Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Może i masz rację z tymi powtórkami Makłowicza.

 

The Voice Kids od stycznia? Oj, z jednej strony dobrze, ale z drugiej żle. Lepiej opłacalny byłby start po dorosłym The Voice 2 grudnia. A jak zaczną w styczniu, to przy 10 odcinkach skończą w marcu. Będą musieli skrócić do ośmiu. Oj, żle...

 

Przy okazji zauważam, że Dwójka nie wpisała do ramówki meczów piłkarek ręcznych na mistrzostwach świata. Oj, żle robią, biegi poobcinane, teraz piłkarki ręczne? Chyba jest zapis, że mecze Polek muszą być pokazywane na otwartej antenie?

 

W grudniowe niedziele za powtórki The Voice powtórki Na sygnale i Rodzinki.pl. Jakby nie było nic innego do powtarzania - tylko Makłowicz, Cejrowski, kabarety, Boscy i Na sygnale.

 

Weekend zaczyna sie serialami. Wcześniej dwa teleturnieje. Szału nie było. W 1 z 10 pani Michalina była blisko... Szkoda. Wynik zwycięzcy 62 punkty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie. Ale coś czuję, że mogą niestety dać jakieś. Albo powtórki okazji/Przybliżenia. Albo coś z archiwum. Warto poszperać... ;)

 

Familiada - tylko napiszę, że zniknął dżwięk po zakończonej rundzie /czyli ten dżwięk, co zapowiada kolejne rundy/. Tak nieco skromniej. Dziwne.

 

Dziś The Voice wkracza w najlepszą fazę. W końcu będzie można się skupić na wokalistach, a nie na eksponowaniu prowadzących/trenerów/reakcjach. Mam nadzieję, że w końcu wygra talent, nie tak jak w ubiegłym roku, że wygrała osoba, która tego talentu nie miała.

 

Kotarski OK, wieczorem też stawianie na milion.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Terminator" z 1984 roku w reż. Jamesa Camerona to w TVP nie pierwszyzna. Na antenach "jedynki" i "dwójki" widzieliśmy go już nie raz. Pierwszy raz nagrywałem go jeszcze w latach 90. XX wieku. Jednak ten film, który właśnie teraz oglądam na antenie TVP2 HD, a którego powtórka będzie do obejrzenia dziś o godz. 20:05 to nieco inna wersja tego samego filmu. Mowa o wersji HD, której (polską) premierę mieliśmy 3 lata temu w telewizji TVN HD. Odnowiony pod względem jakości obrazu i dźwięku "Terminator" miał oczywiście związek z jubileuszową edycją na blu-ray powstałą na 30-lecie filmu.

 

Dotychczas TVP serwowała nam wersję, którą jeszcze ja nagrywałem na VHS. Mam wielki sentyment do tamtego nagrania bowiem wedle mojej opinii jest to najlepsza wersja lektorska "Terminatora" jaka kiedykolwiek powstała w tym kraju. Świetnie przetłumaczona i jeszcze lepiej przeczytana. Miałem obawy jak to będzie wyglądało teraz, ale po obejrzeniu pierwszej godziny filmu były one niepotrzebne. Wprawdzie lektorem tej nowej wersji nie jest już Jacek Brzostyński, ale z tego co widzę tłumaczenie jest to samo co w wersji SD. "Terminatora" czyta tym razem Maciej Gudowski. Pięknie się składa, bo to ten sam, który jest lektorem "Terminatora 2" na blu ray. Pięknie, bo po pierwsze Gudowski dobrze wywiązał się ze swojej roli, a po drugie pierwsza część filmu w oryginalnej polskiej wersji na blu-ray jest totalnie spaprana w tłumaczeniu oraz pod względem lektorskim. Czyta ją bodaj Machnicki (?), który zupełnie pozbawił ten film mocy i klimatu (nomen omen tak jak "Rocky'ego" i tutaj też aż się prosi żeby porównać film ze Sly'em Stallone przeczytany przez Gudowskiego dla TVP. Niebo, a ziemia na korzyść TVP & Gudowskiego of course). W TVN-ie też było słabo. Jarek Łukomski i ludzie od tłumaczenia  "Terminatora" spisali się niewiele lepiej.  

