Skocz do zawartości

Platforma TVP - zapowiedź kodowania, koniec platformy?


Krzychu
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Brawo Mr.Orbita! Nareszcie ktos tutaj nieco ochlodzil goraca atmosfere.Mysle ze o wiele prosciej byloby gdyby ktos dzisiaj z TVP wydal jakies NORMALNE oswiadczenie w tej sprawie.Byc moze chodzi o cos zupelnie innego niz nacisk ze strony nadawcow prywatnych.Dzis zrobilo sie glosno o tym na jakiej zasadzie Farfal udostepnia materialy archiwalne TV Trwam,okazalo sie ze za 1 min Telewizja Rydzyka ma placic 22 zl a dotychczas najnizsza cena dla innych nadawacow wynosila 66 zl.W TVP zazgrzytalo-SLD chce zerwania umowy a PiS jest za.

Przy okazji tego typu wydarzen-start platformy,teraz jej zakodowanie,okazuje sie jaki balagan panuje w TVP i to niezaleznie od tego kto siedzi na stolku prezesa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mr. Orbita, bardzo trafna analiza.

 

Po starcie platformy pojawiła się w mediach również kwestia prawna sposobu przedłużania umowy z SES Astra. Operator satelitarny został wybrany bez rozpisania przetargu, co jest obowiązkowe przy zlecaniu usługi osobom trzecim. Z drugiej strony wybór operatora był logiczny... Jeśli przetarg miałby się odbywać dajmy na to co trzy lata i wygrywałby za każdym razem inny operator, to już widzę jak cały naród modyfikuje swoje instalacje. No chyba że TVP miałaby zorganizować przetarg nieograniczony na dosył z pozycji 19,2E :roll:

 

Tak czy inaczej, nawet jeśli to kodowanie to tylko chwilowe testy, TVP w oczach jej potencjalnych klientów staje się całkowicie niewarygodna. Obiecywano FTA, teraz może będzie FTV, choć kto to wie. Nie ma jeszcze żadnych komunikatów, a połowa paczki już jest zakodowana. I co ja teraz mam robić? Kupić nowy sprzęt? Kartę? jak jutro może pojawić się inny zarząd, który nakaże w ogóle wyłączyć przekaz z satelity? Bezpieczniej mi pójść do prywatnego nadawcy, który na taki numer sobie nie pozwoli, bo to oznaczałoby jego koniec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od niedawna staram się uczestniczyć w życiu tego forum. Daleki jestem od krytykowania kogokolwiek. Zawsze gdy coś napiszę wpierw czytam moich przedmówców. To co się stało od wczoraj na tym forum na wiadomość o zakodowaniu platformy TVP nasuwa mi tylko jedną myśl - z góry przepraszam jeśli kogoś urażę - "zabrali chłopcom zabawki z piaskownicy i teraz leżą na plackach i nóżkami wierzgają".

Bardzo dobrze się stało że Mr. Orbita zabrał głos w tak stonowany sposób i rzeczowo wszystko to ujął - nic dodać nic ująć. Teraz wszelkie głosy i zgrzytanie zębów na TVP będą świadczyć o frustracji danego komentatora.

Wracając do platformy TVP trudno powiedzieć czemu zaistniała taka sytuacja wszelkie nasze dywagacje pozostają w sferze domysłów. Dajmy czas dla TVP żeby ruszyła z platformą bo na razie to są testy. Jak wiadomo wszystkim platforma TVP ma ruszyć wg. informacji 15 grudnia z chwilą gdy będą już certyfikowane dekodery i karty dostępu, a do tego czasu to wiele może jeszcze się zmienić.

 

Pozdrowienia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do platformy TVP trudno powiedzieć czemu zaistniała taka sytuacja wszelkie nasze dywagacje pozostają w sferze domysłów. Dajmy czas dla TVP żeby ruszyła z platformą bo na razie to są testy.

Nieprawda. Na konferencji prasowej ogłoszono START platformy, a nie start testów. START pierwszego etapu - kanałów FTA. 15 grudnia miał ruszyć drugi etap - czyli dystrybucja kart i oferta FTV. To nie miały być żadne testy! Oczywiście, nowy zarząd będzie twierdził co innego - już teraz w komunikacie o zakodowaniu piszą, że to "w ramach testów". Czuję się jawnie oszukany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dalej leci FTA?

