Skocz do zawartości

DVB-T Zachodniopomorskie


Fishburger
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Zobaczy, zobaczy...

 

"...podczas trwania Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej Euro2020 Telewizja Polska uruchomi na wszystkich 49 nadajnikach emisję programu telewizyjnego w jakości UHD w standardzie DVB-T2/HEVC. Na kanale TVP 4K będą transmitowane wszystkie mecze rozgrywane podczas mistrzostw..."

 

https://www.emitel.pl/aktualnosci/telewizja-polska-i-emitel-podpisaly-umowe-na-emisje-testowe-nowego-standardu-nadawania-ntc-dvb-t2-hevc-na-terenie-calej-polski/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...

@PowerTVMam pytanie dotyczące tego multipleksu mianowicie w wykazie pozwoleń telewizyjnych dla multipleksu Szczecińskiego widnieje do dziś tylko ważność pozwolenia na emisję wiem że nie często wykazy są aktualizowane , ale czy od jutra może zacząć działać mux w DVB-T2? pytam bo pamiętam że była mowa o wrześniu jako dacie zmian w standardzie nadawania 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

No i stało się. Kamień milowy w postaci przejścia na DVB-T2 doczekał się częściowej realizacji.

SZCZECIN/KOŁOWO po dzisiejszych zmianach (25 .04.2022)

 

Kanał 6 MUX 8 Tutaj na razie bez zmian, cały mulitiplex pozostał w DVB-T. Aktualnie jest tu 15 kanałów

Metro

Zoom TV

Nowa TV

WP

TVP Kultura HD

TVP Kobieta

TVP ABC 2 (hbb tv)

TVP Historia 2 (hbb tv)

TVP Kultura 2 (hbb tv)

UA Perszyj (hbb tv)

test5

test6

EmiRadio(serwis)

EmiTV (serwis)

Legia TV (hbb tv)

TVP GO (serwis)

 

Kanał 37 MUX 1 .Przeszedł dziś w całości na DVB-T2 HEVC. Aktualnie jest tu 8 kanałów

Antena HD

Stopklatka TV HD

Fokus TV HD

ESKA TV HD

TTV HD

Polo TV HD

TV Trwam HD

TVP ABC HD

 

Kanał 34 MUX 2 .Przeszedł dziś w całości na DVB-T2 HEVC. Aktualnie jest tu 8 kanałów

Polsat HD

TVN HD

TV4 HD

TV Puls HD

TVN 7 HD

Puls 2 HD

TV6 HD

Super Polsat HD

 

Kanał 48 MUX 3. Tutaj na razie bez zmian cały mulitiplex pozostał w DVB-T. Aktualnie jest tu 7 kanałów

TVP 1 HD

TVP 2 HD

TVP 3 Szczecin

TVP Historia

TVP Sport HD

TVP Info HD

Sprawdzam TV 

 

Kanał 41 MUX 5 . Testowy mux TVP w całości w DVB-T2 HEVC. Aktualnie jest tu 6 kanałów

TVP Kultura HD

TVP 3 Warszawa HD

TVP Rozrywka HD

TVP Dokument HD

TVP Kobieta HD

TVP GO (serwis)

 

 

Kanał 30 MUX 4. W całości przeszedł dziś do DVB-T2 HEVC. Aktualnie jest tu 19 kanałów w tym 18 kodowanych.

AntyRadio (radio)

Muzo FM (radio)

Radio Zet (radio)

RMF FM (radio)

RMF MAXXX (radio)

Radio Złote Przeboje (radio)

TELE 5 HD

TVP SERIALE HD

POLSAT NEWS HD

WYDARZENIA 24 HD (niekodowany)

POLSAT SPORT HD

POLSAT FILM HD

COMEDY CENTRAL POLSKA HD

KINO POLSKA HD

POLSAT SPORT EXTRA HD

POLSAT COMEDY CENTRAL HD

POLSAT CAFE HD

POLSAT PLAY HD

NICKLODEON HD

 

 

 

 

