Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Dachy Krakowa - ciekawy program, nie zaprzeczę. W zamierzeniu jest to chyba ten "ambitniejszy" program (podczas gdy Myślnik jest tym "popularniejszym"). Choć wciąż dziwię się, czemu to rozdzielono na dwa codwutygodniowe programy (tymczasem konkurencyjna Xięgarnia z TVN24 to najczęściej kompromis pomiędzy "popularnością" a "ambitnością")...

 

Artyści - oglądalność raczej nie dziwi (przypuszczam, że to mniej więcej poziom stacji typu AXN, FOX i innych - chodzi oczywiście o oglądalność, niekoniecznie o treść), zważywszy na to, że jest to serial ambitny i do tego o dość mało typowej porze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Debiut Gnata oceniam dość pozytywnie, tylko trochę więcej luzu i będzie lepiej. W ten oto sposób znów główna Panorama ma dwóch panów prowadzących - dawniej Ziemiec i śp. Turski, a teraz Wolny i Gnat.

 

Artyści - oj, oj.... Spodziewałem się tak 1, 1-5 mln, a tutaj nawet nie ma 500 tys.? Oj, słabiutko. Wygląda na to, że widownia nie jest gotowa na takie seriale. Tak wiem, mocne sceny, od lat 16, 22:20, piątek, no ale... Aż strach pomyśleć, jakby to było, gdyby serial jednak emitowali w poniedziałki o 23:15. Ciekawe, czy po 2-3 odcinkach zaczną kombinować i przypadkiem nie zmienią dnia i pory emisji. Lepiej już nie.

 

No to czas na małe omówienie Bake Off.

Oprawa - no, wzorowana na UK, ładnie wyszło. Tylko nie rozumiem, po co wyświetlać logo programu w prawym dolnym rogu ekranu. To zbędne.

Świetny program. Makłowicz jako lektor na początku - no, wypadł dobrze. Ponadto był felieton o mące i wątek historyczny - genialny!

Prowadzące - no muszą się dotrzeć. Trochę się gubiły, ale się dotrą pewnie, wszak to był pierwszy odcinek.

Jury, tak samo - Molska się coś nie zna na cukiernictwie, zupełnie inaczej Illnicki.

Tak więc - solidny program, będę regularnie oglądał, już czekam na kolejne odcinki.

 

Tymczasem wrócę do The Voice - w grupie komercyjnej II część w sobotę miała milion widzów. Mam talent z kolei 900 tys.

To tak dla ciekawostki. Ogółem nadal Mam talent ma większą oglądalność, ale kto wie, kto wie.

 

http://www.tokfm.pl/Tokfm/1,145400,20647164,wolski-szef-dwojki-nie-zniose-na-antenie-[beep]twa-i-prostactwa.html - znów o Wolskim. Można się na przykład dowiedzieć, że jeżeli ten program mu się podoba, to wprowadza na antenę.

Trochę to dziwne.

W dodatku - w planach drugi program z kabaretem OT.TO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gnat był może trochę stremowany, czemu się nie dziwę. Ale z czasem się wyrobi :)

 

Co do Artystów, to jak na taką porę emisji, to jest to bardzo słaby wynik. Szczególnie że leci to po Rodzince.pl, a ten serial chyba jeszcze osiąga jakiś milion widzów. Gdyby miano emitować Artystów o 23:15 w poniedziałki, to wynik byłby podobny, albo wręcz gorszy. Swoją drogą to czy Dwójka promuje jakoś ten serial na antenie? Bo to może być istotne przy rozpatrywaniu tego, czemu to ma takie słabe wyniki.

 

Wywiad z Wolskim czytałem w całości, jest też tam wzmianka o tym, by tych "starych" kabareciarzy pokazywać niejako "na cokole", czyli żeby przypominać ich raczej przy jubileuszach. Wspomniał nawet o tym, że w przyszłym roku Jan Pietrzak skończy 80 lat, a Kabaret Pod Egidą będzie obchodzić 50-lecie działalności artystycznej, i Wolski chciałby z tej okazji zorganizować benefis na antenie Dwójki.

 

Drugi program dla OTTO? No, cóż, panowie nie gościli na ekranach telewizorów przez kilka lat, więc teraz trzeba ten czas odrobić. Zobaczymy, może będzie fajne.

