Skocz do zawartości

Sagemy ISD 3275/4275/4285


Marcin87
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Karty nie ma, bo jak mówi ten tuner po zakończeniu umowy lezał coś z dwa lata w szafie. Teraz chciałbym jakoś formalnie to przenieść na siebie bo chcę wyciągnąć z tego boxkeya, wsadzić w tuner jako drugą kartę i opłacać pre-paida w czasie transmisji z większych imprez sportowych typu mistrzostwa świata, europy itp. Kupno modułu przy takim oglądaniu mi się nie opłaca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Spróbuj połączyć , a sam się przekonasz o efektach .

Ja mam tak podłączony i nie narzekam na obraz . Przez kabel HDMI mam obraz bardziej spokojny i mniej żywy niż przez kabel component . Kabel HDMI służy do kanałów w jakości HD i zasadniczo nie ma większego wpływu na odbiór kanałów SD .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dlaczego component miałby być lepszy od HDMI

 

Ponieważ obraz wideo jest dzielony na więcej składowych i wysyłany po niezależnych kablach co zmniejsza wpływ zakłóceń.

Porównywałem jakość obrazu na Samsungu HD podłączonym kablem HDMI i podłączonym kablami Component - jakość SD na Component'cie była lepsza niż po HDMI, mimo że dekoder podłączyłem kablem dołączanym w zestawie do dekodera, który jest marnej jakości, zaś HDMI mam z wyższej półki. Dostałeś kabel Component w zestawie z dekoderem, więc sprawdź sobie sam, nic Cię to nie kosztuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem - obraz po componencie owszem jest lepszy niż po HDMI, ale i tak stwierdziłem, że z sagema po scarcie jest lepiej - obraz bardziej naturalny, po componencie zbyt wyostrzony (to oczywiście moja opinia i domowników)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

A telewizor dobrze skalibrowany???

Bo to jest dość istotny element oglądania obrazu :)

Zwłaszcza telewizory LCD trzeba dobrze ustawić, by uzyskać obraz jak najbardziej zbliżony do naturalnego, więc jeśli nie był ustawiany, albo był ustawiony przez Ciebie do gorszego sygnału, to nie jest dziwne, że jak dostał lepszy obraz, to wydaje się nienaturalnie przeostrzony.

PS. Fachowa kalibracji LCD może kosztować połowę ceny najtańszego LCD, który najbardziej tej kalibracji potrzebuje :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Witam! Posiadam sagem 3275 umarł pilot a Ojciec na panelu właczyl radio. Czy ktoś może mi pomóc i odpowiedzieć na pytanie w jaki sposób mógłbym powrócić do oglądania tv. Wyłaczenie i wlaczenie tunera nie pomoglo. Zakupiłem emerson ru-28 i wszystko niby działa po wpisaniu kodów ale nie ma przyciska Q:) i nadal moge biegac pilotem po radiu. Czy wszystkie piloty w polsacie od sagemów zadziałają z moim? Z góry dziekuje za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy na twoim SAGEMie na panelu przednim masz przycisk z ikonką z nutkami? Spróbuj go wcisnąć - służy on do przełączenia na radio - może również wyłącza.

Przyznam się szczerze że miałem 10 lat dekoder SAGEM 4275 i nigdy nie przetestowałem tego "patentu" z przyciskiem na przednim panelu :(

Jeżeli to nie pomoże to nie lepiej kupić na allegro oryginalny pilot Sagema za 15zł :> i będzie bez problemu?? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sagemy mają taką wadę, że jak włączysz na panelu dekodera radio, to bez pilota już go nie wyłączysz. Normalnie pilot w CP kosztuje aż 60zł, ale w związku z tym, że masz tzw. "czarną skrzynkę", to CP może jedynie ci zaproponować podmianę dekodera, więc jak kolega radził wyżej proponuje znaleźć jakis tani pilot na allegro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Mi przez ta wymiane sagemow nie chca wlaczyc Wakacje z CP, wszystko ladnie smigalo do poniedzialku a pozniej zakodowali. Jak dzwonilem do CP to konsultantka powiedziala mi ze mam isc do APSu wymienic sagema na inny dekoder, bez podpisywania umowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymiana starych Sagemów (i innych Thomsonów itp.) na nowszy dekoder SD ma być z tego, co wiem przeprowadzana za darmo i bez podpisywania umowy i jeśli ktoś posiadał ten sprzęt na własność, to po wymianie nowy dekoder ponoć też będzie na własność. Jeśli ktoś chce wymienić na dekoder HD, no to wtedy wiąże się to z jakąś opłatą i podpisaniem umowy na xx miesięcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super że wymieniają. Szkoda tylko że wymuszają podpisanie umowy, nawet przy ich sprzęcie.

 

 

Nie wymuszają, tylko w ramach wymiany dekodera chcą żebyś przedłużył umowę, ale jeśli nie chcesz to dekoder zostanie wymieniony za darmo, a umowa pozostanie na starych warunkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...