Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

A ja sobie w ogóle nie wyobrażam transmisji pociętej tylko na start, finał, koncert, światełko do nieba. TVP2 powinna zaangażować się w WOŚP jak było, a nie tak jak teraz. Nie można na jeden dzień zrezygnować z tego wszystkiego i dać WOŚP z przerwami na serial, Panoramę i Familiadę? A tak to wolą obcinać po całości. Już relacja z WOŚP dla mnie jest lepsza niż tryliardowa już powtórka serialu "Rodzinka.pl".

 

Kochanie, ratujmy nasze dzieci. Oglądał ktoś?

Ja tak. Program dobry, szerzący misję, Wolny się spisał świetnie, zna się na rzeczy, już program jest wprowadzany w pierwszej rodzinie. Za dwa tygodnie być może pierwsze efekty. ;)

Ale żeby nie było, także mała krytyka.

Czółówka tandetna. Montaż wygląda na to, że na szybko. Belki też nieciekawe. A zatem - wszystko ładnie pięknie, ale i tak do poprawy.

 

http://www.wirtualnemedia_pl/artykul/4-4-mln-widzow-nowego-sezonu-na-dobre-i-na-zle-tvp2-miazdzy-konkurencje - ponad 4 miliony, no proszę proszę. Ostatnie odcinki bez dwóch zdań najlepsze w historii serialu. Może kiedyś przegoni "M jak miłość" pod względem oglądalności?

 

Ciekawostka z Familiady. W odcinku 3 albo 4 września grała jakaś drużyna. Wygrała odcinek, i powinna zagrać w następnym, ale nie było. Dodam, że to był ich pierwszy występ.

Co to, zmienili regulamin czy co? Dodam, że z jednej strony zapowiadali odcinek specjalny w niedzielę 4 września, który nie doszedł do skutku. A odcinki z ostatniego weekendu były już w innej transzy.

Trochę to dziwne. Powinni grać trzy razy, a tu już po pierwszym zakończyli.

 

Dziś oczywiście seriale, seriale, seriale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Nie można na jeden dzień zrezygnować z tego wszystkiego i dać WOŚP z przerwami na serial, Panoramę i Familiadę?

 

Dlaczego mam sobie nie obejrzeć Makłowicza czy PŚ w biegach narciarskich??  Bo Owsiak ma lecieć cały dzień?? W imię czego?? Zresztą nie ma takiej potrzeby, czasu antenowego ma mniej w ostatnich czasach,a pieniędzy zbiera więcej z roku na rok.  

Inna sprawa czy TVP tak powinna faworyzować jeden konkretny podmiot , inne organizacje nie mogą liczyć nawet na promil tego co dostaje WOŚP .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj w trzecim odcinku ''Południka Wildsteina'' tematem był kryzys w Teatrze Polskim we Wrocławiu, którego gościem był poseł ''Nowoczesnej'' i były dyrektor Teatru Polskiego we Wrocławiu Krzysztof Mieszkowski. Muszę powiedzieć, że ciekawa rozmowa była, lecz ten temat już się wypalił po przyjściu nowego dyrektora teatru Cezarego Morawskiego, którego przeciwko niemu protestowała załoga teatru z Mieszkowskim na czele.

 

Wczoraj także obejrzałem trzeci odcinek ''Artystów'' i powiem, że serial z odcinka na odcinek staje się ciekawszy. Obsada jest również także mocno Wrocławska, większość aktorów z Wrocławia występuje w tym serialu, gdzie nawet co ciekawe w roli księgowej występuje Agnieszka Glińska, która jest reżyserem teatralnym. Także we wczorajszym odcinku w roli portiera wystąpił Jan Klata, dyrektor Teatru Starego w Krakowie.

Edytowane przez Frontowiec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będę pisał o O mnie się nie martw i Rodzince.pl, bo moje zdanie o tym serialu już jest znane. Było jak zawsze dobrze.

 

Artyści? Jest coraz ciekawiej. Chyba najlepszy serial polski ostatniej dekady, kto wie, a może i tego wieku? Naprawdę coraz ciekawiej się robi i nie mogę się doczekać następnego odcinka. Szkoda tylko, że widownia nadal nie może się przyzwyczaić do takich seriali.