 

Pozostając w klimatach kabaretowych: na święta Bożego Narodzenia zapowiedziany jest pilotażowy odcinek show zrealizowanego we współpracy z kabaretem Mumio: http://www.wirtualnemedia_pl/artykul/nowy-show-kabaretu-mumio-w-tvp2-dla-wymagajacego-widza

Ma być to program dla nieco bardziej wymagającego widza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Artyści są promowani w blokach zapowiedzi, do zobaczenia w Dwójce. Nie ma z kolei jingli reklamowych. A mieć powinny. A nie ciągle tłuc te same, bo można dostać irytacji, słysząc ten sam dźwięk kilka razy w ciągu kilku minut.

No cóż, zobaczymy jak to się potoczy dalej. Ale jeżeli przesuną porę emisji, to mi się to nie spodoba. Powinna być stała pora od początku do końca, a nie majstrowanie.

 

Jeżeli benefis Pietrzaka miałby być jak ten z TVP Kultura, to ja podziękuję. Kabaret Pod Egidą, to już tak. Można też zrobić benefisy Poniedzielskiego, takich kabareciarzy starszej daty. Można też wrócić do benefisów znanych artystów, piosenkarzy, aktorów, przy okazji ich jublieuszy, jak dawniej w Teatrze STU. Jasiński co prawda nie jest już dyrektorem, ale chyba problemów nie ma?

 

Może będą te fajne programy kabaretu OT.TO, ale ja bym widział też taki program podobny do Zrób to z OT.TO., tylko że w nowoczesnej formule.

 

Pamiętam kilka programów dla bardziej wymagającego widza i skończyło się to porażką. A tutaj może być inaczej. Powraca Kabaret Mumio, całkiem dobry był kiedyś. A dzisiaj? Sam nie wiem. Nie ukrywam, czekam na ten program.

A przypadkiem to nie to "Mów mi mistrzu", co miało wejść pod koniec października?

 

http://www.wirtualnemedia_pl/artykul/pytanie-na-sniadanie-z-polgodzinnym-opoznieniem-zadebiutowala-joanna-racewicz-wideo - mieli problemy z dzisiejszym Pytaniem na śniadanie. Awaria, program opóżniony. Do 08:30 TVP2 emitowała jakiś koncert muzyki żydowskiej.

W dzisiejszym programie jako prowadząca zadebiutowała Joanna Racewicz. Debiut taki sobie, nie było żle, ale i nie było dobrze. Ale trochę dziwnie się ogląda prowadzącą tylko i wyłącznie program informacyjny w programie śniadaniowym. Tomasza Wolnego tutaj celowo pominąłem.

Nie lepiej dać szansę komuś z ośrodka regionalnego?

 

I jeszcze może to trochę stare, ale pisałem, że mogą się przejechać na wcześniejszym starcie ramówki:

http://centruminformacji.tvp.pl/26775441/znakomita-inauguracja-10-sezonu-barw-szczescia-tvp2 - jak widać, opłaciło się. I możliwe, że za rok wszystkie propozycje jesienne TVP2 ruszą już w II połowie sierpnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pamiętam, żeby kiedykolwiek wcześniej były takie problemy z emisją PnŚ ;) Zapewne ona z tym debiutem miała taki problem jak Piotr Kraśko z początkiem prowadzenia DDTVN -  zawsze jest problem podczas przesiadki z programu typowo newsowego do morning show.

 

[OT] A w komentarzach na Wirtualnych Mediach oczywiście jak zwykle polityka, polityka, polityka związana z Racewicz i programem :/ [/OT]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie, TVP2 powinna sięgnąć i po te nowe kabarety, i po te zapomniane, i po kabareciarzy Harasimowicz. Problemu nie ma. Powinien być jeden program dla nowych kabaretów, jeden dla zapomnianych no i jeden dla tych obecnie znanych. A tutaj mamy tylko jeden program. Na profilu kabaretu OT.TO na FB jest już opis dwóch pierwszych odcinków. Zapowiada się takie inne Paranienormalni Tonight. No ale - opis to opis, wykonanie może być inne.

 

Ciekawe, jakie zmiany nastąpią w ramówce w październiku. Może z tym pasmem powtórkowym coś zrobią. Ciekawe, co dadzą po "Artystach". Skoro ten program z Mumio ma wejść dopiero w nowym roku, to coś trzeba dać w zamian. Byle nie powtórki powtórek kabaretów z ostatnich dwóch lat!

