Skocz do zawartości

Sagemy ISD 3275/4275/4285


Marcin87
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

@rasputinn - Tak napisałeś pytanie:

 

Witam!

Mam pytanie czy na moim tunerze Sagem 4275 będe mógł odbierać kanały za pomocą karty MTV Unlimited czy tylko karta CP tam podejdzie

 

A tak pitter napisał ci odpowiedź:

 

Tylko karta CP. Mało tego, tylko ta karta, która jest przypisana do tego tunera.

 

Do sagemów nie można włożyć innej karty dlatego bo karta jest sparowana do dekodera i niemożna podrobić karty tak aby pasowała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sytuacja wyglada niceo inaczej. karty CP nie mozemy wlozyc do innego dekodera lub modulu CI z NagraVison, ale zato mozemu do dekodera CP wlozyc wszystkie karty NV gdyz dekoder nie jest parowany z karta a karta z dekoderem. Wiec jesli MTV Unlimited by kodowal w NV1-NV3 to no problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mylisz się bo dekoder zarówno jak i karta muszą se sobą pasować i inaczej nie może być.

Dokładnie tak jest! Karta i moduł są sparowane BOXKEYem.

Karte Conax obsłuży jeden z Fergusonów. W nboxach też chyba jest parowanie kart z odbiornikiem - ale nie jestem pewien. Niektóre modele Fergusona obslugują karty Conax (przy okazji kiedyś na takich kartach można było sobie iTVN oglądać z tp tvnu ). :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam jeszcze jedno pytanie. W moim sagemie mam wybór 1 lnb i 2 lnb. Z tyłu jest jedno wejście i pisze LBN WEJ i jedno wyjście LNB WYJ. Czy jak zrobię że będzie podłączone oba konwentery do obu wejść i jak włączę że będą dwa LNB to będzie działać tak jak DiseQc czy będę musiał przełączać kable i kiedy będą dawać nowe karty Nagra 3?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie, nie, nie. to 1lnb i 2lnb to jest do diseq'a, musisz mieć go i do niego podłączone dwa kable, itd poszukaj na forum jak i co z tym. Wyjście to co powinno być jasne do innego tunera, ale pamiętaj jeżeli będziesz używał tego na tamtym nie będzie nic i na odwrót nie wiem dokładnie jak to działa, bo nawet nie mam zamiaru próbować. Diseq służy Co do kart to w 2008 roku wyłączą nagre2 a powinni przesłac karty jakoś jeszcze w tym roku :lol:

 

Wiec od początku, 1lnb i 2lnb są dla Diseq. Jak z tyłu masz LNB Wyj tzn, ze wyjście do innego tunera a nie wejście dla innej satelity. Jeśli masz Diseq to podłączasz dwa kable do LNB1 (LNB A) i LNB2 (LNB B) (są wejścia na tym przełączniku) i następny kabel do (Wyjścia, lub Out bądź Tuner | chyba po ang jest napisane) i ten ostatni do dekodera. Wiadomo musisz mieć odpowiednio ustawione konwertery, jeżeli masz Monoblock to masz trochę łatwiej. W tunerze nastepnie ustawiasz, które wejście to które np. lnb1 to HB a lnb2 to Astra lub na odwrót. Różnie to bywa z tym ustawianiem na róznych dekoderach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale ja nie mam obsługi DiseQc w sagemie 3275 :!: U mnie ustawia się 2 LNB a nie DiseQc :!: Wchodzę w MENU przez Inatalację i w Instalację sygnału. Potem w EQUIOMENT INSTALLATION (mam soft po portugalsku zmieniony w menu na angielski) i w INWIDUALNĄ i tam mam wybór LNB. Mogę wybrać 1 wejście lub 2 wejścia. Z tyłu mam napisane dokładnie LNB WEJ 13/18V 400mA i LNB WYJ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale ja chcę zrobić tak:

 

a) Włączam obsługę 2 LNB.

B) Włącza mi się plansza LNB A.

c) Ustawiam ją na Hotbirda.

d) Włącza mi się plansza LNB B.

e) Ustawiam ją na Astrę.

f) Włączam łapanie sygnału i ustawiam Hotbirda i Astrę.

g) Włączam przeszukiwanie.

 

Ja tak chcę zrobić bez DiseQc i z DiseQc. Zobaczymy co działa.

 

Edit: Jak włączałem łapanie sygnału to jak wybrałem Astrę to mi pokazywał sygnał ale nie był podłączony do DiseQc a transponder ustawiony na polsatoski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Po wielu wysiłkach i trudach udało mi się założyć zeza na astrę 1 z przełącznikiem DiSEqC 2.0, 2/1. Wykorzystałem stary (chyba analogowy ale działa przy cyfrówce) konwenter niemiecki ze współczynikiem 1.1dB (bardzo mały jak na tamte czasy). Mogę tym konwenterem kręcić 1cm i nic się nie robi z sygnałem (jest na tym samym poziomie :shock: ). I mam takie pytanie. Jak włączam przeszukiwanie to wyszukuje 600 kanałów na hotbirdzie i tylko 80 na Astrze. Dlaczego? Może to sprawa tego konwentera? Proszę o szybką odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przełącznik DiSEqC mi działa tylko że chyba konwenter. Jakoś TV TRWAM mi działało z tp. 10.832Ghz pol.H sr. 22000 FEC 5/6. Moc sygnału 71%, jakość bardzo dobra. Czy sagem ma wszystkie tp. Astry? Bo jak mi przeszukuje z cyfrowego konwentera to mi nie wyszukje TV TRWAM a przecierz powinno. Czym to może być spowodowane?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 6 miesięcy temu...

witam jestem w norwegii zabralem ze soba dekoder sagem ...85 internet ustawilem antene posiadam sygnal ponad 80 procent wyszukuje mi satelite astra. ale gdy akceptuje i pozniej sprawdzam poziom sygnalu wyswietla sie astra (hotbirt) i sygnal nawet 98 procent. wyszukuje kanaly posiadam ponad 150 ale zadnego polskiego nawet nie moge znalesc polskiej listy z kanalami. antena 80 cm moze wieksza konwerter jest jakis dziwny bo metalowy caly bodajze z mosiadzu. walcze juz z tym 2 tygodnie i chyba wrzuce ten dekoder do fiordu :D posiadam tez nowa karte polsatu. wszystko w polsce chodzilo elegancko. nawet zastanawialem sie nad kupnem tutaj tego przyzadu do ustawiania ktory kosztuje ponad 300 koron. prosze o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...