 

Południk Wildsteina też coraz to ciekawszy. Tylko prowadzący czasami usypia. Taki program idealnie nadawał by się na wieczór. Ale - o 12:15 też jest dobrze.

 

Sonda 2 - dziś było o zagrożeniach z kosmosu. Naprawdę nawet takie tematy podano w ciekawy i interesujący sposób. Gościem był astronauta Chris Hadfield. Wielkie brawa dla TVP2, że udało się go zaprosić do programu. Rozmowa za pomocą Skype'a. Krótka, no ale program trwa tylko 25 minut, a gości tak 2-3 w każdym odcinku jest.

 

Familiada - tutaj osobny akapit. Dzisiaj mija bowiem 22. rocznica od emisji pierwszego odcinka. Też sobota, też 17 września, ale 1994. Pierwsze odcinki nadawano dość póżno, bo o 16:30 /w porze podwieczorku/, potem przesuwali - na 15:00, 14:30, a od września 2001 niezmiennie o 14:00.

Sam zacząłem oglądać w 1997/8 roku i do dzisiaj nie nudzi. Niezmienna oprawa muzyczna, Karol Strasburger, jego suchary, kultowe odpowiedzi - to atuty tego programu. Naprawdę życzę jeszcze wielu lat emisji.

 

I na koniec - PŚ w biegach narciarskich, jeżeli tak, to tak, ale Makłowicz od kilku sezonów głównie podróżuje, a nie gotuje. Więc jeżeli już go nie kasować, to kulinaria w Dwójce dać komuś innego, a Makłowicz by się skupił na podróżach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie to się wszystko wiąże, kulinaria z kylturą danego kraju. 

Arkonie były zapowiedzi programu na wiosnę tego roku, a nagle odwołali w ogóle emisję bez wyjaśnienia. Wygląda na to,że projekt upadł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja sobie w ogóle nie wyobrażam transmisji pociętej tylko na start, finał, koncert, światełko do nieba. TVP2 powinna zaangażować się w WOŚP jak było, a nie tak jak teraz. Nie można na jeden dzień zrezygnować z tego wszystkiego i dać WOŚP z przerwami na serial, Panoramę i Familiadę? A tak to wolą obcinać po całości. Już relacja z WOŚP dla mnie jest lepsza niż tryliardowa już powtórka serialu "Rodzinka.pl".(...)

 

 

Lepsze powtórki np.Makłowicza?WOŚP wspiera ludzi i to jest też misja TVP.

Myślę, że mój wcześniejszy komentarz w tym temacie jest najlepszą odpowiedzią na te powyżej:

W przypadku sporych kontrowersji pojawiających się wokół działalności Owsiaka od lat, nie można mówić o tej sprawie tylko na zasadzie: lubię/nie lubię. Niezależnie od tego, kogo się lubi, TVP powinna wspierać mniej kontrowersyjne organizacje charytatywne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepsze powtórki np.Makłowicza?WOŚP wspiera ludzi i to jest też misja TVP.

Przypomnę,że ilość relacji WOŚP ograniczono także ze względu na to,że Owsiak już nie dawał rady, on też się starzeje.  Poza tym WOŚP jest obszernie pokazywany także w kanałach regionalnych. Moim zdaniem to co było ostatnio jest aż nadto. Jak Wam mało to sobie włączcie sobie Kręcioła TV czy Owsiak TV(coś tam swojego on ma). WOŚP wspiera nie ludzi,a polską służbę zdrowia i domy opieki społecznej. To różnica.

Dla mnie Makłowicz ciekawszy od Owsiaka więc odpowiedź brzmi Tak,lepsze. 

Edytowane przez wislok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś bardzo lubiłem oglądać Familiadę. Od dobrych kilku lat już nie oglądam, chyba, że jestem u kogoś w gościach to rzucę okiem. Odkąd wprowadzili te głupie grupy, zamiast prawdziwych rodzin to dla mnie Familiada się popsuła. Kiedyś do mnie to bardziej trafiało. Przyjeżdżała rodzina X z jakimś Mietkiem albo Karolkiem i można było się pośmiać, byli tacy naturalni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie moja sprawa że zmienili zasady w Familiadzie. Że mogą brać udział tylko rodziny. Mi to tam nie przeszkadza. Można poznać zainteresowania danej grupy, i tak dalej. Rodziny, jak nie zauważyłeś, nadal są w programie, tylko rzadziej. Do mnie nadal to trafia.

