Skocz do zawartości

DVB-T Zachodniopomorskie


Fishburger
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś mieszkający w zasięgu RTCN Sławoborze mógł by potwierdzić czy mux 1 przeniósł sie na kanał 44 czy normalnie odbiera na kanale 45 ?

 

z tym że mam zarówno telewizor nowy jaki stary z zewnętrznym dekoderem zachowują się tak samo oba mają osobne anteny.I powtarzam w przypadku mux1 i 3 takich niedogodności nie ma.Wszystkie stacje nadają z tego samego miejsca i z taką samą mocą.Dodatkowo niemieckie muxy nie mają takich problemów mimo że kierunki anten są w inne strony

Może siatka ma zaburzona charakterystykę bo jakis element plytki sie popsul i dla kanału 34 zysk sygnału jest mały .

Mi jak kiedyś niemieckie muxy na k.22 i k.23 przestały odbierać mimo ,ze antena była ustawiona tak jak wcześniej to wziąłem odchylilem siatkę od pionu lekko do tylu i sygnał wrócił do normy ,a sygnały pozostałych muxow nie popsuły sie przez to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo często w odbiornikach DVB-T występuje ten problem, że jeżeli oba multipleksy są nadawane na sąsiednich kanałach i jeden z nich ma większy poziom sygnału niż drugi, to na słabszym multipleksie będzie się to objawiało wyższym poziomem BER w odbiorniku i z pewnością będzie to powód dla przełączenia się na ten "lepszy" sygnał. Jeżeli to nie jest efekt podwyższonych warunków, to możesz mieć coś z anteną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Patrząc na dvbtmap.eu na mapy zasięgu mux 3 z człuchowskiego , słupskiego i lęborskiego nadajnika i porównując jaki obszar zachodniopomorskiego pozostał bez TVP Szczecin do tego jaki obszar woj. pomorskiego pozostał by bez TVP Gdańsk gdyby z Gołogóry nie było TVP Gdańsk ,a z wcześniej wymienionych nadajników był to aż się prosi żeby słupski nadajnik włączyć do sieci SFN z lęborskim ,a człuchowski do sieci SFN z Szymbarkiem i Charzynem i przywrócić TVP Szczecin do Gołogóry.

Jeśli nie ma możliwości zmiany częstotliwości w Słupsku i Człuchowie to chociaż szczecinecki nadajnik mogli by włączyć do sieci SFN z Sławoborzem i zwiększyć moc ,bo z takiej [beep]ziawki to za analogu już 11 km od miasta na TVP info z anteny siatkowej był śnieg i czarnobiały obraz.

 

Dlaczego TVP Szczecin nie interweniuje w tej sprawie do Warszawy ?

Widać jak im zależy na widzach.

Widocznie nie dla prowincjuszy szczecińska telewizja metropolitarna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Sieć Multimedia (jako pierwsza ? ) udostępniła w kablu dostęp do wszystkich trzech muxów z naszego regionu. Sygnał 100/100 bardzo cieszy oko. Tak więc moja antena naziemna została przeniesiona do rezerwy strategicznej ... :D Warto ją mieć choćby dla muxów niemieckich i tropo.

Nadal brak precyzyjnych informacji w sprawie obecności muxu lokalnego w Szczecinie. TV Pomerania jakoś specjalnie nie wykazuje zainteresowania nadawaniem naziemnym i ogranicza się do internetu i siec kablowych.Co uważam za spory błąd. Bo mux lokalny mógłby dać nową jakość tej stacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Bo Szczecin nie podskoczy do Warszawki.Warszawa powyłącza wszystko i co wtedy? :> :lol2: Masz rację.Jednym słowem chora ta TVP :mrgreen:

A niby czemu by mieli wyłączyć wszystko w ogóle ? Żeby ograniczyć sobie zasięg pasma ogólnopolskiego i liczbę widzów ?

Nadal brak precyzyjnych informacji w sprawie obecności muxu lokalnego w Szczecinie. TV Pomerania jakoś specjalnie nie wykazuje zainteresowania nadawaniem naziemnym i ogranicza się do internetu i siec kablowych.Co uważam za spory błąd. Bo mux lokalny mógłby dać nową jakość tej stacji.

Pomerania.tv to na razie internetowa telewizyjka , nie wiem czy ich stać by było na nadawanie DVB-T . TV Odra mogła by się zgłosić ,a swój czas antenowy dzierżawić innej stacji zamiast TV4,np.Tele 5.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mihau co Ty gadasz, że internetowa telewizyjka? Nadajemy w największych kablówkach w Szczecinie, docieramy do pół mln widzów drogą kablową. Jak były pieniądze i chęci nadawania na DVB-T 2 lata temu, to Pomeranii nie zostało to umożliwione, telewizja ciągnęła na pełnej mocy przez 3 lata, w tym roku pieniądze jeszcze bardziej się skurczyły. Ale są szanse i umowy, które pozwolą nam ponownie starać się o miejsce na Muxie lokalnym, bo wszystkie pozwolenia od UKE sa, nawet sygnał już modulujemy na nadajnik, brakuje jedynie koncesji. Ja dopiero przejąłem tam posadę realizatora dwa tygodnie temu i w razie co część informacji mogę przekazywać. Więcej nt. Telewizji Pomerania na forum media2.pl będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MUX R – Regionalny Telewizja Pomerania kanał: 26 514 MHz ERP: 1 kW Em.cyfrowa programów Telewizji Pomerania w multipleksie regionalnym (MUXR). MPEG-4, QPSK 5/6, GI=1/32, MFN. z obiektu RSN Szczecin / Warszewo. Ale sygnał nie jest rozsiewany, nie idzie na maszt, więc nie nadaje bo było by to piractwo ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...