Skocz do zawartości

Platforma TVP - zapowiedź kodowania, koniec platformy?


Krzychu
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

A jednak niby uprzedzali ze bedzie za free ale nie do konca. ;)

 

http://www.tvp.pl/o-tvp/platforma-cyfro ... frowej-tvp

 

Tekst na tej stronie jest zmieniony - adekwatnie do obecnej sytuacji. Ale już daty nie zmienili. Robią z ludzi idiotów czy co?

Po co wobec tego teraz ten spot-beam??

Więc teoria o uległości wobec innych platform upada. Jest wprost przeciwnie. Na tunerach cyfry, polsatu i n-ki nie będzie tvp hd ani tvp sport.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To meczu Czechy - Polska w HD nie będzie, pewnie TVP przyłączyła się do bojkotu reprezentacji i zakodowała sygnał .. ha... ha... :D

Łobuzerstwo w biały dzień. :censored:

Wysłałem protesty do wielu instytucji, ale potwierdzenie "o przyjęciu zgłoszenia", otrzymałem jedynie z UOKIK i CBA... :/

Proponuję pisać protesty ale do Kaczorów. Poważnie. Albo przywrócą co było albo koniec z głosowaniem na PiS. Porównać ich do afery hazardowej. Niech się przyjrzą dokładniej sprawie bo może jej nie znają, niech spojrzą jakich mają podwładnych w postaci pana Szwedo itd. Jak to się ma do patriotyzmu popieranie zamiast TVP Polsatu i TVNu?

Sam bym może napisał ale na jaki adres? Kancelarii Prezydenta?

CBA nic nie poradzi bo właśnie wylatuje dzięki pomocy tych co nie biorą ( :lol2: ), UOKiK nic nie pomoże bo za cienkie Bolki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

źle się dzieje.

tak na spokojnie - to co się stało pokazało jak ważny w tym kraju jest obywatel i jacy są obywatele. padają opinie że programy TVP są do kitu, do bani i tak dalej. może i są - jest to opinia w dość dużej mierze osób płacących abonament. i tu szkoda że takie opinie padają wszak to nasza [jak na razie] narodowa telewizja którą powinniśmy się chwalić że jest misyjna , szerzy kulturę i tak dalej. powinniśmy być z niej dumni.

ale jakoś mało nas jest. sam mam z lekka złą opinię o TVP - ale to za sprawa abonamentu i tego co dano mi za niego oglądać od tej mojej narodowej telewizji.

po wielu latach miałem możliwość zobaczenia programów o których tylko mogłem poczytać mimo iż płaciłem abonament. zobaczyłem TVP HD, zobaczyłem TVP sport, TVP Historia. TVP kulturę i TV Polonię zacząłem oglądać prawie rok temu kiedy zakupiłem tuner. do tej pory część programów TVP mógłbym oglądać jednak by to zrobić musiałbym zapłacić za wyższy abonament kablówce, lub wykupić jeden z abonamentów platform cyfrowych. ale było by to dodatkowe opłacanie tych już wszak opłaconych programów.

uruchamiając 15 października platformę TVP dano części obywateli możliwość obejrzenia tego za co płacili kilka lat a czego oglądać nie mogli bo ... programy te udostępniane były TYLKO platformom cyfrowym bądź kablówkom. uruchomiono i po prawie miesiącu działania pierwszej "części" ogólnodostępnej "bezpłatnej" [wszak większość z nas opłaca abonament] oferty platformy wzięto i ją w większości zakodowano.

od wielu lat ogranicza się obywatelom w tym kraju do dostępu całej oferty programowej TVP które opłacane jest z narodowego przymusowego abonamentu. ta dziwna i chora działalność na którą zezwalają rządy w naszym kraju daje pełne przyzwolenie do takich praktyk. to trwało, trwa i jak widać trwać będzie.

 

nie wiem kto za tym stoi [byłoby to gdybanie], nie wiem w czyim interesie jest to robione [tu także byłoby gdybanie] ale to wszystko nie jest robione w imie obywatel opłacającego w podatkach i różnego rodzaju daninach to państwo i ekipy nim rządzące jak i TVP.

 

wiem abonament nie jest płacony za programy tvp, ale skoro jest to danina na rzecz TVP mam prawo do dostępu do całej oferty. jeśli jest inaczej to obywatel powinien opłacać abonament RTV procentowo.

naziemnie dostępnych jest w moim rejonie tylko 3 programy TVP z 7 które oferuje TVP - powinienem więc zapłacić tylko 3/7 abonamentu. to byłoby uczciwe ale nie w tym kraju.

 

tu liczy się nie obywatel - liczy się kasa, i ... zajmowane stanowisko i ile można z jego posiadania wydoić od tego państwa kosztem naiwnych obywateli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

!!! PILNE !!!