 

I to jest jedna z największych bołączek ramówki TVP2. Dawają w sobotnie póżne wieczory /23:05/ powtórki kabaretonów z tegorocznego lata. Pytanie, po co. Nie było innych? Chętnie można by poprzypominać inne programy z archiwum. Nie wierzę - tyle archiwów Dwójkowych mają i nie emitują. A emisja setny raz tego samego jest po prostu nudna.

 

Tymczasem tak zapowiadali "W tyle wizji - Best of The Best" i okazało się, że jednak nie ruszy nawet tego 10 września. W aktualizacji ramówki dzisiejszej widnieją od 15:45 do 17:45 powtórki kabaretów. Widocznie jakieś przeszkody były. Może to i dobrze?

 

http://www.wirtualnemedia_pl/artykul/rosnie-ogladalnosc-barw-szczescia-tvp2-liderem-rynku - a tu wyniki Barw szczęścia z WM. Cóż. Taktyka, by ruszać wcześniej jak pisałem wcześniej się sprawdziła. Poziom serialu to dno dna, a i tak wierna widownia będzie to oglądać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję że wykonanie tego programu kabaretu OTTO będzie na wysokim poziomie. W końcu skoro mają tam promować nowe talenty,  to sami też jakoś powinni się wykazać :)

 

A co do powtórek - to nawet dobry pomysł, żeby późnymi wieczorami przypominać starsze programy z archiwum. Chyba nawet kiedyś tak robili, z 5, 6 lat temu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, kiedyś tak było. Nie mam nic przeciwko, by było tak teraz. To był cykl "Klasyka polskiego kabaretu". Mogliby go przypomnieć, bo klasyką nie jest dla mnie kabareton z tegorocznego lata. A wałkowanie ciągle tego samego jest nudne.

 

W październiku niewiele zmian. Wejdzie ten program "Szeptem" w środy o 00:20. Będę oglądał, no ale dzień nadal nietrafiony. Środa po północy, to pewnie 500 tys. widzów nie zbierze.

A najlepsze jest to, co nam TVP2 zaserwuje po wyemitowaniu wszystkich odcinków Rodzinki.pl. Nie mogło być inaczej - Rodzinka.pl od nowa! Nie wiem nawet, jak to skomentować. Po prostu dno. Zamiast sięgnąć po archiwa, wolą wałkować jeden serial do niewiadomo kiedy.

 

Wczoraj przeszukując internet znalazłem artykuł "YouTuber wystąpił w 1 z 10". Linku nie podam, jakby co. A dlaczego, to już tłumaczę. W tekście, poza pochwałami, że wziął udział jako pierwszy YouTuber w teleturnieju, jest większa część opisu odcinka, rundy finałowej, jest nawet punktacja. A emisja tego odcinka będzie dopiero 30 września.

W skróconym regulaminie nie ma wzmianki na temat tego, czy ujawnianie szczegółów programu przed jego emisją nie jest jego złamaniem. A jeżeli tak? To co, mamy usunąć uczestnika, nagrać jeszcze raz odcinek? No nie, tego już się nie odkręci. Większość jakoś też chwali się tym, że wzięli udział w odcinku, ale za wiele dalej to nie.

W Familiadzie, czy Postaw na milion nie znalazłem nic a nic, żadnych pochwał, że wystąpiłem w odcinku i tego, jaki był przebieg przed emisją. A tutaj z czymś takim spotykam się po raz pierwszy.

 

Anna Dymna - spotkajmy się. Aż dziwię się, że w piątki jeszcze nie dali Cejrowskiego. Dziś przypadkowo obejrzałem i było dobrze. I to jest misja - rozmowy z osobami niepełnosprawnymi, z problemami i tak dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W piątek TVP 1 koło północy podczas emisji The Walking Dead czyli serialu raczej nie dla starszych osob i to przed weekendem bywało po 200-300 tysięcy widzów. Sam byłem w szoku, że tak mało. To teraz ciekawe ile w środku tygodnia będzie coś miało widzów w nocy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ogóle mogliby pomyśleć o emisji Żywych trupów w TVP2. W TVP1 coś widzę odpuścili emisję kolejnych odcinków. Mogłaby je dać Dwójka, np. w sobotę po 23:00. Ale czy mają takie plany, nie wiem.

