Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Najpierw o Kurdej-Szatan. Dla mnie nie jest żle, no ale pomyłki się zdarzały. Zobaczymy, jak będzie w tą sobotę. Chociaż i tak Kurzajewski był sto razy lepszy. No ale ciągle się gniewają za to Świat się kręci.

Kapitanki? Zawadzka np. zamiast Musiała mogła by być. Ja nadal nie rozumiem jego lansowania. Zagrał w Rodzince.pl i to wystarczyło. I teraz tak idzie coraz to wyżej i wyżej w tej Dwójce. Jeszcze niech poprowadzi Pytanie na śniadanie.

 

Co do Koła - można zaryzykować i dać o 19:30 w dwa dni. No bo jak w weekendy? Nie wyobrażam sobie dwóch 25-minutowych odcinków. No ale na razie to i tak tylko domysły. Na Ekranie kontaktowało się z TVP1, a tutaj komentarz rzeczniczki TVP - http://www.wirtualnemedia_pl/artykul/tvp-dementuje-kolo-fortuny-i-randka-w-ciemno-nie-wroca-na-antene. Na razie zaprzeczyła, jakby Koło wracało, ale kto wie? Chociaż, mogliby wznowić Tylko Ty! Kammel i Kotarski nadal są w Dwójce, prawda? Wszak Kotarski robi już swój cykl historyczny, tak? Więc można na jesień dać Tylko ty! Przypominam, że latem 2014 były eliminacje i potem zonk, bo teleturniej znikł. Tak samo z Wielką grą, ale to już było.

 

Możliwe, że jesienią wrócą Laskowik i Malicki. No bo skoro mają się pojawić na kabaretonie w Opolu, to kto wie, czy w lipcu np. nie zobaczymy znów Wakacyjnej Filharmonii Dow.c.i.p.u.? ;) Jeżeli tak, to mogą być. Są bardzo fajni, promują muzykę klasyczną w żartobliwy sposób, no i oglądałem ich cykl /powtórki obecnie w TVP Rozrywka/. Albo magazyn podobny do "Przecież to znamy" lub "Co tu jest grane", które też leciały na antenach TVP. Ale zobaczymy.

 

http://www.telemagazyn.pl/artykuly/sonda-2-odcinek-1-i-2-voyager-i-fascynujaca-bionika-wideo-zdjecia-49162.html - tu o tematach dwóch pierwszych wydań nowej Sondy 2. Można też zobaczyć studio. Bardzo dobre. Aha - i wiem, czemuś dzielony. Chcieli pewnie i czasem nawiązać do starej Sondy. Chociaż był i wariant jeden odcinek w poniedziałek, drugi np. w czwartek, ale nie nie. Chociaż możnaby dwa odcinki nieprzedzielone reklamami. ;) Ale to pewnie wykluczone.

 

Dziś się przekonamy, czy będzie lifting ramówki Dwójki w kwietniu. Gdzie ulokują te Studio Otwarte? Pewnie w czwartki, bo w soboty raczej nie. O 21:50 planowany film fabularny. Ciekawi mnie też ramówka na 10 kwietnia.

Edytowane przez maciejolek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Liftingu ramówki ''Dwójki'' w kwietniu raczej nie będzie, ramówka jest normalna. 10 kwietnia ramówka ''Dwójki'' też będzie taka sama, jak w każdą niedzielę.

 

Co do powrotu ''Koła Fortuny'' i ''Randki w Ciemno'' to jestem za. Dla mnie reaktywacja teleturniejów powinna być konieczna, lecz stacje typu Polsat i TVN nie zrobią tego - teraz dla obu stacji ważne są tylko i wyłącznie paradokumenty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie to tylko plotki. Nikt nie potwierdził tych informacji.

 

Ramówka na 10 kwietnia na razie normalna, ale podejrzewam, że i tak ją zmienią.

 

Jeszcze raz o Sondzie 2. Przynajmniej na razie nie będzie przerywana reklamami - http://www.press.pl/newsy/telewizja/pokaz/51769,W-TVP-2-po-dwa-odcinki-Sondy-2-z-przerwa-reklamowa. Mogło by tak zostać. Koniec jednego odcinka, plansze sponsorskie i ruszamy z drugim. A nie wpychać milion reklam pomiędzy. Chociaż mają się one pojawić od 4 kwietnia...

