Skocz do zawartości

Platforma TVP - zapowiedź kodowania, koniec platformy?


Krzychu
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

@sybic ,,, nie siej propagandy. Abonament RTV jest ustawową powinnością (oprócz osób zwolnionych) więc nie polecaj działań typu: można jeździć na czerwonym świetle bo nie na wszystkich skrzyżowaniach stoi policjant).

 

W praktyce ten podatek od medow publicznych w Polsce jest nie sciagalny ....

W zachodniej Europie we Francji np , podatek ten polaczony jest z podatkiem mieszkalnym ( placa go wynajmujacy jak i wlasciciele .. ) , panstwo z gory zaklada, ze sie posiada TV i jest automatycznie wliczany do podatku mieszkalnego . By go nie placic trzeba udowodnic ze nie ma sie TV w mieszkaniu ... Na 2009 podatek ten wynosi 118 euro .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK,ja tez w Finlandii place abonament.Z ta roznica ze nie jestem w zwiazku z tym traktowany tak jak w Polsce traktuje sie placacych.Prawo w Polsce jest takie a nie inne.Abonament placi sie za posiadanie odbiornika TV wiec jego oplacanie nie ma nic wspolnego z ogladaniem platformy TVP.Rozumiem zdenerwowanie ludzi i widze jak w TVP totalnie olewa sie widzow-najlepszym przykladem jest brak jakiegokolwiek wytlumaczenie z ich strony,tej calej zaistnialej sytuacji.Tylko ze nalezy pamietec o tym ze jesli ktos oplacal abonament RTV wczesniej i teraz nagle przestanie go placic to dosc szybko zostanie poproszony o wyjasnienie tej sytuacji.Znam takie przypadki z zycia wiec wiem co pisze.Nasuwa mi sie w zwiazku z abonamentem takie haslo znane z akcji antynarkotykowej sprzed lat:"Najlepsze wyjscie-nie wchodzic".Niestety taka jest brutalna prawda w tym kraju.Placic musisz-ale twoje wymagania juz nikogo nie interesuja.

A co do prawnych narzedzi do sciagania abonamentu to odpowiednie instytucje juz nad tym pracuja a propozycji jest bardzo wiele...KRRiT zapowiadala juz zreszta ze bedzie chciala nawet wyegzekwowac zalegle abonamenty od osob nieplacacych. :read:

TVP zawsze byla i bedzie "[beep]ką" partyjna a politycy lubia dysponowac NIESWOIMI pieniedzmi i kochaja je wydawac na realizacje swoich celow.

Jako Polak mieszkajacy od lat za granica myslalem ze wraz ze startem kanalow TVP w FTA i planami uruchomienia platformy,cos sie w tym kraju zmieni.Ze w koncu zwykly obywatel bedzie mial nieograniczony dostep do tego co mu sie nalezy od dawna,ze w jakis tam sposob zacznie sie cyfryzacja kraju.Nie jestem zwolennikiem Farfala i uwazam pomysl kodowania w NDS oraz brak nadawania rownolegle w MPEG 2 za bład i krzywdzenie wielu ludzi.Ale to co stalo sie 8 pazdziernika nawet mnie wprawilo w oslupienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardzo fajny off topic. Już wiemy ile rtv we Francji. Może ktoś wie ile płaci przeciętny Anglik, ile Niemiec , Hiszpan i Włoch. A jest to niemała kasa. W Czechach rtv płaci się przy prądzie (miało tam nie być reklam,ale są -choć trochę mniej). Może otworzy to trochę oczy takim "dyskutantom" , którzy chcą możliwości TVP porównują do tamtych państw (a u nas przy rzeszy zwolnionych, abo płaci co trzeci), zatem może trochę realizmu ,zamiast "huzia na Józia"...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko ze nalezy pamietec o tym ze jesli ktos oplacal abonament RTV wczesniej i teraz nagle przestanie go placic to dosc szybko zostanie poproszony o wyjasnienie tej sytuacji.Znam takie przypadki z zycia wiec wiem co pisze.Nasuwa mi sie w zwiazku z abonamentem takie haslo znane z akcji antynarkotykowej sprzed lat:"Najlepsze wyjscie-nie wchodzic".Niestety taka jest brutalna prawda w tym kraju.Placic musisz-ale twoje wymagania juz nikogo nie interesuja.

