Skocz do zawartości

Samsung DSB 305G


mimik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

A juz bylo dobrze, od dolozenia eurosportow (kiedy EPG ginelo doslownie codziennie) do tego dnia ani razu nie zgubil mi EPG. A teraz dolozyli Superstacje, mysle ze to nie wina softu, tylko tego zo dokladaja kanal i cos sie miesza u nich ewidentnie. Trzeba znowu pisac i dzwonic to poprawia. Wtedy to zrobili i wcale nie przez zmiane softu, mialem i mam 117.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Czy Wy rowniez macie problemy z fonia na TVN-e po wylaczeniu z zasilania Samsunga 305G, wkurza mnie to niemilosiernie :evil: ze za kazdym razem trzeba przestawiac fonie na pol z AC3, moze ktos wie jak sie to naprawia :?: ...no bo o EPG nie wspomne...koszmar :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Wlasciwie to nie wiem jak opisac ten dziwny problem, sam juz nie wiem czy jest to wina konwertera (Monoblock Single 0,2 dB GOLDEN INTERSTAR) czy tunera, od okolo miesiaca cos sie dzieje z kanalami. Albo mam czarny ekran na wszystkich kanalach i musze wylaczyc tuner z pradu i zalaczyc ponownie, albo przy przelaczaniu kanalow niektore kanaly (to samo dotyczy wyszukiwania kanalow) nie dzialaja tzn. pisze szukam sygnalu i albo po okolo 10-15 sekundach kanal wskakuje,albo przelaczam na inny i ponownie wracam i przewaznie juz jest. Probowalem resetowac do ustawien fabrycznych,ale nic to nie dalo...macie jakies pomysly co sie moglo stac?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy wcześniej zestaw pracował poprawnie i dopiero problemy są od miesiąca, czy już działo się coś podobnego wcześniej?

Wygląda mi to jakby siadł DiSEqC w monoblocku i będzie do wymiany...

 

A czy Samsung bardzo się grzeje (mocniej niż zwykle), czy nie zauważyłeś anomalii?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i znowu po dodaniu kanalu w tym przypadku E! problem z EPG jest problemem codziennym. Znika z kanalow ktore sa na dwoch tr. 11393 i 11488. Reszta dziala normalnie. Jedyne co mozna zrobic to zabawa z wtyczka.

 

Moze napiszmy do CP to cos z tym zrobia, tak jak ostatnim razem, bo tak to bedzie znikac nadal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wcxzesniej dzialal prawidlowo, nie wiem czy przypadek,ale zaczelo sie to wszystko w momencie kiedy pozmieniali ustawienia kanalow, co do grzania, nie badalem wczesniej wiec nie jestem pewny

Najczesciej zauwazylem znika kanal kiedy przelaczam z polsatu na E!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A masz jakoś szczególnie poukładane kanały? Jeśli nie, to można spróbować dać mu fabryczne - może przy tych ostatnich mieszaniach z listą CP coś się sknociło z lekka u Ciebie. Sprawdź też, czy może nie ma gdzieś na kablu zwarcia (przy końcówkach na F-kach)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje dwa grosze. Również jestem posiadaczem Samsunga i jestem zadowolony. Nie przeszkadza mi nawet brak wyświetlacza oraz "klawiszy" na płycie czołowej dekodera. Wszystko mam w pilocie i na telewizorze oraz w "kablu", a raczej w wtycze (jako reset :wink: - odbiornika). Za to bardzo dobry obraz i dźwięk oraz szybkość reagowania na "palucha" wciskającego pilota. :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do problemu z przelaczaniem kanalow zauwazylem pewna zaleznosc...

- problem wystepuje zawsze przy kanalach na czestotliwosci 12284 (wiec E!, Dla Abonentow itp)

- przelaczanie dla tych kanalow trwa od 10s do 30s (trwa szukanie sygnalu) i pozniej jest kanal

- jesli nie zmienie kanalu na inna czestotliwosc to moge juz bez problemu przelaczac pomiedzy kanalami na czestotliwosciach problemowych np. 12284, lecz jesli zmienie kanal juz na inny to znowu musze czekac

- zdarzylo mi sie ze gdy szybko przeskakiwalem na kanalach to na kazdym byla ciemnosc i musialem wylaczyc z pradu tuner

 

Co probowalem...

sprawdzilem kabel przy tunerze,byl ok

wylaczylem w ustawieniach tunera diseq dla astry i hotbirda, dalej tak sie dzialo (czy wtedy rowniez mozna podejrzewac np diseq w konwerterze)

probowalem zmieniac ustawienia diseq w tunerze i nie bylo poprawy

 

Przypominam ze korzystam z monobloka,moze zima mu zaszkodzila???

Podstawowe pytanie,tuner czy konwerter?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie znaki wskazują, że posypał się monoblock. Niestety jedyny sposób to zakupić innego monoblocka, ale zapewnić sobie możliwość ew. wymiany/zwrotu, jeśli będzie to samo.

 

Co do faktu, że jak już jest na problemowej częstotliwości to przełącza szybko, to nie jest to nic szczególnego - dekoder CP "wiedząc", że konwerter jest już na tym paśmie, które trzeba, nie wysyła komend do wbudowanego DiSEqC i ma sygnał cały czas z tego samego pasma. Schodki zaczynają się po zmianie pasma - DiSEqC dostaje zapytanie i jak widać nie interpretuje go poprawnie i przerzuca pasmo z dużym opóźnieniem, albo w ogóle - ja tak to widzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I to potwierdza opinię ,ze lepiej kupić dwa konwentery i diseq gdyż w razie awarii mamy mozliwość wymiany uszkodzonej części a w przypadku monobloka niestety nie.

 

Sorki, ze post pod postem ale mam pytanie jaka wersje oprogramowania maja wasze samsungi ja mam na dzień dzisiejszy: CAK6_D3 1.124 1.0.4 zmieniło się coś czy dalej jest tak samo ?

 

Edycja pitter: to ja połączę te dwa posty...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam ten dek. od grudnia 2005 i ciagle ta sama wersja oprogramowania.

 

A moze pogadajmy, co powinna zmienic nowa wersja oprogramowania. :roll:

 

Ja daje 2 propozycje...poprawa EPG (denerwujacy zanik w paczce TVN) i mozliwosc sprawdzania sily sygnalu , najlepiej bezposrednio z pilota jak to mial DSR 7000 :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobra sprawdzilem w jednym z wątków - błąd 04 - karta nie aktywowana (cytat z cytatu z rozmowy z BOKIEM). Eh coraz bardziej współczuję klientom, którzy kupują CP =/

 

chyba, że ktoś ma inną odpowiedź na pytanie o ten błąd, to piszcie :P[/url]

 

 

edit

sorka jesli zabrzmiało jak truizm - widocznie pisalem swoje o 2 minuty za długo i zdublowałem posta,

rozumiem, że zablokowany = karta nie aktywowana i czeka na aktywację u dystrybutora?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...