 

Ostatnio pisałem o reaktywacji programu 30 ton. I coś mi mówi, że możliwe, że stanie się to niedługo faktem. Co jak co, ale tak pewnie będzie. Ostatnio to jednak stałem się przeciwny temu. A dlaczego? Po co kolejna lista w polskich mediach? Po drugie - jaki sens miałaby ta lista? Żaden. Więc... po co wskrzeszać 30 ton? Z sentymentu? No nie.

 

Dzisiaj znów wieczór z Dwójką. Dzięki Bogu już weekend jakby to powiedzieć trzyma poziom. Na plus to, że nic nie cenzurują. Na minus, brak emisji na żywo. Ponadto na FB skarżą się za brak powtórki. No właśnie dalej nie wiem, czemu wyleciała powtórka z ostatniej soboty. Nikt nic nie zmieniał, a wyleciała. Powód? Nieznany. Jutro możliwe, że już powtórka będzie. Nie wypadła, ale zobaczymy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o plotki, to TVP ogłosiło że nie potwierdza ich, i na razie nie będzie powrotów tych programów.

 

Ramówkę na 10.04 na pewno zmienią. Wypadnie pewnie "Kocham Cię Polsko", lub "Familiada", nie wiadomo czy Gang Olsena, planowany na ten dzień, będzie wyemitowany, bo to też jednak komedia. Przy czym zaznaczam, że to tylko moje przypuszczenia, i nie mamy tu pewności, co tak naprawdę wypadnie. Ale na pewno zmienią ramówkę, wstawiając coś wspomnieniowego albo jakiś film.

 

Czy wskrzesić 30 ton...no cóż, z jednej strony, byłaby to kolejna lista w telewizji. Ale z drugiej, to jednak był program z duszą. Nie opierał się tylko na samym puszczaniu teledysków, okraszonych 30-sekundowymi wstawkami prezentera czytającego z kartki (choć i tak obecnie stacje muzyczne nawet i takich wstawek nie robią). Tam były też różne informacje muzyczne, a nawet wywiady. Nie wiadomo, jak by to się teraz sprawdziło, w obecnych realiach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Około północy z soboty na niedzielę regularnie były retransmitowane fajne koncerty, muzyki niekoniecznie bardzo lekkiej. Np. cykl Made in Polska prezentujący młodych rodzimych wykonawców, o których przedtem czasem nawet nie wiedziałem, że są ;) Od jakichś 2-3 tygodni zniknęło. Przeniosło się na inną porę, do innego kanału? Kolejna "dobra zmiana"?

Edytowane przez Stanley99
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stanley99 - też to zauważyłem. To była dobra promocja nieznanej wielu muzyki, co prawda o północy /pora beznadziejna/, ale były. A teraz? No cóż. Ostatni koncert w Dwójce emitowali w nocy 27 na 28 lutego. Znikły i prawdopodobnie przez to, że teraz w tym paśmie lecą dwa odcinki serialu "Psychoza". Co gorsza, żadnych koncertów w najbliższym czasie nie widzę, conajmniej do 10 kwietnia. Oj, słabo. Można było dać np. w niedzielę. Nie liczę koncertów lecących w ramach pasma Art noc /w czwartkowo-piątkowe noce/. Oj, żle... Może w TVP Kultura są takowe.

 

Kirk - Familiada nie wyleci. 10 kwietnia w 2011 jakoś można było ją nadać. Ale coś innego na pewno wyleci. 30 ton - ja bym zrobił w Dwójce magazyn muzyczny. Lista przebojów na przykład Top10, wiadomości muzyczne, wywiady, kartka z kalendarza i tak dalej. Coś w podobie do 30 ton. A co do samego 30 ton - pół na pół. Z jednej strony są tacy, którzy chcieliby reaktywacji programu. W pewnym okresie to była najbardziej rzetelna lista przebojów. A minusem były te piosenki ze składanek. No ale z drugiej - w internecie jest pełno list przebojów, stacje muzyczne, i tu są przeciwnicy. Ja tak jestem w połowie.

