Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Rozumiem,że chodzi o wypowiedź prowadzącego tej gali,ale trudno mi obejrzeć całą galę i wiedzieć o jaką wypowiedź poszło Maciejolkowi. Jednak nic nie wiadomo o tym by Bracia Karnowscy mieli mieć program, kolejne spekulacje bez pokrycia.Czyżby chodziło o wypowiedź z 4 minuty - redaktora naczelnego,a nie prowadzącego galę?? No faktycznie. Nawet Lis takich akcji nie robił. Ale w sumie to się nie dziwię, jakbym nie znał Karnowskich. Ok, wyjaśnione. 

Edytowane przez wislok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znamy więcej szczegółów dotyczących "Sondy 2", czyli odświeżenia kultowego programu popularno-naukowego: http://www.press.pl/newsy/telewizja/pokaz/51337,Program-popularnonaukowy-Sonda-wraca-do-TVP

 

Widać że kierownictwo pokłada w tym projekcie duże nadzieje. Najlepszy czas antenowy, o 20:40. Ciekawe jak to w praktyce wyjdzie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekaw jestem czy ''Sonda 2'' się sprawdzi po latach. Zresztą jak czytamy, będą przypominane archiwalne odcinki, a następnie nowi prowadzący ''Sondy 2'' będą przedstawiali w wersji współczesnej te archiwalne odcinki.

 

Zresztą jest tutaj także mowa, że jest planowany sobotni program kulturalny, łączący element magazynu i debaty. Według mnie ten ''Program kulturalny'' to następca ''Kultury Głupcze'', który prawdopodobnie wylatuje razem z prowadzącym Kamilem Dąbrową za jego ''akcję'' puszczania Hymnów Polski i UE co godzinę w radiowej ''Jedynce'', pod koniec jego dyrektury w tym radiu.

 

Co do powrotu ''Teatru dla dzieci'', to moim zdaniem byłby to dobry pomysł. We wrześniu 2011 roku powrócono do tego pod cyklem ''Pankot i Kotpan przedstawiają'', w którym prezentowano archiwalne spektakle ''Teatru dla dzieci'' i ''Sceny Młodego Widza'' sprzed lat. Szkoda, że ten program został zdjęty na początku 2012 roku. Redakcja TVP ABC nawet nie ruszyła palcem, by kontynuować ''Teatr dla dzieci'' bądź ''Scenę Młodego Widza'' za kadencji Brauna i Daszczyńskiego.

Edytowane przez Frontowiec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwaga ogólna : niech się TVP cieszy,że ma tak bogate archiwa i ma czym zapełniać takie kanały jak np. TVP ABC, TVP Historia, TVP Kultura. Gdyby przez lata "TVP" była tak ambitna jak ostatnio to by nie miała co emitować w tych kanałach.. Być może odbije się to na oglądalności,ale jeśli zapewnią mediom stabilne finansowanie to nie będzie tak źle. Coś próbują zmienić, zobaczymy jak to wyjdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TVP chce nakręcić czwartą część dokumentu "Media III RP" http://www.wirtualnemedia_pl/artykul/tvp-nakreci-czwarta-czesc-dokumentu-media-iii-rp

 

Prawdopodobnie z tego powodu wstrzymano planowaną wcześniej emisję trzech pierwszych części. Nie wiadomo czy zostaną one wyemitowane w tym, czy w przyszłym roku, po stworzeniu 4 części.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwe bardzo, że wyemitują całe cztery części, jak już powstanie ta ostatnia, a potem debata. I chyba dlatego wstrzymano lutową emisję.

 

Sonda 2... Pomysł bardzo dobry. Świetnie, że wykorzystają dostępne archiwalia. Jak wiadomo, nie wszystkie odcinki ocalały, większość zniszczono. Ale już mniej odpowiadają godzina i pora. Czwartek, 20:40. Poważną konkurencją są Ojciec Mateusz w TVP1, serial na Polsacie i Na wspólnej/Singielka. Nie wiem, jak leciała "Sonda" w latach 80. w TP2, ale takie programy to w soboty. Przy dobrej promocji, kto wie.

Druga sprawa - kto prowadzącym? Wójcicki, Rożek. Tacy mi przychodzą popularyzatorzy nauki znani z TV. W TVP jest tylko jeden - Radek Brzózka. Prowadzi program "Jak to działa" i "Wiadomości naukowe" /obydwa w TVP1/. Chyba jest pewniakiem. Więc Brzóska i ?. Ale wiadomo, nikt nie zastąpi oryginalnych prowadzących.