 

Co do Ostrego z natury - projekt trafił do kosza widocznie. Była planowana emisja 5 marca, ale na dzień przed usunięto, kolejne emisje też, i do dziś nic a nic.

 

Co do Makłowicza, z ciekawości obejrzałem dzisiejszy odcinek. Litości, było więcej gadaniny o kraju niż gotowania! Kiedyś było dokładnie odwrotnie! Po prostu program się popsuł. Makłowicz usilnie się robi kopią Cejrowskiego. Z tym, że Cejrowski podróżuje po krajach obu Ameryk, no i nie gotował, a Makłowicz podróżuje po całym świecie. Normalnie można spokojnie zdejmować ten program, bo po emisji to bardziej rozumiem, jaki kraj przedstawiono, ale nie potrawy!

 

Ukryte skarby - dalej mi prowadząca coś nie pasuje. No ale cóż... Miło się ogląda ten cykl mino wszystko, ale...

 

Sonda 2 - dzisiaj było o owadach. Też ciekawe, jak zwykle.

 

The Voice - ta edycja chyba przebija wszystkie pozostałe. Wczoraj 4-5 genialnych występów mi się podobało. Ponadto do programu już wracają uczestnicy poprzednich serii. O, wczoraj był jeden, który był już kiedyś. Coś mi się to nie podoba. Jak już, to powinien być wymóg, jedna edycja maks, a tutaj są przypadki, że wracamy po bodajże trzech/dwóch latach....

 

Dziś wielki comeback kabaretu OT.TO. Bez Makowskiego, no ale cóż. Zobaczymy, jak to będzie. Liczę, że dobrze. Studio? Przypomina mi studio Paranienormalnych Tonight. Aha - ponoć mają być etiudy Fair Play Crew. I już mi się nie podoba - na siłę wpychają ich do kolejnego programu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwolenie na uczestnictwo grup nierodzinnych w Familiadzie wzięło się stąd, że coraz więcej osób chciało wystąpić w programie, ale nie z rodziną, poza tym uznano, że dzięki temu program zyska nową świeżość.

 

A co do OTTO, faktycznie, wielki comeback dzisiaj wieczorem. Ale to że bez Makowskiego to nie nowość, bo on nie występuje w tym kabarecie od 15 lat. Ciekawe, jak to będzie wyglądać. Ale Fair Play Crew faktycznie na siłę wepchnięci, toć oni już się wypromowali mocno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odkąd wprowadzili te głupie grupy, zamiast prawdziwych rodzin to dla mnie Familiada się popsuła.

 

mnie to niestety odtrąciło od oglądania Familiady. Nawet sama nazwa programu sugeruje uczestnictwo w programie rodzin. :)

 

Jestem dokładnie tego samego zdania. Już jakiś czas temu pisałem, że jest mi obojętne czy ten teleturniej zostanie, czy wyleci z ramówki TVP 2. Od kilku lat nie oglądam go w ogóle - mniej więcej od momentu wprowadzenia tych durnych zmian.

A po usunięciu pasma "Gwiazdy w południe" w TVP 2 oglądam już tylko "Sondę 2". No może czasem jeszcze wieczorem jakiś ciekawszy film.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż, jak kto woli. Ja nadal regularnie oglądam. I życzę, żeby do końca był taki sam. W USA bardziej obecnie stawiają na show, a nie tak jak w Polsce.

 

Z ciekawostek, wczoraj nagrywali "Mów mi mistrzu". Na nagraniu byli Szwed i Skiba. Nie podoba mi się ten Skiba w programie kabaretowym. Ale na razie wiadomo, że był na nagraniu, a jak wypadnie, to zobaczymy. Chociaż... powrót Lalamido, w nowoczesnej formule, prowadzony przez Skibę właśnie... kto wie?

