Skocz do zawartości

Sagemy ISD 3275/4275/4285


Marcin87
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 miesiące temu...

Witam! Mam taki problem z sagemem... nie wiem nawet jaki to model, ale model nie internetowy, choć jest bardzo podobny. Dziś, gdy go włączyłem pojawił sie błąd 06. Później na zmianę błąd 06, albo sie uruchamiał i wyskakiwał problem z odbiorem sygnału. Zadzwoniłem do polsatu, to kazali mi odłączyć dekoder, tak zrobiłem i nic, wiec kazali zgłosić sie do punktu serwisowego. Jak próbuje zrobić reset, to wyskakuje błąd 09. Czy możliwe, że spowodował to kurz? Bo trwa u mnie remont i bardzo sie kurzyło w całym domu. I czy jak oddam go do serwisu, to długo będe musiał czekac na naprawe?? CO mogę zrobić?? Kartę oczywiście wkładałem i wyjmowałem, wiele razy!! Bardzo prosze o pomoc!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...

@matex3275 - zerknij na PM

 

 

Lista kodów błędu sagemów:

 

Er00 - The software that was available for upgrading was of an older or of the same version as the one already in the digital-box.

 

Er01, Er02 -The upgrade failed. Some information was missed out.

 

Er03 - The internal memory is not large enough to receive the upgrade.

 

Er04 - The signal was disturbed during the upgrade.

 

Er05 - Wrong type of data was received during upgrade.

 

Er06 - Not used.

 

Er07 - Access problem in back-up memory (EEPROM).

 

Er08 - Access problem in video memory.

 

Er09 - Can not find any data to do an upgrade.

 

Er10 - Poor or no cable-TV signal.

 

Er11,12 - Not used.

 

Er13 - Unauthorised data signals received by the digital-box.

 

Er14 - Faulty data signals received by the digital-box.

 

Pb01 - A problem in the ROM memory is detected.

 

Pb02 - Memory size is too small.

 

Pb03 - A problem occurred during start up (initialisation

problem).

 

Pb04 - Internal communication failure.

 

PbF9 - Hardware error identified during start-up

 

 

Sposób na błąd 09 jest następujący:

1. Ściągnij stary soft.

2. Wgraj go do swojego Sagema.

3. Podłącz do anteny.

4. Uruchom.

5. Po uruchomieniu powinieneś zobaczyć na TV planszę, która poinformuje Ciebie o potrzebie aktualizacji oprogramowania. Wciśnij OK na pilocie wtedy tuner się zresetuje. Na wyświetlaczu zobaczysz kolejno liczby 00 01 02 03 04. Dwie poziome kreski będą migały. Poczekaj, aż zobaczysz cyfrę 04. Potem tuner przejdzie w stan oczekiwania.

Włącz go i ciesz się nowym firmware !!!

 

Stary soft z loaderem można znaleźć w necie.

 

Jeżeli dekoder nie jest Twoją własnością nie możesz ingerować w zawartość jego oprogramowania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kcuf próbowałem tego softu ale wgram sobie go jeszcze raz. wgrywałem go i nadal nie chce ściągać z nieba. Podobno CP już nie daje tego softu. A propo tego softu wgrałem go i sagem oszalał czyli nie da się oglądać kanałów FTA i transponder nie działa bo jak go dam na 12284 i polaryzaje H to jest tylko 2% i włączałem fergusona ta tej antenie i pokazywał 50% - 80% a sagem tylko 2%. A gdy wyjmowałem antenę to skakał od 0% do gdzieś do 55% i nie wiem co zrobić. Szukałem oryginalnego softu ale nigdzie go niema. prosił bym o pomoc. Bardzo się niepokoję bo pewnie rozwaliłem antenę w Sagiemie i czy nie będe go musiał oddać do naprawy żeby mi wgrali ten soft z N2. kcuf niewiem bo mi się pokazuje po włączniu sagema do prądu pojawia mi się czerwona migająca kropka a potem na wyświetlaczu pojawia mi się tylko : . Czy to wina softu czy sagema. Niewiem co z tym zrobić. Pomóżcie :!:

P.S.:Mam sagema ISD 3275.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sieci nie ma oryginalnych softów dla 3275. To co można znaleźć to soft z sagema 3240, który jest prawie taki sam jak dla 3275 - różni się jedynie tym, że zmieniono nazwy plików na ID zgodne z ID sprzętu.