 

Sobotni program kulturalny - pewnie będzie podobny jak "Kultura, głupcze". Rzecz jasna bez Dąbrowy. Możliwe, że Żakowski będzie prowadził. Wszak nie raz już zastępował Dąbrowę w "Kultura, głupcze".

 

Pomysł reaktywacji teatru dla dzieci latem 2011 wyraził nowy wtedy szef Dwójki, pan Kapuściński /który obiecywał bardziej kulturalny kanał/. Więc dali na sobotnie poranki. Nie wiem, czy bywało w ogóle coś premierowego /obiecywał nowe produkcje/, były to najczęściej powtórki starych przedstawień. Pomysł się spodobał, ale oglądalność słaba. Nic dziwnego, że szybko zeszło.

 

http://www.press.pl/newsy/telewizja/pokaz/51345,Paranienormalni-znikaja_-ale-Robert-Gorski-zostaje-w-TVP-2- a niby szef Dwójki mówił o nadinterpretacji kabaretów, a może ich być jeszcze więcej. Serial z Górskim już był, w TVP1. Słodkie życie. Słabe było, furory nie zrobił i zszedł po jednym sezonie. Ale program kabaretowy owszem, może być. Ciekawe, co z Marcinem Wójcikiem. Nie zdziwię się, jak i on dostanie propozycję od Chmiela i jednak zostanie.

"Chcemy w nim jednak wprowadzić humor bardziej odpowiadający profilowi Dwójki: inteligentny, purnonsensowy" - to znaczy jaki? Nic tutaj nie rozumiem? Będziemy zapraszać ambitne kabarety?

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o "Sondę", to jej pierwsza wersja była emitowana najpierw w czwartki o 17:50. W październiku 1978 zmieniono dzień emisji na wtorek. Od września 1980 znowu emitowano w czwartki, o 18:20. W wakacje zmieniano dni na piątek albo środę.

 

A co do kabaretów, to z wypowiedzi dyrektora wynika, że postawią bardziej na humor reprezentowany przez np. kabaret "Hrabi". Tylko że.. wydaje mi się że nie ma innych formacji kabaretowych, specjalizujących się w wymienionym wyżej rodzaju humoru.

Edytowane przez Kirk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widocznie stękał tylko na potrzeby podbicia oglądalności jego programu. Na razie nie nadaje kolejnego, to i wpisy wstrzymał. Ale jeżeli to prawda to bardzo źle o nim świadczy, bo o ile można w pewnym sensie szanować kogoś, kto nie boi się wyrażać własnego zdania, nawet jeżeli ma przez to stracić pracę, o tyle jeśli wyraża to zdanie tylko pod publikę, dla kasy i popularności, to słabo to wygląda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sonda - jak na lata 70/80. pory dobre. Czwartek, 20:40 - też może być, chociaż wolałem lepszą godzinę i inny dzień. A szerzej o formule chciałem - na przykład na początek skrót wydarzeń naukowych /co się wydarzyło w nauce, astronomii/, potem archiwalny odcinek Sondy, potem porównanie, jak było kiedyś i dzisiaj, potem można dać jakiś kalendarz astronomiczny /księżyc, planety, ciekawe zjawiska astronomiczne/. A od czasu do czasu jakaś rozmowa z uznanymi polskimi ekspertami naukowymi. Taki program naukowy bym przyjął z zadowoleniem. No i prowadzący. Już w swoim ostatnim poście dałem trzech prawdopodobnych. A ma być dwóch.

 

Nowy LK2 - Hrabi wiadomo, a tak to nie znam żadnego ambitnego. No chyba, że Laskowik z Malickim. A odgrzewania starych ambitnych twórców to się nie spodziewam.

W dodatku nadal mają prowadzić to Górski i Wójcik. Więc po co się żegnali w ostatnim odcinku i przekazywali "Smile" i "Młodym Panom" pałeczkę? Wiemy, że ci drudzy robią teraz jakiś program dla TVP2.

 

Ciągle w oprawie emitowany jest ident świąteczny. Wszystkie duże stacje już bez identów/opraw świątecznych ,a tutaj nadal jest jako element oprawy. Możliwe, że zdejmą go we wtorek /wtedy oficjalnie kończy się okres świąteczny/. Nigdy wcześniej, ani później, TVP2 nie trzymała świątecznych jingli aż tak długo.

