Skocz do zawartości

Karta TP/Orange w innym tunerze/module?


knigen
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ponownie,

Rozmawiałem z technikiem z TPSA i z tego co zrozumiałem chyba jest tak:

1. Stare, białe karty (nie wiem jak?) przeszły z Viacess 2.6 na 3.0 (cyt. technik) i teraz jest problem z ich aktualizacją.

2. Nowe czarne karty działają na Viaccess 5.0 i tylko działają w ich nowych czarnych dekoderach (cytuję technika), ale nie są z nimi parowane, więc chodzi raczej o soft...

3. Nowe ATR:

PC 3.0 ATR: 3F 77 18 00 00 C2 47 00 00 20 90 00

PC 5.0 ATR: 3F 77 18 00 00 C2 EB 41 02 6C 90 00v

Ale jeszcze nie sprawdzałem.

U mnie było tak: w kwietniu przestały mi działać w modułach Diablo (Ipnosys i Transformer) TVN24, TVN-CNBC, TVP-HD i TVNmeteo.... reszta HD z WitajHD działał ok). Za namową konsultanta (nie technika) wymieniłem białą kartę (3.0) na czarną (5.0), bez wymiany dekodera (stary SHD85) i to było złe posunięcie, bo z powrotem już nie mogę wymienić na białą. Technik powiedział. że mogę wymienić dekoder. Ale póki co bez nowego softu w modułach nie da rady odbierać nic na czrarnej karcie.

Pozostaje tylko albo dekoder z Linuksem (tam chyba prościej wprowadzić zmiany), albo ich nowy czarny...

Tyle wiem...

Rezygnuję póki co z tepsy i biorę Cyfrę+

...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam- dawniej użytkownicy nażekali ,że dekoder Shd 85 to białe kanciaste badziewie>Teraz będzie czarny uniwersalny UHD 88 czyli ma działać po IPTV i SAT,to też się nie podoba?Wczoraj oglądałem dekoder HD cyfy+ wyglądem przypomina (czrną damską torebeczkę) małe ubogie kanciaste pudełeczko,raczej nie należ do błyskawcy w "odpalaniu się"Z ofertą TP jest problem który leży w braku zarządzaniem kanałami,(mi osobiście brakuje tej obcji czym się irytuję)czyli nie można ich poustawiać wedle własnego upodobania,ale niebawem wejdzie możliwość ustawienia własnej listy kanałów ulubionych i multirum.Czy dalej niepodoba się usługa,Co jeszcze ma zrobić operator,"dekoder który częstuje kawą"O ile mi wiadomo to tepsa nie pobiera opłatry za dekoder, a inn - owszem.Zaraz podniesiecie larum,że opłata uzależniona jest od pakietu i czasu trwania umowy.Myślę,że oni(tp) niebawem dopracują ofertę pod względem tecznicznym,to kwestja odpowiedniego softu,który ma za zadanie zrobienie z dekodera multimedialnego centrum telewizyjnego.Transmisja HD,odbiór TV naziemnej(DVBT),VOD i TV na życzenie,nagrywanie(PVR),odtwzrzanie filmów z pamięci zewnętrznej.To wszystko połączyć w postaci nowoczesnego softu,aby zgrabnie wyglądał w menu.To za cenę dekodera 0zł,To czy warto korzystać z ich dekodera,czy męczyć się z innymi dekoderami,ocenę pozostawiam wam UŻYTKOWNICY.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak ktoś chce korzystać z usług dwóch platform naraz i nie stawiać piramidy dekoderów pod TV Szerloku? A jak ktoś chce składować nagrane audycje na kompie? Ułożenie własnej listy to podstawa, bo operatorzy demonami prędkości w dodawaniu nowych kanałów FTA nie są. A co jak operator wpadnie na pomysł by usunąć niektóre kanały FTA transmitujące audycje z płatnych programów operatora (np. wyrzuci ARD i ZDF HD z listy na czas ME 2012?) Poza tym nie wpadłeś na to, że taki UHD 88 przy Dreamboksach wygląda jak cygański imigrant?

