Skocz do zawartości

Platforma TVP - zapowiedź kodowania, koniec platformy?


Krzychu
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie zaden Spot ograniczony tylko i wylacznie do terytorium kraju jest NIEMOZLIWY . TVP jest ogladane w Berlinie, Minsku na Bialorusi, Sztokholmie itp.

Farfal wzbudzil tylko nieuzasadnione nadzieje choc mozna sie domyslec dlaczego tak robil.

Decyzja o powrocie do kodowania jest rozsadna. NIE MA W EUROPIE ANI JEDNEJ TELEWIZJI PUBLICZNEJ KTORA SAMA NARAZALABY SIE NA DROGIE ODSZKODOWANIA ZA LAMANIE PRAW LICENCYJNYCH I ZRZEKALA SIE NA WSTEPIE PRAW DO NAJROZNIEJSZYCH IMPREZ (NP. EURO 2012)

Mozna miec tylko nadzieje ze pomysl platformy TVP pozostanie, ale tylko pod warunkiem kodowania.

 

Oczekiwalbym od KRTiR przyjrzeniu sie umow z SES Astra podpisanych przez Farfala i dokonaniu szczegolowych ekspertyz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego warto mieć platformę cyfrową TVP?

15.09.2009

• Zapewnia bezpłatny dostęp do wysokiej jakości sygnału najpopularniejszych w Polsce kanałów telewizyjnych, w tym nadawanych w najwyższej jakości HDTV

• Gwarantuje taką samą, świetną jakość obrazu w dowolnym zakątku kraju

• Nie zmusza do ponoszenia stałych, cyklicznych opłat

• Brak formalności – nie trzeba podpisywać umowy

• Daje pełną swobodę w wyborze odbiornika satelitarnego, który jest własnością widza

 

Dlatego że nigdy nie wiesz kiedy dostaniesz kopa w du :censored: pe uczciwie płacąc abonament.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TVP jest ogladane w Berlinie, Minsku na Bialorusi, Sztokholmie itp.

NIE MA W EUROPIE ANI JEDNEJ TELEWIZJI PUBLICZNEJ KTORA SAMA NARAZALABY SIE NA DROGIE ODSZKODOWANIA ZA LAMANIE PRAW LICENCYJNYCH I ZRZEKALA SIE NA WSTEPIE PRAW DO NAJROZNIEJSZYCH IMPREZ (NP. EURO 2012)

I co z tego? Ale na jakich talerzach? Bo na pewno nie ma 65 cm. Ważne, że dzięki spot beamowi można ograniczyć ilość krajów, na teren których emitowany jest program. A czy kanały BBC nie są dostępne w Polsce? Są! Na antenach 3-metrowych, ale są! I myślisz, że z tego powodu ktoś wytacza proces tej telewizji, że jej sygnał dociera poza granice UK? Raczej wątpię! Pomyśl, zanim napiszesz takie bzdury.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak by nie pan Farfał to c+ i CP nigdy nie zobaczyły TVP SPORT

 

dobrze ze umowa została podpisana na wiele lat!

 

Te dziady z PiS :censored:.

To :censored:

dla nas płacacych abonament ma byc zamordyzm :censored: na Astrze.

 

zobaczycie to nie pierwsza nowosc z tym kodowaniem kanałow.

 

Szkoda ze Donald wymiękł z ta rezygnacja z abonamentu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że pan Farfał nie podpisał umowy z Astrą na spot beam na 50 lat, tyle ile wynoszą np. koncesje wydawane przez MSWiA. :lol: Żeby było śmieszniej, dla dobra TVP i widzów, umowy TVP powinny być baaardzo niekorzystne dla TVP w przypadku ich zerwania. Tak, żeby nikt nawet nie miał na to ochoty. Nikt = przyszły zarząd. :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na to mówię szybki i skuteczny lobbing - Cyfry, Polsatu, n i TP.

Wykopnięto Farfała, płatne platformy odetchnęły już z ulgą, konkurencji nie ma.

Tak właśnie wygląda misja i interes społeczny w praktyce KRRiT.

Ludziska już zaczęli kupować tunery, dobrze im tak.

Płacić obywatelu abonament RTV a jak Ci się chce jeszcze pooglądać kij Ci w oko.

