Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Oglądalność tegorocznej Eurowizji była większa niż przed rokiem: http://www.wirtualnemedia_pl/artykul/6-3-mln-polskich-widzow-zobaczylo-michala-szpaka-w-finale-eurowizji. Czyli tak, jak przypuszczałem. Kanały TVP są chętnie oglądane. Ale nie wszystko, co serwuje Kurski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o seriale, to czytałem przed chwilą wywiad z prezesem ATM Grupy (http://www.wirtualnemedia_pl/artykul/prezes-atm-grupy-mozliwy-powrot-rancza-nowy-projekt-fabularny-dla-tvn) i on wyjaśnia kwestię oglądalności "Strażaków" i "Bodo".

 

W zasadzie to mi "Bodo" się nawet podoba, przyjemnie się to ogląda. Tylko że to jest serial głównie dla określonego odbiorcy, takiego, który się choć trochę okresem międzywojennym i ówczesną kulturą interesuje. Może ten serial oczywiście przyciągnąć widza, który nie lubi historii, ale raczej nie spodziewajmy się efektu jak po emisji "Czasu honoru". To nie w tym serialu. Chociaż... jest pewien wyjątek od tego. Mój brat, który nie lubi zbytnio takich klimatów, wciągnął się bardzo w ten serial i ogląda każdy odcinek. Więc to też jest osobista kwestia odbioru serialu.

 

A co do Rancza... 11 seria? Trochę tego nie widzę. Ale cóż, zobaczymy. Na pewno wyniki 10 serii będą miały na to wpływ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dokładnie. Sam oglądałem wszystkie odcinki Czasu honoru, a Bodo mnie nie interesował od początku, wiec nie obejrzałem żadnego. To sam mechanizm tyczy serialu Anna German. Że ktoś oglądał film o niej, nie znaczy, że obejrzy niby podobny o życiu Bodo. Tak myślała TVP, ale od początku to było błędne myślenie. Przeważnie oglądalność mają serialu przypadkowe, które były zrealizowane za mniejsze pieniądze i bez oczekiwać. A w Bodo zainwestowali i się przeliczyli. Ranczo tez miało być zwykłym, jednosezonowym serialem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli, stało się inaczej, niż chciał Kurski. Nie tylko, jedno drugiemu nie podciągnęło wyników - ale wszystko spadło. I to, w dość dobrych porach oglądalności. ;)
 

Ale niektórzy patrzą na sprawę od politycznej strony i choćby Prezes Kurski "stawał na rzęsach" to i tak będzie źle... Powód ? Odmienny pogląd polityczny...

Pogramy informacyjne i publicystyka nadaje ton. Skoro ludzie tego nie kupują, to nie będą też reszty. Nieważne, jak dobre by to były programy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy, że prześledzimy opublikowane przez Nielsena pomiary oglądalności TVP1, w okresach między zmianami władz spółki. Ponoć ramówka się niespecjalnie zmieniła. Ale zmieniła się publicystyka i programy informacyjne. I wtedy wyniki zaczęły spadać. Tendencja jest na tyle silna, że nie pomagają roszady ze zmianami godzin emisji. Tylko Eurowizja się wyłamała, bo ma sporo fanów. Następne będzie zapewne Euro, bo grono kibiców też duże. Ale i ono się skończy. Co potem? TVP będzie żyła event'ami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dokładnie. Sam oglądałem wszystkie odcinki Czasu honoru, a Bodo mnie nie interesował od początku, wiec nie obejrzałem żadnego. To sam mechanizm tyczy serialu Anna German. Że ktoś oglądał film o niej, nie znaczy, że obejrzy niby podobny o życiu Bodo. Tak myślała TVP, ale od początku to było błędne myślenie. Przeważnie oglądalność mają serialu przypadkowe, które były zrealizowane za mniejsze pieniądze i bez oczekiwać. A w Bodo zainwestowali i się przeliczyli. Ranczo tez miało być zwykłym, jednosezonowym serialem.

Ta reguła działa też w drugą stronę. Ktoś, kto oglądał "Bodo", nie musi od razu się zainteresować serialem o Annie German. Chociaż faktem jest, że "Bodo" był od początku planowany jako serial jednosezonowy. Ranczo miało łatwiej z tego względu, że to jednak jest serial fabularny, tam wszystko jest jednak napisane i wymyślone (choć wiele rzeczy tam jest realnych). Natomiast seriale biograficzne właśnie takie jak "Bodo", nie mogą sobie pozwolić na pełną dowolność scenariuszu, muszą się trzymać biografii postaci, więc siłą rzeczy wiadomo, kiedy się skończą. Dlatego też takich seriali nie robi się raczej jako wielosezonowce. Choć w sumie i tak u nas zrobiono 13 odcinków, więc taki normalny sezon. Pamiętam, że jak RAI Uno produkowało serial "Volare" o Domenico Modugno (emitowany także w Jedynce), to wykonano go tylko w 2 epizodach. Inna sprawa, że we włoskiej wersji jeden odcinek trwał chyba 100 minut, a w Polsce wyemitowano to w wersji 4-odcinkowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie Kirk, ja nie pisałem, że ma być wielosezonowy. Chodziło mi o to, że oni na kanwie serialu o Annie German, który był wcześniej, pomyśleli że Bodo będzie też popularną, oglądaną pozycją. Zainwestowali duże pieniądze w superprodukcję o człowieku, który miał tragiczną biografię. A to nie biografia, realne wydarzenia, tylko sama fabula ma wpływ na oglądalność. Można nagrać film o bohaterze narodowym i mieć klapę, albo o całkowitym łotrze, zdrajcy i to się może dobrze oglądać. Annę German widzowie odkrywali na nowo, poznawali nieznaną im historię, która ich wciągała, a serial o Bodo widocznie nie podszedł, nie miał tego czegoś, co by zainteresowało zwykłego widza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli serial zainteresuje to następne odcinki ogląda więcej widzów, jeśli zawiedzie to sukcesywnie spada. Zawsze tak było. Chyba nie myślisz wisłok, ze ktoś obejrzał pierwszy odcinek, a potem na złość Kurskiemu nie oglądał, chociaż odcinek mu się podobał. Co innego z programami informacyjnymi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli serial zainteresuje to następne odcinki ogląda więcej widzów, jeśli zawiedzie to sukcesywnie spada. Zawsze tak było. Chyba nie myślisz wisłok, ze ktoś obejrzał pierwszy odcinek, a potem na złość Kurskiemu nie oglądał, chociaż odcinek mu się podobał. Co innego z programami informacyjnymi.

Myślę,że w ogóle mógł nie zacząć, bo bojkotuje teraz TVP jak co poniektórzy tutaj co siobie poblokowali te kanały by przypadkiem nie włączyć i aby nic ich a nuż nie zaciekawiło :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj (chyba w akcie desperacji) posunęli się do podzielenia ekranu w końcówce serialu "Wspaniałe stulecie: Sułtanka Kosem", aby wcisnąć nachalnie zapowiedzi "Wiadomości". Co dalej? Pasek przez cały czas trwania serialu typu: "Uwaga Widzowie, tuż po serialu nadamy "Wiadomości". Proszę zostać i oglądać."? :lol2:

Edytowane przez Tim
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...