Skocz do zawartości

DVB-T Zachodniopomorskie


Fishburger
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Nie zmienia to faktu, że łatwiej złapać niemieckie muxy niż nasze. Kuleje doświetlenie nadajników w naszym województwie i to bardzo. Coś takiego zwyczajnie nie istnieje. Jedno Kołowo to zdecydowanie za mało. Nawet w Szczecinie są białe pustynie,jeśli chodzi o odbiór. I wtedy bez anteny wielkości autobusu nie podchodź. Czy o to chodziło tak naprawdę w cyfryzacji ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki wniosek z tego, że im dalej od nadajnika w Kołowie tym lepiej. Są dzielnice w Szczecinie gdzie Kołowo jest na granicy odbioru lub wręcz jest nie osiągalne.A już odbiór z tzw.anten domowych to abstrakcja. A jak już ktoś tu zauważył na tym forum,że w Niemczech kanały DVB-T można odbierać już na przysłowiowym drucie. Ostatnio w Śródmieściu mocno się gimnastykowałem żeby złapać nadajnik w Kołowie na wszystkie muxy,a niemieckie nadajniki złapałem "od ręki". Może trzeba zacząć płacić abonament radiowo-telewizyjny w Niemczech ?? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Przede wszystkim trzeba by zainstalować nowy system antenowy, gdyż tamten jest przeznaczony na pasmo VHF-3, nie wykorzystywany do telewizji cyfrowej, ale z tym akurat nie było by najmniejszego problemu. Jeżeli znalazł by się jakiś alternatywny operator miejskich sieci DAB+, to obecny osprzęt można by spokojnie wykorzystać do nadawania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to niech wymieniaja i nadaja doswietlenie bo sasiedzi mi wszystko utrudniaja nawet anteny na dach postawic nie moge bo kabel im przeszkadza masakra

a tak przynajmniej moglbym sprzet przetestowac

testowo na 1 miech mogliby uruchomic jak nie da sie na stale doswietlenie

przydatne by bylo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mieszkam na Warszewie czyli w wysokiej dzielnicy szczecina i mam kłopoty z odbiorem mux2 .siła na wszystkich muxach jest 91 natomiast jakośc na mux2 waha się od 0 do 70.Zauważyłem że dvb-t jest wrażliwe nawet na liście na drzewach w zimie kiedy ich nie ma odbiór mam lepszy bez zakłóceń. mux 1 i 3 bez zastrzeżeń .Analog nadawał z mocą 500 kw a dvb-t z mocą 100 i stąd rodzą sie problemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem nie jest z mocą nadawania, a z jakością wykonania demodulatorów w odbiornikach, które często nie radzą sobie nawet z błachym problemem jakim są chociażby odbicia sygnału od drzew/budynków. 100kW dla DVB-T to jest bardzo dużo, tak dużo jak np. 500-700kW dla analogu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tym że mam zarówno telewizor nowy jaki stary z zewnętrznym dekoderem zachowują się tak samo oba mają osobne anteny.I powtarzam w przypadku mux1 i 3 takich niedogodności nie ma.Wszystkie stacje nadają z tego samego miejsca i z taką samą mocą.Dodatkowo niemieckie muxy nie mają takich problemów mimo że kierunki anten są w inne strony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...