I to jest właśnie soft, który przesłałem w pierwszym linku drugiej wiadomości PM. Po wgraniu powinien zniknąć problem braku sygnału i wpisując częstotliwość transpondera 12.188 V powinna wyskoczyć plansza o konieczności aktualizacji. Jeżeli nie wyskoczy to tradycyjnie wymusić wymianę oprogramowania - czyli:

"Wyłączamy dekoder z gniazdka 220V podłączamy antenę.

Trzymając jednocześnie dwa przyciski na panelu < > Włączamy dekoder do gniazdka i po pojawieniu się na wyświetlaczu 00 po napisie init puszczamy przyciski, czekamy aż załaduje software z satelity ."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem dlaczego ale nagle ożywił się mó sagem. Dziś o 14:30 podłączam mojego sagema i nagle zaczęły działać kanały FTA. Oczywiście na sofcie Cabo-N1-3275 i nie wgrywałem jeszcze tych od ciebie ale to zrobię. Po włączeniu sagema weszłem w menu i na transponder. Ustawiłem go tak: 121.88 Ghz i na V ale niedziałało ściąganie softu z nieba przez reset. Wgram ten ostatni soft który mi dałeś czyli sagem 3275. Jescze go niemiałem. Bardzo chcę żeby mi się powiodło. Dzięki za te softy jeszcze raz :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sagem oszalał czyli nie da się oglądać kanałów FTA i transponder nie działa bo jak go dam na 12284 i polaryzaje H to jest tylko 2% i włączałem fergusona ta tej antenie i pokazywał 50% - 80% a sagem tylko 2%. A gdy wyjmowałem antenę to skakał od 0% do gdzieś do 55% i nie wiem co zrobić.

Witam!

Mam podobny problem z Sagemem 4275.

Od razu zaznaczam, że nic do niego nie wgrywałem, przedwczoraj działał ok, a wczoraj - zonk!

Jak włączam, to na ekranie pojawia się od razu menu instalacja:

menuaa8.th.jpg

Z menu w ogóle się nie da wyjść do normalnego oglądanie tv, a na wyświetlaczu cały czas mruga czerwona dioda. Jak próbuję wejść w instalację i ustawić jakiś transporder, to cały czas jest brak sygnału, ale wartości skaczą od kilku do 55%, pasek jest jednak cały czas czerwony, co oznacza brak sygnału:

instalacjawj0.th.jpg

 

Co robić? Czy takie objawy pojawiają się tylko przy blokadzie dekodera, czy mogą też oznaczać uszkodzenie konwertera? Powiem, że wczoraj mieliśmy tu silny deszcz i wiatr i właśnie po tym się tak zrobiło, a konwerter był kupiony w LIDL-u, więc raczej nie jest najwyższej klasy... Przekręcenie anteny przez wiatr nie wchodzi w grę, ustawiałem ją całe popołudnie, więc na pewno by było ok.

 

Z góry dzięki za pomoc

pawgra

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pawgra: oczywiście, że u[beep]e konwertera jest możliwe, może został podtopiony? Na początek sprawdź jak wygląda podłączenie konwertera, może wtyczka F się poluzowała, coś nie styka.

Ewentualnie zaryzykować i od razu wstawić nowy konwerter, nawet z Lidla jak tanie mają :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź :)

Oczywiście, posprawdzałe wszystkie podłączenia, porozkręcałem i przykręciłem od nowa, ale nic to nie dało.

 

Głównie chciałby wiedzieć, czy takie objawy w tunerze, jak napisałem mogą się pojawiać przy uszkodzeniu konwertera, czy nie. Znalazłem taki opis >link< (Zablokowanie dekodera) - próbowałem coś takiego zrobić, też nic.