 

Tak, zdecydowanie warto męczyć się z innymi dekoderami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich:)

posiadam tuner ferguson ariva 120 combo i mam telewizje TP(taki biały tuner i biała karta) i jeśli włożę karte tp do fergusona to umiem odbierać tylko parę programów kodowanych np. eurosport i eurosport 2 polskie i cartoon network a np hbo, hbo2, tvn turbo i orange sport mi już nie łapie:/ czemu tak się dzieje? muszę zmienić jakieś ustawienia w fergusonie by karta odpowiednio działała?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam- dawniej użytkownicy nażekali ,że dekoder Shd 85 to białe kanciaste badziewie>Teraz będzie czarny uniwersalny UHD 88 czyli ma działać po IPTV i SAT,to też się nie podoba?...

Nie, nie podoba się (czemu tak ich bronisz? pracujesz tam?), bo:

1. Nowy czarny włącza się tak samo długo i działał tylko z ICH CZARNĄ KARTĄ, t.zn. karta odbiera tylko w ich (póki co) dekoderze (choć nie jest jeszcze parowana) -ale jak ktoś ma ochotę korzystać z modułu CAM, bo taki ma telewizor to już nie może, tylko musi być zdany na dodatkowe pudełko, które nic mu nie daje. Wszystkie VoD można i tak obejrzeć na Internecie, a skoro już mam taki TV (Internet z CI+) to chcę do niego włożyć moduł i nie świecić pudełkami takimi jak SHD, czy Livebox w pokoju do których muszę postawić dodatkowo stolik choć TV i tak wisi na ścianie.

2. IPTV nie będzie chodzić bez liveboxa do tepsy - czyli następne pudełko, które ma słabe WiFi i często się zacina...

3. Nie znam (a miałem kilka: moduły diablo, aston, dekodery Ferguson, Opticum, a nawet stare (~10lat) niemieckie SD, które cały czas odbiera bez zarzutu Cyfrę), dekoderów, które by się włączały 45sek za KAŻDYM RAZEM i to nie tylko przy zimnym restarcie, ale także z pilota (i nie mówię tu o aktualizacji tylko o zwykłym włączeniu dekodera z pilota).

4. Takie dekodery, tak samo jak w tepsie tak i u innych są za darmo, a włączają się z pilota max.5-10sek. Jeśli chcesz PVR to i tak musisz dopłacać za dysk lub cały dekoder, albo sobie samemu dokupić: ta opcja nie różni się od innych operatorów.

5. Np. Cyfra+ no problem (oczywiście mowa tylko o porównaniu SAT). Podłączasz co chcesz i jak chcesz, bylebyś miał moduł/dekoder, który pozwoli na odbiór Seca/MediaGuard. Dekoder n-ki (ten mały biały), choć parowany (rozumiem, że każdy z operatorów może mieć różne podejście) też szybko się włączał i miał bardzo dobre GUI, a jak go się nie chciało, to można wziąć moduł n-ki, i również w multiroom jeśli masz na to ochotę. Niestety, w tepsie nie...

6. Argument, że dekoder ma IPTV i SAT-TV jest do niczego, bo jak można odbierać na tym jednym, nowym dekoderze tepsy obydwa (IP i SAT) sygnały na raz (!? :?: ), i ilu by chętnych (zakładając, że w/w jest możliwe) takiej opcji potrzebowało (?!)

Dlatego mając w jednym miejscu Cyfrę, a w drugim tepse - niestety rezygnuję z tej drugiej, a na dodatek i tak może być dużo taniej, bo zamawiam sobie multiroom i mogę wykorzystać jedną kartę w jednym miejscu, a drugą w drugim (odległość bez znaczenia) i płacić dodatkowo 10/20PLN (w zależności od posiadanego pakietu), albo odnowię swoją n na kartę i za psie pieniądze i mam TV-SAT-HD - bez konieczności podłączania się do Internetu, za każdym włączeniem dekodera, bez czekania prawie minuty na pokazanie się obrazu i bez przymusu używania dekodera...

 

Pozdrawiam wszystkich, a najbardziej tych, którzy męczą się z TPSA, naszym "narodowym" operatorem, który zamiast ułatwiać cyfryzację i unifikować urządzenia i systemy to robi na odwrót...