 

Innymi słowy TVP odwaliła kawał dobrej roboty za co jej dziękuję i gratuluję.  

 

 

Jestem wielkim fanem dwóch pierwszych części "Terminatora" więc poczułem się w obowiązku o tym napisać.  

Edytowane przez Project_ALF
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ALF - no i mnie przekonałeś, bym dzisiaj obejrzał ten film. ;)

 

A tymczasem za nami pierwszy live The Voice 8. I od razu widać, że od razu lepsza realizacja odcinków niż np. Bitwy czy też Nokauty.

Bez zapowiedzi prowadzacych, tylko od razu występ i na nim się skupiamy. Były i grupowe, po czym w każdej drużynie eliminowano jednego. Przy czym najpierw podawano, kto wszedł do kolejnego etapu dzięki głosom widzów, a potem trenerzy decydowali, kto powinien dołączyć do tejże dwójki.

Najlepsza drużyna Michała, po niej drużyna Tomsona i Barona, Marii, a Piaska najsłabsza.

Prowadzących za dużo. Nie dość, że czwórka /niby Musiała miało nie być, a był/, to jeszcze Jankes. W ogóle tu był niepotrzebny. Zawadzka też coś słabo... Już nawet Musiał był lepszy. Nie wiem, czy tak dużo prowadzących jest potrzebny. Spokojnie by sobie poradzili Kammel, Kurdej-Szatan i Musiał sami.

I to nadmierne lokowanie produktu.

 

Ogólnie jest OK. Ciekawe, jak z widownią.

 

Dziś tylko teleturnieje i Terminator. I tu właśnie się przyczepię. Jeżeli emitują część I, to logicznie powinni emitować i kolejne. A w następną niedzielę już mamy inny film. W kolejne niedziele też nie widzę II części "Terminatora". No cóż...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś tylko teleturnieje i Terminator. I tu właśnie się przyczepię. Jeżeli emitują część I, to logicznie powinni emitować i kolejne. A w następną niedzielę już mamy inny film. W kolejne niedziele też nie widzę II części "Terminatora". No cóż...

Mogę się mylić, ale ja nie przypominam sobie żeby TVP kiedykolwiek emitowała Terminator 2: Dzień sądu / Terminator 2: Judgment Day (1991)

 

Ostatnio ten film leciał w TV Puls, ale i tu lektor oraz ludzie od tłumaczenia nie stanęli na wysokości zadania. Wcześniej widziałem ten film w Universal Channel. Tam lektorem był Knapik i tę wersję lektorską jak najbardziej wszystkim polecam. Jedyny zgrzyt dotyczy pewnych zakłóceń w środku filmu, gdzie słowa lektora w dwóch-trzech miejscach trwających kilka minut nie pokrywają się z tym co widzimy na ekranie. Wielka szkoda. 

 

Jeszcze wcześniej film ten najprawdopodobniej pokazywał TVN, a na przełomie wieków na 100% Polsat. Lektorem był wówczas Lucjan Szołajski...

 

 

...niestety były to czasy kiedy dystrybutor miał wyraźny problem z polskim tytułem filmu i tak oto powstał potworek o nazwie: "Terminator 2: Ostateczna rozgrywka". Poza tym małym incydentem ta wersja też należy do najlepszych. Odsyłam na chomika  :wink: A propos tych dziwnych tłumaczeń tytułów to jak wiadomo pierwszą część Terminatora nazwano: 

 

 

900x1298_kd2whm.jpg

 

terminator2.jpg

 

 

 

Dobrze, że to w porę zmieniono  :mrgreen:

 

Wracając jeszcze do drugiej części Terminatora to osobiście najbardziej polecam tę oryginalną wersję lektorską z Gudowskim na blu-ray. Zwłaszcza dlatego, że to wersja reżyserska, do której dokooptowano kilka nowych scen, które wcześniej wycięto. Podobny zabieg uczyniono przy okazji wydania na DVD:

 

https://www.youtube.com/watch?v=T-n4g_gQcNg

 

1:13 - Najl zamiast Kajl (IMO na blu-ray tej pomyłki już nie ma).

Edytowane przez Project_ALF
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że TVP emitowała "Terminator 2: Dzień sądu" i to nie raz. :wink:

A wiadomo jakie to były mniej więcej lata? 

