Skocz do zawartości

Samsung DSB 305G


mimik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam następną zagadkę Samsungową, na którą ktoś z Was na pewno zna odpowiedź:

 

zapodaję Epg i wybieram sobie program, który za godzinę obejrzę. Pstryk Timer. Ok. Odpala mi się o danej godzinie. Kurcze nie podoba mi się ten akurat, bo gdzieś indziej leci jednak coś lepszego, więc na pamięć pstrykam 44, bo tam mam zapisane Discovery i co??? Atak arab sex trt czanel!!! A dlaczego? A dlatego, że sama przełącza mi się lista ulubionych z mojej ładnie poukładanej na jeden wielki [beep] czyli Ulubione: wszystkie!

 

Ja widzę jedynie rozwiązanie - nie korzystać z Timera. Jakaś sugestia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że da się podłączyć do kompa, odpowiedni kabelek załatwia sprawę, tyle że nie są dostępne żadne alternatywne softy do samsunga tak jak do co niektórych innych tunerków

 

Czy dysponujesz może schematem kabla do Samsunga? Skoro od strony dekodera jest minijack to sprawa nie powinna być trudna - RxD,TxD i GND.

 

Druga sprawa - ja nigdzie nie znalazłem, ale czy istnieje moze edytor listy kanałów na PC do tego tunera ? Domyslam sie, że serwis producenta cos takiego posiada, ale czy jest coś ogólnie dostępnego ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam następną zagadkę Samsungową, na którą ktoś z Was na pewno zna odpowiedź:

 

zapodaję Epg i wybieram sobie program, który za godzinę obejrzę. Pstryk Timer. Ok. Odpala mi się o danej godzinie. Kurcze nie podoba mi się ten akurat, bo gdzieś indziej leci jednak coś lepszego, więc na pamięć pstrykam 44, bo tam mam zapisane Discovery i co??? Atak arab sex trt czanel!!! A dlaczego? A dlatego, że sama przełącza mi się lista ulubionych z mojej ładnie poukładanej na jeden wielki [beep] czyli Ulubione: wszystkie!

 

Ja widzę jedynie rozwiązanie - nie korzystać z Timera. Jakaś sugestia?

 

Witam, ja też tak mam, a na dodatek jak ustawię timer na jakiś program to po skończeniu tegoż programu wyłącza mi dekoder. Może znacie jakieś rozwiązanie na to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ten tuner troche ponad miesiac i nie jestem zadowolony z jakosci obrazu:/ Obraz jakby troszke "sniezy", jest jakis taki "ziarnisty". Z daleka w zasadzie tego nie widac jednak z bliska tak, w szczegolnoscie na czarnym tle. Tuner podlaczony jest kablem euro-euro, na drugim, takim samym kablu mam tak samo, sygnal na jakies 80%-90%. Wczesniej mialem do czynienia z fergusonem 3018 ktoremu nic nie moglem zarzucic i glownie do niego porownuje samsunga.... Ten samsung tak ma czy to moze byc wina z mojej strony?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bede musial sie z nim wybrac do jakiegos sasiada.

 

Edit:

 

Albo jestem maniakiem albo moj samsung jest jakis lipny:/ Podlaczam do tv odtwarzacz dvd "viva" i czern na nim jest duzo lepsza niz na samsungu, wlasciwie zero ziarnistosci ktora wyastepuje w obrazie z mojego samsunga. Gdy wlaczam vive "przez" samsunga (euro-euro) to obraz jest taki sam jak z samsunga czyli gorszy niz w sytuacji gdy viva jest podlaczaona bezposrednio do tv. Czy ktos ma mozliwosc w ten sposob sprawdzic ten tuner? Czy tak powinno byc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mam pytanie odnośnie ustawień systemowych.

A mianowicie jak macie ustawione w "Ustawienia TV":

1. "Proporcje ekranu": ??

2. "Konwersja proporcji ekranu": ??

 

kiedyś gdzieś czytałem (może tutaj), że najlepiej jest:

1. 4:3.

2. letter box

 

Ale nie wiem czy jest to dobre ustawienie. Głownie dziwią mnie różnice w przekazie meczów rugby na PSport. Raz jest w letter box raz nie. Teraz jak ustawiłem 2.pełny obraz obejmuje cały ekran wiec jest dobrze.

Jak Wy macie?

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej te kanały dodać ręcznie a więc:

 

Menu - Instalacja (wpisujemy standardowy kod 0000) - Skanowanie Transponderów i tam wpisać parametry transpondera na których znajdują sie przez nas szukane kanały np. DSF jest to

 

Satelita: ASTRA -

Częstotliwość: 12.480

Symbol Rate: 27500

FEC: 3/4

Polaryzacja: Pozioma

Tryb przeszukiwania:Wszystkie lub Niekodowane i potem OK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam.