Edytowane przez danielpes5
  • Popieram 1
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Mieszkam w Stargardzie i mam EVOBOX STREAM II od PolsatBox z najnowszym oprogramowaniem. Dwa lub trzy miesiące temu zauważyłem, że nie odbieram m.in. TVN, TTV, EskaTV ale Polsat działa OK. Kanał testowy "Sprawdzam TV" i np. Wydarzenia24 też działają. Wydaje mi się, że nie odbieram programów z MUX-1 i MUX-2. Z Centrum Obsługi Klienta POLSAT dostałem odpowiedź na moje zgłoszenie, że problem nie leży po ich stronie, np. w oprogramowaniu EVOBOX STREAM tylko przyczyną może być konieczność przekonfigurowania/modernizacji anteny zbiorczej na dachu bloku. Czy wprowadzenie DVB-T2 w zachodniopomorskiem wiąże się z taką koniecznością? Miał ktoś z Was już taki problem lub słyszał o nim? Jeśli tak jest, jakie zmiany trzeba wprowadzić w konfiguracji anteny/wzmacniacza? Nie mam możliwości instalacji anteny pokojowej lub zewnętrznej na balkonie. Z góry wielkie dzięki za wszelkie podpowiedzi/wskazówki.

Edytowane przez msemafor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam tych dekoderów zatem wypowiem się wyłącznie w sprawie anteny. Jeśli korzystasz ze zbiorczej, jest duże prawdopobieństwo że oparta jest ona na filtrach lub wzmacniaczu kanałowym, który wpuszcza do sieci wyłącznie zaprogramowane częstotliwości. 

W wielu rejonach kraju po zmianie standrdu, zmieniły się także częstotliwości dla nadajników poszczególnych MUX. W instalacjach zbiorczych trzeba wówczas dokonać przeprogramowania. Powinien się tym zająć zarządca budynku. 

 

Zacznij od dopytania sąsiadów korzystających z tej samej instalcji czy mają  podobne problemy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, dvbtowiec napisał:

Nie znam tych dekoderów zatem wypowiem się wyłącznie w sprawie anteny. Jeśli korzystasz ze zbiorczej, jest duże prawdopobieństwo że oparta jest ona na filtrach lub wzmacniaczu kanałowym, który wpuszcza do sieci wyłącznie zaprogramowane częstotliwości. 

W wielu rejonach kraju po zmianie standrdu, zmieniły się także częstotliwości dla nadajników poszczególnych MUX. W instalacjach zbiorczych trzeba wówczas dokonać przeprogramowania. Powinien się tym zająć zarządca budynku. 

 

Zacznij od dopytania sąsiadów korzystających z tej samej instalcji czy mają  podobne problemy. 

Mój kod pocztowy to 73-110 ([Stargard (kiedyś Szczeciński), woj. Zachodniopomorskie]. Przez zmianą standardu Polsat, TVN i kilka innych było na pozycjach od 100. Teraz nie odbieram kanałów z tych pozycji, a Polsat mam na pozycji nr 1 i 200 odbierane przez internet. Brakujące kanały z TV naziemnej to:

Polsat (poz. 100), Super Polsat (poz 101), TV3 (poz. 102), TV6 (poz. 103), TVN (poz. 106), TVN7 (poz. 107), FocusTV (poz. 109), PoloTV (poz. 111), EskaTV (poz. 112), PulsTV (poz. 113), Puls2 (poz. 114), Stopklatka (poz. 115), TTV (poz. 116), TVP ABC (poz. 122), TVP Kobieta (poz. 124), TVP3 (poz. 126), Trwam (poz. 127).

Na tych wszystkich programach pojawia się komunikat "Aby oglądać, podłącz dekoder do anteny telewizji naziemnej i zainstaluj kanały". Znajoma z mojej klatki ma telewizję kablową z Multimedia i odbiera sygnał tylko przez kabel. Nadmieniam, że robiłem już kilkukrotnie przywracanie ustawień fabrycznych i ponowne automatyczne wyszukiwanie programów.
Zajrzałem dziś na dach budynku i ze zdziwieniem stwierdziłem, że nie ma tam anteny zbiorczej. Blok jest okablowany przez Multimedia i przed zmianą standardu ww. programy działały, co można zinterpretować, że sygnał tv naziemnej był przekazywany z kablówki. Z Multimedia zrezygnowałem pod koniec 2020 roku i rozpocząłem współpracę z Cyfrowym Polsatem. Może problem leży w konfiguracji sygnału przekazywanego przez Multimedia do mieszkań w bloku? Tylko znajoma z mojej klatki ma dekoder z Multimedia i u niej ww. programy działają.