 

No właśnie o tym piszę, że Szeptem nie ma szans na pół miliona, póżnawa pora i w dodatku w noc z środy na czwartek. Podejrzewam tak 250-300 tys. widzów.

 

Wczorajsze seriale.

O mnie się nie martw, wiadomo, fajny serial.

Rodzinka.pl - to sobie Boscy pomieszkali w apartamencie. Nie spodobało im się, i tak dalej i w rezultacie wrócili tam, gdzie im było najlepiej - do starego swojego domu. Za tydzień powrotna wyprowadzka. ;)

Artyści - drugi odcinek jeszcze lepszy niż pierwszy! Najlepszy serial ostatnich lat. Po prostu genialne. Ale tutaj już promocja mniejsza - zwiastunów mało. W ogóle nikła promocja tego serialu.

 

Tako rzecze seriali - może to i dobrze, że Komisja morderstw nie trafiła do TVP2, tylko do TVP1? Spodziewałem się wiecej, ale drugi odcinek wyłączyłem po 20 minutach. Nudnawy serial.

 

Południk Wildsteina dzisiaj dotyczył polskiego sądownictwa, a Sonda 2 - kolejny genialny odcinek. Przed nim nie wiedziałem, co to takiego te inteligentne rośliny, a teraz już wiem. Po prostu - brak mi słów.

 

Tymczasem dziwi mnie, czemu tak zrezygnowali z tego "W tyle wizji" w Dwójce. Dalej nie ma żadnego powodu. Znikło i tyle. Podejrzane to trochę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do oglądalności TWD w TVP 1 to pewnie efekt tego, że odcinki pojawiały się ok. rok po premierze. W telewizji otwartej jeszcze nie było 5 sezonu, a tu zaraz w październiku 7 sezon. Dwójka mogłaby emitować ten serial w sobotnie wieczory, zamiast filmu, który będzie następnego dnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepszą porą byłaby 23:05 zamiast kabaretów,  bo wcześniej raczej by się nie dało.  Choć pamiętam, że kiedyś odcinki premierowe były w TVP 1 w soboty około 22:00 (po filmie z 20:20). I dzięki temu, że to nie było w środku nocy trafiłem na ten serial po raz pierwszy i polubiłem go.

Teraz nie ma od wrzesnia 5 serii w TVP, do tej pory reguralnie mieliśmy kolejne sezony od wrzesnia, ale pewnie ten serial jest dość drogi, a kasy w TVP wiadomo, że za dużo nie ma.

Edytowane przez fan tv
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tak. Bake Off - Ale ciacho! to polska wersja The Great British Bake Off. Jakbym miał porównać wersję TVP2 z wersją TLC, to wykonanie TVP2 jest dużo lepsze niż to z TLC. Dla mnie to nie jest kopia, tylko lepsze wykonanie całości.

To tak samo jakbyśmy porównywali Sondę 1 z Sondą 2. Ale tu porównanie nie ma żadnego sensu, bo Sonda 2 to współczesna wersja programu sprzed lat. Dzisiaj było o nośnikach pamięci, a w sobotę będzie o zagrożeniach w kosmosie. Tematy czasem niepokojące, ale tutaj ciekawie i interesująco opowiedziane. ;)

 

W Familiadzie mamy zmiany na tablicy. Dźwięki zostały bez zmian. Dość ciekawe. Jakieś problemy techniczne czy co? Ledwo cztery lata temu tablicę dali do naprawy. Wtedy na kilka odcinków weszła tymczasowa. Albo to stała zmiana, albo to zmiana tymczasowa.

 

Wczorajsze Postaw na milion. Były trzy pary. Pierwsze dwie odpadły szybko, a trzecia doszła do finału, ale go przegrała. Ponadto trochę zmieniono początek kulis. I dalej nie rozumiem, czemu dalej tutaj nie ma HD. Litości, mamy II połowę 2016 roku...

 

The Voice of Poland - chyba tylko ja oglądam ;). Poziom edycji na razie świetny, kilka wspaniałych wykonów. Wczoraj najgorszą ta, która na swój sposób zinterpretowała "Zaopiekuj się mną" Rezerwatu. Koszmar. Mi się wydaje, że Mam talent! się powoli wypala, a The Voice nadal jest na swoim stałym świetnym poziomie.

 

O przedpołudniowych pozycjach nie będę się rozpisywał - Podroże z historią interesujące, Makłowicz nudny... Już lepszy ostatnio w tym Bake Off.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...