Farfał odwołał się od odwołania. Za podstawę podał że Szwedo zasiada w kilku radach nadzorczych i jest właścicielem kilku spółek co niby ma być przeszkodą a czy jest nie wiem.

Swoją drogą to mamy w kraju naprawdę tęgie umysły :twisted:

Sorry Mr Orbito za wstawkę, nie mogłem się powstrzymać. A tak poza tym to masz rację :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dalej leci FTA?

Stan aktualny:

zakodowano:

- TVP 1

- TVP 2

- TVP Sport

- TVP HD

nadal są FTA:

- TVP Info

- TVP Kultura

- TVP Historia

- TVP Polonia

 

rozumiem że zakodowano TVP Sport bo on maił wejść do pakietu FTV, ale resztę kanałów, pozostawiam to bez komentarza.

 

@Mr. Orbita mam pytanie do Ciebie

KRRiT w ciągu 90 dni (począwszy od 1 lipca) miała wydać pozwolenie na nadawanie (reemisję) kanałów innych nadawców oraz na nadawanie (reemisję) kanałow płatnych.

Więc mija juz 101 dni, od złozenia wniosku a tu nic, wydaje mi się że KRRiT też blokuje platformę.

Może też się okazać że nie będzie żadnej platformy TVP.

Teraz moje pytanie, czy wiesz coś na ten temat?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak na marginesie (wiele osób grzmi w koło, że wyrejestruje tv za karę obecnej sytuacji); TVP jest jedynie beneficjentem abonamentu RTV.

Abonament jest ustawowy (Sejm), stawka ustalana jest przez KRRiT, a pobieraniem zajmuje się Poczta Polska (teraz) S.A. Co innego opłaty za kanały sprzedawane do platform cyfrowych i kablówek... (a np. taka C+ skwapliwie dołożyła kanały TVP do swej listy).

nie ma w tym nic dziwnego, że Zarząd w pierwszej kolejności chce chronić przychody od niego zależne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KRRiT w ciągu 90 dni (począwszy od 1 lipca) miała wydać pozwolenie na nadawanie (reemisję) kanałów innych nadawców oraz na nadawanie (reemisję) kanałow płatnych.

Więc mija juz 101 dni, od złozenia wniosku a tu nic, wydaje mi się że KRRiT też blokuje platformę.

 

No właśnie KRRiT widać też jest temu przeciwna. Mam żal do Prezydenta RP, że przyjął ich sprawozdanie, zamiast rozwiązać to całe towarzystwo. Mamy kolejny przykład na to, że KRRiT także łamie prawo, choćby poprzez nie trzymanie się terminu.

Dodatkowo w nowej radzie nadzorczej widać było pośpiech choćby po tym, że spotykali się nawet w sobotę.

 

Widać, że "towarzystwo wzajemnej adoracji" zapomniało już, że zostali wybrani po to by służyć NAM a nie odwrotnie.

 

Jak już ktoś gdzieś powiedział, do władzy dorwali się lunatycy, którzy robią z nami co im się podoba.

 

Prawie wszyscy manipulują informacją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TVP już na starcie,można by powiedzieć "tradycyjnie" zniechęca do siebie widzów.A ponowne kodowanie,jest zwyczajnie śmiechu warte!!!.Proponuje bojkot wszystkich kanałów TVP !!!! I zwyczajnie odwrócić się od nich. Niech sobie kodują co chcą i sami oglądają ! Niech żyją zagraniczne stacje :brawo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakoś wcale mnie to nie dziwi... Był Farfał czyli gość,który się zna na rzeczy,chciał zrobić coś dobrego.Wymyślił darmową platformę TVP,wprowadził TVP Sport do C+ oraz Cyfrowego Polsatu.Pozbyli się go a nowy prezes ściągnął nas do szarej rzeczywistości czyli tu jest Polska i tu się koduje,nie ma nic za darmo.W TVP żaden pomysł nie może się długo utrzymać,bo zmieniają się ludzie a każdy ma inne plany.Dobrze,że odradziłem znajomemu kupna dekodera HD i rezygnacji z CP,były teraz w niezłym szambie.Pytanie kluczowe-co jest takiego na kanałach TVP,że muszą być kodowane? Przecież na TV Polonia i tak wszystko leci FTA? Może nie chcą udostępnić FTA meczów naszej super reprezentacji albo Mody na sukces? Pozdrowienia dla tych,którzy zrezygnowali ze swojej dotychczasowej platformy cyfrowej na rzecz kota w worku w postaci platformy TVP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się w tej sytuacji pocieszam, że mam konwerter "monoblock", więc wszystkie kanały "TVP" (poza "TVP HD", którego zakodowania NIE ROZUMIEM, bo z tego co zauważyłem w ramówce przeważają programy produkcji samej "TVP", a argument o konieczności kodowania ze względu na bojkot opłat od "kablówek" itp. jest według mnie błędny, bo tu obowiązek zapłaty wynika z umowy, a nie z faktu kodowania !) mogę odbierać z "Hot Birda", ale rozumiem tych co zakupili pod "TVP" tunery "FTA" i teraz zostali z niczym...