Edytowane przez msemafor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki @dvbtowiec ale w dekoderze Polsatu EVOBOX STREAM II nie ma możliwości zmiany parametrów wyszukiwania programów (pasmo, częstotliwości, kanały). Jest tylko automatyczne wyszukiwanie i chyba tylko w paśmie DVB-T. W wolnej chwili podejdę do znajomej i sprawdzę to.

 

W czwartek wieczorem dostałem odpowiedź z biura obsługi klientów MULTIMEDIA, że nie dostarczają sygnału DVB-T2 i nie mają takiego obowiązku oraz, że jednocześnie zachęcają mnie do zakupu u nich TV cyfrowej. W 2020 roku zrezygnowałem z TV od Multimedia ze względu na niekorzystne dla mnie zmiany w ofercie programowej. W aktualnej ofercie wciąż nie ma programów, które najczęściej oglądam.

Czekam jeszcze na odpowiedź od mojego TBS, który zarządza budynkiem, czy jest w/na budynku zbiorcza instalacja antenowa.

Czy w aspekcie formalno-prawnym operator kablowy, który ma instalację w budynku (w tym przypadku Multimedia) lub zarządca nieruchomości (w tym przypadku TBS) mają obowiązek dostarczyć mi, jak lokatorowi wynajmującemu lokal mieszkalny sygnał naziemnej TV? Budynek oddany do użytku w 2007 roku.

Edytowane przez msemafor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepisy o obowiązku instalacji zbiorczych instalacji weszły od 2013 roku i wyłącznie dla nowo oddawanych budynków. 

 

Spółdzielnie czy zarządcy często w starszym budownictwie podpisują z kablówkami umowy na tzw. pakiet Azart, lub podstawowy, oferowany za pomocą kablówki jako sygnał niekodowany, który odbierze odbiornik zgodny ze standardem nadawania przez kablówki. Są w nim zazwyczaj w większości kanały naziemne, choć mogą nie być wszystkie, oraz dodatkowo jakieś wybrane polskie FTA z satelity. 

Taka pozycja powinna być na rachunku opłat za mieszkanie wyszczególniona, o ile lokator sam nie wypowiedział tej umowy w kablówce. 

Edytowane przez dvbtowiec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

SZCZECIN KOŁOWO (stan na 3.10.2022)

 

Kanał 6 MUX 8 

Metro

Zoom TV

Nowa TV

WP

TVP Kultura HD

TVP Kobieta

TVP ABC 2 (hbb tv)

TVP Historia 2 (hbb tv)

TVP Kultura 2 (hbb tv)

UA Perszyj (hbb tv)

test5

test6

EmiRadio(serwis)

EmiTV (serwis)

Legia TV (hbb tv)

TVP GO (serwis)

 

Kanał 37 MUX 1 .

Antena HD

Stopklatka TV HD

Fokus TV HD

ESKA TV HD

TTV HD

Polo TV HD

TV Trwam HD

TVP ABC HD

 

Kanał 34 MUX 2 .

Polsat HD

TVN HD

TV4 HD

TV Puls HD

TVN 7 HD

Puls 2 HD

TV6 HD

Super Polsat HD

 

Kanał 48 MUX 3.

TVP 1 HD

TVP 2 HD

TVP 3 Szczecin

TVP Historia

TVP Sport HD

TVP Info HD

 

 

Kanał 41 MUX 5 . (TVP 3 Warszawa HD została usunięta w jej miejsce pojawiła się TVP Nauka HD)

TVP Kultura HD HEVC

TVP Nauka HD HEVC

TVP 1 HD HEVC

TVP 2 HD HEVC

TVP Info HD HEVC

TVP POLONIA HD HEVC

TVP Rozrywka HD HEVC

TVP Dokument HD HEVC

TVP Kobieta HD HEVC

TVP GO (serwis)

 

 

