Skocz do zawartości

Karta TP/Orange w innym tunerze/module?


knigen
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ale nie mam ku temu podstaw na stronie TP nie ma tego kanału w tym pakiecie nawet tutaj http://www.tp.pl/b/binaries/PL/358647/L ... 254826.pdf wiec ulotka jest z błędem albo dopiero zamierzają dodać ten kanał.

Poza tym ja go i tak odbieram z MUX2

PS. Jest on dostępny od pakietu Świat HD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam,

Mam problem z odbiorem kanałów TPSA: jedynie TVN24, TVNCNBC i TVP-HD nie działają (reszta OK). Nie jest to problem z pakietem Witaj-HD, bo TVNturboHD, czy TVN-HD i TVP1-HD działają bez zarzutu. W dekoderze TPSA wszystko działa bez problemu. Jak tylko przerzucę do modułu CAM (CI+), przestają odbierać. Sprawdzałem w różnych modułach (np.Diablo 2.2 z Ipnosys oraz nowszy Diablo II z Transformers v0.02) i ciągle to samo. Może ktoś ma ten sam problem? Mam TV Panasonic TX-P42VT20E, z nowym softem, który musiał być wgrany bo z kolei Cyfra nie odbierała niektórych HD. Po wgraniu softu z CyfrąHD nie było już żadnych problemów, a dopiero po jakimś czasie pojawiły się z TPSA (mam problem przez ~miesiąc). Wcześniej na TPSA działało wszystko OK (prawie przez rok, bez żadnych przerw i zakłóceń). Czy ktoś z Was ma podobny problem z tepsowymi TVN24, TVNCNBC i TVP-HD z ich kartą w CI/CAM?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, dawno mnie nie bylo na forum a mialbym moze kilka pytan, ktore sie moga czesto powtarzac, za co z gory przepraszam ale prosze o pomoc. Chce zmienic UPC na FunPack. Dzwonilem na partyline do Orange a gosciu powiedzial, ze karty sa parowane z tunerem Orange (takze pakiet podstawowy) oraz ze tuner firmowy z odbiorem satelitarnym musi byc podlaczony do Liveboxa? Czytajac tu forum wydaje mi sie, ze gosciu ze mnie poprostu jelenia robi? Chcialbym karte Orange dac we wlasnym tunerze Tesciowi, poniewaz mam Cyfre+ i jest mi nie potrzebna.

 

Oto moje pytania:

 

1) Czy pakiet podstawowy tv jest parowany z tunerem firmowym Orange?

2) Czy satelitarny tuner od Orange funkcjonuje takze bez Liveboxa?

3) Jaki modul polecacie do karty Orange?

4) Jaki najtanszy tuner z CA polecacie do karty Orange?

 

100krotne Dzieki! Pozdrawiam! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na szybko:

1) Nie! Orange na pewno nie paruje kart ani kanałów,

2) Jeśli korzystasz z usługi satelitarnej, to zamiast Liveboxa wystarczy odpowiednio skonfigurowany, zwykły router,

3) Nie znam się,

4) Może nie super tanie, ale Ferguson Ariva 100/200 z softem v2.05b7 v2.07b8 v2.08b4, nBox Enigma 2, Opticum 9600 (tu są problemy z niektórymi kanałami) - ogólnie pytaj przed zakupem czy tuner radzi sobie z długimi ECM :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koniec zabawy , TP rozdaje nowe karty viaccess 5.0 które są parowane z kluczem procesora ( karty wydawane są z tunerem Sagemcom UHD 88 )

 

 

16 kwietnia wraz ze zmianą marki, Orange Polska wprowadza dla platformy Orange TV nowy dekoder Sagemcom UHD 88 w kolorze czarnym do odbioru telewizji w technologii satelitarnej. Do dekodera Sagemcom UHD 88 jest dodawana karta w systemie Viaccess PC 5.0

 

PC 5.0 ATR: 3F 77 18 00 00 C2 EB 41 02 6C 90 00

OTVjpg_reaawae.jpg

 

Nowe funkcje w kartach PC 5.0 obejmują:

 

- Advanced Content Protection - nowa karta kodowa PC5 została zaprojektowana w celu zapewnienia trwałej ochrony, przy jednoczesnym zapewnieniu optymalnej zgodności z istniejącymi i opracowywanymi dekoderami

- Flexible Content Protection - PC5 wprowadza możliwość aktualizacji systemu ochrony CW na dekoderach. Zwiększa to mechanizmy zabezpieczeń CW, które chronią połączenia między kartą kodową a dekoderem

- Increased Operator ROI and Management of Security Over Time - PC5 posiada ochronę przed różnego typu zagrożeniami, dzięki między innymi loaderowi karty. PC5 umożliwia aktualizację oprogramowania, co zwiększa ochronę przed nielegalnymi modyfikacjami i emulacją.

 

ATR Viaccess Revision card

 

Jak można było spodziewać Orange będzie walczyło z sharingiem, obecnie kartę nie da się uruchomić w innym dekoderze niż Sagemcom UHD 88.

 

Karta jest parowana, nie jest to jednak parowanie software jakie ma miejsce we Francji, ponieważ nie zastosowali Nano D2 i klucza AES.