 

Nie czytałem tego komunikatu na stronie "TVP", ale jeśli tam piszą, że to są "testy", to pozostaje się tylko ŚMIAĆ, bo ja sens takich testów widzę TYLKO, jeśli chcieliby sprawdzić czy system "NDS" nadaje się do zastosowania przy powszechnie dostępnej platformie, ale my wszyscy BEZ TESTÓW wiemy, że nie za bardzo...

 

Jedyna nadzieja w tym, że może po tych testach zrezygnują z "NDSu", albo włączą "simulcrypt" z "Conaxem", albo np. "Cryptoworks", jeśli ich celem jest używanie "modułowego" systemu, którego teraz żadna inna platforma w Polsce nie wykorzystuje...

 

Pozostaje czekać i mam nadzieję, że jak redakcja "Sat Kuriera" "złapie" kogoś z "TVP" to poruszy też temat tych opłat od "kablówek" (że tu przecież wiążąca jest umowa) i "simulcryptu" (może jeśli rzeczywiście obecny zarząd uległ w sprawie zakodowania naciskom m. in. "TVN", to będzie też bardziej przychylny "simulcryptowi", w którym "TVN" przoduje :D ) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety kolego @Orbita sprawdziły się Twoje prorocze słowa - wstyd i hańba.

 

Mieliśmy pokaz siły i nieoczekiwanej jedności komercyjnych operatorów, którzy bez zbędnych ceregieli w niecały miesiąc zdławili inicjatywę skierowaną do szerokiej masy odbiorców.

Po raz kolejny zimny prysznic ostudził nadzieję, że w Polsce, może chociaż jedna rzecz powstać zgodnie z wolą i w interesie społecznym.

Po kilku tygodniach tak zwanego fta ponowne „testy’ kodowania – chyba dla [beep]ów.

Obłuda, śmiech na sali z nas – abonentów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to po co? Żeby TVP Polonia i PR Dla Zagranicy nie wypłynęło poza granice Polski! Robią z ludzi idiotów! Po zmianach na stronie TVP wiemy już, że kanały TVP1, 2, Info, HD i Sport mają trafić do oferty FTV! Pytanie, czy sprzedaż ruszy dopiero 15 grudnia? A teraz co, 2 miesiące będą sobie "testować" NDS-a, którego wytestowali już przez ostatnie lata? Bo oczywiście nie można zrobić testu na INT6 albo jakiejś planszy kontrolnej, tylko sprawdzić jak system zachowa się na każdym z tych kanałów z osobna!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jednak niby uprzedzali ze bedzie za free ale nie do konca. ;)

 

http://www.tvp.pl/o-tvp/platforma-cyfro ... frowej-tvp

 

Ta sama strona z 1 października...

 

http://209.85.129.132/search?q=cache:O9 ... =firefox-a

 

74035578.th.jpg

 

Żenada, z dnia na dzień kodować... Ciekawe kto im zaufa, jak odwalają takie numery?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytuję p. Piotra Farfała za: http://www.tvn24.pl/-1,1623106,0,1,farf ... omosc.html

 

– Ekipa, która weszła na Woronicza zapowiedziała, że nie będzie przeprowadzać restrukturyzacji. Obawiam się też, że zostaną porzucone plany wprowadzenia Platformy Cyfrowej. Ci, co przyszli po mnie, zachowują się jak mali Kaziowie, co dostali kółko i nie wiedzą do czego służy, więc wyjmują z niego szprychy – ocenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...