 

Żarty i bardy. Studio fajne, a najlepsi kabareciarze z OT.TO. Forma ciągle świetna, i tak dalej. Nie podobały mi się te panie z gościem z widowni.

Fair Play Crew - może i dobrze, ale po co dawać ich do takich programów? Dziwić, że nie poszli do Polsatu.

Ogólnie program dobry, ale to nie to samo, jak programy za Harasimowicz.

 

http://www.wirtualnemedia_pl/artykul/m-jak-milosc-dalej-hitem-tvp2-stacja-nokautuje-konkurencje - kiedy to zniknie no, jak widownia dramatycznie zleci? Nie da się tego oglądać i tyle. Chociaż... 5 mln na dziś to sukces. Kiedyś dobijał ten serial nawet do 13-14 mln.

http://www.wirtualnemedia_pl/artykul/na-sygnale-oglada-ponad-2-mln-widzow-tvp2-liderem-rynku - nie dziwię się. Ponimo tych ostatnich wydarzeń, na przykład ostatni protest ws. serialu, to się nieżle ciągle trzyma.

 

Pan tu nie stał - tak go zapowiadali, i co? Oczywiście nie ma we wrześniu, ani w październiku. Tak to jest, jak się zapowiada, a potem jednak nie wchodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lalamido w nowoczesnej formule... to by było dość ryzykowne. Ten program miał swój styl i swoją specyfikę, więc tutaj jakieś unowocześnianie by to zepsuło. Poza tym w czasach tworzenia tego programu robiło się to nieco inaczej, i obecnie byłoby to zbyt dziwaczne (nie mówiąc już o tym, że z pewnych rzeczy trzeba by było zrezygnować). Natomiast sam Skiba mi nie przeszkadza, może się dobrze sprawdzi w tym "Mów mi mistrzu", kto wie?

 

Czemu Fair Play Crew nie poszli do Polsatu? Bo może wciąż mają umowę na pierwszeństwo w występowaniu właśnie w TVP. A do konkurencji nie poszli, bo nie są kabaretem, tylko grupą taneczną, a tytuł programu w Polsacie to "Kabaret na żywo", tańca mają dość w piątki ;)

 

5 mln "M jak miłość" to nawet bardzo dobry wynik dla tego serialu. Owszem, osiągał on niekiedy wyniki ponad 10 milionów widzów, ale to było w czasach, gdy naziemna telewizja oferowała góra 5-6 stacji,  i w zasadzie za bardzo nie było w czym wybierać.

A co do tego ostatniego protestu ws. "Na sygnale", to wygląda to tak: myśmy na forum to komentowali, ale dlatego o tym wiedzieliśmy, bo interesujemy się mediami nieco szerzej niż przeciętny odbiorca. O sprawie informowała bodajże Wyborcza (ale nie wiem czy poszło to w papierowej wersji), komentowano to także w środowisku ratowników. Ale przeciętni widzowie tego serialu nie interesują się mediami w takim stopniu jak my, nie czytają portali specjalistycznych, a czasopisma z programem TV, takie jak Tele Tydzień, zamiast informować swoich czytelników o takich sprawach, wolą publikować atlasy grzybków. Dlatego więc, pomimo że przez kilka dni sprawa w internecie była omawiana, to nie miało to wpływu na widownię, której duża część i tak miałaby te protesty gdzieś. To po prostu zbyt mały kaliber sprawy i w ujęciu całej rzeszy oglądających nie ma on za bardzo znaczenia.

Edytowane przez Kirk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie chciałem o tym napisać. W dodatku Kurski popełnił błąd, bo powiedział, że przed Panoramą o 18:30. Albo popełnił błąd, bo przecież Panorama jest o 18:00, albo szykują się zmiany w ramówce. W dodatku dodał, że to "na razie". I to mnie martwi.

Po pierwsze - po co? W dobie NTC, gdzie wszędzie jest wybrany ośrodek TVP, nie opłaca się dublować tego samego w TVP2 i ośrodku. Chyba, że chcą wrócić do dawnych czasów, gdzie lokalne były o 18:00.

