Skocz do zawartości

Samsung DSB 305G


mimik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dlatego bardzo mnie zdziwiłeś ale nigdy nic nie wiadomo. Dobrze mówisz, najlepszym wyjściem będzie jak sprawdzisz dokładnie jakie są to częstotliwości, to już by dużo wyjaśniło. Może rzeczywiście jest tak że Samsung jak wyszukuje kanały to niektóre rozpoznaje błędnie i przypisuje innym satelitom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Przemek_77

To proste, niektóre transpondery na HB mają takie same parametry (częstotliwość, SR, FEC) jak transpondery na innych satelitach. Jeśli przeskanujesz ten transponder z innego satelity (niż HB) to i tak wyszukają Ci się programy z HB :)

 

Co do czasu w tunerze - ustaw 2 godziny do przodu i po problemie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otóż wczoraj bliżej się temu przyjrzałem i jest tak:

Kanały wszędzie znajduje mi te z HB więc o żadnych odbiciach tudzież podobnych zjawiskach nie ma mowy, a szkoda :(

Jednakże nie jest tak do końca jak pisał pitter, gdyż na przykład znajduje mi jakieś kanały HotBirdowskie NIBY na Asiasacie 2, jednakże pod jakimiś zupełnie innymi częstotliwościami (3960 Hz, 4019 Hz) to samo z innymi, kanały są z HB a częstotliwości i parametry transponderów... nie wiem skąd. Ciekawy bug.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...znajduje mi jakieś kanały HotBirdowskie NIBY na Asiasacie 2, jednakże pod jakimiś zupełnie innymi częstotliwościami (3960 Hz, 4019 Hz) to samo z innymi, kanały są z HB a częstotliwości i parametry transponderów... nie wiem skąd. Ciekawy bug.

:shock: To jest niemożliwe abyś mógł odbierać na swojej antenie Pasmo C. Po pierwsze do odbioru tego pasma jest potrzebny odpowiedni konwerter, najlepiej nadawałaby się specjalna antena parapoliczna o wielkości 150 cm wzwyż. Poza tym satelity przesyłające sygnały w C-Band są umieszczone bardzo nisko nad horyzontem a więc musisz mieć najlepiej wolną przestrzeń od wschodu do zachodu bo budynki, drzewa stłumią sygnał. To jest nierealne i niemożliwe aby móc na takim zestawie odbierać Pasmo C.

EDIT:

Najlepiej wypisz dokładnie parametry jednej z częstotliwości z której odbierasz kanały z HotBirda a częstotliwość jest inna niż ta co znajduje się w wykazach sat a także nazwa kanału przypisanego tej częstotliwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego napisałem "bug", jestem fizykiem z wykształcenia i wiem, że pewne sprawy są niemozliwe.

Na 100% pojawiały mi się sygnały na takich f-ach, gdybym miał możliwość rzuciłbym screena (nie mam cyfrówki), specjalnie siedziałem wczoraj przed TV z kartka i pospisywałem kilka f-ów. Błąd softu po prostu moim zdaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałem wczoraj samsunga, włączyłem i kilka razy się zawiesił, więc budziłem go wyjmując wtyczkę, aż za ntym razem zwalił się na dobre, nie reaguje na pilota i pali się czerwona lampka ale bardzo słabo, chyba słabiej niż normalnie powinna. Jest jakaś rada na to czy tylko odesłać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swoją drogą dziwne że sprzedawca nawet się nie pofatygował aby sprawdzić od razu na miejscu sprawność dekodera. Takie niespodzianki są bardzo przykre jak zajeżdżamy do domu i wtedy się okazuje że coś nie działa. Tym bardziej w Twoim przypadku gdy musisz teraz nadaremnie pokonać tyle kilometrów aby zamienić ten dekoder na inny.

