Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Co do formatu 16/9 użytego w filmie to też jest dobry ruch ale co do lektora czy dubbingu to jako ciekawostkę podam że studio nagraniowe w którym TVP Agencja Filmowa robi opracowania do filmów znajduje się w siedzibie radiowej Trójki przy ulicy Myśliwieckiej 3/5/7 i jestem ciekaw ile TVP płaci radiowej Trójce za wynajęcie studia nagraniowego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj zdecydowanie dobrze, że wybrali lektora.

Co w tym dobrego? To zwykłe skąpstwo, taniej zapłacić kilka stówek tłumaczowi i Borowcowi i oszpecić film, niż użyć gotowej wersji aktorskiej. To zwyczajne uchylanie się od obowiązku wypłacenia tantiem aktorom, którzy wzięli udział w dubbingu. Takie numery nie powinny mieć miejsca, a już zwłaszcza że to nie jest prywatna telewizja, tylko publiczna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tak sukcesem jest, że nadają w formacie 16:9. Kiedyś mimo, że już w tym formacie nadawali to brali od Disney Channel wersje filmów przycinane do 4:3.

Kiedyś... Jak TVP1 jeszcze nie nadawał w HD. Teraz głównie wszystko idzie w 16:9.

 

Nadawali w tym formacie od jakiegoś już czasu więc powinni się postarać o format 16:9 zwłaszcza, że już wtedy te filmy były dostępne w tym formacie. Co do tego czy wszystko idzie głownie w tym formacie no to jest jeszcze bardzo dużo pozycji, filmów nadawanych w 4:3 głównie nocami. Przekozackim zabiegiem jest przycinanie 4:3 do 16:9 jak w przypadku "Mody na sukces". Oby tak dalej. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co w tym dobrego? To zwykłe skąpstwo, taniej zapłacić kilka stówek tłumaczowi i Borowcowi i oszpecić film, niż użyć gotowej wersji aktorskiej.

Oszpecenie filmu to wersja z dubbingiem. :)

 

To zwyczajne uchylanie się od obowiązku wypłacenia tantiem aktorom, którzy wzięli udział w dubbingu. Takie numery nie powinny mieć miejsca, a już zwłaszcza że to nie jest prywatna telewizja, tylko publiczna.

Jakie uchylanie, skoro nie wzięli badziewia zwanego dubbingiem? I cieszy, że chociaż w tym przypadku publiczny nadawca nie marnuje pieniędzy. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oszpecenie filmu to wersja z dubbingiem

 

skoro nie wzięli badziewia zwanego dubbingiem? I cieszy, że chociaż w tym przypadku publiczny nadawca nie marnuje pieniędzy

Dla mnie oszpecenie filmu to wersja z lektorem i uważam że nasza telewizja publiczna powinna wyemitować ten film z dubbingiem a nie z lektorem, gdzie według mnie nasz publiczny nadawca zmarnował pieniądze na emisje filmu z lektorem.

 

Co do badziewia, to uważam że dubbing nie jest badziewiem, a badziewie to lektor gdyż został stworzony jeszcze w czasach Stalina.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oszpecili film lektorem i tyle w tym temacie. Dubbing istnieje od dawna i jakoś nikt nie narzekał podczas emisji na DC ani wydania DVD... no ale kilku geniuszy na tym forum jak zwykle wie lepiej :crazy:

 

@Wiking - właśnie marnuje, bo ponownie opracowuje już zdubbingowany film = wyrzuca kasę w błoto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj TVP1 wyemitował film Disney Channel pt. ''Lemoniada gada'' z lektorem Piotrem Borowcem i prawdopodobnie opracowaniem TVP Agencja Filmowa mimo iż do tego filmu powstał dubbing.

 

Skoro tyle się ludzie męczyli z przestawianiem na nadawanie cyfrowe, które podobno miało dać tyle korzyści, m.in. możliwość wyboru: lektor czy napisy to świętym obowiązkiem nadawców powinno być zawsze emitować największą możliwą ilość alternatywnych ścieżek dźwiękowych. Z resztą z tego co wiem na TVP 1 są obecnie 3 ścieżki dźwiękowe to na pierwszej powinni dać lektora, na drugiej dubbing, a na trzeciej głos oryginalny no i dać możliwość włączenia napisów. Jak już się wzięli za cyfryzację, to niech to robią porządnie, a nie na odwal!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak najbardziej jestem za takim rozwiązaniem, wtedy wilk syty i owca cała.

 

Mamy obecnie 3 ścieżki:

MPEG 192 kb/s - podstawowa

DD+ 256 kb/s - oryginalna

DD+ 64 kb/s - audiodeskrypcja

 

Na ścieżce podstawowej mamy lektora i powinien pozostać, na ścieżce nr 2 mamy czasami dostępną wersję oryginalną, ale powinna być częściej. Natomiat na trzeciej ścieżce powinni zwiększyć bitrate i dawać dubbing lub AD to już zależy od materiału. Ale znając TVP takie rozwiązanie jest nierealne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiedziałem. Oczywiście emisja tego samego w dwóch kanałach będących w NTC jest głupotą. To samo ma już jednak długo miejsce przy "Pytaniu na śniadanie" , który jest emitowany w TVP2 i TVP Polonia. Być może to zapowiedź,że TVP INFO kiedy będzie trzeba zwolnić mux zniknie z NTC. To jednak moje spekulacje niczym niepoparte. Po prostu dziwią mnie te ruchy,bo jeśli by miała zniknąć TVP Polonia to nie lepiej od razu zlikwidować jej emisję,a nie później niby zamieniać kanały. Zresztą widzimy,że do NTC trafiają same śmieciowe kanały .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To na 99% oznacza wylot INFO z DVB-T i będziemy mieć tylko rankiem retransmisję w TVP1 tak jak teraz w Polsacie jest "Nowy dzień z Polsat News". Czemu nie wywalą tej Polonii a chcą się pozbyć jedynego kanału informacyjnego w NTC?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...