Tak właśnie wygląda lichwa. Brawo [beep]e. :censored::censored::censored:

 

:mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bylo bardzo duzo zagadek kiedy ta platforma ruszala a jest jeszcze wiecej kiedy ma zostac zakodowana.Zamiast tak sie podniecac moze lepiej poczekac na oficjalne stanowisko w tej sprawie.Ani pisanie maili do TVP ani tym bardziej do CBA( :D ) nic tutaj nie da.Jak dla mnie to ta informacja na stronie TVP jest pozbawiona sensu a tytul rozbawil mnie do lez.Jaki dedykowany tuner?Jaka karta kodowa?Moze jutro rano do milionow placacych abonament zapukaja kurierzy z paczkami a w nich...tunery TVP :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skandal! Afera hazardowa to pikuś!

Ruch że forum powoli pada, ja proponuję następujące e-maile wysyłać:

Telewizja Polska

cyfrowa@tvp.pl

daniel.jablonski@tvp.pl

rzecznik.tvp@tvp.pl

Centrale Biuro Antykorupcyjne

https://cba.gov.pl/portal/pl/zgloszenie/

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów

uokik@uokik.gov.pl

mcieloch@uokik.gov.pl

Rzecznik Praw obywatelskich

rzecznik@rpo.gov.pl

Działajmy! Nie dopuśćmy aby jakiś prostak Szwedo zrujnował platformę!

w razie czego można stworzyć stronę i swoje protesty wpisywać. Tylko kto nam serwer udostępni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie pisanie listów do różnych osób i instytucji bez ruszania się z domu nic nie da. Proponuję osobom, które mieszkają w Warszawie, by zrobiły mini-protest pod budynkiem TVP (tak jak pielęgniarki pod sejmem) i złapały prezesa Szwedo kiedy rano przyjdzie, iżby pracować i dalej psuć, co Farfał chciał naprawić, czytaj: przywrócić do normalności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Farfał przynajmniej miał jakąś wizję (abstra[beep]ę od jej jakości merytorycznej) i chciał coś zmienić. Nie bał się tego robić bo był niezależny. A Szwedo chodzi na pasku polityków i związanych z nimi prywatnych mediów. Tak że nie liczcie że coś się zmieni. Zresztą zobaczcie na jego facjatę. Czy to jest twarz wizjonera ?. Mnie on przypomina marnego księgowego z zapyziałego PGR .

No cóż, w pięknym kraju żyjemy i to nam powinno wystarczyć :lol:

A tak na marginesie to na usta cisną mi się same takie słowa: :censored::censored::censored:

 

Pozdrowienia.;)

 

Potwierdzajace twe opinie byl swego czasu wywiad z Tow Szwedo w Tok FM ....

 

Napisałem maila do TVP, zobaczymy co odpiszą. A swoją drogą żal wiadomo co ściska. Dopóki Pisowcy, Peowcy i inne partie nie odwalą się od TVP to zawsze będzie takie badziewie.

Od lat zastanawiam sie czy warto płacić abonament. Zawsze stałem "po stronie prawa" i jako jedna z dwóch (!) osób wśród wszystkich moich znajomych płacę co miesiąc 17 zł. Jeśli okaże się, że zakodują mi TVP HD (bo na TVP Sport z Astry niezbyt mi zależy, mam TnK) na stałe, to... jeszcze raz "przemyślę" za co daję 204 zł rocznie.

 

Nie wiem czy wiesz , ze Peowcy odwalii sie do tzw mediow publicznych , ktore to podzielily miedzy siebie PIS iSLD ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można było się spodziewać że tak się to skończy, myślę że już wszystko będzie cacy. Widać że nowy prezes zaczął sprzątać wszystkich od dyrektora TVP Info, po "niegrzecznych" pracowników, teraz ma czas zabrać się za platformę TVP. Niestety nic nie zrobimy, Farfał to był jedyny prezes który coś robił dla Polski dla Polaków. O konkurencji możemy zapomnieć, będą wycofywać się z umów, bo im na premie nie starczy.

