Skocz do zawartości

Samsung DSB 305G


mimik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Oczywiście wchodzisz w menu - instalacja - skanowanie sieci czy coś w ten deseń, bo juz nie pamietam. Zasysasz orginalną listę CP zapisujesz i możesz teraz sobie posegragować. A tak na marginesie to wszystko jest w instrukcji ale pewne nie czytało sie co :twisted: ?

 

A tak przy okazji to czy kolega zauważył jakieś dziwne migotania obrazu na TVP2 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

Pierwszy raz piszę na tym forum, ale od jakiegoś czasu je przeglądam i za jego pomocą kompletuję sprzęt do podłączenia Cyfrowego Polsatu. Większość sprzętu juz wybrałem, w tym tuner - oczywiście Samsung 305. Mam jeszcze tylko jeden mały problem. Chcę zainstalować drugi konwerter z zezem na astrę i potrzebuję przełącznika DiSEqC. Ktoś kiedyś napisał na tym forum, że tunery Polsatu mają problemy z obsługą niektórych przełączników. I tu pytanie, czy problem ten dotyczy również Samsunga, a jeśli tak to jaki przełącznik wybrać, żeby nie było problemów. Jeżeli wiecie o czymś, albo najlepiej jeżeli używacie czegoś godnego polecenia, w tzw. klasie średniej, to czekam na sugestie. Z góry dziękuję i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie czy ktoś ma na tym dekoderze przesunięty czas przy np. EPG?

Bo akurat u mnie jest różnica 2 godziny, między czasem który powinien być, a jest wyświetlany, przez to też programy w EPG mi się przesuwają.

Dodam że mam w dekoderze ustawione GMT +1, czyli dobrą strefę czasową...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok bo już myślałem że mam coś nie tak z tunerkiem. Ale po ostatnich obserwacjach zauważyłem że występuje to nie zawsze. Na niektórych programach jest a na innych nie ma, generalnie to migotanie potwierdzałoby fakt, że programy TVP są nadawane z kiepską jakością.

 

Mam jeszcz takie pytanie czy ten tunek sam powinien aktualizować listę kanałów w momencie kiedy CP coś dołoży czy trzeba ręcznie skanować sieć w tym celu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

 

Jestem tu nowy - jak coś nie tak to prosze o wyrozumiałość

 

Ma dekoder o którym tu mówimy

Mozecie mi podpowiedzieć czy listę kanałów da się jakoś ustawić na kompie a potem przesłać do dekodera (jakoś lepiej wyobrażam to sobie zrobić w jakimś programie komputerowym niż zasuwac na pilocie...???

 

Jak macie jakies pomysły to czekam na propozycje

 

sebo8877

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytam bo ostatnio CP dorzucił TV1000 a na liście go nie miałem musiałem ręcznie skanować, jak to mam rozumieć ?

Na moim automatycznie dopisuje kolejne dołączane przez CP kanały np. TV1000 czy E.

Widocznie coś tam, poprzestawiałeś grzebiąc. Może trzeba wrócić do ustawień fabrycznych z tym, że stracisz inne kanały, które wcześniej wpisałeś ręcznie, z kolei będziesz miał wszystko z CP oraz to, co kiedykolwiek CP zeche do listy dołączyć z automatu.

Nie mam czasu (lenistwo :wink: ), aby bliżej zapoznać się z tym dekoderem - mając w domu drugi Sagem :lol: - jestem wygodny. :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest bardzo proste w instrukcji wszystko znajdziesz bo opisując to krok po kroku ty parę stron bym zapisał. W skrócie wchodzisz do menu i pierwsza zakładka to właśnie tworzenie własnej listy tam wchodzisz i pokazują ci się dwie listy jedna z programami druga pusta (to ta która tworzysz) i teraz czerwonym przyciskiem dodajsz pokolei to co chcesz.

Potem exit zapisujesz i już jest, możesz tez poprzestawiać teraz kolejność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daruję tego posta pod postem - pamiętaj, że jest opcja zmień. :wink:

1. Poczytaj sobie tu:

:arrow:https://forum.satkurier.pl/viewtopic.php?t=1002

2. Wszystko jest w instrukcji. Trzeba dopisywać, niestety ale ręcznie. Można również stworzyć swoje listy, jednak dalej, to zapraszam do lektury instrukcji - niestety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz dodać kanały których nie ma na liście CP to wchodzisz w menu instalacja i tam masz opcje:

1 Skanowanie sieci znajduje tylko kanały udostępnione przez CP,

2. Skanowanie transponderów tu możesz dodać konkretny transponder znając jego parametry i go przeskanować znależione kanały doda do listy,

3. Skanowanie satelity tu wybierasz konkretnego np: HOTBIRD i masz jeszcze do wyboru skanowanie wszystkich lub nie kodowanych. Jak dasz wszystkie to znajdzie wszystko co jest na HOTBIRD coś około 1200 niezała sieczka się zrobi w liście, a jak dasz nie kodowane to znajduje coś około 550 i też niezła sieczka. Generalnie kupę zabawy żeby przejżeć i dodać to co chcesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytam bo ostatnio CP dorzucił TV1000 a na liście go nie miałem musiałem ręcznie skanować, jak to mam rozumieć ?

U mnie zawsze trzeba ręcznie skanować jak CP dorzuci jakiś nowy kanał, powrót do ustawień fabrycznych nic nie daje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...