 

Niestety promocja w Lidlu już się skończyła i raczej zestawów do tv sat nie ma, znowu będą pewnie dopiero za kilka miesięcy. A czy tak tani było, to nie wiem, dałem za niego koło 30 zeta...

 

Uszkodzenie konwertera by mi było bardzo naa rękę, bo jest na gwarancji i myślę, że nawet by się go udało w ogóle oddać :mrgreen:

 

Najlepiej by było sprawdzić ten tuner pod innym konwerterem, albo pod ten mój podłączyć inny tuner. Akurat wszyscy moi znajomi mają analogową tv sat, więc jakby ten Sagem podłączyć u nich, to pewnie nic z tego nie wyjdzie? Ale może taki analogowy tuner się da podłączyć pod mój konwerter? Na pudełku jest napisane, że konwerter jest "przystosowany do analogowego i/lub cyfrowego" (czego już nie napisali :P).

 

Czy jeżeli konwerter faktycznie został "podtopiony", to jest szansa, że jak wyschnie, to zacznie działać? A jeżeli podłączę inny tuner, to mi go szlag nie trafi?

 

Jeszcze raz dzięki za wszystkie wskazówki :)

pawgra

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz śmiało zamienić analogowy z cyfrowym. Powiedzmy, że instalacja antenowa jest "uniwersal" i nie ma znaczenia co za typ tunera będzie podłączony.

 

Podtopiony konwerter po wyschnięciu ma szansę dalej działać (do następnych konkretnych opadów :P ). Podłączenie tunera do uszkodzonego konwertera niesie ze sobą pewne ryzyko, ale jest ono niewielkie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yes! Yes! Yes!

Działa!! No nie uwierzysz, jak się cieszę :D Ten dekoder jest pożyczony i już się obawiałem, że go uwaliłem, ale jednak nie - huraaa ;)

 

Czyli jednak konwerter - co za szajs!! Gdyby ktoś chciał kupować w Ludl-u cos z firmy Silvercrest, to gorąco odradzam!! Kupiłem u nich też tuner (SL 65) - padł po paru dniach przy pierwszej próbie wgrania przez RS232 firmowego oprogramowania, ściągniętego z ich strony!! A aktualizacja z satelity w ogóle nie działała, od początku. Chciałem go reklamować, chociaż nie liczyłem, że mi to naprawią (gwarancja nie obejmuje oporgramowania), ale w sklepie bez słowa oddali pieniądze :)

 

Zastanawiam się w takim razie, czy nie oddać też tego konwertera... Jeśli tak ma być po każdym deszu, to ja dziękuję! Szczególnie zimą - nie będzie słońca, żeby mógł wyschnąć... Co, mam go za każdym razem zawijać w jakieś torebki, czy co? No dajcie spokój...

 

W każdym razie dzięki pitter za dobre słowo :)

 

Aha, jeszcze jedno. Po tej wczorajszej przygodzie wcięło mi wszystkie listy kanałów. Normalne i ulubione. Ehhhh :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby ktoś chciał kupować w Ludl-u cos z firmy Silvercrest, to gorąco odradzam!!

Podobno "Lidl jest tani" :lol: Też odradzam kupowanie akcesoriów do odbioru telewizji satelitarnej w marketach. Niby są tanie, ale taniość takich artykułów nie zawsze idzie w parze z jakością ich wykonania (głównie są wykonywane najtańszą technologią, tzn. z materiałów z odzysku). Najlepiej iść od razu do sklepu specjalizującego się tego typu sprzedażą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@rasputinn - to jest temat o odbiornikach Sagem, a nie o karcie MTV Unlimited - nie rób offtopic.

 

W drodze wyjątku odpowiem: nie. Nawet gdyby czytnik ją rozpoznał, to zapewne zablokowałaby odbiornik, a nawet gdyby nie zablokowała, to powiedz jak dodasz kanały MTV do listy, jeśli nbox nie ma wyszukiwania? Nie da się.

 

Tylko odbiornik z wbudowanym Conax lub z kieszeniami na moduły + moduł Conax - odbiornik z żadnej platformy nie odczyta innej karty niż własna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...