Kanał 30 MUX 4.  Nowa Telewizja Mobilna

 

Eleven Sports 1HD

Eleven Sports 2HD

Eurosport 1HD

Eurosport 2HD

Polsat News HD

Polsat Sport HD

Polsat Sport Extra HD

TVN Turbo HD

TVN24HD

Wydarzenia 24

Radio Eska Rock

Radio MUZO.FM

Radio Plus

Radio RMF FM

Radio RMF MAXX

Radio TOK FM

Radio VOX FM

Radio ZET

Radio Złote Przeboje

Rock Radio 103,7 FM

Polsat Go (serwis Hbb)

 

kolor zielony-nowe pozycje na liście

Edytowane przez danielpes5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Kanał 41 MUX 5

Zgodnie w wcześniejszymi zapowiedziami  w dniu dzisiejszym ( tj 18.11.2022) krótko po godzinie 9 włączono przekaz TVP 4K. 

Obecnie jest tam emitowane promo MŚ KATAR 2022. Regularny start transmisji jest zapowiadany w najbliższą niedzielę od godziny 15.

Jednocześnie wyłączono z tego muca testowe kanały TVP 1 HEVC,TVP 2 HEVC i TVP INFO HEVC

 

 

SZCZECIN KOŁOWO (stan na 18.11.2022)

 

Kanał 6 MUX 8 : 

Metro

Zoom TV

Nowa TV

WP

TVP Kultura HD

TVP Kobieta

TVP ABC 2 (hbb tv)

TVP Historia 2 (hbb tv)

TVP Kultura 2 (hbb tv)

UA Perszyj (hbb tv)

test5

test6

EmiRadio(serwis)

EmiTV (serwis)

Legia TV (hbb tv)

TVP GO (serwis)

 

Kanał 37 MUX 1 .

Antena HD

Stopklatka TV HD

Fokus TV HD

ESKA TV HD

TTV HD

Polo TV HD

TV Trwam HD

TVP ABC HD

 

Kanał 34 MUX 2 .

Polsat HD

TVN HD

TV4 HD

TV Puls HD

TVN 7 HD

Puls 2 HD

TV6 HD

Super Polsat HD

 

Kanał 48 MUX 3.

TVP 1 HD

TVP 2 HD

TVP 3 Szczecin

TVP Historia

TVP Sport HD

TVP Info HD

 

 

Kanał 41 MUX 5 . (TVP 3 Warszawa HD została usunięta w jej miejsce pojawiła się TVP Nauka HD)

TVP Kultura HD HEVC

TVP Nauka HD HEVC

TVP 1 HD HEVC

TVP 2 HD HEVC

TVP Info HD HEVC

TVP POLONIA HD HEVC

TVP Rozrywka HD HEVC

TVP Dokument HD HEVC

TVP Kobieta HD HEVC

TVP GO (serwis)

TVP 4K

 

 

Kanał 30 MUX 4.  Nowa Telewizja Mobilna

 

Eleven Sports 1HD

Eleven Sports 2HD

Eurosport 1HD

Eurosport 2HD

Polsat News HD

Polsat Sport HD

Polsat Sport Extra HD

TVN Turbo HD

TVN24HD

Wydarzenia 24

Radio Eska Rock

Radio MUZO.FM

Radio Plus

Radio RMF FM

Radio RMF MAXX

Radio TOK FM

Radio VOX FM

Radio ZET

Radio Złote Przeboje

Rock Radio 103,7 FM

Polsat Go (serwis Hbb)

 

kolor zielony-nowe pozycje na liście

kolor czerwony - kanały wyłączone

Edytowane przez danielpes5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...
  • 1 miesiąc temu...

W nocy z 14 na 15 grudnia około godz. 1.30 po pracach modernizacyjnych nadajnika w Kołowie, MUX 3 ruszył w już standardzie DVB-T2. Przy okazji podniesiono do HD kanał TVP 3 Szczecin i TVP Historia.

 

Kanał  48  MUX 3 ,moc 120,23 kW pol. H

TVP 1 HD

TVP 2 HD

TVP 3 SZCZECIN HD

TVP HISTORIA HD

TVP INFO HD

TVP SPORT HD

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...