 

 

//edit:

ok, już mam. Rzeczywiście, zdaje się, że w 2009 r.

A to ci niespodzianka  :!:

 

Pozostałych części nie nadawali, bo prawa do ich emisji (w kanale otwartym) nieprzerwanie posiada Polsat.

TVP nie ma czego żałować prochno.gif

Edytowane przez Project_ALF
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem na Filmwebie dyskusję na ten temat (rok 2009). Nie wiem czy akurat w tym roku, ale pamiętam, że na bank oglądałem ten film na TVP 2 (chyba jeszcze był wówczas nadawany w formacie 4:3). :smile:
 

TVP nie ma czego żałować prochno.gif

Zgadza się, mi również najbardziej podobają się 2 pierwsze części. Trójka też jeszcze ujdzie. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ubóstwiam dwie pierwsze części i toleruję kilka odcinków serialu "Kroniki Sary Connor", które nomen omen też pokazywała TVP. Bodaj program pierwszy. "Ocalenie" też miewało momenty, ale dwóm pierwszym częściom może co najwyżej lizać stopy. 

 

A do "Terminatora 3" oraz do tego obrzydlistwa o nazwie "Genisys" mam taki sam stosunek jak do "Rocky'ego V". Najchętniej wykupiłbym wszystkie istniejące kopie i jakoś zutylizował  :oops: dla dobra planety. Niektóre filmy i seriale nigdy nie powinny powstać. 

Edytowane przez Project_ALF
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do The Voice - a był napis "powtórka"? Jeżeli tak, to OK, ale jeżeli nie, to chyba liczą na to, że ktoś się nabierze. Powycinali, bo powtórka trwała mniej niż sobotni odcinek. Kiedyś też przy powtórkach bodajże Kabaretożerców /z TVP2/ bodajże w TVP Rozrywka też nie usuwali grafiki z konkursem.

 

Tymczasem wygląda na to, że reaktywacja Koła Fortuny okazuje się sukcesem, skoro w planach są kolejne: http://www.wirtualnemedia_pl/artykul/tvp2-rozwaza-reaktywacje-kolejnych-programow-na-pewno-nie-wroci-wielka-gra

Na razie w planach. Konkretnych tytułów nie podali.

Ja bym widział chętnie Miliarda w rozumie oraz Va Banque, oczywiście z odpowiednio Weissem i Kaczorem i pierwotnymi zasadmi,

Gwiazdy tańczą na lodzie - nie pasowała tam Doda, z jednej strony, ale z drugiej to głównie ona ciągnęła ten show, te pamiętne odzywki do Salety, konflikt z Steczkowską... Aż trudno uwierzyć, że mija 10 lat od pierwszej edycji...

A teraz? Doda znów na topie, w Wielkiej Brytanii reaktywacja formatu... To kto wie, może i do nas wróci?

Szansa na sukces - ten program jest porzebny, wielokrotnie pisałem, promocja młodych, zdolnych, wielu zaczynało kariery... No i utwory głównie polskich wykonawców. Zagraniczni artyści byli tylko okazjonalnie.

Wideoteka - też pisałem, że takich programów brakuje.

Bitwa na głosy - też świetny format, dobra widownia, a jak ma wracać, to z Kammelem jako prowadzącym.

 

Ale na razie nic nie jest pewne.

W dodatku wiadomo, co z Wielką grą. Formuła za stara? Zawodnicy rywalizowali w pojedynku, pytania od ekspertów, Ryster, która nie korzystała z żadnych prompterów to stara formuła? Na dzisiejsze czasy idealnie pasuje. Taki jeden ze spokojniejszych teleturniejów.

Ponadto czytam, że powtórki teleturnieju w TVP Historia są chętnie oglądane. A więc jakieś zapotrzebowanie jest.

Więc tej decyzji nie rozumiem.

 

Dziś teleturnieje /jeden zaliczony/, serial i Bake Off. Szybko to mija. Dziś półfinał.

