Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Renegocjacja umów i tyle. Moim zdaniem dobrze,ze jest jeden prowadzacy. Jakby było dwóch to by mówiono,że chcą małpować poprzedników i by krytykowali to. Wszystkim nie dogodzisz. Moim zdaniem lepiej,że taki program jest aniżeli to,że go nie ma. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Sonda 2" - jak na taką porę to świetny wynik oglądalności. Chmiel może się cieszyć :)

 

Natomiast wiadomo już co wydarzy się w 3 odcinku programu "Kocham Cię, Polsko!".

 

Trzeci odcinek programu Kocham Cię, Polsko! to będzie prawdziwe starcie na poczucie humoru. Naprzeciwko siebie stanie drużyna Maćka Musiała: prowadzący audycję Poliż temat – Mariusz Kałamaga, Ewa Błachnio oraz Robert Korólczyk – i drużyna Tomasza Kammela: aktorzy TVP – Piotr Cyrwus, Dominika Ostaszewska i Paulina Holtz. Gwiazdą odcinka była Ewa Farna. W trzecim odcinku zobaczymy:

* Jak Piotr Cyrwus zdradza swoje największe tajemnice;

* Prawdziwe starcie kapitanów – Maciej Musiał z Tomaszem Kammelem;

* Czy Mariusz Kałamaga oprze się pokusie powiedzenia tak?

* Kto boi się szczurów?

* Czy twórca Panoramy jest tylko jeden?

* Czy Koło Fortuny przechyli szalę zwycięstwa;

* Czy Ewa Błachnio chciałaby zostać supermenką, chociaż na jeden dzień

 

 

Źródło: TVP

Edytowane przez kacper130700
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze o Sondzie - to co, że drugi odcinek miał widownię słabszą. Ważna jest średnia. I jest dobrze. I tyle. Dziękuję za informację o osobnym temacie i tutaj będę raczej publikował kolejne wpisy o Sondzie 2.

 

Co do Panoramy. Nurtują mnie same początki. Wiem doskonale, kto stworzył Panoramę dnia. No ale sam nie wiem, kto stał za Panoramą przy jej zmianie nazwy i chyba formuły w sierpniu/wrześniu 1991. Nie wiem, kto wpadł na ten pomysł. Ciekawi mnie tez, kto prowadził Panoramę w tym okresie VIII/IX '91. Szkoda, że nie ma w internecie żadnych nagrań z tego okresu. Jest taka Panorama dnia z 31 XII 1990, i dalej Panorama z V 92 /fragment/. Więc się pytam, jak to było. Kto był szefem ówczesnej Panoramy i dlaczego zmienili nazwę, usuwając "dnia" i zmienili formułę. Ciekawostka jest taka, że w tym roku przypada 25-lecie istnienia tego serwisu pod bieżącą nazwą. Jak doliczymy te 4 lata, to mamy 29 lat. Więc sam nie wiem, jak będą świętować. Dziwne by było świętowanie we wrześniu 25-lecia, a za rok, w marcu, 30-lecia.

 

Kirk - odniosę się do Twojego postu z poniedziałku, który w natłoku Sondy 2 pominąłem. No właśnie. Można zrobić film w czterech częściach takich 50-minutowych, albo dwa długie stuminutowe. Potem można dodać dodatkowe wątki i zrobić pełną serię. Można na przykład nakręcić 13 odcinków, potem zrobić z tego film, a potem serial. W filmie byłyby głównie najważniejsze wydarzenia, a w serialu większość. No ale zobaczymy jak to będzie, na razie to tylko plany.

 

https://satkurier.pl/news/126482/prezes-tvp-powrot-jakosci-do-telewizji.html - tutaj oczywiście co do Dwójki. M jak miłość, Barwy szczęścia i tak dalej to nierentowne seriale, przynoszące straty? To po co je widownia ogląda? Sam już nie wiem. I oszczędności. No dobrze, tniemy, tniemy i jakoś to będzie.

Jest też niby o programie publicystycznym, jaki ma Dwójka niby emitować od kwietnia /niby, ale nic a nic nie znalazłem takiego w kwietniu/. Znamy tytuł. Studio Polska. Telewizja Otwarta. Wielkie brawa za tytuł, he he. A jaki podobny program sprzed lat? No chyba nie Warto rozmawiać, czy Studio Otwarte TV Puls. Debata? Też nie...

No i te mecze. Podejrzewam, że wrócą do TVP2, jak zakupią te prawa. I pewnie chcą zrobić z Dwójki taki miszmasz - misyjnych produkcji, hitowych seriali, dobrej rozrywki i piłki nożnej. Ale jak to będzie, zobaczymy. Na razie to Kurski planuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o plany Kurskiego, to mówiąc o tym, że "Studio Polska. Telewizja Otwarta" ma być powrotem do podobnego programu sprzed lat, chodziło mu zapewne o taki program, nadawany bodajże na przełomie lat 80 i 90, o nazwie "Studio Otwarte". Nawiasem mówiąc, to program z Pulsu też funkcjonował na podstawie formuły z dawnych lat.