A co do prawnych narzedzi do sciagania abonamentu to odpowiednie instytucje juz nad tym pracuja a propozycji jest bardzo wiele...KRRiT zapowiadala juz zreszta ze bedzie chciala nawet wyegzekwowac zalegle abonamenty od osob nieplacacych.

 

Zauważ że wystarczy wyrejestrować odbiornik i po krzyku. Bez nakazu sądowego nie wejdą Ci do domu żeby zobaczyć czy masz telewizor bądź radio.

To że chcą egzekwować to od tych co mają zarejestrowany odbiornik i nie płacą.

Jak masz wyrejestrowany to mogą co najwyżej na kichać i tyle. Przecież w ciemno Kruka na Ciebei nie wyślą.

Jest w Polsce przyzwolenie społeczne na to. A ludzie nie chcą płacić bo widzą co dzieje się w TVP.

Mi umarła mama , na nią był tv , wyrejestrowałem podając powud o śmierci abonenta. Nawet długów nie spłaciłem i od kilku lat się nieodzywają.

Nie płacę i nie zamierzam płacić. Płacę za kablówke i cyferke. Starczy .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, to jest bardzo dziwne i nie zrozumiałe podejście do obywatela nazywając te opłaty abonamentem. Prosciej i co najwazniejsze bardziej zrozumiale dla każdego człowieka żyjącego w tym dziwnym kraju gdyby ten obowiązek płacenia nazwac po prostu podatkiem płaconym na rzecz TVP. Bo czy nie jest dziwne że kupując tv płacimy podatki w tym vat i inne ( ochrona środowiska, recykling ) to musimy jeszcze płacić haracz za posiadanie nabytego tv. Rozumiem, ze tak prawnie nazwany haracz nie ma wtedy wpływu na oglądany kanał czy program. I tu się wszystko zgadza. Tylko przeciez wszyscy doskonale wiemy, że ta kasa trafia do tvp jako abonament- absolutnie nie zrozumiałe. Z drugiej strony to może platformy używają złego nazewnictwa. Moze powinny abonament nazwać podatkiem za posiadanie no nie wiem może.............i było by ok :brawo:

ps

Chore prawo w tym kraju to nie jest jakaś tam nowość czy zjawisko to raczej norma. Ja się z tym nie moge jakoś oswoić . Ale wydaje mi się że to dobrze jak zwykli ludzie tak podchodzą do "rzeczywistości".Z tego co pamiętam to podatek drogowy jakiś czas temu trafiał do kas chorych i zusu :brawo: Nazywali to przeksięgowaniem. A drogi do dzisiaj mamy jak widać !!!!!!!!!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm, dzis TVP HD ma transmitować finał Drużynowych Mistrzostw Polski na żużlu. Mecz (pierwszy z dwóch) ma się odbyć w Zielonej Górze a rywalem zielonogórskiego Falubazu jest Apator Toruń. To ważne wydarzenie ma być transmitowane przez TVP w wysokiej rozdzielczości. Ja tylko pytam skromnie dla kogo TVP robi tą transmisję ? Możę się mylę ale chyba tylko TV "n" ma w ofercie ten program. Reszta po zakodowaniu musi obejść się smakiem. A ja chyba mogę smiało stwierdzić, że skoro TVP jest dotowana z mojego abonamentu RTV to pośrednio jestem również niejako sponsorem TV "n' :)

 

Śmiać się czy płakać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja chyba mogę smiało stwierdzić, że skoro TVP jest dotowana z mojego abonamentu RTV to pośrednio jestem również niejako sponsorem TV "n' :)

Toż mówię - nie płacić!

Wyrejestrować odbiornik a następnie ściśle wyegzekwować swoje prawa. Tj. do domu wpuszczać tylko funkcjonariuszy z nakazem prokuratorskim przeszukania mieszkania.

