Skocz do zawartości

Sagemy ISD 3275/4275/4285


Marcin87
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli odbierasz programy z Astra 1 czyli takie jak ZDF infokanal, ARD , Eins Extra i inne to oznacza to że antena ustawiona jest na 19,2 E jedyne kanały w języku polskim jakie są na tym satelicie to z transponderów 10773 H 22000 5/6 , 10862 H 22000 5/6 ( są to kanały TVP Historia, Kultura , Polonia, TVP Info i TV Trwam. Żeby odbierać kanały polsatu trzeba zmienić ustawienie anteny : Hot Bird jest na pozycji 13,0 E czyli żeby w niego "trafić " trzeba przesunąć antenę nieco w kierunku zachodnim ( stojąc za anteną lekko w prawo) kąta elewacji (pionu) nie trzeba zmieniać.

Poszukaj w ustawieniach anteny satelity HotBird a następnie wybierz w menu częstotliwość transpondera np 11.488 H 27500 3/4 lub 11.158 V 27500 3/4 ,12.188 Polską liste kanałów sagem sciągnie z satelity : wyszukiwanie kanałów w trybie sieć polsat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jaka to jest astra i ile ich jest :D przesunolem antene tak jak kazales w prawo i znalazlo mi beta digital czy cos takiego na 11488 H 3\4 takie ustawienia jak podales a na tych co z polsatu mi podawali 12188 v 3\4 mam sygnal 90-99 ale na czerwono i wogole nie moze znalesc nazwy sieci. a i z tej astry nie odbieralem kanaow zdf czy cos takiego glownie byly to angielske takie jak KIX. pleyboyONE. true mowies i jeszcze jakies takie jak by z krajow billadenowskich :jupi::D:) no wic czekam na dalsze podpowiedzi bo nie daruje sobie tego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:lol::D:jupi::):smile::wink: nareszczie udalo sie znalesc polskie kanaly przeczytalem w innym dziale tego forum ze musze przesunac antene jeszcze o 6 stopni w prawo i tak zrobilem dziela sygnal mam ponad 80 procent ale ustawie na 99 bo teraz akurat mocny wiatr. ale jeszce jedno male ale nie moge znalesc listy kanalow polsatu tylko po porzez przeszukiwanie znalazlem te kanaly i mam je strasznie pomieszane czy da sie cos jeszcze z tym zrobic???? moze polsat ma jakies nowe czestotliwosci transpordera???jesli nie to i tak jestem bardzo wdzieczny za pomoc. pozdrawiam i jeszcze raz dziekuje :brawo:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Właśnie, dobrze, że mi przypomniałeś, bo ciągle o tym zapominałem napisać - pamieć dobra, ale krótka :/ Mam ten sam objaw, tyle, że na modelu internetowym Sagema tzn. 4285 - przełączając na Jetix przez 1 sekundę pojawia się właśnie taki baner i po sekundzie znika jakby niby nic, przed reorganizacją listy takiego zjawiska nie było :? Nie pomaga wyciągnięcie karty (N3), przeszukanie sieci, no i samoczynnie też nie minęło :/ Będzie trzeba napisać do CP :|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzałem godzinę temu, no i problem znikł :jupi: I podczas przełączania na Jetix'a nie pojawia się już ten 1 sekundowy baner z informacją "Tego kanału nie ma w twoim abonamencie" :smile: - przynajmniej na Sagemie 4285, który posiadam. Nie wiem czy to z powodu ich interwencji, bo jak napisałem im o tym problemie, to gościu z obsługi napisał - praktycznie standardowa odpowiedź:

Szanowny Panie

 

W przypadku opisanych przez Pana problemów, proszę o restart dekodera tj. odłączenie dekodera z sieci ( z gniazdka) na 10-20 sekund i ponowne podłączenie, oraz przywrócenie ustawień fabrycznych w dekoderze, a następnie o ponowne zainstalowanie kanałów z menu dekodera. Jeżeli powyższe czynności nie przyniosą rezultatu, a podejrzewa Pan usterkę dekodera proszę o udanie się do punktu dystrybucyjnego w celu diagnostyki sprzętu.

 

__________________________________________

Błażej Pudzianowski

Sekcja Reklamacji, Dział Obsługi Klienta

Cyfrowy Polsat S.A.

ul. Łubinowa 4a; 03-878 Warszawa

tel.: 0801 08 08 08; fax.: (22) 356 66 77

icok@cyfrowypolsat.pl

http://www.cyfrowypolsat.pl

Kto się spodziewał, że w CP pracuje Pudzianowski :lol2:

Może zareagowali i naprawili ten problem, a napisali (a raczej wkleili szablon) tak, a nie inaczej, bo nie chcieli się przyznać do swojego błędu :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Szybkie pytanie do użytkowników Sagemów.

Czy u was też podczas przeszukiwania całego satelity dekoder nie znajduje kanałów z pakietu polsatu?

Podejrzewam, że jest to wina dekodera, dla którego kanały polsatu nadawane w Nagra3 są kanałami kodowanymi, więc ich nie znajduje. Z tego powodu nie mogę uaktualnić swoich list ulubionych, bo można zbudować własną listę albo z listy kanałów z transpordera polsatu, albo z listy wszystkich ale bez polsatowych. Na dziś mam jedną listę z kanałami polsatowymi i kolejną z reszty satelity. Ponadto dekoder nie widzi już osobnych CN i TCM. Chciałbym znowu mieć wszystko na jednej liście, ale jakoś nie widzę sposobu, czy tylko podmiana dekodera?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam stary dekoder sagem i pakiet familijny.