 

Co do Panoramy, to w jednej książce o historii telewizji jest kilka akapitów o tym serwisie, musiałbym dokładnie to sprawdzić, i wtedy napisać. Ale co do zmiany formuły, to masz rację. Bo jak tworzono Panoramę Dnia, to wtedy formuła zawierała przegląd mediów zagranicznych (i to w kawałku widać na nagraniu z YT z 1990). Żeby było po równo, to telewizję radziecką (a od początku stycznia 1991 także Telekanał Rossija) obsługiwał Grzegorz Kozak (obecnie w Polsacie), natomiast CNN (a potem także Sky News) Jacek Bochenek (późniejszy szef TAI). Pod koniec lat 80 było już możliwe prezentowanie nagrań z amerykańskiej telewizji, nawet czasem było widać przekaz CNN International w telewizorkach w studiu Dziennika TV :)

 

Stali bywalcy tego wątku zapewne pamiętają, jak się zastanawialiśmy, co też 2 kwietnia Dwójka puści o 21:50, a ukrywa pod nazwą "Program publicystyczny". Dzisiaj wprowadzono korektę programu, i według najnowszej wersji, która prawdopodobnie już nie ulegnie zmianie, o 21:50 nie będzie programu publicystycznego, a film biograficzny "Jan Paweł II" (ten polsko-włosko-amerykański z 2006).

Natomiast 10 kwietnia na 9:50 wpisano reportaż o Marii Kaczyńskiej, a przy godzinie 17:10 widnieje taki oto zapis:

Film dokumentalny (Rocznica Katastrofy Smoleńskiej) - tytuł w trakcie ustalania (Premiera)

Programy rozrywkowe od 14:00 oraz komedia z Gangiem Olsena jak na razie zostają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arkon - no właśnie nic nie wiadomo. Miał ruszyć 5 marca, ale nie ruszył. Nic a nic w ramówkach do końca kwietnia. Nie ma co - tak promować program, a potem tak usuwać. Wyczytałem na FB, że jakieś problemy mają. No ale aż takie? Mogli ruszyć np. 12, 19 albo w kwietniu. A tak poczekamy do jesieni?

 

Kirk - już czekam na te szczegóły dot. Panoramy. 2 kwietnia nie spodziewałem się publicystyki, ale coś związanego z Janem Pawłem II. A 10 kwietnia ciekawi mnie ten dokument o 17:10. Familiada na pewno zostanie. ;)

 

Sprawy bieżące, bo trochę tego jest.

Dzisiaj "Spring Breakers". Póżno, ale zobaczę w końcu, czy właściwie postąpili dawając oznaczenie dla dorosłych.

Znów zaczęli Rodzinkę.pl od nowa - to już nie mają nic innego w zamian o 14:40?

W soboty od 16 kwietnia powtórki Sondy, bo chyba nie emisje premierowe? Emisja o 11:55 i 17:20. Wypada "Kocham kino" znów, ech. W dodatku o 12:25 nowy program - "Domy przyszłości" Co to, nie wiem.

Od 17 kwietnia II seria Podróży z historią.

Trochę dziwi, że nic z transmisji z obchodów rocznicy Chrztu Polski. Dwójka też powinna coś dostać.

 

http://www.fakt.pl/politycy/wiele-wskazuje-na-to-ze-grazyna-torbicka-chce-odejsc-z-tvp-,artykuly,618657.html - oj, to byłoby samobójstwo dla TVP2. Fakt to akurat wiarygodne żródło w sprawach telewizyjnych /powrót Wielkiej gry/, no ale tutaj... Ponoć Torbicka chce odejść z TVP. Po 33 latach!

W dodatku - jak tak można ingerować w jej autorski program! Tak się nie robi! Autorskie programy są tylko danego autora, a nie że wtrącimy się do nich i coś od siebie dodamy. Aha - tutaj Torbickiej się nie podobało, że ktoś bez jej zgody nagrał ideologiczny komentarz do "Idy".

 

I co dalej. Jej odejście to cios dla TVP2. Ale w to pasmo pewnie lepiej wpuścić Cejrowskiego lub Makłowicza /znów/. A co z czwartkowymi wieczorami filmowymi?

Zobaczymy. Oby jednak wszystko dobrze się skończyło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby Torbicka miała naprawdę odchodzić za każdym razem, gdy to zapowiadały brukowce, to by chyba musiała już z 8 razy to zrobić.