 

Wiadomo czemu zakodowano kanały TVP na Astrze w MPEG 4 OFICJALNY POWÓD :

 

PRAWA DO TRANSMISJI KLASYKU W HOKEJA : " JKH Jastrzębie - Wojas Podhale Nowy Targ" ORAZ EMISJA KLASYKU "Moda na sukces" WSZYSTKICH KTÓRZY MYŚLELI ŻE NIE ZAKODUJEMY MÓWIMY IŻ MAMY U SIEBIE W ZARZĄDZIE TUROBDYMOMENA

 

Bogusław Szwedo - prezes TVP

 

Sorry za OT ale nie mogłem się powstrzymać :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na szczście TV Trwam jest niekodowany - jest to wg informacji z TXT - jeden z najpopularniejszych kanałów w Polsce.

Widać pozostałe programy są mniej popularne i zachaczają o te luksusowe :lol2:

To tak dla rozluźnienia, nie sprawdzałem jak wygląda przekaz w MPEG-2 z tego samego satelity, ale zapewne jest FTA, czyli powrót do sytuacji z przed rewolucją piotra Farfała. Założę się, że jak nie wiadomo o co chodzi to napewno chodzi o pieniądze. Domyślam się, że nowy p.o. Prezesa "doszedł do porozumienia" z operatorami sat i catv, w zakresie odbioru TVP HD, TVP Sport podobnie jak to miało miejsce w ramach NTC Warszawa.

Szkoda, że z jednej strony za promocją publicznej telewizji opłacanej pieniędzmi abonentów robi się takie "szopki". Co to ma wspólnego z PiS (prawem i sprawiedliwością). Dla mnie to OK - Obłuda Kpina.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie - to jest własnie ta misyjność TVP. Szkoda że w ten sposób sie traktuje ludzi - jak idiotów.

Wróciło stare z przed 1981 roku na Woronicza. A miało nie wrócić.

 

tak było:

98336.4.jpg

 

tak jest:

 

98338.4.jpg

 

a najciekawsza jest pewna drobna nieścisłość:

w informacji jest: przy czym TVP1, TVP2, TVP Info, TVP Sport, TVP HD będą dostępne po jednorazowej opłacie pokrywającej koszt karty abonenckiej.

ale już w komunikacie o kodowaniu dodano:

Indywidualny odbiór będzie możliwy za pomocą dedykowanego odbiornika z kartą warunkowego dostępu."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogliby w ramach ludzkiej przyzwoitości edytować również datę edycji tego tekstu. Ale słowo przywoitość i uczciowość jest panom z tvp obca. Zainteresowanie "platformą" ( jeśli można to tak nazwać) było chyba za duże. Może teraz czas na jej bojkot? ( widzów, firm). Może to przyniesie skutek? Ale trzeba się zastanowic nad jednym. Czy wogóle się warto podniecać, interesować czymś co ma w nosie ( najdelikatniej mówiąć) opinie publiczną?

"oszukali nas banda złodzieji ..... decydentów....."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żebym to wiedział wcześniej, to bym ostrzegł dziadków którzy mają dekoder MPEG4 i jest im bardzo smutno, że nie zobaczą dziś swoich ulubionych seriali...

A tak, dziś telefon: Ratuj, bo coś się zepsuło w tej skrzynce... Chyba sprzedam ten dekoder i kupie im TNK.

 

Czułem, że tak będzie. Niszczą wszystko... zmiany w TVP INFO bo zrobił je Piński, Platformę... bo to dzieło Farfała...

W takich chwilach się myśli tylko o likwidacji tego wszystkiego i stworzenia nowej telewizji publicznej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bojkot platformy raczej będzie na rękę władzom TVP (czyt. agentom innych platform) , a KRRiT (czyt.Związek Socjalistycznych Platform Cyfrowych) z przyjemnością zakończy żywot Digital TVP . Raczej - pikieta przed siedzibą TVP i powszechne (w internecie , telewizji itd.) narzekanie na zakodowanie kanałów TVP i informowanie o całej sprawie ; to może pomóc (moim zdaniem) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie, przestańcie się dopytywać o moduły. Janusz Sulisz na blogu napisał że prawdopodobnie platforma TVP nie dostanie koncesji na płatne kanały. Na co te moduły, aby odebrać TVP1, 2 itd? Kto kupi drogi odbiornik albo moduł dla odbioru podstawowych kanałów które dodatkowo są obecne w innych platformach i naziemnie? To jest doskonały patent na u[beep]e platformy. Powiedzą że z powodu nikłego zainteresowania trzeba zwijać żagle. I jeszcze dopowiedzą że cały ten chybiony pomysł to wina Farfała. A wy zostaniecie z drogim odbiornikiem/modułem NDS jako podstawką pod kwiatka.

Po takim blamażu TVP nikt rozsądny nie zainwestuje jeszcze dłuższy czas w ten biznes, sytuacja musi okrzepnąć, może dopiero wtedy. W każdym razie - bez kanałów TVP FTA i jednocześnie bez pay-tv to recepta na klęskę. I o to może im chodzi, co zaznaczyłem wcześniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...