 

http://www.wirtualnemedia_pl/artykul/jerzy-owsiak-zarzuca-telewizji-polskiej-cenzurowanie-informacji-o-wielkiej-orkiestrze-swiatecznej-pomocy - odniosę się tutaj do Dwójki, zupełnie nie rozumiem, czemu w liście do Chmiela o Świat się kręci, ten program przecież w TVP1. W Panoramie było 15 sekund. Nie jest tak, że nie było nic. Było, tylko, że to zdecydowanie za mało. Co, niełaska było poświęcić na WOŚP 2 minuty? Coś czuję, że jeżeli dojdzie do transmisji kolejnego Finału, o ile będzie, to mocno ograniczona.

 

Seriale Dwójkowe dalej się miło ogląda. Rodzinka.pl kolejny dobry i sympatyczny odcinek. Ten serial po prostu się nie nudzi. Lepiej także w Dzięki Bogu już weekend. A może przez same kabarety. Kabaret Młodych Panów lepiej sobie poradził niż Kabaret Moralnego Niepokoju. Były lepsze skecze. Jak już zapraszają gwiazdy muzyczne, to niech wykonują coś kabaretowego. Co do kabaretu ma Mozil. Zresztą, już kiedyś w tym programie wystąpił. Komediowa Scena Dwójki? Taki lekki humor na piątkowy póżny wieczór. Dobrze się ogląda, no ale trochę trzeba było zrozumieć z wczorajszego programu. Tematem była praca.

 

Śniadanie na trawie - dzisiaj już było lepiej, temat bliższy kulturze. Dzika muzyka też trzyma poziom. O 11:50 dobrze, że nie dali Makłowicza. Dali program z TVP Kultura - Dezerterzy. Dobry. Mogliby też dać Chuligana literackiego. Przegapiłem powtórkę Dzięki Bogu już weekend i teraz pytanie, czy była, czy znów zmienili program?

 

Dzisiaj Kocham Cię, Polsko. Odcinek 102, ale 2. nowej serii. Dzisiaj pojawi się runda "Głuchy telefon". I tutaj pytanie, czy to oznacza, że jakaś runda wypadnie, czy będzie jedna runda więcej. No zobaczymy. Grają aktorzy z Rancza i M jak miłość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już o tym pisałem, że może to był ostatni finał WOŚP. Jeśli nie w ogóle, to raczej na pewno w TVP.

 

Co do tego że 10 kwietnia będzie poważnie, patetycznie i brak jakiejkolwiek rozrywki, jest oczywiste. Nie ma co podawać przykładów z 2011 roku, bo bo była ta zła, szkodliwa TVP. Teraz jest naprawiona, więc 10 kwietnia będzie całkiem inne. Zwłaszcza że 10 kwietnia jest w ogóle teraz najważniejszą datą partii Kurskiego. Będzie musiał pokazał jak czci to wydarzenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do DBJW - skecze polityczne to wycięto tylko w powtórce, czy w ogóle nie dali do programu takich rzeczy?

 

Jeśli chodzi o Owsiaka, to jego pretensje o to, jak przedstawiono wynik Finału w programach informacyjnych są zrozumiałe. W poprzednich latach jakoś problemu nie było, realizowano materiały o tym, ile pieniędzy zebrano. A tu proszę - historyczny wynik fundacji, a główny dziennik TVP nie mówi nic o tym. Panorama daje aż 15-sekundowy materiał. No, wysilili się. Więc nie dziwię się pretensjom Owsiaka. Faktycznie, nie jest tak, że nie było nic. Ale news trwający 15 sekund nie będzie zbyt dobrze zapamiętany. W takim czasie można tylko depeszę z PAPu odczytać. Jakoś mogli w poprzednich latach zrobić felieton o tym, gdzie trafią te pieniądze, i jakoś mogli pokazać te szpitale i ośrodki zdrowia. A teraz co, zmiana kierownictwa i od razu Owsiak i jego fundacja jako "persona non grata"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj biedny Owsiak. Nie ma to jak [beep], obrażać TVP i mieć pretensje,że o mnie nie mówią. 