 

Wielka Gra czuję, że faktycznie wróci. Pewnie jak nie w marcu, to w kwietniu/jesienią. Wystarczy tylko ogłosić eliminacje. Wideoteki bym się nie spodziewał, no chyba, że to niespodzianka na piątek ok. 23:30, zakładając, że w piątki wieczorem godziny 20:10 - 23:30 są bez zmian w stosunku do jesieni. Albo ryzykownie bym zagrał, o 19:25 i 45 minut do 20:10. Ale zobaczymy wszystko za kilka dni.

 

Już wiem, jak to było z programem Materny i Manna w 2007. http://www.wirtualnemedia_pl/artykul/porazka-tvp2-bez-manna-i-materny-oraz-jagielskiego- nie dokończyli emisji. Wyemitowali kilka, po drodze przenieśli na czwartek. Oglądalność słaba, chociaż leciało to po M jak miłość. Teraz taki program mógłby liczyć na lepszą widownię.

 

A 10 lat temu szefem Dwójki mógł zostać Pospieszalski: http://www.wirtualnemedia_pl/artykul/jan-pospieszalski-nowym-szefem-tvp2.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widocznie stękał tylko na potrzeby podbicia oglądalności jego programu. Na razie nie nadaje kolejnego, to i wpisy wstrzymał. Ale jeżeli to prawda to bardzo źle o nim świadczy, bo o ile można w pewnym sensie szanować kogoś, kto nie boi się wyrażać własnego zdania, nawet jeżeli ma przez to stracić pracę, o tyle jeśli wyraża to zdanie tylko pod publikę, dla kasy i popularności, to słabo to wygląda.

Właśnie tak. W TV pracuje się da kasy i popularności. Lis jako jeden z nielicznych nie udaje szlachetnych pobudek. O programie ma być głośno, za co leci kasa. Tak działają media, a nie pełnią roli edukacyjnej, jak sobie idealizują niektórzy. Publiczna telewizja też temu podlega, chyba że woli stracić na oglądalności i zamienić się w prnpagandówkę.
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to najpierw zwyczajowo odpiszę na to co @maciejolek napisał.

 

Co do "Sondy 2" - to formuła przedstawiona przez kierownictwo zawiera niektóre wymienione punkty, np. archiwalia, przy czym one nie będą wpuszczane "od czapy", tylko jako pewne odniesienie.na zasadzie "jak mówiono kiedyś, a jak jest teraz". To co wymieniłeś, to też by mogło być. Tylko to by już była inna formuła niż ta pierwotna. Bo to co przedstawiłeś, było już w pierwszej wersji programu, dopóki nie postanowiono robić odcinków na dany temat. Możliwe że teraz będzie to połączone, pytanie tylko, ile czasu ma trwać ten program. Przy 60 minutach by się wszystko zmieściło.

 

Jeśli chodzi o LK2 - to program rozrywkowy, więc żegnali się pewnie dla żartu, a poza tym wtedy, gdy emitowano ostatni odcinek serii (koniec listopada albo grudzień) nie wiedziano czy będzie dalej produkowany.

 

Co do jingli świątecznych, to możliwe że tego nie pamiętasz, ale w okresie świątecznym 2009-2010 była oprawa, której używano aż do końca lutego 2010.

 

Co do Wielkiej Gry - to jak na razie tylko marzenia. Chociaż podobno Teleranek mają przywrócić, więc, kto wie...

 

A i na koniec co do Lisa - ktoś chyba nieuważnie go obserwuje, bo ostatni tweet na jego koncie był wysłany dzisiaj przed 12:00.

Edytowane przez Kirk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początek, odpowiedź na posty z 24 stycznia, godzina 1.56, 13.40 i 15.28 (strona 182 tematu).

 

Pomysł sylwetki Czarzastego - to byłoby rozwinięcie jednego z ważniejszych wydarzeń dnia. Ten człowiek będzie jedną z najważniejszych osób na lewicy, więc można poświęcić mu trochę więcej czasu - opierając się na faktach - ale oczywiście nie cały program.