Porządnie ich tam napiętnuj bo takie sytuacje nie powinny mieć miejsca, szczególnie w Twoim przypadku. :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otóż wczoraj bliżej się temu przyjrzałem i jest tak:

Kanały wszędzie znajduje mi te z HB więc o żadnych odbiciach tudzież podobnych zjawiskach nie ma mowy, a szkoda :(

Jednakże nie jest tak do końca jak pisał pitter, gdyż na przykład znajduje mi jakieś kanały HotBirdowskie NIBY na Asiasacie 2, jednakże pod jakimiś zupełnie innymi częstotliwościami (3960 Hz, 4019 Hz) to samo z innymi, kanały są z HB a częstotliwości i parametry transponderów... nie wiem skąd. Ciekawy bug.

 

Mam dokładnie tak samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc. Jestem uzytkownikiem PC od stycznia tego roku i do tej pory wszyskto bylo ok ale od ok 2 tygodni mam pewien problem. Bardzo czesto podczas ogladania zanika wizja i fonia i pojawia sie komunikat "szukam sygnału". Najczesciej dzieje sie tak na TVN ale na innych programach tez. Sile sygnalu mam ok 80%, probowalem przywracac ustawienia fabryczne ale nic to nie pomoglo. Jesli ktos wie o co chodzi dajcie znac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oto kilka przykładów anomalii o których pisałem, przy antenie ustawionej na HotBird 13E dekoder "łapie" sygnały z satelit (przykłady):

- Asiasat2

3960 Hz - kanały ANT1 Gold, Nova Scope, OTV PVR i in.

4019 Hz - kanały Ushuaia TV, Tv Breizh, France 5 i in.

 

- Hispasat

11884 Hz - Alice, Leonardo, Marcopolo i in.

11931 Hz - Nova promo, Chasse & peche, Super Sport 6 i in.

 

Co ciekawe f tych transponderów nie pokrywają się z f transponderów HB.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oto kilka przykładów anomalii o których pisałem, przy antenie ustawionej na HotBird 13E dekoder "łapie" sygnały z satelit

- Hispasat

11884 Hz - Alice, Leonardo, Marcopolo i in.

11931 Hz - Nova promo, Chasse & peche, Super Sport 6 i in.

 

Co ciekawe f tych transponderów nie pokrywają się z f transponderów HB.

----->Na Hispasacie na tp: 11931V nadaje pakiet Digital+ z kanałami Taquilla (wszystko zakodowane). Na częstotliwości 11.884V nadają m.in. Cubavisión, Cubavisión Internacional, Canal Habana (wszystkie FTA).

 

----->Na HotBirdzie najbliżej tp: 11.931 jest 11938 H, i tutaj są nadawane: Nova promo (FTA) a także te szyfrowane SuperSport6, Chasse & Pêche.

Na tp: 11.881V mamy też kanały wspomniane przez Ciebie: Alice, Leonardo, Marcopolo a także Nuvolari i Zone Fantasy (transponder należy do SKY Italia) - wszystko zakodowane!

 

Dziwnie dekoder rozpoznaje częstotliwości, pewnie jakieś błędy w orpogramowaniu tak jak pisałeś. Aczkolwiek już wszystko stało się jasne i na pewno nie odbierasz żadnych przekazów "szczególnych" o których tutaj wspominaliśmy. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ano tak, zresztą już po przeanalizowaniu listy kanałów na HB stwierdziłem, że nic to nie jest szczególnego, ciekawostką jest tylko to, że rozpoznawane są one jako przynalezne do innych satelitów w dodatku pod jakimiś "kosmicznymi" nomen omen, częstotliwościami :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc. Jestem uzytkownikiem PC od stycznia tego roku i do tej pory wszyskto bylo ok ale od ok 2 tygodni mam pewien problem. Bardzo czesto podczas ogladania zanika wizja i fonia i pojawia sie komunikat "szukam sygnału". Najczesciej dzieje sie tak na TVN ale na innych programach tez. Sile sygnalu mam ok 80%, probowalem przywracac ustawienia fabryczne ale nic to nie pomoglo. Jesli ktos wie o co chodzi dajcie znac.