 

Aha - dziś do ramówki dodali zawody w biegach narciarskich na weekend 2-3 grudnia. No. To się chwali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do "Wielkiej Gry" - a może właśnie o to chodzi, że jak na obecne realia telewizyjne jest to zbyt spokojny program? Teraz wszystko robi się tak, aby był rozmach, działo się sporo i szybko. Przy "Wielkiej Grze" wygląda to inaczej. Z jednej strony nieco szkoda że jednak nie będzie reaktywacji, ale... jeśli ktoś miałby to uwspółcześniać na siłę, to mógłby to zepsuć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do planowanych kontynuacji programów w TVP2 to powiem tak: fajnie by było, aby reaktywowali m.in. ''Szansę na sukces'', ''Duże dzieci'', ''Gilotynę'', ''Tak to leciało!'' oraz ''Bitwę na głosy'', jednak jako prowadzącego ''Bitwę na głosy'' widzę tylko i wyłącznie Tomasza Kammela, bo jak wiadomo Hubert Urbański wrócił do TVN-u.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj odcinek 1 z 10 wygrał rezultatem 63 pkt niejaki Jacek Gawrych - o ile mnie pamięć nie myli, on wygrał pierwszą serię 1 z 10 w roku 94, no ale niestety ten wynik nie da mu Wielkiego Finału 102 edycji - sam chyba to wiedział, bo kiwał głową przecząco ;)

 

Tak, zreaktywujmy GTnL i niech znowu Doda kłóci się z Szaranowiczem :mrgreen: Nie no, pewnie tym razem daliby Babiarza, który komentuje łyżwy figurowe w TVP od wielu lat.  Powrót "Wielkiej gry" niemożliwy jest moim zdaniem, ponieważ formuła jest zbyt stara do realizacji w dzisiejszych realiach, nie wiem, czy jest miejsce w TV na drugi tak spokojny teleturniej jak 1 z 10.  Osobiście chciałbym powrotu do "Va Banku", teleturniej był bardzo fajny, formuła dość ciekawa, reaktywacja chyba nie byłaby problemem ;)  Ale już "30 ton lista lista lista przebojów" chyba tak, bo przecież mamy tyle stacji muzycznych, w dodatku Spotify, YT, chyba taki magazyn telewizyjny nie jest potrzebny.

 

Dobrze, że biegi wracają do ramówki, wszak mamy sezon olimpijski, to trochę dziwnie byłoby, jakby zawodów nie było w otwartej antenie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisanie o wielu sprawach, zajmowanie się plotkami,a tu odszedł od nas Marek Frąckowiak , grający ostatnio w serialu "Pod wspólnym Niebem" postać dziadka z obrazu . Ponadto Zagrał m.in. także w serialach „Alternatywach 4”, „07 zgłoś się”, „Plebanii”, " Pierwszej Miłości",  a także w filmie „C.K. Dezerterzy. W związku z tym smutnym wydarzeniem TVP 2 nie nada 10.11 odcinku "Pod Wspólnym Niebem". Wyemitowany zostanie film "Fatalna namiętność".  Kolejny odcinek serialu zaś 17.11. Tutaj natomiast jeden z ostatnich wywiadów M. Frąckowiaka : https://pytanienasniadanie.tvp.pl/33642053/pod-wspolnym-niebem-nowy-serial-komediowy-w-tvp2 . Post informuje o zmianie w ramówce , dyskusja na temat granej postaci przez M. Frąckowiaka winna odbywać się w w ątku w dziale seriale. 

P.S. Babiarz teraz odmówiłby raczej udziału w tego typu przedsięwzięciu, bo ma złe wspomnienia. 

Edytowane przez wislok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już od dawna to było wiadome, że serialu nie będzie tego dnia, tylko dalej nie wiadomo, z jakiego powodu. Wiem, mecz na Jedynce, ale jeżeli mecz jest od 20:40, to pozostałe seriale także powinny zniknąć z tego dnia, no jak? A tutaj 3/4 będą nadane. Trochę to dziwne.

 

Koło - dzisiejsza wygrana starczy na wesele. ;) 1 z 10 - no, wczorajsza wygrana nie pozwoli, a dziś same wpadki...

 

Mamy dwóch panów w Wielkim Finale Bake Off. I jedną panią. No proszę, prosze. Ponadto też padła informacja, że kolejny odcinek za dwa tygodnie, bo za tydzień mamy mecz. I to się chwali.