Nowa "Panorama" miałaby charakter bardziej edukacyjny, niż newsowy. 3-4 tematy rozwijające bieżące sprawy polityczno-społeczne, kulturalne i tak dalej - bez "gadających głów". Tematy z zagranicy - jak najbardziej! Tylko materiały filmowe. Mr.Chiquita - nie chcę upolityczniać mediów. Kirk - bezstronność to ideał, ale należy do tego dążyć, szczególnie w mediach publicznych. Maciejolek - w "Panoramie" byłyby najróżniejsze tematy, głównie takie o których się mówi, ale nie tylko. Celem programu byłoby wyjaśnianie otaczającej nas rzeczywistości, pokazanie niuansów, wyjaśnienie, co kryje się za konkretnym rozwiązaniem, z prezentacją wszystkich stron (serwisy informacyjne nie są miejscem na głębsze analizy). Propozycje? Czym są korniki? - które zaprzątają głowy wszystkim interesującym się Puszczą Białowieską (zakładam, że nie wszyscy wiedzą o co tu chodzi), dokładniejsza analiza uchwalonego budżetu państwa, raport o działaniach państw w związku z uchodźcami. Pomysłów jest wiele.

 

Piszecie o powrocie teatru dla dzieci. Pomysł jest dobry. Można by zacząć od spektakli zrealizowanych w ramach "Internetowego teatru dla dzieci" - w kilkuset szkołach w kraju, za pośrednictwem Internetu, pokazywano spektakle na żywo. Pewnie TVP je zarchiwizowała (oby nie w jakości Youtube'a). Jest ich chyba ponad 40. Warto to pokazać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest co pisać, no ale zacznę od Sondy.

 

No właśnie, te odniesienie do archiwaliów. Przy 60 minutach wszystko się mieści. Tylko czy faktycznie program potrwa 60 minut? No nie wiemy, poczekamy do czwartku, wtedy ujawnią ramówkę na wiosnę. I najważniejsze, kto poprowadzi.

 

LK2 - żegnali się dla mnie całkiem poważnie. Byli pewni, że program będzie wiosną, tylko z innymi prowadzącymi.A tu zonk. Najbardziej mi jednak szkoda Paranienormalnych. Fajny program robili, sporo śmiechu, a tutaj koniec, więcej Was tu nie będzie. A tu wygląda na to, że kabaretów będzie jeszcze więcej. Więc po co Chmiel ich kasował?

 

Jingle - no tak, przypomniałem sobie oprawę świąteczną. 2009/2010, ale trzymali ją dłużej! Nie do końca lutego, tylko marca! I myślałem, że będziemy mieli bożonarodzeniową oprawę w Wielkanoc. ;) Nową oprawę, jakże rewelacyjną, wprowadzili w Wielki Czwartek 1 kwietnia 2010.

 

Panorama - no właśnie. Tutaj się zgodzę. Tematy, o których się mówi i problemy ludzkie. A pomysłów jest wiele.

 

Właśnie też pomyślałem o Internetowym Teatrze dla Dzieci. Tyle spektakli, a marnują się w archiwach. Tylko kilka pokazali w TVP Regionalnej. Warto pokazać, najlepiej w TVP2 w niedziele, zamiast tego czteroodcinkowego maratonu z 'Barwami szczęścia".

 

W ogóle jeszcze jedno mam. Idealnie by do TVP2 pasował, na godziny 14:30-18:00 /obecnie powtórki powtórek/. Jacek Kurski powiedział wczoraj, że nie tylko przywróci Teleranek /ale do TVP1 rzecz jasna/ mają zamiar /ew. na jesień, bo na wiosnę to pewnie nie.../ reaktywować.... Turniej Miast. Dodał, że to się będzie odbywało w "atmosferze swojskich klimatów". Z jednej strony - no dobrze, warto by oglądać rywalizację miast, np. Kalisz i Warszawa, ale z drugiej - odgrzewają program sprzed 40! lat. Takim tropem to niedługo i Telewizyjne Technikum Rolnicze przywrócą. ;) Dalej - jeśli ma to przypominać te zmagania z PRL, to z góry projekt jest skazany na klęskę. Ale, jeżeli mają to robić po nowemu, jednak z zachowaniem kilku tradycyjnych elementów, to kto wie?

Na razie to tylko plany. Jeżeli trafi, to do Dwójki. Kiedyś były w Jedynce, ale wtedy nie było Teleexpressu. A w Dwójce teraz by pasowało. Zwłaszcza, że od 14:30 do 18:00 mamy same powtórki. Tylko najważniejsze, czy plan reaktywacji się powiedzie, no ale "nigdy nie mów nigdy"...

