Skocz do zawartości

Sagemy ISD 3275/4275/4285


Marcin87
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Restart czyli wyciągnąć wtyczkę z gniazdka a później włożyć trzymając jednocześnie dwa przyciski < >.

 

Proponował bym usunięcie wszystkich list ulubionych z dekoder, ustawić dekoder w trybie transponder (czyli tylko kanały CP) i ponownie zrobić restart. Miałem kiedyś dwa Sagemy i to pomagało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Marcin87 -Już kiedyś pisałem o tym problemie -W moim przypadku nie dosyć że znikały nazwy niektórych kanałów, to w dodatku Sagem nie znajdował ok. 100 niekodowanych kanałów z Astry.

Zrobiłem to tak:symbol rate ustawiłem tylko 27500,22000,03333,rozpocząłem przeszukiwanie-kiedy dekoder zakończył Hotbida wstrzymałem przeszukiwanie,odłączyłem antenę od dekodara i ponowiłem dalej przeszukiwanie, aż pasek doszedł do ok.25%,po czym ponownie podłączyłem antenę i wznowiłem przeszukiwanie do końca.Zapisałem wyszukane kanały.Dekoder podczas przeszukiwania pominął ok.120 kanałów i tak kodowanych, ale wyłapał inne niekodowane m.i RTL itp.Dekoder dzisiaj wyłapał 923 kanały z obu satelit.Z Hotbirda tylko 2 nie mają nazwy, z Astry nazwy nie mają tylko kodowane.Wygląda to tak, jakby dekoder posiadał zbyt mało pamięci.Ponawiam tę operację systematycznie co 2 tygodnie lub kiedy mam pewność, że doszły nowe kanały polskie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Z tego co wiem, to chyba jest możliwość w Sagemie 4285, a czy w 4275 to nie wiem. Zajrzyj na www.c e n z u r a i tam poszukaj, fakt, że ta strona jest bardziej do edukacyjnego oglądania kanałów, ale można też znaleść tam cenne informacje, nie związane tylko z piractwem.

Edycja:bogdan425 - jeszcze raz i będzie ostrzeżenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba będzie z CP podpisać nową umowę na rok o abonament np. Familijny a nawet spróbować z pakietem Mini. Przyślą nową kartę z parowaną z Twoim dekoderem, za którą zapłacisz. Przed końcem umowy, umowę wypowiesz i zostanie ci legalna aktywana karta na FTA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chwila moment @bogdan425, rozumiem, że stronka, którą wcześniej podałem, głównie ma na celu przygotowanie do edukacji, ale to nie znaczy, że ja do niej zachęcem. Sam legalnie opłacam abonament, a podałem tą stronkę, bo może kolega by znalazł tam informacje na temat softu, który przy starej karcie pozwala oglądać tylko kanały FTA. Poza tym tam można znaleść dużo informacji nie związanych z edukacja, tzw. oczywiście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jak podpiszesz lojalkę - umowę - na odbiór wybranego pakietu na rok, to umieszczą w bazie danych twój dekoder i kartę. W tej sprawie proponuję napisać pismo do CP, podając numery, nr dekodera i nr starej karty oraz wybrany pakiet, który ciebie interesuje i jednocześnie poproś o przysłanie stosownej umowy. Myślę, że CP zaproponuje stawkę w cenie promocyjnej, tak jak dla nowego klienta. Albo też inaczej, za 99 zł kupisz dowolny nowy dekoder CP i od razu będziesz miał umowę. Zatem do Ciebie należy wybór, ale pamietaj, że cierpilwość zawszę zostanie nagrodzona.

Ja natomiast napewno bym napisał, jeśli darowany odbiornik jest tego wart.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi tylko zależy na kanałach FTA bo już mam dekoder CP i nie chciał bym dwa razy płacić. Sagema chciał bym mieć w drugim pokoju. Kolega mi mówił, że w Krakowie jakiś sklep sat całkiem legalnie przerabia stare zapomniane dekodery po Wizji i CP , żeby odbierały tylko kanały FTA. Ale nie wiem czy to jest akurat prawda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zauwazylem dzis pewien "rozwój" tego dekodera... Albowiem sprawdzajac info kanalu TVP1, E! oraz kilku innych spostrzeglem większa ilosc informacji o danym programie... bardzo mnie cieszy, ze programisci CP nie zapomnieli o tym dekoderze...

 

To mowilem ja... Kieloo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

mam dekoder Sagem 4275 i jak wpisuje np. częstotliwość 12284 to mi sie pojawiają kanały Cyfrowego Polsatu i ok. 100 innych kanałów chciałbym mieć wszystkie kanały z HotBirda. Jak mam już liste kanałów w/w i daje przeszukiwanie to znikają mi te kanały z częstotliwości 12284 i jest pare kanałów Cyfrowego Polsatu ale strasznie wymieszane niektóre są na pozycji 100 a niektóre na pozycji 200. Czy jest taka możliwość żeby mieć kanały Cyfrowego Polsatu w pozycjach od 1 do 70 i od 70 mieć wszystkie pozostałe kanały z całego HotBirda :?:

 

Kiedyś miałem inny dekoder CP i tak sie dało :!: A czy da się tak na dekoderze Sagem 4275 :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rada stara jak ten dekoder. Spróbuj mu zrobić tzw. reset wyłącz dekoder z sieci wciśnij na dekoderze przyciski < > i trzymając je włóż wtyczkę do sieci i jak na wyświetlaczu pojawi sie 00-- puść przyciski i poczekaj aż dekoder dojdzie do 04-- i sie ponownie uruchomi. Aha to jest bardzo ważne wcześniej usuń wszystkie listy ulubionych kanałów i ustaw dekoder w tryb transponder. Powinno pomóc bo jest to standardowa procedura opracowana przez techników CP :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Er09 Aktualnie brak danych do uaktualnienia na linii transmisyjnej terminala.

Nacisnąć dowolny przycisk klawiatury na płycie czołowej. Jeśli było żądanie uaktualnienia, powtórzyć żądanie.

Tylko tyle możesz zrobić. Jeśli nie było żądania, znaczy to, że nie ma nowszej wersji uaktualniającej dekoder i zostaje na tym samym oprogramowaniu. Poza tym Sagem to już złom - operator już nie poda nowszego opragromowania i napewno skończył, tą kosztowną zabawę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...