W dodatku nie wiem, czy się da rozczepić sygnał TVP2 na te 1,5 minuty dla ośrodków. W ogóle to dziwne. Jeżeli to jednak chwyci, to pewnie wróci półgodzinny program lokalny. A przypomnę, że w takim 2002 były o 08:00, 15:40, 17:50. Pod koniec, w 2010, o 16:00.

No ale - jaki to ma sens?

 

Chwali się TVP wynikami seriali. Na dobre i na złe przeżywa renesans oglądalności. Znów ponad 4 miliony. I bardzo dobrze, niech poziom się trzyma. Barwy szczęścia - naprawdę, czemu tego nie skasują... O mnie się nie martw - stała, Dwójkowa widownia.

Chyba powinny być dane Artystów po trzech odcinkach, bo jeżeli pierwszy miał mniej niż pół mln, to aż strach pomyśleć, jakie wyniki miały kolejne dwa... Rok temu wyniki były dużo lepsze - Latający Klub 2. A teraz?

 

Bake Off - program się ewidentnie rozkręca, coraz lepiej z odcinka na odcinek, tylko prowadzące jeszcze nie do końca się wyrobiły, ale jest coraz to lepiej z każdym odcinkiem. I bardzo dobrze. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ten flesz to będzie coś nie w stylu rozszczepiania, tylko może puszczą zajawkę "Dziennika Regionów" ;)

 

A jeżeli rozszczepianie - po co, skoro jest TVP3 (nazwa ośrodka) ze świetnym zasięgiem? Po co to dublować w Dwójce? Nie rozumiem tego. Niech lepiej zostawią to tak, jak teraz jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie to zajawka "Dziennika Regionów" miałaby większy sens. Bo faktycznie, rozszczepianie sygnału, i to na 90 sekund flesza. jest jak dla mnie nieco bezsensownym pomysłem. Ogólnie lokalne okienka w sytuacji, gdy w NTC ma się dostęp do co najmniej jednego ośrodka (a i tak chyba większość odbiera po 2 albo 3 wersje TVP3) to zbędne zagracanie czasu. To nie lata '90, gdy można było dać regionom nawet 3 godziny pasma (tak było mniej więcej w 1993-94 w piątki, gdyż niektóre ośrodki, na przykład Bydgoszcz nie nadawały jeszcze osobnego programu).

 

A z Panoramą to myślę, że się prezes po prostu pomylił. raczej nie przesuną jej na 18:30, godzina 18:00 już się utrwaliła w historii programu, i jak sobie zliczymy wszystkie zmiany pór nadawania tego programu, to chyba wydanie o 18:00 jest najdłużej w ramówce (choć nie zawsze miało ono status głównego).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Jeden z dziesięciu" ogłosił na FB konkurs, w którym pytają widzów, jakby uczcili 100. edycję programu :) Do piątku do 12 można wysyłać swoje propozycje, a zwycięzcy zostaną nagrodzeni teleturniejowymi gadżetami (te same pewnie co w torebkach od pani Sylwii, choć nie - tam jest szwajcarski zegarek :mrgreen: ) :)

 

Najwięcej pomysłów pada a propos "Turnieju Mistrzów" - to byłoby najlepsze, a zwycięzca byłby Mistrzem Mistrzów 1 z 10 :)  Bardzo fajny pomysł, zobaczyłbym pana Marka Krukowskiego walczącego np. z Dominikiem Rauerem ;) Tylko musieliby to jakoś rozciągnąć na 20 odcinków (200 uczestników i tylko 10 w Wielkim Finale, aj..)

 

Inni też proponują, żeby pan Tadeusz w jednym odcinku stanął w miejscu graczy i on byłby pytanym :mrgreen:

Edytowane przez rafpolsat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Turniej Mistrzów" to powinien być już dawno zorganizowany w tym programie, a 100 edycja byłaby idealną okazją do tego.

 

Choć pomysł na to, by pan Tadeusz zagrał, też jest interesujący, to w ramach odcinka specjalnego ;)


@maciejolek pytał się o dane oglądalności "Artystów", no i się pojawiły. Średnia - 390 tys. widzów: http://www.wirtualnemedia_pl/artykul/390-tys-widzow-misyjnego-serialu-tvp2-artysci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...