Dziś założyłem diseq i drugi konwerter z astrą (dotychczastylko hot bird). Po przeszukiwaniu zrobionym zgodnie z poleceniem konsultanta z infolinii złapałem 910 kanałów z obu satelit.

Niestety z hotbirda nie ma kilku ważnych kanałów np. wszystkich Discovery, BBC knowledge, Animal planet, reality tv.

Nie wiem co zrobić by je odzyskać. Jeśli ustawię 1 konwerter i opcję transponder to Discovery wracają, ale nie ma astry i dsf, na których mi bardzo zależy. Konsultanci nie są w stanie pomóc.Wszystkie częstotliwości lnb były poprawne. Dodam, że cały proces wykonałem już dziś 3 razy i za każdym razem to samo.

 

Proszę pomóżcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem identyczny problem Dodam, że zniknęły również kanały HBO. Jedyne, co udało mi się osiągnąć po wielokrotnych próbach, to zapis listy B z programami z transpondera Polsatu, oraz stworzenie listy C z kanałów z Astry, którymi jestem zainteresowany. Warunkiem jest nie dotykanie się stworzonej wcześnie listy B. Jeśli znajdzie się ktoś, kto lepiej poradził sobie z problemem, to sam jestem zainteresowany taką informacją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak pisałem wcześniej, wynika to z tego, że Sagemy wyszukują tylko programy niekodowane plus programy CP. Problem w tym, że CP zmienił kodowanie na nagrę 3, i sagemy zgłupiały. Jedyne wyjście to nękać Cyfrowy Polsat, aby dosłał nowe oprogramowanie do dekoderów, tak by wiedziały, że mają też wyszukiwać oprócz programów z opisem niekodowane, także programy CP w nagravision 3. Może jakaś petycja wspólna posiadaczy tych dekoderów??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy posiadający dekoder Sagem ten problem będą mieli prędzej czy później.Tak jest i u mnie.Zrobiłem tak:wybrałem wyszukiwanie kanałów przez transporter Polsatu - wszystkie polskie kanały zapisałem na liście ulubionych B,następnie wybrałem wyszukiwanie z HotBirda i Astry - symbole rate 27500,03333 i 22000 - inne są zbędne.Ponieważ Sagemy mają ograniczoną pamięć kiedy dekoder zakoończył wyszukiwanie z HotBirda wstrzymałem wyszukiwanie, odłączyłem antenę i wznowiłem wyszukiwanie aż doszło na Astrze do ok.25%,następnie powtórzyłem czynność - wstrzymałem wyszukiwanie, podłączyłem antenę i wznowiłem wyszukiwanie do końca.W ten sposób uniknołem wyłapanie kanałów i tak kodowanych a zyskałem dużo niekodowanych zwłaszcza niemieckich.

UWAGA - dopóki nie zaczepicie listy ulubionych B żaden kanał nie zniknie - Z HotBirda i Astry stworzyłem listę ulubionych C - tę mogę modyfikować.

UWAGA - po kilkukrotnym przeszukiwaniu kanał TCM zniknie nieodwracalnie, dlatego warto zapisać go dodatkowo na innej liście!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oddzielne TCM i CN są kodowane w nagr3, więc sagem ich nie widzi, a na liście CP też ich osobnych nie ma więc... raczej nic się nie da zrobić.

Condor - a czy masz jakiś patent na TVP info z Astry? U mnie wyszukuje ten kanał tylko jeśli wpiszę parametry jego transpordera, ale nawet dodanie go do osobnej listy ulubionych powoduje, że i tak przy kolejnym przeszukaniu satelity znika. Podejrzewam, że ten kanał ma znacznik "kodowany" (bo okresowo taki bywa) więc sagem uparcie go ignoruje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TVP info z Astry nadaje ( kanały TVP )z 10.861 - Hor -Rate 22.000 Fec 5/6 - tak należy ustawić dekoder - i tu może być problem - należy go dodać na oddzielną lisę ulubionych np. E - dekoder po ponownym przeszukaniu i zapisaniu listy jak opisano wyżej raz go widzi, a raz nie - jeżeli nazwa nie zniknie kanał będzie odbierał - może być chwilowo kodowany ( np. niektóre mecze itp... ) :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Koledzy, czy jest jakaś możliwość przerzucenia dekodera sagem z funkcji radio na telewizję, bez użycia pilota? Przez dłuższy czas nie będę mógł kupić nowego pilota, a dzieciak włączył mi tuner na programy radiowe. Na panelu nie ma przycisku Q, więc nic nie mogę zrobić. Macie jakieś sugestie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co prawda takiej sytuacji jeszcze nie miałem - spróbuj pobrać aktualizację,może po ponownym uruchomieniu wyświetli listę kanałów TV ( wyłącz z sieci, na przednim panelu naciśnij i przytrzymaj równocześnie przyciski lewy i prawy siły głosu i włącz kabel do sieci ) trwa ok 10 minut - może pomoże ? :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za sugestię. Nie pomogło. To tak dla informacji, gdyby komuś coś takiego się przytrafiło. Udało mi się po prostu naprawić pilota w serwisie naprawy TV. Swoją drogą to idiotyczne, żeby umieszczać na panelu przycisk, którego nie można z tegoż panelu wyłączyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Właśnie dziś dostałem dekoder zastępczy Sagem.(mój Samsung "poszedł" do naprawy gwarancyjnej)

Nie bardzo się orientuję jeszcze w tym modelu..

Więc moje pytanie: Czy jest możliwość podglądu listy kanałów za pomocą jednego przycisku... nie wchodząc do menu?

Pilot jest chyba orginał---pisze na górze Cyfrowy Polsat na dole SAT 006

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...