 

O tym, że 18 lat temu Dwójka wyemitowala pierwszy odcinek "Na dobre i na złe", to się nie rozpiszę, bo jest wątek osobny, ale oglądalnością się chwalą: http://centruminformacji.tvp.pl/34721443/dwojka-z-rekordami

Barwy szczęścia bardzo blisko 4 milionów. M jak nic już ponad 6 mln. Bake Off 1,6. Jest się czym chwalić.

 

Aha - i jeszcze jedno. Powinni te odcinki 997 nagrane wyemitować, mogą nawet póżno w nocy, ale niech to jakoś rozwiążą. No bo co, odcinki trafią do kosza niewyemitowane nigdy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie. I pewnie pójdą przy kolejnej zmianie szefostwa TVP. Ale wtedy to nie będzie sensu. Zdezaktualizują się niektóre sprawy i co? Jeżeli nie zapłacili, to powinni zapłacić i wyemitować. Niestety na to się nie zanosi.

 

Wygląda na to, że Koło fortuny stało się idealnym materiałem do powtórek nocnych. Od 17 listopada po planowo wcześniej ostatniej pozycji programowej dodali jeszcze dwa /albo jeden/ odcinek "Koła". Tak, by przerwa programowa trwała jak najmniej. Dziwne to trochę. Co ciekawe, powtórki będą emitować tylko w weekendowe noce.

 

W dodatku te ciągle powtarzanie Na sygnale i Boskich... Nie mają innych seriali do powtarzania?

 

Dziś dobry odcinek Koła. I na razie tyle. Potem jeszcze jeden teleturniej, trzy seriale...

Edytowane przez maciejolek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wreszcie powzięto kroki, aby w "Familiadzie" było więcej rodzin. Na Facebooku proszą o przesyłanie za pośrednictwem tego portalu zdjęć chętnych do udziału, ale tylko rodzin. Rodziny te będą miały prostszą drogę castingową. Jeśli ta decyzja ma związek z produkcją przez TVP to bardzo dobrze, a jeśli nie, to też dobrze.

 

A w sobotę odcinek specjalny z udziałem żołnierzy, co widać na stronie TVP2. Z tego co wiem nagrano go dopiero w poniedziałek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No proszę. W końcu pomyśleli o rodzinach. Wielkie brawa. No i za odcinek specjalny też, jak co roku na 11 listopada.

Koło - no trochę szkoda. Aha - od 9 grudnia także sobotnia emisja. No tak powinno być od początku.

 

Więcej napiszę o teleturniejach w innym miejscu na Forum, w innym dziale, ale za to szerzej.

 

A teraz ramówkowe zmiany i nie tylko.

 

Wiemy już, kiedy wystartuje The Voice Kids - http://www.wirtualnemedia_pl/artykul/the-voice-kids-od-30-grudnia-w-tvp2-emisja-w-soboty-o-20-00. W ostatnią sobotę roku, przed sylwestrem. No, ciekawe zagranie. Myślałem, że w styczniu. Ale możliwe, że format w polskiej wersji będzie miał 9 odcinków. Jeżeli tak, to finał wypada na 24 lutego, a 3 marca już wraca KCP. Czyli OK.

Wolski powiedział, że zamierzają premiery emitować i zimą, i latem. Tak powinno być od zawsze, a nie, że tylko widowiska kabaretowe i muzyczne /akurat ostatniego lata to straszna posucha była/. No ale będzie co oglądać. Pytanie tylko co. Może seriale w wakacje by emitować premierowo? Widownia byłaby nadal spora.

 

I pierwszy pełny tydzień już grudnia:

- od 5 grudnia nowy serial turecki o 17:10. Jeszcze im mało widzę. Tym razem serial "Meandry uczuć". Produkcja z ubiegłego roku. Ile to ma odcinków? Nie wiem.

- w piątek 8 grudnia zamiast zakończonego jesiennego sezonu "O mnie się nie martw" podwójna premierowa dawka Boskich, a potem przesunięte z 22:20 "Pod wspólnym niebem". Dalej film.

- o Kole fortuny w nocy i w soboty pisałem

- 10 grudnia o 22:25 koncert "Bal u Pana Boga - koncert piosenek Jacka Kaczmarskiego i Przemysława Gintrowskiego".

 

Ciekawe, jak tam stoi oferta świąteczna. Może być kiepsko. Bez kabaretów pewnie, same filmy, specjalna Familiada, pewnie Bake Off też...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...