 

Transmisji z obchodów rocznicy chrztu Polski nie ma na Dwójce zapewne dlatego, że nie ma wielu rzeczy do transmitowania. Z tego co widziałem w wątku o Jedynce, będą tylko 3 bezpośrednie relacje, więc nie ma potrzeby, by angażować drugą antenę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale i tak mi się nie podoba tylko, że zaczynają ingerować w jej autorski cykl. Czy wcześniej ingerowali? No nie. A mogli zapytać się Torbickiej o zgodę "czy możemy wgrać taki i taki komentarz". No mogli. A teraz ponoć się burzy, że wgrali bez jej zgody ten i ten komentarz. Mogła poprowadzić tą dyskusję osobiście i wypowiedzieć się na temat filmu. A nie, że jej nie ma, o zapraszamy swoich.

 

Przypomina mi się, i to bardzo, cacus Wojciecha Manna. Marzec 2012, nagranie Szansy na sukces. Mann nie może przyjść na nagranie. I tutaj też zaingerowali w cykl. Nagrali sobie program z innym prowadzącym. A mogli zaczekać na Manna. Nic by się nie stało, jakby program nagrali dzień lub dwa dni póżniej. A tutaj Mann się wściekł, że jego program nagrano z kimś innym jako prowadzącym i odszedł, program zakończono. Z perspektywy lat uważam, że powinni zaczekać na Manna i wtedy kręcić, a nie, że gość chce nakręcenia od razu, więc kręcimy od razu z innym. Tak się nie robi.

Chociaż możliwe, że niedługo Chmiel uzna, że Szansa na sukces promuje polską muzykę i będzie dążył do powrotu programu. Skoro Od przedszkola do Opola ma niby wrócić, to czemu nie to.

 

No ale na razie to tylko spekulacje. Czy się sprawdzą, zobaczymy. Nikt nie udziela odpowiedzi. No ale załóżmy, że jednak odchodzi. Wtedy to pewnie cykl Kocham kino pójdzie do kasacji. Szkoda mi będzie, jak za niego wejdą miliardowe powtórki powtórek, albo premierowy serial /chociaż ten drugi to mi pasuje.../

Ale coś się jednak dzieje niedobrego, bo w kwietniu już nie ma magazynu filmowego Kocham kino. W zamian - powtórka powtórki Sondy. Z całym szacunkiem, ale po co?

 

Lista klap TVP2 jest długa i to bardzo, ale ja nadmienię kilka tytułów. Przebojowe Polki - nie wiem, co to było, ale tutaj znalazłem taką notkę - http://wiadomosci.onet.pl/polki-nie-sa-przebojowe/5wrkk. W ogóle zasady dziwne - Polka Tygodnia, Miesiąca... Nic dziwnego, że nie dość, że nie przyciągło widzów, to jeszcze nie wyemitowali pięciu odcinków. No i SuperSTARCIE - też dobry program, no ale - pomysł za póżno, wykonanie słabe, wyniki tragiczne. A można było to zrobić na przykład wiosną 2015.

 

Dzisiejszy wieczór jak zwykle z Dwójką. Dwa seriale i dwa programy kabaretowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"SuperSTARcie" był wg. mnie najsłabszym programem rozrywkowym w TVP. Dla mnie był także programem ustawionym, w którym było wiadomo że Natasza Urbańska wygra ten program.

 

Co do "odejścia" Grażyny Torbickiej z TVP to słysze już o tym wiele razy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na tak wielką gwiazdę to za mało. Mam wrażenie, że ona tam funkcjonuje głównie dzięki temu, że jej mam była ikoną telewizji i wszyscy żyją w przekonaniu, że tak samo jest z nią. A tymczasem w TVP Torbicka nie odgrywa większej roli. Trochę jak pomnik... A mogliby jej dać jakiś talk-show albo program rozrywkowy.

 

A filmów w TVP jest jak na lekarstwo. Kupili pakiet polskich filmów i właściwie na tym koniec. Rozpacz to emisja niemieckich "hitów" w TVP HD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na tak wielką gwiazdę to za mało. Mam wrażenie, że ona tam funkcjonuje głównie dzięki temu, że jej mam była ikoną telewizji i wszyscy żyją w przekonaniu, że tak samo jest z nią. A tymczasem w TVP Torbicka nie odgrywa większej roli. Trochę jak pomnik... A mogliby jej dać jakiś talk-show albo program rozrywkowy.