 

Tak czy siak C+, CP i N się cieszy, my abonenci możebny tylko rozpaczać, bo to oznacza dla nas żadnych korzyści.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A niby co tak naprawdę zrobił Farfał? Jakoś nie zauważyłem większych zmian. Ośmieszał TVP barykadując się w jej siedzibie i to wszystko. Co do platformy to pobełkotał, nie znając się na rzeczy, obiecał złote góry, a to od początku groziło jedną wielką klapą. Nowy prezes widocznie stara się ograniczyć straty jakie TVP już generuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam do Was bardzo wielką prośbę i mam nadzieję, że to uszanujecie. Otóż proszę nie atakować konkretnych osób; możemy pisać ogólnie, ale bez szargania imienia konkretnych ludzi, bo właściwie nie wiemy co się w TVP dzieje i kto za to odpowiada, możemy "ukamienować" zupełnie niewinnych ludzi!

 

Póki co stan faktyczny jest taki: 8 października po godzinie 18:00 na stronach TVP pojawiło się kilka linijek tekstu o wątpliwej wartości merytorycznej, którymi się zbytnio podniecamy. Na chwilę obecną (stan na 2:00) przekaz TVP jest nadal niekodowany, choć komunikat informował, że kanały zostaną zakodowane 9 października o północy, więc mimo obecności komunikatu na stronach tvp.pl - nie nastąpiło zaszyfrowanie. Myślę, że najrozsądniej będzie poczekać na to, co przyniesie piątek. Być może uda się skontaktować z kimkolwiek kompetentnym w TVP i ustalić co się tam dzieje i kto wprowadza zamieszanie.

 

Co do samej informacji: jeśli to nastąpi, to TVP się ośmieszy. Będziemy mieć do czynienia z sytuacją żałosną - nastąpią działania wbrew temu, co sama TVP prezentowała, wbrew konferencji z 15 września, wbrew wiadomościom w serwisach informacyjnych, wbrew danym ze strony internetowej (nawet teraz da się tak wejść w komunikat o zakodowaniu, że po prawej pojawia się informacja sprzeczna zapewniająca o bezpłatnej formie przekazu). Co gorsze - szumnie chwalono się startem, a teraz o cichym zwijaniu interesu nie ma ani słowa, sprawa zaczyna być zamiatana pod dywan, a Ci, którzy zobaczyli informacje w TV nie zostaną w żaden sposób wyprowadzeni z błędu, że cała "zabawa" kończy się wraz ze zmianą prezesa.

Ośmieszamy się (jako kraj) na arenie międzynarodowej. Jeśli kodowanie nastąpi, to już widzę komentarze na niemieckich forach, że nie dość, że ograniczyli przekaz wiązką punktową, to jeszcze zakodowali sygnał dla samych Polaków. Czy w TVP nikt nie dostrzega jak bardzo przykre, żenujące i żałosne to będzie?

 

Teraz co do argumentów, które padały przeciwko platformie TVP:

- po pierwsze: transpondery na 19,2E i tak były wynajęte za czasów poprzednich władz i kontrakt na jeden z nich trwałby jeszcze kilka lat, więc tak czy siak nadal trzeba byłoby płacić za te pojemności, tylko byłyby kompletnie niewykorzystane - zwykłe wyrzucanie kasy w błoto. Platforma TVP nadała jakikolwiek sens wynajmowi pojemności na 19,2E.

- wiązka kierunkowa zgodnie z moimi informacjami została udostępniona BEZPŁATNIE nadawcy; nie jest to usługa specjalna i gdy postawiono warunek udostępnienia wiązki stawiając na szalę dalszy wynajem pojemności na 19,2E, to SES Astra wyraziła zgodę. Tu muszę także uderzyć się w pierś, bo byłem święcie przekonany, że SES Astra nie jest w stanie dokonać na 19,2E takiego wysterowania wiązki dla jednego transpondera - przyznaję i biję się w pierś - myliłem się; Astra nieźle zaplanowała flotę satelitów i skrywa jak widać sporo unikalnych możliwości.