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie też widzę, że o ile politycznie ta formacja strasznie się odcina od dawnych czasów, to jednak chyba tak naprawdę za nimi tęskni, jest nimi zafascynowana. Wręcz by skazywała na śmierć gdyby mogła ludzi działających wtedy, ale z kolei całymi garściami sama czerpie z tamtych lat. Teleranek, Turniej miast, Wielka Gra, Sonda. Wszystkie niby "relikty dawnych, złych czasów". Mnie by to nie raziło, ale ich? To mnie dziwi, a was oczywiście nie, bo łykacie każdą ciemnotę. Jeśli ja kontestuję jakieś czasy, działania, to nie promuję tych metod, czy programów które tworzyli tamci ludzie. Wtedy jestem wiarygodny w tym co mówię i robię.

 

W takim razie jeszcze proponują zrobić casting na nowych prowadzących Kabaret Starszych Panów, reaktywować Podwieczorek przy mikrofonie, Studio 2, Jarmark, Piątek z Pankracym, 5-10-15, Kobrę, W starym kinie, Festiwale Piosenki Żołnierskiej i Radzieckiej A Wiadomości oczywiście zmienić na dawną i bardziej adekwatną nazwę: Dziennik Telewizyjny. Towarzyszu Kurski pomożecie?

  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reaktywacje to odważna, acz ryzykowna rzecz. Ludzie porównują to do oryginału i w 99,9% oceniają nową wersję programu jako gorszą. Także nie wiem czy te programy jak np. teleranek, teatr dla dzieci po prostu się przyjmą. Jednak tu widzę inną filozofię funkcjonowania TVP- więcej ambitnych, misyjnych rzeczy kosztem oglądalności. Jeśli za tym nie pójdzie reforma dotycząca finansowania to TVP czy jak nie nazwą tej telewizji czeka upadek. Swoją drogą to przykre,że Polacy wolą tak mało ambitne pozycje. Nowa TVP to także test dla widzów będzie.

http://www.wirtualnemedia_pl/artykul/kocham-cie-polsko-wiosna-w-soboty-w-tvp2-bardziej-literackie-mniej-ludyczne

Też jakby ambitniejsza forma od poprzednika.  TVP ma być bardziej edukacyjna. Popieram ten kierunek zmian, które opisałem powyżej,ale no właśnie ilu jest takich jak ja??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5-10-15 można by reaktywować podobnie jak Raj gdyż obecnie TVP nie ma nic do zaoferowania młodzieży.

Co do TVP2 to już wiadomo że "Kocham cię Polsko" ma być w soboty o 20:00 - quizy mają być bardziej literackie a mniej ludyczne: http://www.wirtualnemedia_pl/artykul/kocham-cie-polsko-wiosna-w-soboty-w-tvp2-bardziej-literackie-mniej-ludyczne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może o reaktywacjach. O Studiu 2 można zapomnieć. Już TVN próbował coś w tym stylu wskrzesić,ale z marnym skutkiem. Kabaret Starszych Panów, Podwieczorek przy mikrofonie, Piątek z Pankracym - to wszystko odpada. Jarmark? Cała trójca jeszcze żyje, ale nigdzie nie było pomysłu reaktywacji. Kobra? Też stare dzieje. Festiwale to samo. W starym kinie można reaktywować.

 

Wracam do TVP2. Kocham Cię Polsko w soboty - tak jak przewidywałem niedawno, gdzie to umieścić. Bardziej literackie? Niech zostanie rozrywkowy charakter programu, bo jak będzie poważny, to z góry można to skreślić. W dodatku kandydatury prowadzących - Kammel i Musiał. Ileż można tego Musiała? Niech sobie gra w tej Rodzince.pl. W ogóle za dużo go w tej Dwójce.

 

A co do Rodzinki.pl chciałbym zadać pytanie - czy serial ma się zakończyć po tej serii, czy też go kontynuować do skutku? Moim zdaniem prawdopodobny jest wariant I. Dzieci są coraz starsze, serial nadal się dobrze ogląda, ale pewnego dnia zakończą się pomysły na odcinki. A tak to będzie jak ze Złotopolskimi - będą tylko zajmować miejsce w ramówce.

 

W "Pytaniu na śniadanie" niedawno gościł Pospieszalski, by... kolędować. Był też szef TVP Historia. No dobrze. Wstawiam to jako ciekawostkę. Nie często to się zdarza. Ciekawe, czy tutaj "nowa władza" coś zmieni.

 

W ogóle przydałby się program kulturalny. Może tak emitować "Tygodnik kulturalny" z TVP Kultura? No nie, albo wymyślić jeden nowy program kulturalny. Dodam, że niedługo wraca "Kocham kino". Będzie jak jesienią w soboty. Więc po co ta przerwa była, nie wiem.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...