Podoba mi się nowa odsłona "Kocham Cię Polsko" . Zarówno prowadzenie jak i kapitanowie.  :jupi:  :beer:  :brawo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mieli. Mieli Popek, Zawadzką. A wybrali aktorkę z hitowego serialu. A ile tam gra? Nie wiem. Wczoraj oglądając Pytanie na śniadanie to pomyślałem, że może Łukasz Nowicki? Wczoraj prowadził znów tą minigrę "Kocham cię Polsko w Pytaniu na Śniadanie" i spisał się świetnie. Może go dać? Ale - przechodzę do tego, co było wczoraj. Kurdej-Szatan już lepiej niż tydzień temu. Postęp jest i to znaczny. Może dlatego, że w jednej z drużyn byli koledzy z planu serialu? I kilka błędów. Kurdej-Szatan podaje złą odpowiedż, a drużyna dała poprawną. W dodatku jeden z fragmentów w I rundzie - Kwant, jest tytuł programu na materiale, a oni się pytają, co to za program. Głupota. Ale dalej miło się ogląda i tyle.

 

Komentarze na ekranie - no faktycznie, tym razem trochę lepiej już było. Ale i tak kilka komentarzy się nie nadawało Jest postęp, ale daleka droga do ideału.

 

W ubiegłych latach były materiały o WOŚP, ba! - nawet Panoramę Nadziei zrobili w 2010 bodajże. WOŚP na aukcji dała możliwość poprowadzenia Panoramy. A teraz? Władza się zmieniła i proszę już się zaczyna. Teraz mnie bardzo ciekawi dalsza sprawa. Czekam na odpowiedż Chmiela, o ile będzie. Dlatego XXV Finał jest poważnie zagrożony. Chodzi o transmisję TV. W styczniu można było być pewnym, a teraz w marcu? Może być różnie. Albo nie będzie, albo będzie, tylko strasznie pocięta, bo ważniejsze są powtórki takich Barw szczęścia z rana /5x - marnowanie czasu!/

 

Żadnych politycznych skeczy nie widziałem w piątkowym programie. No chyba, że mi się coś zdawało. Jeżeli faktycznie były, a wycięto z powtórki, to niestety - cenzura do TVP wróciła. Czytałem, że już cenzurowali. Mówił Górski, mówił Wójcik. Nie zdziwię się, jak zaczną się masowe wycinania z programów "tego, co nam się nie podoba" i co się zostanie z programu? 25 minut niespełna.

Ciekawostka - pisałem już kiedyś o tym, że wycięli coś ze skeczu z sylwestrowego Latającego Klubu 2. Piosenka Kabaretu pod Wyrwigroszem "przeszła" jednak przez sito i była w całości. Jak widać, jednym wycinają, drugim nie.

 

Jutro Sonda 2. W zapowiedziach zauważyłem słynny motyw z czołówki w nowej wersji. Mi się tam podoba, chociaż chciałem oryginał na wizji. To już jutro. Nie mogę się doczekać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zauważyłem we wczorajszym odcinku ''Kocham Cię, Polsko!'' wpisów Facebookowych typu ''Chcę być w TV'', a zauważyłem m.in. wpisy typu ''Tomek/Maciek daje radę''.

 

Co do listu Owsiaka do dyrektora Chmiela, to również jestem ciekaw jaka będzie przyszłość finału WOŚP w TVP2. Dawniej finał WOŚP był emitowany w TVN, więc może tam zostać przeniesiony za rok. Zresztą WOŚP i Owsiak od wielu lat jest krytykowany m.in. przez ojca Rydzyka, Kaczyńskiego, Pawłowicz, Piętę czy innych osób o prawicowych poglądach, więc może dlatego nie powiedziano o zebranych pieniądzach z tegorocznego finału w programach informacyjnych TVP.

 

Co do ''Sondy 2'' to ciekawa jest wg. mnie zapowiedź programu, który będę oglądać.