A jak ktoś chce korzystać z usług dwóch platform naraz i nie stawiać piramidy dekoderów pod TV Szerloku?....
Grabar - piątka - totalna zgoda :brawo:

___________________________________________________________________________________

Panasonic TX-P42VT20E, diablo z ipnosys, diablo z transformer, aston 2.26, opticum XTS-703p, X403, stary ferguson, moduł WAWA do naziemnej, Cyfra+, n-na kartę, TPSA z WitajHD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pozdrowienia, ale ja sie nie męczę... mam TP od bardzo wielu już lat, wpierw miałem 128, potem 512, 1Mb, 2Mb, 20Mb i 40Mb a teraz mam 40Mb + IPTV. Większośc tyg. mieszkam po za domem gdzie mam Metro Internet z TV i na tę chwilę nie potrzebny mi szybki net (chce zmigrować do 20 lub 10) a TV podst. jest dla matki i jestem zadowolny zarówno z internetu jaki z TV oraz z ich Liveboxa oraz tego nowego dekodera TV.

Jestem zadowolony klientem ale to może dlatego że moja linia jest odnowiona, jakiś rok może półtora temu położyli mi nowe kable....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MisiekPB - Pytanie było: "czemu inni narzekają?..." - to masz odpowiedzi (jak wyżej). Spójrz na tytuł tego postu: Twoja odpowiedź ma się nijak do jego tytułu. Nie przeczę, że pokrycie/zasięg sygnału Orange jest duży - ot taki sam jak i u innych operatorów komórkowych. Co do kabli (czy to włókno, czy miedź) - nie dyskutuję, bo ciężko się bić z monopolistą o prawidłowe okablowanie dużego miasta (nie wspomnę o stolicy), a kopać się z koniem raczej nie będę. Sam mam Neostrade 10Mbps (niestety router musiałem wymienić na własny, bo badziewiasty Livebox traci WiFi w drugim pokoju...) i chciałbym czasem więcej pasma (o FunPack mogę zapomnieć na najbliższe kilka lat). Mieszkam w Centrum Warszawy (Śródmieście!) i niestety to wszystko na co TPSA stać w tym miejscu w 2012 roku :shock: (wstyd!!!). Ale 10Mbps (niestety, na własnym routerze) mi w większości wystarcza, więc na ten temat nie dyskutuję i nie narzekam (poza tym, że to nie to forum). A z kolei z Twojej odpowiedzi wynika. że SAT/IPTV z tepsy jest dobry dla mało-wymagających :? , a takich na tym forum jest chyba niewielu...

...i to, że tepsowa IPTV (do której ja niestety w centrum Warszawy nie mam zasięgu) jest dobra dla Twojej mamy, nie wynika w żaden sposób, że tepsa jest dobrym operatorem SAT-TV (patrz wyżej) :/ . ...chyba raczej na odwrót... tepsową IPTV MUSISZ PODŁĄCZYĆ DO LIVEBOX i DO ICH DEKODERA. A ja chcę mieć (jak wielu spośród użytkowników nie tylko tego postu ale i całego forum SAT) swój router (bo działa o niebo lepiej) i swój dekoder/moduł (z tych samych powodów, bo właśnie o tym ta jest dyskusja)... niestety nie z TPSA, niestety nie z IPTV, niestety już nawet nie z SAT... A u innych, tj. Cyfra, n-ka(która paruje dekoder z kartą, ale za to można wziąć moduł), czy w osiedlowych kablówkach jakoś można... chmmmm, ciekawe dlaczego?... Pewnie ze względu na dobro klienta, i ze względu na Serce i Rozum tepsy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pozdrawiam wszystkicj.Pięknie piszecie,tak dokładnie i profejonalnie.......Oile mi wiadomo to, do oferty ich(tp) nikt z ("łapanki")na siłę nie przymusza! Chcesz kupujesz-nie chcesz nie kupujesz! Wybierasz ofertę rynkową najlepszą,skoro jak piszecie tp po badziew,to niebardzo rozumiem czemu ją wybieracie!>?.......pewnie dlatego,że jesteście satelitarnumi pstrykaczami(nie płacisz nic a chcesz odbierać dużo).Pewnie macie obrotnice albo układ zeza na 5 satelit.Tylko czy macie czs,na oglądanie całej "orbity"!........Oni(tp) będą komplikować życie "satelitarnym speraczom"---bo to jest ich strategia handlowa,żeby gospodyni domowa wybrała ich nieskolmlikowany i prosty dekoder,lista programowa ułożona przez operatora,meni proste.To cała filozofia,sprzęt będzie taki a nie inny(DLA WYDODY OPERATORA).Próby korzystania z innych dekoderów,to jak walka z wiatraakami(nowe,nowe,nowei wciąż nowe softy)skutecznie zniechęcą do alternatywnych dekoderków.Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Pięknie piszecie,tak dokładnie i profejonalnie.......Oile mi wiadomo to, do oferty ich(tp) nikt z ("łapanki")na siłę nie przymusza! ...,sprzęt będzie taki a nie inny(DLA WYDODY OPERATORA).Próby korzystania z innych dekoderów,to jak walka z wiatraakami(nowe,nowe,nowei wciąż nowe softy)skutecznie zniechęcą do alternatywnych dekoderków.Pozdrawiam