Postanowiłem po półrocznej przerwie w używaniu Samsunga 305G oddać go znajomemu i zaczęły się małe problemy:

Zrobiłem przelew za pakiet familijny 39,90 (bo jest to prepaid) i w czwartek 11 października kwota została zaksiegowana i po podłączeniu u znajomego pojawiło się wszystko co powinno + nieoczekiwanie dodatkowo miałem odkodowany w sobotę Polsat Sport Extra.

Jakież było moje zdziwienie kiedy dzisiaj rano okazało się że zgasły oba Polsaty Sport (extra i ten zwykły).

Oczywiście parę razy dzwoniłem do BOK i ponawiałem uprawnienia, zresetowałem Samsunga do ustawień fabrycznych ale to nic nie pomogło a wręcz przeciwnie dodatkowo po przesłaniu z BOK ponowienia uprawnień zgasł mi Polsat i TV4.

Dodam że antena na pewno dobrze ustawiona tv biznes i Super stacja działają bez problemu a na Polsacie, TV4, Polsacie Sport pojawia się komunikat Dostęp do programu został zablokowany.

Chyba można wykluczyć awarię instalacji antenowej bo np. na polsacie który oczywiście nie świeci można wejść do telegazety czyli sygnał na dekoderze jest.

Być może jest to awaria samej karty.

Jak ktoś miał podobny przypadek lub ma jakiejś sugestie to bardzo proszę o pomoc bo nie wiem co z tym zrobić.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kanały to ja już parę razy wyszukiwałem ale chyba to jest jakaś awaria u nich bo jeszcze jeden użytkownik z forum ma takie same objawy - informacja o tym w wątku o dekoderach CP.

pozdrawiam i dziękuję za zainteresowanie

 

edit:

Dzisiaj od rana - 15 października - już jest wszystko w porządku.

Czyli u nich awaria a na infolinii nie umieli się do tego przyznać tylko sugerowali że u mnie jest coś nie tak i nawet facet proponował aby Samsunga odesłać do serwisu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mieszkam z szkocji i dostalem wczoraj cyfrowy polsat pomeczylem sie pare ladnych godzin i znalazlem hotbirda wykrywa go tak na 75% aczkolwiek jak zaczynam wyszukiwac kanaly nic nie znajduje korzystalem z wszystkich skanowan i dalej nic w czym moze byc problem dziekuje z gory za wszelkie wskazowki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy wasze Samsungi są również wrażliwe na podłączanie innych urządzeń do gniazd elektrycznych na tym samym obwodzie ? U mnie przy włączaniu jakichkolwiek urządzeń, wysokiej i niskiej mocy (żelazko jak i zasilacz do laptopa) dekoder na chwilę wywala czarny ekran i komunikat "szukam sygnału". Instalacja elektryczna nowa - roczna; sygnał do dekodera idzie z blokowej instalacji zbiorczej opartej na multiswitchach...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś jak przyszedłem ze szkoły, tata siedział przed tv a samsung ściągał z satelity nowy soft, może w końcu poprawili epg no i wiadomo że wprowadzono również zapewne zmiany w kodowaniu skoro wchodzi nagravision 3. obecnie tak wyglada stan mojego samsunga: loader: 810 wersja oprogramowania 144 wersja sprzętu 345 Nagravision: CAK6_D3 1.3.4 1.0.0

Mam nadzieje że nie palnąłem żadnego głupstwa bo próbuje udawać haxiora :P

 

zauważyłem że szybko się włącza teraz dość... nie wiem może wyszukuje tylko najdrobniejsze zmiany i może chciałbym aby właczał się szybciej, ale mam takie odczucie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie tak samo ściągnął nowe oprogramowanie, jak na razie widzę dodatkową opcję w menu:Komunikaty. Właśnie zaprogramowałem oglądanie Automaniaka zobaczymy czy dekoder znów się przełączy na standardową listę Polsatu i czy wyłączy się po zakończeniu programu.

 

edit:

Widzę że jednak dalej przełącza się na listę standardową, dodatkowo zegar późni się o 3 minuty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A po co jest to nowe oprogramowanie,co ono daje nowego i co oznacza ta funkcja komunikaty?

 

Możliwe że to dodatek do Nagravision 3 lub jakiegoś innego kodowania ;p dzięki niej operator może wysyłać komunikaty np. zmiany na transponderach itp., Conax ma podobną funcje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...