Edytowane przez Frontowiec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mieli. Mieli Popek, Zawadzką. A wybrali aktorkę z hitowego serialu. A ile tam gra? Nie wiem. Wczoraj oglądając Pytanie na śniadanie to pomyślałem, że może Łukasz Nowicki? Wczoraj prowadził znów tą minigrę "Kocham cię Polsko w Pytaniu na Śniadanie" i spisał się świetnie. Może go dać? Ale - przechodzę do tego, co było wczoraj. Kurdej-Szatan już lepiej niż tydzień temu. Postęp jest i to znaczny. Może dlatego, że w jednej z drużyn byli koledzy z planu serialu? I kilka błędów. Kurdej-Szatan podaje złą odpowiedż, a drużyna dała poprawną. W dodatku jeden z fragmentów w I rundzie - Kwant, jest tytuł programu na materiale, a oni się pytają, co to za program. Głupota. Ale dalej miło się ogląda i tyle.

 

Komentarze na ekranie - no faktycznie, tym razem trochę lepiej już było. Ale i tak kilka komentarzy się nie nadawało Jest postęp, ale daleka droga do ideału.

 

W ubiegłych latach były materiały o WOŚP, ba! - nawet Panoramę Nadziei zrobili w 2010 bodajże. WOŚP na aukcji dała możliwość poprowadzenia Panoramy. A teraz? Władza się zmieniła i proszę już się zaczyna. Teraz mnie bardzo ciekawi dalsza sprawa. Czekam na odpowiedż Chmiela, o ile będzie. Dlatego XXV Finał jest poważnie zagrożony. Chodzi o transmisję TV. W styczniu można było być pewnym, a teraz w marcu? Może być różnie. Albo nie będzie, albo będzie, tylko strasznie pocięta, bo ważniejsze są powtórki takich Barw szczęścia z rana /5x - marnowanie czasu!/

 

Żadnych politycznych skeczy nie widziałem w piątkowym programie. No chyba, że mi się coś zdawało. Jeżeli faktycznie były, a wycięto z powtórki, to niestety - cenzura do TVP wróciła. Czytałem, że już cenzurowali. Mówił Górski, mówił Wójcik. Nie zdziwię się, jak zaczną się masowe wycinania z programów "tego, co nam się nie podoba" i co się zostanie z programu? 25 minut niespełna.

Ciekawostka - pisałem już kiedyś o tym, że wycięli coś ze skeczu z sylwestrowego Latającego Klubu 2. Piosenka Kabaretu pod Wyrwigroszem "przeszła" jednak przez sito i była w całości. Jak widać, jednym wycinają, drugim nie.

 

Jutro Sonda 2. W zapowiedziach zauważyłem słynny motyw z czołówki w nowej wersji. Mi się tam podoba, chociaż chciałem oryginał na wizji. To już jutro. Nie mogę się doczekać.

No i powielasz kłamstwo. Tak ktoś przy montażu wyciął wg PiS- miało to miejsce za poprzedniego zarządu TVP, więc nie przypisuj to obecnym władzom TVP. Sam Mikołaj Cieślak biorący udział w tym skeczu mówi,że nie miało to większego znaczenia, bo w samym skeczy były ewidentne odniesienia w nazwiskach. Podejrzewam,że to była nie cenzura- bardzo nadużywane słowo, a jakiś błąd przy montowaniu materiału. Tak co Ci cenzurują- telekamery- jazda na tą formację live i za wiedzą i zgodą TVP, Orły- wyemitowane. Nie nadali powtórki DBJW - to nie jest równe z cenzurą, bo cenzura to ingerencja w dzieło, tu nie wyemitowali- może był jakiś kłopot techniczny, nie wiesz tego. No i przede wszystkim nie było żadnej cenzury kabaretów, a Ty piszesz w liczbie mnogiej. 

Chmiel o WOŚP powiedział- to decyzja władz TVP, nie jest to zależne od niego. 

Popek nie nadaje się do "KCP". 

Edytowane przez wislok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No chyba, ale to i tak nie zmienia faktu, że trochę to głupie.