Nikt nie przymusza - zgoda. Natomiast w ofercie NIE INFORMUJĄ (jak inni), że NIE MOŻNA korzystać z innych dekoderów. Tak jak n-ka informuje, że ich karty są parowane z dekoderem. :read: Można? Jakoś można :brawo: , i do tego można być (mimo parowania), drugim operatorem na rynku TV-SAT, jakim jest n-ka, bo poza tym dają swój moduł CAM (jeśli nie chcesz dekodera), więc TEŻ MOŻNA podłączyć go bezpośrednio do TV, bez żadnych zbędnych pudełek :!: . A tepsa nie daje, bo albo technologicznie jest do tyłu :shock: , albo nikt chyba tam nie myśli, że gro użytkowników to nie gospodyni domowe, a właśnie ludzie, którzy chcą coś więcej od SAT-TV - tak jak ja. Chcę i z racji pracy muszę oglądać np.: CNN, CNBC, itp, których już ani na tepsowym dekoderze, ani na żadnym innym z tepsową kartą i tak nie zobaczę. ...I to właśnie krytykuję. To tak, jak byś mógł kupić w sklepie tylko jeden rodzaj roweru: tylko z przyczepką. Albo jeden rodzaj komputera - przychodzisz do domu, rozpakowujesz: a tam zamiast laptopa - laptepsa. One-size-fits-all: czyli "tylko maluch dla każdego". Innym samochodem jeździć "nie lzia" - urawniłowka dla wszystkich, jak chyba 35 lat temu. Wtedy w tepsie na telefon czekało się 7-10 lat. Teraz tyle samo poczekamy na moduł CAM. Czyli wszystko u monopolisty po staremu...

...nie płacisz nic a chcesz odbierać dużo...
- płacę - a chcę odbierać FTA (czyli to, co jest za darmo na satelicie. Nie myl pojęć paid-tv i free-tv, i poczytaj trochę o programach na satelitach Astry i Hotbirda (bo te dwa akurat mnie interesują).

Dla gospodyni domowej tepsa wystarczy. Więc jeśli @Shtayner myślisz jak taka właśnie gospodyni, to po co wchodzisz na to forum :?: - ono chyba nie jest dla Ciebie, bo nic nowego do dyskusji nie wnosisz, a niepotrzebnie wprowadzasz szum :wink: medialny...

