Skocz do zawartości

Karta TP/Orange w innym tunerze/module?


knigen
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Odbiornik Ferguson Ariva 100e:pakiet podstawowy działa oprócz kanałów tvn style,tvn meteo,tvn 24,tvn cnbc,oraz tvn turbo.Biała karta!
Ja mam ten sam problem. Na Diablo z Conax, Viaccess, Seca/MediaGuard i Nagra nie działają TVNy. Nie wiedziałem i wątpię, żeby kolejność miała znaczenie, bo gdyby tak było to nigdy bym ich nie odbierał. Na białej karcie (Viaccess 3.0) działało wszystko do około kwietnia...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Witam serdecznie, mam takie pytanie czy zmieniło coś się ostatnio ?

Gdyż będę planował chyba przełożyć kartę z dekodera do własnego.

Czy pierwsze aktywowanie karty musi być przez firmowy dekoder z połączeniem internetu czy można np do innego dekodera ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Post z poprzedniej strony:

...

Rozmawiałem z technikiem z TPSA i z tego co zrozumiałem chyba jest tak:

1. Stare, białe karty (nie wiem jak?) przeszły z Viacess 2.6 na 3.0 (cyt. technik) i teraz jest problem z ich aktualizacją.

2. Nowe czarne karty działają na Viaccess 5.0 i tylko działają w ich nowych czarnych dekoderach (cytuję technika), ale nie są z nimi parowane, więc chodzi raczej o soft...

3. Nowe ATR:

PC 3.0 ATR: 3F 77 18 00 00 C2 47 00 00 20 90 00

PC 5.0 ATR: 3F 77 18 00 00 C2 EB 41 02 6C 90 00v

Ale jeszcze nie sprawdzałem.

U mnie było tak: w kwietniu przestały mi działać w modułach Diablo (Ipnosys i Transformer) TVN24, TVN-CNBC, TVP-HD i TVNmeteo.... reszta HD z WitajHD działał ok). Za namową konsultanta (nie technika) wymieniłem białą kartę (3.0) na czarną (5.0), bez wymiany dekodera (stary SHD85) i to było złe posunięcie, bo z powrotem już nie mogę wymienić na białą. Technik powiedział. że mogę wymienić dekoder. Ale póki co bez nowego softu w modułach nie da rady odbierać nic na czrarnej karcie.

Pozostaje tylko albo dekoder z Linuksem (tam chyba prościej wprowadzić zmiany), albo ich nowy czarny...

Tyle wiem...

Rezygnuję póki co z tepsy i biorę Cyfrę+

...

Oczywiście w/w dotyczy SAT a nie FunPack z TV po miedzi/włóknie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To też już opisywane był w tym poście - przeczytaj całość...

Dekoder uaktualnia soft przez net-a. Internet potrzebny jest przy włączaniu no i chyba przy VoD. Poza tym może być odłączony. Przynajmniej tak było z białym, ale chyba z czarnym jest podobnie :?: W zależności od tego CO Ci jest potrzebne w TV-SAT to jednak chyba Cyfra ma najlepsze/najtańsze oferty (ale to już zależ od punktu widzenia). Tepsa/Orange opłaca się ale przy pełnym FunPack no i jeśli używasz z jednym TV. Wtedy faktycznie z rabatami Orange Combo się opłaca. Jeśli to nie jest Twój przypadek to pomyśl nad Cyfrą+.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz w tym problem że mam Cyfrę, ale chciałem podpiąć Orange w innym pokoju, w którym i tak jest mało oglądana tv.

A wraz z internetem będę miał ten Pakiet podstawowy, mam nadzieję że może być odłączony gdyż nie opłaca mi się ciągnąć do tego miejsca kabla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czarny dekoder nie musi być podłączony pod LB i neta, ale dotyczy to tylko oferty satelitarnej. Gdy mamy odłączony LB to ów dekoder informuje o braku połączenia z LiveBoxem i pyta czy zrobić test połączenia teraz lub czy zrobić test później. Jeśli zatwierdzimy pilotem aby zrobił test później, to możemy spokojnie oglądać i przełączać kanały nawet cały dzień. Nie działa tylko VOD, aktualizacje softu i przewodnik po programach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki jeszcze raz, tak jak mówię mam już platformy pod satelitę.

Lecz mam dostać z dobrym internetem właśnie pakiet podstawowy - tylko nie wiem dokładnie jaki dekoder.

Znając życie pewnie ten najnowszy, jak to jest z aktualizacją po raz pierwszy np. na sat lub naziemnej ?

Musi być wtedy połączenie z internetem czy nie ?

Tak sobie pomyślałem że jak dają w tej samej cenie co miałem to przetestuje sobie taki bajer :D

Mam nadzieję że jak coś to kiedyś będzie można oglądać, na innym dekoderze tą czarną kartę.

A jak sobie posprawdzam to najwyżej będzie leżał w pudełku i będę się cieszył szybszym internetem :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrzygnuj z umowy i weź multiroom w cyfrze za 6zł więcej masz więcej kanałów.! Lub doikup za 9,90zł pakiet startowy do obecnej umowy lepiej na tym wyjdziesz...
:brawo: To o wiele lepsze i najtańsze rozwiązanie. Popieram w 100%. Mam multi i działa bez problemu. No i podłączenie do neta nie jest obowiązkowe (no chyba, że w innym celu, np. do internetu w TV...)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie mam jeszcze takie pytanie czy np. przy pierwszym uruchomieniu wystarczy połączenie z innym routerem niż Livebox ?

Gdyż nie zamierzam z niego korzystać mam swój, a przyszedł mi czarny dekoder z czarną kartą tak jak myślałem.

Ostatnie pytanie nie ma co liczyć w tym momencie, żeby czarna karta chodziła w innym dekoderze ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest różnica między białą i czarną kartą. Biała karta jest w wersji viaccess PC 3.0 a nowe czarne w wersji PC 5.0.

Ja nudząc się włożyłem dla testu kartę białą i czarną do fergusona AF-6318CR.

Efekt był taki, że biała karta została prawidłowo odczytana,ale oglądać TV z wiadomych powodów nie dało się oglądać(długi ECM), czarnej karty dekoder nie potrafił zidentyfikować, więc różnica w kartach białych i czarnych na pewno jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dekoder musi byc podpięty do Liveboxa przy rejestracji, później może byc podpięty do dowolnego innego!...
Nie prawda.

Co do podpięcia do LiveBox to ma to znaczenie przy IPTV. Przy SAT nie ma znaczenia. Ja NIGDY nie używałem LiveBoxa i mi działało (SHD85 z Viaccess PC3.0) przez rok bez problemu na NetGear DGND3700. SHD85 odpalał bez problemu (oczywiście zajmowało mu to około 45sek...). Co do czarnego dekodera to nie jestem pewny, ale technik z Orange potwierdził, że w przypadku SAT, net jest potrzebny tylko przy starcie dekodera (no i prawdopodobnie przy VoD) i nie musi to być Livebox... Podczas oglądania kanałów nie musi mieć podłączenia do net-u.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...