- ARD i ZDF (niemieccy nadawcy publiczni), czy BBC i ITV (w nieco mniejszym stopniu, ale akurat to jest sytuacja analogiczna do Polski, bo także stosują wiązki kierunkowe) jakoś emitują i filmy z prawami autorskimi i olimpiady i mistrzostwa, jakość nikt ich nie podaje do sądu, a mimo płacenia za prawa nie mają przez to problemów finansowych. BBC i ITV zrobiły nawet dokładnie to samo, co chciała zrobić TVP (zrobiła, ale jak widać to jeszcze może się zmienić), tj. zrezygnowali z kodowania i uruchomili przekaz w wiązkach kierunkowych. Czy BBC i ITV mają jakiekolwiek problemy z tego względu? Czy ARD i ZDF z uwagi na emisję wszystkiego co chcą na całą Europę mają jakieś problemy?

 

Nie chcę zostać tu pokazany jako bezkrytyczny zwolennik platformy TVP, bo także do wielu rzeczy możnaby się przyczepić, szczególnie w kwestii sposobu promowania przedsięwzięcia w samej TVP w programach informacyjnych, gdzie brakowało rzetelności i precyzji. Być może macie także po części rację pisząc, że p. Piotr Farfał liczył, że projekt platformy pozwoli mu utrzymać się na stanowisku prezesa TVP (ale powiem szczerze, że widząc jego działania być może nawet nie miałbym nic przeciw temu, bo wreszcie pojawił się w TVP ktoś, kto zaczął cokolwiek działać, a nie tylko pobierać kasę za siedzenie w biurze i lamentowanie na niskie wpływy z abonamentu). Uważam jednak, że samo udostępnienie kanałów TVP było krokiem w dobrym kierunku, bo poszerzało drogi dystrybucji mediów publicznych, wykorzystując zasoby, które TVP i tak miała, tylko były marnotrawione.

 

Jeśli dojdzie do zakodowania, to oprócz samego wstydu, jaki sobie TVP narobi, to dla mnie będzie to znak, że TVP ugięła się pod naporem nadawców prywatnych, platform cyfrowych i sieci kablowych, które niewiedzieć czemu uznały, że powinni mieć możliwość darmowej reemisji kanałów TVP. Czemu od Fashion TV też się tego nie domagają - leci FTA na całą Europę, a sieci kablowe muszą za możliwość transmisji płacić nadawcy?

 

Jest też inne, drugie dno tej sprawy... Być może TVP została zmuszona do podjęcia takiego kroku z innego względu? Dlatego właśnie proszę o nie atakowanie konkretnych osób, bo być może przyczyna zamieszania jest inna i te osoby zostały podstawione pod ścianą bez możliwości wyjścia, a cała sytuacja z ew. kodowaniem (którego póki co nie ma) jest tylko tymczasowa. Mamy za mało informacji, aby stawiać sądy. Pozostaje czekać na dalsze wyjaśnienia.

 

Proszę także nie wnikać w polityczną stronę całej sytuacji, bo forum ma zajmować się stroną techniczną i medialną platformy TVP, a nie przepychankami na stołkach i przejmowaniem mediów publicznych.

 

W kwestii porządkowej: wydzieliłem posty o możliwym zakodowaniu emisji do osobnego wątku, aby nie mieszać w temacie nowości. Proszę tam nie pisać o kodowaniu - tu mamy temat od tego i tu proszę wymieniać się komentarzami na temat zaistniałej sytuacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie chcę krakać, ale z idei "pomysłowego" Farfała jeszcze czknie się nam 2 razy : jak zobaczymy zestaw tych hitowych kanałów za grosze i jak sytuacja zmuszać nas będzie do kupna odrębnego dekodera.

Z takim krokiem należało się liczyć (choć zasadniczo nie zaważy on na odbiorcach programu z tunerów dedykowanych). Sytuacja znana z początków Cyfrowego Polsatu. Łatwo jest rozporządzać środkami, które są - znacznie trudniej na jakąś działalność zarobić.

Nawet Farfał nie obiecywał, że TVP pójdzie" z tunerów CP i C+ , Ariv itp- nie mają przecież loga TVP na panelu, więc na razie nikt nie został oszukany (a raczej sprowadzony na ziemię).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne, że jeszcze nikt nie napisał... TVP zakodowało kanały, z wyjątkiem TVP Info, które pewnie z powrotem będzie kodowane tylko na czas emisji filmów dokumentalnych. Nie nastąpiło to o północy, ba, nawet o 2 w nocy sygnał jeszcze był FTA. Ale dzisiaj rano wstaję, włączam na TVP Sport i co widzę? "$"!

:brawo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...