Również pozdrawiam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę się wtrącić do dyskusji, chociaż nie jestem użytkownikiem telewizji od "TP" ("Orange"), bo moim zdaniem trzeba jedną rzecz sprostować:

 

Otóż "Nka" oszem oferuje ofertę z modułem "CI", ale NIE JEST ona, że się tak wyrażę "kompatybilna" z ofertą z dekoderem i abonamentem i to jest moim zdaniem PODSTAWOWY błąd jaki robi "Nka", bo gdyby oferowała pełny zestaw kanałów na abonament i w zestawie z modułem "CI", to stawiam pieniądze, że miałaby dużo więcej abonentów i niepotrzebowałaby fuzji z "Cyfrą+" ("ITI" mogłoby inaczej spłacić swoich udziałowców), ale oni niestety podobnie jak "TP" wiedzą lepiej na jakim sprzęcie abonent ma oglądać ich ofertę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Frazes,

Fuzja to jedno i na pewno opłacalne dla nowego właściciela - to pewniak. No bo chyba się sprzedaje właśnie wtedy firmę, kiedy jest na topie. N-ce do Cyfry trochę jednak brakowało...

N-ka na pewno będzie oferować moduł CAM - daję im pół roku. Muszą trochę popracować, tak jak Cyfra+: pół roku miała przerwę, w dostawie modułów i teraz znowu dostarczają..., a nadal (mimo fuzji) można brać abonament n-ki i Cyfry+ oddzielnie - więc te pół roku daję na zakończenie fuzji i na ofertę wspólną już z CAM do CI+. Tepsa/Orange - tak jak pisałem wyżej: wprowadzą CAM z prędkością instalowania telefonów w latach 80tych: 7-10 lat. Zresztą chyba na jakimś forum już o CAMach w ofercie nowej fuzji C+n pisali (ale nie pamiętam gdzie to czytałem :] ). A dyskusja nad kwestią parowania po zakończeniu fuzji jeszcze chyba nawet nie jest rozpoczęta... I tak decyzja nastąpi na samej górze wśród kilku osób z nowego zarządu... Poza tym n-ka na prepaid miała całkiem ciekawą ofertę, łącznie z VoD... i chyba nadal można z niej korzystać jeśli ktoś sobie wcześniej kupił - to (według mnie) była jedna z lepszych ofert (prepaid i CAM od n-ki), no ale niestety już bez multiroom...

A tepsa - jak czas pokazuje - nic przez 40 lat się nie nauczyła, że należy patrzeć na potrzeby klienta. Za 3-4 lata tepsa/orange już nie będą tacy mocni, jak się ilość telefonów stacjonarnych zmniejszy o połowę... Jeśli nie spojrzą na to z tej strony, co obecni operatorzy SAT to bez inwestycji w światłowody polegną, bo póki co ofertę TV jak i sprzęt mają najgorszy (patrz tytuł postu), bo nikt nigdzie nie narzekał (przynajmniej ostatnio) tak na dekodery jak narzeka się na obecne tepsowe/orangowe. A tak im wierzyłem i naprawdę kibicowałem kiedy wprowadzali ofertę TV... Zawiodłem się :cry: . Zero pożytku zarówno z ich sprzętu (najgorszy, najwolniej działający model jak i GUI jeszcze z XX wieku) jak i oferty programowej... Nadal nie mam pomysłu ani rozwiązania na odbiór w innym dekoderze/CAM przez ich (nową, tepsowo/orangową, czarną) kartę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Pięknie piszecie,tak dokładnie i profejonalnie.......Oile mi wiadomo to, do oferty ich(tp) nikt z ("łapanki")na siłę nie przymusza! ...,sprzęt będzie taki a nie inny(DLA WYDODY OPERATORA).Próby korzystania z innych dekoderów,to jak walka z wiatraakami(nowe,nowe,nowei wciąż nowe softy)skutecznie zniechęcą do alternatywnych dekoderków.Pozdrawiam