 

Witaj mialem dokladnie ten sam problem. Wymiana konwertera rozwiazala go calkowicie. W moim przypadku mialem konwerter po WizjiTV, ktory nie chodzil pare lat. Najprawdopodobniej powysychaly w nim kondensatory, co spowodowalo niestabilna prace (mniejsze wzmocnienie lub zrywanie drgan) przy niektorych czestotliwosciach. Jesli masz nowy konwerter to prawdopodobnie jest wadliwy lub kabel jest niestarannie dokrecony (ale wtedy zaniki bylyby na wszystkich kanalach)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wczoraj zaobserwowalem bardzo dziwne zjawisko. mam liste z kalanami muzycznymi

 

4fun

viva polska

mtv polska

itv

rtl

123 sat

music box

 

kiedy tylko przeskakwialem przez 123sat (czyli "w góre" pilotem itv, rtl, 123 sat, music box) to zawsze (nawet kiedy tylko przeskakiwalem) na 123sat czarny ekran i wszystkie kanaly to samo.... bez roznicy czy w gore, czy w dol, czy z pliota bezposrednio 6. Nie pomaglo przejscie na inna liste ulubionych - to samo wszedzie czarny ekran. Dopiero wylaczenie wlaczenie i odczeknie 5 minut pomagalo pozbyc sie tej anomali... co ciekawe tylko na 123sat, a warto zaznaczyc ze po za fatalna jakoscia i megacichym audio nigdy nie bylo problemow z tym kanalem. Sprawdzilem to na moim ferdku, tam nie bylo problemu choc 123sat tez nie lapalo.... ciekawe nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Samsunga DSB-S305G od sierpnia 2006 roku. Jeszcze nie miałem z nim, żadnych problemów działa jak należy. Może to nie wina sprzętu lecz operatora :wink: , że niektórzy mają takie problemy. Żartuje oczywiście ale jak miałem wcześniej Samsunga DSR-7000 to objawy były identyczne jak pisze kolega mateo.poznan. Winy był konwenter i po wymianie wszystko działało jak należy. Z tym konwenterem to był jeszcze taki problem, że w lecie jak była wysoka temperatura to nie odbierał mi częst. 12.XXX i dopiero jak go schłodziłem wodą to działa ale tylko na chwilkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinien potrafić obsługiwać dodatkowe konwertery. Poczytaj o tym w instrukcji obsługi.

 

To zależy na jakie rozwiązanie się zdecydujesz. Możesz jedynie dokupić takiego monoblocka i Astrę będziesz odbierał bez żadnych problemów. Trzeba będzie jeszcze zmienić ustawienia konwertera w menu odbiornika. Jest jeden problem - dla takiego rozwiązania musisz posiadać czaszę minimum 75 cm.

 

Inne rozwiązanie to dokupienie dodatkowego konwertera, przyda się także przełącznik DiSEqC np: taki, niezbędny będzie też uchwyt konwertera np: taki. Oczywiście potrzebny jest także dodatkowy kabel satelitarny.

Te rozwiązanie jest trudniejsze gdyż żeby to wszystko zamontować trzeba poświęcić trochę czasu.

 

Wszelkie wskazówki co do podłączenia i ustawienia wyżej podanych przeze mnie przykładów znajdziesz w dziale "Problemy''

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli interesuje Ciebie pierwsze rozwiązanie to musisz zwrócić uwagę na rozmiar Swojej czaszy. Monoblock nie nadaje się do anten np: 60 cm. Jeżeli taką posiadasz to nici z tego rozwiązania (muszą być większe - min. 75 cm)

Jeżeli chodzi o ustawienia konwertera w dekoderze to musisz poczytać instrukcję obsługi, chyba że ktoś kto posiada taki sam model to Ci napisze na forum jeżeli sam nie dojdziesz co i jak. Nie posiadam takiego tunera i nie jestem w stanie w tym problemie dokładniej pomóc.

 

Odnośnie ustawiania monoblocka albo "zeza" to poczytaj jeszcze ten temat: https://forum.satkurier.pl/viewtopic.php?t=746&start=0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...