 

wislok - no dobra, może się nie zrozumieliśmy. Wiem, że za poprzedniej władzy ocenzurowali skecz z LK2. DBJW - no sam nie wiem. A mogli wyciąć chociaż te polityczne skecze. Orły i telekamery? Nie cenzurowali no dobrze. Popek się nie nadaje do KCP i tutaj się zgodzę.

 

http://www.wirtualnemedia_pl/artykul/jacek-kurski-chce-powrotu-od-przedszkola-do-opola-dobranocki-w-tvp1-i-serialu-o-mickiewiczu - tak sobie myślę, że ten serial o Mickiewiczu trafi do Dwójki. Jeżeli tak, to dobry wybór. Może tak kolejne seriale byłyby o Sienkiewiczu, Słowackim i tak dalej?

 

Coś czuję, że jednak Koło fortuny wróci. Na razie TVP zaprzeczyła, ale temat i tak wróci. Możliwe, że niedługo ogłoszą już eliminacje.

 

P[beep]rnij mnie - wielu nie podoba się udział Pudzianowskiego w tym programie. Dla mnie jest obojętny. Wielu się nie podobają wypowiedzi Pudzianowskiego nt. psów. Mówi o nich dość ostro. Tu czytam, że chodzi o oglądalność. Przecież w tym projekcie chodzi o pomaganie zwierzętom, adoptowanie ich, a nie o oglądalność, czy wypowiedzi.

 

http://www.tvp.info/24416025/tomasz-rozek-tuz-przed-premiera-sondy-2-skorzystam-z-kapsuly-czasu - ostatni wywiad z prowadzącym nowej Sondy. Oby dorównała tej legendarnej Sondzie Kurka i Kamińskiego. Zasługuje na to, podoba mi się też stwierdzenie, że nie walczymy o oglądalność - i bardzo dobrze. Tylko teraz czekać do 21:50.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czołówka "Sondy 2":https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=164774667242360&id=136725326713961&_rdr

 

Warto dodać, że powstała także specjalna aplikacja, w której można sprawdzić swoją wiedzę, z różnych dziedzin nauki i komentować to co się dzieje na ekranie. Komentarze będą wyświetlane.

 

Widać że chyba z rozmachem robią program.

Edytowane przez olek122
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serial (lub film) o Mickiewiczu by się świetnie nadawał do Dwójki. Oczywiście najpierw musielibyśmy to zobaczyć, a potem to można decydować, o kim potem kręcić. Myślę, że tutaj lepiej byłoby takie 2-3 częściowe filmy (kiedyś się o takich tworach mówiło "film telewizyjny") kręcić o danym pisarzu. I wtedy by się z tego cykl zrobiło, "Pisarze Polski". Konwencja serialu też nie jest zła, ale tutaj jest ryzyko, że specjalnie by się to przeciągało i wydłużało, żeby tylko nakręcić 13-odcinkowy sezon. Poza tym przy takim trybie później byśmy się doczekali produkcji o innych postaciach.

 

Co do Koła Fortuny - wiadomo że jak na razie nie wróci. Ale gdyby wróciło, nie zdziwiłbym się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zakończyła się ''Sonda 2''. Program został świetnie zrobiony, studio doskonale stworzone a prowadzący program dr. Tomasz Rożek ciekawie opowiadał. Co ciekawe, lektorem ''Sondy 2'' jest Janusz Kozioł który był także lektorem ''Sondy'' w latach 80-tych oraz także w programie pokazano stare odcinki ''Sondy'' z Kurkiem i Kamińskim.

 

Co do Facebookowych komentarzy to nie było typu ''Chcę być w TV'' a były komentarze, takie jak np. ''Świetny program'', ''Cieszę się że wrócił'' czy ''Szkoda że tak późno''. Czołówka mocno nawiązywała do starej czołówki ''Sondy'' - nawet został zmodyfikowany utwór muzyczny ze starej czołówki.

 

Początkowo obawiałem się powrotu ''Sondy'' do TVP, ale dyrektor TVP2 Maciej Chmiel odwalił kawał solidnej roboty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dużo planów,a zapewne będą jedynie do Czerwca na stanowiskach. 