I proszę mi tutaj nie prawić morałów bo takie mamy prawo. Dylematy konfliktu prawa z zasadami moralnymi może i są, ale takie samo jak przy zdarzeniu, że widząc kieszonkowca w akcji nie mogę nazwać go złodziejem, bo wg prawa złodziejem jest ten, na którym ciąży prawomocny wyrok sadowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardzo fajny off topic. Już wiemy ile rtv we Francji. Może ktoś wie ile płaci przeciętny Anglik, ile Niemiec , Hiszpan i Włoch. A jest to niemała kasa. W Czechach rtv płaci się przy prądzie (miało tam nie być reklam,ale są -choć trochę mniej). Może otworzy to trochę oczy takim "dyskutantom" , którzy chcą możliwości TVP porównują do tamtych państw (a u nas przy rzeszy zwolnionych, abo płaci co trzeci), zatem może trochę realizmu ,zamiast "huzia na Józia"...

 

Trudno to porownywac do Polski bo warosc pieniadza jest zupelnie inna.120 eur rocznie to jakies póltora dniowki w Finlandii a w Polsce jak wyczytalem 186 zl rocznie ale nie wiem ile trzeba na to pracowac.No i na kanalach panstwowej telewizjii nie ma reklam.Chodzi o sposob traktowania placacych abonament.Tutaj jest zasadnicza roznica.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co z naszą kochaną Gazetą Wyborczą, nie grzmi? :lol2: Bo na Farfała to nieźle grzmieli.

Swoją drogą fakt, gdyby "poważni" dziennikarze "poważnych" gazet się tym zainteresowali byłaby spora szansa odzyskać naszą platformę. Jutro jest poniedziałek, pierwszy powszedni dzień po zakodowaniu, zobaczymy. Bo na nagłośnienie a tym bardziej krytykę tego stanu rzeczy przez TVN, Polsat czy TVP nie ma co liczyć z wiadomych względów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za jakie darmo? Jest coś takiego jak abonament RTV i po jego zapłaceniu powinno się mieć dostęp do całej oferty TVP i PR. A ja obecnie nie mam kilku kanałów na których mi zależy, na szczęście abonamentu płacić nie muszę, bo jeszcze pół roku będę mieszkać ze starszymi, ale jeśli przez ten czas nic się nie zmieni to i płacił nie będę. :P

EDIT:

Napisałem na ten temat do Dziennika, ciekawe czy coś odpiszą. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za jakie darmo? Jest coś takiego jak abonament RTV i po jego zapłaceniu powinno się mieć dostęp do całej oferty TVP i PR. A ja obecnie nie mam kilku kanałów na których mi zależy, na szczęście abonamentu płacić nie muszę, bo jeszcze pół roku będę mieszkać ze starszymi, ale jeśli przez ten czas nic się nie zmieni to i płacił nie będę. :P

Tak naprawdę to nie jest ważne czy masz antenę czy dvd ,tylko czy telewizor ma techniczną możliwość odbioru TV( głowicę).

Monitory np. nie mają możliwości odbioru TV.

Opłata RTV nie dotyczy oglądania TV tylko posiadania odbiornika przystosowanego do odbioru TV.

Proste i głupie.

panstwo nie ma mnie prawa karac za to ze posiadam monitor lcd , niech sie doczepi do fim posiadajacych monitoring :D

 

a swoja droga czy jest abonament na radio w telefonie :lol2::lol2::lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam, że od zawsze abonamentem RTV lubił zajmować się Janusz Weiss z Radia Zet w swojej audycji "Dzwonie do Pana/Pani..." Może by do niego zadzwonić?

Sprawa jest jak najbardziej nietypowa, bo nadawany program jest, ale nie wiadomo dla kogo. Nikt go nie może odebrać bo kart jeszcze nie ma...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale przyznajcie mi rację jest ktoś lub coś co wygrało na powstaniu platformy TVP - to TV PULS ma nowe miejsce nadawania Astrę :) za darmo i free.

Co do kanału TVP - można by śmiało powiedzieć że kanał ten powstał na potrzeby PLATFORMY N z części pieniędzy obywateli płacących abonament RTV. Smutne ale prawdziwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do kanału TVP - można by śmiało powiedzieć że kanał ten powstał na potrzeby PLATFORMY N z części pieniędzy obywateli płacących abonament RTV. Smutne ale prawdziwe.

 

Nie sądzę, aby miało to jakiś związek, poza tym TVP od dawna potrzebowała kanału HD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...