 

A filmów w TVP jest jak na lekarstwo. Kupili pakiet polskich filmów i właściwie na tym koniec. Rozpacz to emisja niemieckich "hitów" w TVP HD

Bo Torbicka jest gwiazdą na innej zasadzie niż np. Ibisz w Polsacie. Nie musi się pokazywać na każdej imprezie i w co drugim programie. Zresztą, wtedy by były narzekania, że "za dużo tej Torbickiej". A tak, to ma swoją działkę, w której jest mistrzynią. A że jej matka też była (a w zasadzie dalej jest, bo żyje i ma się dobrze) legendą telewizji... no cóż, widocznie to u nich rodzinne ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale 31 mln na bzdety, to wiedzą skąd brać. :/

Jeżeli wydarzenie na które przyjedzie 3,5 mln ludzi (i zostawi pieniądze), dzięki któremu Polska będzie na ustach całego świata (150 stacji TV z całego świata ma to pokazać) to bzdeta to gratuluję myślenia...

 

Poza tym, budżet na pokazanie ŚDM w TVP był planowany jeszcze za poprzednich zarządów z Braunem i Daszczyńskim na czele.

Edytowane przez olek122
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brednie spowodowane niską znajomością tematu. :roll:

Po pierwsze, TVP nie jest firmą cateringową, czy producentem pamiątek. Nic z tego nie będzie miała. Sygnał innym telewizjom udostępnia bezpłatnie.

 

Po drugie, większość z tych ludzi pochodzi z ubogich rodzin. Gdyby nie pomoc duchownych, szkół czy uniwersytetów katolickich - i różnym zbiórkom i programom wolontariatu - nigdy nie mogliby sobie pozwolić na takie wyjazdy za granicę. Wejdź na stronę ŚDM, organizatorzy szukają chętnych, mogących zaoferować pielgrzymom bezpłatne noclegi.

Po trzecie, kraj jest i tak na ustach świata - za darmo, bez wydawania milionów zł. W dodatku, ŚDM zainteresuje się tylko konkretna grupa społeczna. Niekoniecznie mogąca sobie pozwolić na duże wydatki w podróże.

Owszem, poprzednicy planowali emisję ze spotkania ze ŚDM. Ona była w zasadzie nieunikniona. Ale wątpię, żeby przeznaczyli taki ogromny budżet, 31 mln zł. Był dużo skromniejszy, dlatego teraz Kurski musi prosić rząd o dodatkowe pieniądze.

Poza tym, wolno mi się domagać zakupów filmowych, choćby na antenę TVP2. Za niewielki procent tej sumy, mogliby do cyklu "Kocham Kino" zakupić emisję np. Spotlight przed telewizjami premium. Bardziej pouczające, bo oparte na faktach. ;)

Edytowane przez Mr.Chiquita
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Równość jako dewiacja. Francuzi by takich ludzi chyba stawiali pod sąd. Rzeczywiście, różnie ludzie mają jak widać odchyły. Pewnie lepsza byłaby panująca rasa aryjska. Przynajmniej wiadomo byłoby kto stałby wyżej w rozwoju, a kto byłby niewolnikiem, ludzkim śmieciem. Niektórzy się chyba za późno o co najmniej 77 lat urodzili.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mają na filmy w Dwójce. Mają. Podejrzewam, że jakieś dobre filmy zakupią. No ale - Światowe Dni Młodzieży to wielkie wydarzenie. Dwójka pewnie coś tam też pokaże. Ale o tym w innym wątku może?

 

Torbicka - nie zauważyliście widocznie, że Kocham kino emitowane jest już od wielu lat. Od ilu, nie wiem dokładnie, ale od na pewno ponad 20 lat. Zniknięcie pasma byłoby kolejnym ciosem w Dwójkę. I pytanie, co w zamian? Wygląda na to, że... nic. Ja bym wolał w Dwójce takie pasmo filmów z całego świata. Był już serial japoński, to może jakiś film? Albo coś z Afryki. Z Europy filmy już emitują, to może czas na cały świat?

 

SuperSTARCIE - tak, wiem, to była klapa. Uczestników też wybierali na szybko. Byłem też pewny, od początku do końca, że powinna wygrać Urbańska. W ogóle nie chcę II serii. Ale jak już, to dopracowaną a nie tak na szybko.

 

Bieżące sprawy? O mnie się nie martw trzyma poziom, Rodzinka.pl tym razem nieco słabiej niż ostatnio. Dzięki Bogu już weekend - dobrze, ale niepotrzebna ta grupa MoCarta, no chyba, że jako gość. Poniedzielski sam by sobie lepiej poradził. Komediowa Scena Dwójki tym razem taka sobie.

W Śniadaniu na Trawie dzisiaj była bardzo dobra dyskusja o hejcie. Polecam powtórki. Dzika Muzyka? Fajnie, tylko jak mówiłem, trochę za póżno. A potem Sonda 2 - wiem, kolejna powtórka, ale chyba już trochę za dużo? Wystarczy jedna, w piątki.

 

Dzisiaj Kocham cię, Polsko. I tutaj pytanie, czemu, jak ujawniano wyniki Suprise Suprise, to nie podano wyników KCP? Aż taka słabizna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...