"Sonda2" - program bardzo mi się podobał. Proste doświadczenia ilustrujące prawa fizyki, chemii, wiele ciekawostek :) Prowadzący ewidentnie odnajduje się w tej roli. Jak widać reaktywacja nie musi być nieudana :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacznę od Sondy 2, bo wczoraj premiera. Szybko mnie wciągło, naprawdę. Czołówka świetna, mocno inspirowana tą pierwszą. Studio wspaniałe. Do tego ciekawy prowadzący. No warto było. Na plus także te archiwalne wstawki. No i goście. Naprawdę, wielki powrót po latach.

 

Czytam różne opinie o programie. http://teleshow.wp.pl/title,Sonda-2-widzowie-zachwyceni-powrotem-na-antene-kultowego-programu,tpl,3,wid,18214386,wiadomosc.html?ticaid=116a7f - na przykład te.

Sympatyków sporo. I tutaj moje uwagi.

- Lisa mi nie szkoda, ale Sonda 2 wciąga i to pozytywnie. I tutaj pytanie - wydłużać program? Wczoraj bez reklamy pomiędzy kolejnymi odcinkami. Na razie niech tak zostanie. Od kwietnia mają się pojawić reklamy, no ale to spowoduje odpływ widowni. Więc albo obecny model 2x, bo jeden odcinek to osobny temat, albo jeden, z jednym/dwoma tematami na odcinek.

- pora emisji. 22:00 no właśnie trochę póżno. Można było na przykład o 17:05, albo w piątki o 16:05. Ale - na razie tak widocznie musi być. Dla mnie to nie jest wcale póżna godzina.

- prowadzący. Niektórzy twierdzą, że dwóch prowadzących by się przydało. Rożek na razie świetnie sobie radzi w pojedynkę. Zresztą... Wójcicki często w TVN, Brzózka? Wątpię. Sam Rożek niech będzie. Nie zgodzę się z tym, że program stracił na dynamice.

Jest też o oglądalności. 1,13 mln osób oglądało średnio pierwsze dwa odcinki. Chmiel jest zadowolony z tych wyników. Zwłaszcza, że jest emitowany w trudnym, konkurencyjnym paśmie. Ale co ciekawe, zastanowił mnie ten cytat:

dowód na to, że wśród telewidzów istnieje silne zapotrzebowanie na misyjne programy, odbiegające tematycznie od standardowej, stricte rozrywkowej oferty stacji komercyjnych

Jeżeli istnieje silne zapotrzebowanie, to możliwe, że do Dwójki trafią kolejne programy misyjne. Jest tylko jeden obecnie - Jeden z dziesięciu. Przydałby się serial misyjny, misyjna rozrywka i tak dalej.

 

I jeszcze o mediach społecznościowych - na szczęście tutaj żadnych głupich wpisów, tylko dobre. Tak trzymać.

 

Teraz o innym projekcie Dwójkowym, Ostry z natury. Ktoś wie, czemu program tak nagle zdjęli? Miał lecieć 5 marca, a do końca kwietnia już go nie widzę. Cała seria była już nakręcona, to tak sobie anulowali? Uznali, że jednak nie. W dodatku trochę śmieszne, że zapowiada się program, a potem nagle, bez wyjaśnień, się go zdejmuje. Teraz pewnie seria wejdzie na jesień, bo wątpię, że latem...

 

Wrócę jeszcze do M jak miłość. Wiem, żródło, no ale - http://superseriale.se.pl/newsy/m-jak-milosc-to-przez-tvp-nie-ma-odcinkow-online-m-jak-milosc-na-vodtvppl_792828.html. Trochę to śmieszne. Nie mogą się dogadać. I jest jak z Klanem.

 

W innym wątku o Barwach szczęścia. Ileż można pisać, że o 18:50 leci Jeden z dziesięciu? Mowy nie ma. W dodatku już o 19:00 TVP2 eksperymentowała z serialami. I co? Skończyło się fiaskiem. Lepiej emitować misyjne produkcje, niż premierowy serial w porze dwóch dzienników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...