeżeli czas GMT nie będzie 7:15, to wszystkie ustawienia nie mają sensu. I teraz co należy zrobić, aby w tunerze czas GMT był wyświetlany jako 7:15? W I.O. na str 24 jest podane, że tego nie da się zmienić.

 

 

No właśnie, tego też nie mogę zmienić, bo z funkcji auto/ręczny + przesunięcie przy zmianie czasu, przechodzi mi odrazu do funkcji timerów, pomijając zakładkę czas GMT/ czas lokalny :(.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

weitam moder sluchaj mam tego monoblock i podlkaczylem ale mi nic teraz nie lapie co ma zrovbic ????????????????????????????????

 

moderr dobra zrobilem na jakiej czestotliwosci jest dsf bo jakos nie moge zlapac i ile wogole na astrze jes kanalow niekodowanych :)

 

Edycja RafiX: Połączyłem dwa posty. Więcej znaków zapytania nie dało się już dopisać? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy na pewno monoblock jest poprawnie umocowany w uchwycie?

Pamiętaj, stojąc z tyłu za anteną i patrząc na przód konwertera to lewa główka musi być umocowana w uchwycie. Wtedy ta "lewa główka" będzie odpowiedzialna za sygnał z HotBirda, "prawa główka" za sygnał z Astry. Antena jest ustawiona na 13.0E.

 

Następnie zabierasz się za ustawienia przełączników w menu dekodera. Najpierw wybierasz liczbę konwerterów LNBs (w Twoim przypadku - 2). Dla portu nr 1 musi być przypisany satelita HotBird, dla portu nr 2 - Astra.

 

Wykaz kanałów nadawanych z Astry 19.2E -------> pomijaj kanały na białym tle, to są kanały analogowe.

 

A tutaj znajdziesz zestawienie najciekawszych kanałów wraz z częstotliwościami z 19.2E

 

Jeżeli chodzi o DSF to jest jeszcze nadawany na częstotliwości 12480 V 27500 3/4. Nowe parametry dla tego kanału są następujące: 12.544 H 22000 5/6. Przy okazji sprawdź listę transponderów w dekoderze, czy wszystkie parametry się zgadzają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oscylator dolny jest to wybór dolnego pasma częstotliwości oscylatora lokalnego, natomiast oscylator górny to wybór górnego pasma częstotliwości oscylatora lokalnego.

 

W ustawieniach konwertera powinna być zakładka dotycząca wyboru konkretnego rodzaju konwertera. Wybierz Uniwers LNBF. Wtedy automatycznie powinny zostać dobrane wartości LO dolnego i LO górnego pasma. Powinno być odpowiednio:

LO dolny - 9750

LO górny - 10600

 

Odnośnie odbioru. Jak wygląda sytuacja mocy na transponderach? Sprawdź ile % sygnału masz na częstotliwościach:

10.832H 22000 5/6

11778 V 27500 3/4

12188 H 27500 3/4

12633 H 22000 5/6

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz wejść w ustawienia konwertera i tam wybrać odpowiedni jego rodzaj. Pewnie nawet miałeś takie same ustawienie gdy odbierałeś kanały tylko z HotBirda. Musi być - Universal LNBF. Pozostałe parametry takie jak ustawienia oscylatorów są ustawione automatycznie (o tym już pisałem).

Dla dolnego: 9,75MHz (9750)

Dla górnego: 10,6MHz (10600)

Powinno działać, nie znam dokładnie oprogramowania Twojego dekodera ale wydaje mi się że nic więcej nie trzeba zmieniać. Satelity też są przypisane odpowiednim portom tak więc wszystko powinno grać.

 

Dobrze byłoby abyś dokładnie spisał wszystkie wartości z ustawień systemowych konwertera. Może wtedy dałoby się wykryć tą usterkę. :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Menar, jeżeli chcesz ustawić Astrę w dekoderze to musisz jeszcze przestawić antenę satelitarną bo Astra nie będzie działała. Za mało informacji podałeś, musisz bardziej przybliżyć swój problem, np: ile posiadasz konwerterów przy antenie. O tym już oczywiście wspomniał @telemaniak :wink: Nie bardzo Ciebie rozumiemy :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam. Jestem szczęśliwym posiadaczem tunera SAMSUNG S305G oraz odbiornika również Samsung LCD model LE32S71B. Zwracam sie z prośbą i pytaniem co zrobić z moim problemem.Po zakupieniu tego tunera Samsung występuje konflikt z telewizorem ..Dodam iż wymieniłem dekoder na nowy niestety problem pojawił sie znowu po kilku minutach. Na wypożyczonym pzrez salon echostarze wszystko było ok ale upieram sie przy samsungu.Nie mam pojęcia czy problem leży po stronie telewizora czy dekodera cyfrowego. Podczas przełaczania progamów i siły natężenia głosu na dekoderze potrafi on te czynnosc wykonywac mimo iż zrobie ją tylko raz a on powtarza ją na okrągło.Podczas przełaczania na telewizorze w analogiczny sposób jest ok. Zawiadomiony o tym polsat oczywiście umywa ręce kierując mnie do samsunga a samsung chce odesłania dekodera( kilkanaście dni bez telewizji).Czy jest możliwe żeby w jdenym punkcie dwa dekodery były zepsute?Ja osobiście stawiam na tv.Aha jeszce jedno u gościa w salonie dekoder działał sprawnie bez zarzutu.Serwis samsung zasugerował tylko żebym sparwdził uziemienie w gniazdku.Wiem już że nie mam i raczej nie będę kłuć z powodu dekodera.Jeżeli ktoś zna może przyczyne i może pomóc prosze o info.Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na 11 i 12j stronie tego tematu był podobny przypadek.

https://forum.satkurier.pl/viewtopic.php?t ... &start=150

 

Od 3 dni posiadam dekoder Samsung DSB-S305G i zauważyłem że podczas zmiany kanałów (nie wszystkie kanały) czasami dekoder sam sie zgłaśnia ???

 

to nie to co myslicie, nie chodzi o reklamy czy niektore kanaly, mam to samo, dekoder sie podglasza na maxa przy przelaczaniu, rzadko to sie zdarza ale jednak. jezeli ktos ma ustawiona glosnosc na dekoderze na maxa a reguluje sobie tv to tego nei zauwazy. Proponuje sobie ustawic na dekoderze na 50% i przelaczac kanaly. Rzadko, ale zdarzy sie napewno ze sie podglosi na 100% a bedzie wskazywal ustawiona wartosc. Jezeli nacisniemy klawisz podglaszania na pilocie od dekodera to on sie sciszy, bo wtedy wroci do wartosci ustawionej. Wroci tez przy przelaczeniu na inny kanal. Typowy przyklad wady oprogramowania. Czekam i czekam i nie moge sie doczekac az zrobia zmiane softu i poprawia glosnosc i EPG.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi tutaj wyłącznie o sam głos.To bym jakoś przebolał ale dzieje sie to na wszystkich przyciskach (prawo/lewo , góra dół) nawet w menu. Jade kanał a tu buuumm o kilkanaście potrafi przelecieć a w salonie siedziałem piętnaście minut i nic u mnie minuta wystarcza w zupełności. Jeżeli chodzi o echostara nie wiem jaki model miałem (to było 15 minut ) wszystko było ok ale jakość nie na wszsytkich ( ale np TV1000 , FOX LIFE) gorsza co nawet moja żona zauważyła a nie zna sie na nowinkach technicznych. Tak że problem może tkwić w zgodności urządzeń ze sobą alo podczerwien obu urządzeń koliduje ze sobą .Nie wiem rozkładam ręce. Prosze o komentarze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...