Nikt nie przymusza - zgoda. Natomiast w ofercie NIE INFORMUJĄ (jak inni), że NIE MOŻNA korzystać z innych dekoderów. Tak jak n-ka informuje, że ich karty są parowane z dekoderem. :read: Można? Jakoś można :brawo: , i do tego można być (mimo parowania), drugim operatorem na rynku TV-SAT, jakim jest n-ka, bo poza tym dają swój moduł CAM (jeśli nie chcesz dekodera), więc TEŻ MOŻNA podłączyć go bezpośrednio do TV, bez żadnych zbędnych pudełek :!: . A tepsa nie daje, bo albo technologicznie jest do tyłu :shock: , albo nikt chyba tam nie myśli, że gro użytkowników to nie gospodyni domowe, a właśnie ludzie, którzy chcą coś więcej od SAT-TV - tak jak ja. Chcę i z racji pracy muszę oglądać np.: CNN, CNBC, itp, których już ani na tepsowym dekoderze, ani na żadnym innym z tepsową kartą i tak nie zobaczę. ...I to właśnie krytykuję. To tak, jak byś mógł kupić w sklepie tylko jeden rodzaj roweru: tylko z przyczepką. Albo jeden rodzaj komputera - przychodzisz do domu, rozpakowujesz: a tam zamiast laptopa - laptepsa. One-size-fits-all: czyli "tylko maluch dla każdego". Innym samochodem jeździć "nie lzia" - urawniłowka dla wszystkich, jak chyba 35 lat temu. Wtedy w tepsie na telefon czekało się 7-10 lat. Teraz tyle samo poczekamy na moduł CAM. Czyli wszystko u monopolisty po staremu...

...nie płacisz nic a chcesz odbierać dużo...
- płacę - a chcę odbierać FTA (czyli to, co jest za darmo na satelicie. Nie myl pojęć paid-tv i free-tv, i poczytaj trochę o programach na satelitach Astry i Hotbirda (bo te dwa akurat mnie interesują).

Dla gospodyni domowej tepsa wystarczy. Więc jeśli @Shtayner myślisz jak taka właśnie gospodyni, to po co wchodzisz na to forum :?: - ono chyba nie jest dla Ciebie, bo nic nowego do dyskusji nie wnosisz, a niepotrzebnie wprowadzasz szum :wink: medialny...

Również pozdrawiam...

 

 

Dostajesz od nich dekoder to obierzesz. Ja też mam ten problem i próbuje sobie rozwiązać sam, jak nie pójdzie to trzeba będzie zainwestować w dekoder na LINUXie.

Tak samo masz z innymi operatorami. Jedynie Cyfra nie paruje kart i TNK SD wtedy byś miał wybór do sprzętu. Póki co jak się chce korzystać to są pudła operatora!!!! I nic z tym nie zrobisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostajesz od nich dekoder to obierzesz. Ja też mam ten problem i próbuje sobie rozwiązać sam...

A ja mam właśnie ten problem i nie umiejąc go rozwiązać po to wszedłem na forum, żeby takie rozwiązanie znaleźć.

 

...Tak samo masz z innymi operatorami. Jedynie Cyfra nie paruje kart i TNK SD ... Póki co jak się chce korzystać to są pudła operatora!!!! I nic z tym nie zrobisz.

Tepsa/orange jeszcze nie parują kart z dekoderami, to znaczy karta nie jest przypisana do danego dekodera (PN - part number), JEDYNIE DZIAŁA w TAKIM a NIE INNYM MODELU (S/N - Serial Number lub Model Number)... tzn tepsowym/orangowym, ale możesz sobie pójść i wymienić sam dekoder (na ten sam model) i dalej będzie działał: czarny z czarną kartą, a biały z białą. Anyway ... ja szukam rozwiązania ...

...i myślę, że jest na to jakieś obejście... i czekam na jakieś podpowiedzi ludzi, którzy się znają na CAMach, czy może wiedzą jaki soft do jakiego CAMa będzie hulał na tepsie - jeśli się coś w najbliższych tygodniach znajdzie to pokocham tepsę znowu. Póki co - to jest do d... Nie ma ani CAMa (a Cyfra+, TNK i inni mają - w przeciwieństwie do tepsy/orange)...

 

Póki co jak się chce korzystać to są pudła operatora!!!! I nic z tym nie zrobisz.

...no właśnie, w tym sęk, że po to ludzie tu wchodzą, żeby sobie pomóc i podpowiedzieć (bo jeszcze tepsa/orange nie paruje SAT-TV dekoderów) jak to zrobić. Bo brak modułu u najmłodszego operatora SAT-TV to jakieś duuuuże nieporozumienie o porażka na dzień dobry...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...