Skocz do zawartości

radzioksp
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Na co im drugi kanał filmowy?? Żeby było jeszcze więcej powtórek Kevina i innych filmów znanych z anteny głównej ?? Chodzi o reklamy i opłaty od kabla i sztuczne zwiększanie oferty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, tu nie chodzi o "coś nowego". Znacie branżę telewizyjna, a żyjecie marzeniami, że nowy kanał = coś nowego :D

 

Tutaj chodzi o dwie kwestie:

1) reklamy - więcej kanałów tematycznych to więcej kasy z reklam i lepsza oferta dla reklamodawców

2) większy wybór - mimo wszystko, więcej kanałów powtórkowych to więcej do wyboru dla widzów. A widzowie lubia powtórki - nie bez powodu TVP Seriale czy Kino Polska z samymi powtórkami są na czele rankingu kanałów filmowych.

3) lepsza oferta dla operatorów kablowych (satelitarnych) - dzięki nowemu kanałowi Grupa Polsat będzie mogła oferować operatorom więcej kanałów za tę samą cenę. Zasłużmy, że operator X za paczkę 10 kanałów Polsatu obecnie płaci 5 zł od gniazdka. Gdy przychodzi do renegocjacji umowy operatorzy za te 10 kanałów chcą płacić już mniej. Dlatego Polsat woli, by operatorzy nie schodzi z ceny, ale w zamian otrzymają nowy kanał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Polsat wideotekę ma naprawdę bardzo przyzwoitą, tylko co z tego skoro najlepsze filmy może emitować dopiero w prime-timie oraz późnym wieczorem. Co równa się codziennie z ledwie dwoma, góra trzema szansami na dobry film...

 

Z tego też względu sam pomysł z uruchomieniem Polsatu Film 2 oceniam pozytywnie, jednakże pod pewnymi warunkami:

1) HD - to jest obowiązek. W przeciwnym razie nie widzę większego sensu w uruchamianiu kolejnego kanału filmowego. Najlepszy możliwy scenariusz to usunięcie wersji SD kanału Polsat Film. Jeśli już Polsat Film 2 ma wystartować to tylko w HD, bez dublowania SD... wtedy mielibyśmy dwa alternatywne, a zarazem uzupełniające się kanały filmowe w HD, w których od czasu do czasu można natknąć się na naprawdę dobrą produkcję.

2) Koniec z powtórkami polsatowskich seriali. Polsat Film ---> Zygmunt czaisz nazwę? Serial to nie film, więc po co nam serwujesz ten swój serialowy [beep]? Słaba oglądalność na Polsat 2, Polsat Romans i ATM Rozrywce? - WOW :roll:

3) Zatrudnienie statystyków... brzmi jak żart, co nie? Już wyjaśniam o co mi chodzi. Nie macie czasem wrażenia, że jedne filmy Polsat wałkuje non stop, a inne emituje od święta? Niech Ziggy zatrudni kogoś kto będzie kontrolował częstotliwość co, kiedy i ile razy Polsat puścił w eter, a nie że wszystko w cały świat sobie śmiga, eh... zgłaszam swoją kandydaturę! Kontakt: PW <--- :>

 

Jak sobie coś jeszcze przypomnę to dopiszę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio zauważyłem, że PF emituje więcej filmowych hitów, które do tej pory były emitowane jedynie na otwartym Polsacie, ewentualnie w paśmie "Sobotni superhit". Obecnie takie filmy są emitowane zdecydowanie częściej. Co ciekawe pojawiają się również filmy, które jeszcze niedawno miały swoją premierę na otwartym Polsacie. Jak dla mnie zmiany zdecydowanie na plus.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up Nie mam miernika, ale coś wierzyć mi się nie chce, że Universal ma tylko 4,5Mb bitratu. Na oko wygląda całkiem przyzwoicie.

Wiem, wiem. Te wszystkie strony z bitrejtami podają jakieś dziwnie uśrednione dane mające niewiele wspólnego z rzeczywistością. No ale dziwnym by było gdyby startujący nowy kanał filmowy nie był w HD. Dziwnym nawet jak na CP :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1) HD - to jest obowiązek. W przeciwnym razie nie widzę większego sensu w uruchamianiu kolejnego kanału filmowego. Najlepszy możliwy scenariusz to usunięcie wersji SD kanału Polsat Film. Jeśli już Polsat Film 2 ma wystartować to tylko w HD, bez dublowania SD... wtedy mielibyśmy dwa alternatywne, a zarazem uzupełniające się kanały filmowe w HD, w których od czasu do czasu można natknąć się na naprawdę dobrą produkcję.

2) Koniec z powtórkami polsatowskich seriali. Polsat Film ---> Zygmunt czaisz nazwę? Serial to nie film, więc po co nam serwujesz ten swój serialowy [beep]? Słaba oglądalność na Polsat 2, Polsat Romans i ATM Rozrywce? - WOW :roll:

Nie ma szans by byl w HD juz teraz. Serial to tez film kanaly filmowe emituja tez seriale. Nawet nie wiadomo czy drugi kanal glownie nie bedzie puszczal seriali. A Polskie seriale to chyba wymog koncesji C+ daje wkolko te same filmy wiec chyba lepsze te seriale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up Nie mam miernika, ale coś wierzyć mi się nie chce, że Universal ma tylko 4,5Mb bitratu. Na oko wygląda całkiem przyzwoicie.

Ale to nie jest stały wynik. On jak i większość kanałów z satelity nadaje ze zmiennym bitrate. Zawsze może być inny wynik - raz niski, a raz wysoki. Poniżej wyniki archiwalne i nowy dla tego kanału:

 

16.04 21:11 - 4.728 Mb/s

17.04 22:21 - 3.898 Mb/s

21.04 11:12 - 3.766 Mb/s

22.04 11:09 - 2.076 Mb/s

27.04 00:06 - 3.332 Mb/s

28.04 21:13 - 6.56 Mb/s

2.05 13:57 - 4.221 Mb/s

5.05 18:28 - 4.164 Mb/s

 

źródło: sat-charts.eu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...