-------------------------------

Przykład ECM z Nano D2:

80 70 30 01 D2 02 0B 02 40 03

 

źródło : sat-elita.net.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze to mnie to mało interesuje. Mogą sobie parować, ich sprawa. Natomiast to, że jako jedyni nie mają multiroomu, jest skandalem. Inna sprawa, podejście do klienta. Za chwilę enka przestanie istnieć i znając życie, pojawi się nowa oferta. Znając życie wszyscy "starzy" klienci znowu będą wydymani. Płać to może za 2 lata pozwolimy Ci wsiąść c+ czy inne programy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość krzysiek.karolak

Wymieniałem wczoraj dekoder na ten nowy UHD 88 i nie było żadnej wymiany kart, normalnie wszystko działa na "starej" Viaccess 3.0.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z nowymi kartami jest już problem . Widać to na forach edukacyjnych ( szczególnie u tych co używają linux zauważyli sporą zmianę ) wystarczy wsadzić starą kartę i patrzeć co leci w logach a potem nową różnice widać gołym okiem , i nie jest to długość e-cam jak było do tej pory . Większość sharingu ( nielegalnego poboru ) się przykróci :brawo::brawo::brawo:

 

@sebbo14 narazię nie mówimy o wymianie bo takiej nie ma oficjalnie ale część nowych dostaje nowe karty tak samo jak w polsacie karty które korzystają z caid 1861 z Rom 180 na ROM410 Rev:Q21 chyba ( nie mam jak teraz sprawdzić) mini hd jak pamiętam ma parowanie sprzętowe .

 

Macie pewność, że Viaccess PC 5.0 jest dawane do oferty SAT? Bo na satelicie żaden z kanałów TP nie jest kodowany we Viaccess PC 5.0, co spowodowałoby, że jakby ktoś dostał ten dekoder z nową kartą do satelity - nie obejrzałby nic.

Nowe karty mogą być przygotowane pod to ( spójrzmy na Francję ) , więc kwestia czasu kiedy to przełączą , wszystko po to aby ukrócić piractwo .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaki moduł wkładasz do TV ??

bpecak - tak jak pisałem wcześniej diablo II: jeden mam z ipnosys drugi z transformer... na obydwóch - ten sam problem... :(

 

A jak to wygląda z clone+ czy po włożeniu karty abonenta do clone, działa to na dekoderach tp a na innych nie, bo mam dwa dekodery tp shd85 i mnie to zastanawia oczywiście mam ten drugą kartę odkupiłem zestaw

BlueSoleil,

Ja nie miałem i nie mam (prawie :wink: ) żadnych problemów ze starą kartą tepsy, ani w Clonie ani w SmartWii. Jedyne to te, że mi tylko te cztery kanały od miesiąca nie działają: TVN24, TVN-CNBC, TVN-meteo i TVP-HD. Reszta kanałów z WitajHD i inne HD (np: TVP1-HD, AXN-HD, czy TVNturboHD) działają zarówno na Clonie jak i SmartWii bez problemu, ale to problem raczej samego modułu (Diablo II: jeden z ipnosys, drugi z transformer na TV Panasonic z CI+), bo przez cały rok do kwietnia br. działało wszystko bez zarzutu, a od kiedy tepsa zaczęła wydawać nowe karty (ja cały czas mam starą) to coś się zmieniło :?

Więc chyba jest coś na rzeczy z Viaccess 5.0. Ale, póki co, cała reszta bez zarzutu. TVNCNBC i TVN24 są mi najbardziej potrzebne, więc, tak jak bigcyc123 radził, może coś pokombinuję z nowym softem do CAMa :/ ...

 

Koniec zabawy , TP rozdaje nowe karty viaccess 5.0 które są parowane z kluczem procesora ( karty wydawane są z tunerem Sagemcom UHD 88 )

Właśnie rozmawiałem z TPSA i powiedzieli mi, że mogą mi wymienić kartę na nową bez wymiany dekodera, więc chyba jeszcze nie parują. Najpierw sprawdzę jak działa nowy CAID (za radą bigcyc123) ze starą kartą na moim module (jeśli w ogóle uda mi się to zmienić :? ), a później wymienię kartę i dam znać czy są problemy z nową kartą TPSA :shock:

 

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Samsung SHD85 (choć TPSA teraz rozdaje nowsze: czarne i trochę mniejsze), stary model, biały, kanciasty, który się włącza ok 45sek i żeby wystartować musi być podłączony do sieci, ale go nie używam (choć na nim chodzą wszystkie kanały i obraz jest całkiem dobrej jakości). Używam, tak jak pisałem wyżej, CAM Diablo do CI+ w TV Panasonic TX-P42VT20E :) , ale mam problem z odbiorem 4ech kanałów :( : TVN24, TVN-CNBC, TVN-meteo i TVP-HD (reszta HD - bez problemu)...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no nawet widziałęm ten nowy model dekodera, może i jest przyjemniejszy bo nie rzuca się w oczy jak biały, mniejszy to raczej nie jest no chyba że niższy to tak i jest za to szerszy, na + to jest to że po wyłączeniu wyświetla się godzina, czego nie można było powiedzieć o białym. Jeśli zaś chodzi o uruchamianie to tak samo długo się uruchamia jak biały.

Jedynie co mnie nurtuje, ze to nie jest dekoder nowy tylko sprowadzany z Francji i u nas odświeżany. Zbyt dużo zauważyłem niedociągnięć aby wyglądał na nowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamówiłem sobie Splitem za bardzo małe pieniądze nie całe 100zl. nie wi-fi tylko kablowy, sprzedawca twierdzi i gwarantuje że będzie działał, kabel to nie kłopot bo i tak wiercę 4 dziury na kabel z livebox do shd85 wiec myślę że będzie mi dobrze clono-wał moja kartę .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...