Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

TVP3 Rzeszów rozpoczęło już nadawanie porannych wydań Aktualności zastępujących dawny poranek z TVP3 Rzeszów

a co do porządkowania to tak porządkują, że usunęli całkowicie zakładkę z porankiem i popołudniem z TVP3 Rzeszów i jak na razie nigdzie nie jest dostępna do odtworzenia

może niebawem wróci np. do kategorii archiwum 

Edytowane przez Bartosz10
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.09.2021 o 16:33, Przemek2892 napisał:

Ośrodki regionalne TVP  powinny internecie i HbbTv nadawać 24 h na dobę a tak mieć 3 lub 4 okienka  po 3 h i specjalne okienko na lokalne wiadomości oraz osobny kanał TVP 3 ogólnokrajowym bez Pasma lokalnego dla satelity 

Z tym ostatnim się zgodzę bo przynajmniej wtedy TVP3 Warszawa nie byłoby na faworyzowanej pozycji i działałaby tak jak inne ośrodki których to na satelicie nie ma. 

 

  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie na satelicie powinien być mix wszystkich kanałów regionalnych, jeśli umieszczenie wszystkich oddziałów to faktycznie taki problem. Pamiętam z dawnych czasów, że bardzo lubiłem oglądać TVP3 Katowice. Odkąd jednak mam TV SAT, to TVP 3 dla mnie straciła kompletnie znaczenie, bo nie będę oglądał TVP3 Warszawa, bo co mnie Warszawa obchodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja póki co swoją lokalną wersje TVP3 czyli tą krakowską mam na jednym z telewizorów dzięki TVP VOD i to mi wystarcza.

Tymczasem wiadomo że zmiany w Trójce przesuną się o 2 dni i będą od 4 października. Wtedy od 6 do 8:00 w dni robocze "Poranek"; codziennie 14:45 i 16:45 program informacyjny "Express regionów" który to pojawi się też od poniedziałku do piątku o 06:05 i 07:45. Kolejna nowość - "Agrobiznes extra". O 21:00 pasmo informacyjno-publicystyczne, tj. "Dziennik regionów", pogoda i  "Echa dnia".

Pasma lokalne w dni robocze: 08:00-10:05; 14:30-14:45; 16:30-16:45; 17:00-17:30; 18:00-20:30; 21:30-22:00. W weekendy 10:00-12:05; 14:30-14:45; 16:30-16:45; 17:00-17:30; 18:00-20:30; 21:30-22:00

 

Edytowane przez Poland
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od siebie dodam że mi powyższe rozłożenie pasm lokalnych odpowiada choć dołożyłbym do tego jeszcze bloki w następujących pasmach: 06:30-06:45, 12:30-12:45 i 15:30-15:45 z kolei ten duży poranny blok dałbym we wszystkie dni tygodnia od 8:00 (tak było wcześniej planowane) i rozciągnąłbym go do 10:30 wzorem bloku "głównego" zwłaszcza że blok o 21:30 będzie jednak do 21:50.  

Mam też drobne zastrzeżenia do pór emisji "Expressu Regionów" gdzie ta 06:05 jest wzięta jakby z czapy - już sensowniejsza byłaby 06:45.

Odpowiem też @Karol który na innym forum Media2 napisał taki post:

Cytat

TVP3 swoimi okienkami lokalnymi nigdy nie wyjdzie poza granice miast wojewódzkich, bo tak zwyczajnie najtaniej jest operować. Ciężko wysłać kilku dziennikarzy w absolutnie różne zakątki województw jednocześnie i to codziennie, a tym bardziej sprawy lokalne są na tyle proste, że nie wymagają nawet tworzenia kilkuminutowych materiałów, a skupiają się co najwyżej na spotkaniach samorządowców czy posłów z mediami. Na dodatek, bez urazy dla ich dziennikarzy, koncepcja telewizji regionalnej wyklucza tworzenie poważnych, drogich w przygotowaniu newsów, researchu, drążenia tematu, wybiórczej zależności bądź niezależności od władz lokalnych, etc. Rozmach tu nie pomoże. Z jednej strony wmawia się nam, że poza Warszawą nic ciekawego się nie dzieje, z drugiej natomiast faktem jest, że mieszkańców chociażby takiego województwa świętokrzyskiego (patrz: widzowie TVP3 Kielce) mało obchodzi to, co dzieje się w Starachowicach, chociażby dlatego, że mamy tu marnej jakości program lokalny, który emituje premierowy serwis informacyjny co drugi dzień, ale jednocześnie informacje kolportują portale informacyjne, które co rusz robią live'y na Facebooku z ważnych wydarzeń, spotkań samorządu z prasą czy podrzucają istotne komunikaty - i w powiecie mamy ich a z 4-5, dwa wyłącznie internetowe, kolejne dwa powiązane z lokalnymi gazetami, a ostatni właśnie z telewizją kablową. Po co nam TVP3 z przebrzmiałymi newsami czy informująca o spektaklach w kieleckim teatrze? 

Teoretycznie okienka lokalne mogłyby się przydać do emisji nie tylko własnych programów ale i tych które z powodu chociażby Transmisji Mszy Świętej nie można nadać o właściwej godzinie pasma wspólnego. Teraz ta sytuacja w Kielcach, Krakowie i Rzeszowie będzie dotyczyć magazynu reporterów z 17:30.

Poruszony na forum Media2 pomysł z serwisami lokalnymi co godzinę był za prezesury Janusza Daszczyńskiego ale nie został wprowadzony wraz z formułą 6+6+4 gdzie miały być one co godzinę od 9 do 17.  

Na wspomnianym forum pojawiła się też koncepcja by TVP3 była ponownie stacją informacyjną i to akurat nie byłoby głupie gdyby wziąć do kupy to co ośrodki emitują w swoich serwisach i to co prezentują w internecie. Mogłyby wyjść z tego takie Wydarzenia24 w wersji lokalnej lub coś gdzie "Express Regionów" byłby emitowany co dwie godziny od 6 do 20 lub 22 a serwisy w większych wydaniach o 6:30, 7:30, 8:30, 9:30, 12:30, 14:30, 15:30, 16:30, 17:30, 18:30 i 21:30. 

Edytowane przez Poland
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.09.2021 o 20:17, przemek1234 napisał:

Wg mnie na satelicie powinien być mix wszystkich kanałów regionalnych, jeśli umieszczenie wszystkich oddziałów to faktycznie taki problem. Pamiętam z dawnych czasów, że bardzo lubiłem oglądać TVP3 Katowice. Odkąd jednak mam TV SAT, to TVP 3 dla mnie straciła kompletnie znaczenie, bo nie będę oglądał TVP3 Warszawa, bo co mnie Warszawa obchodzi.

Dokladnie. Mając swoją lokalną wersje TVP 3 w dekoderze platformy satelitarnej ogladalbym lokalne wiadomości a tak to nie będę przecież tego robił w jakiejś aplikacji i jej odpalaniu. Powinni wstawić wszystkie lokalne wersję na satelitę nawet na jednym transponderze nawet w słabej jakości. Inne kraje jakoś mogą. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj oglądałem przez chwilę wywiad w kieleckim ośrodku z Prezesem TVP. Padło w nim mniej więcej takie stwierdzenie że pasmo wspólne może przejść na HD już niebawem, czyli zapewne wraz z przejściem na HEVC, natomiast ośrodki regionalne stopniowo. Czyli TVP3 będzie nadawana w HD, ale ośrodki regionalne pewnie w większości będą ciągle produkowały w SD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, dvbtowiec napisał:

Wczoraj oglądałem przez chwilę wywiad w kieleckim ośrodku z Prezesem TVP. Padło w nim mniej więcej takie stwierdzenie że pasmo wspólne może przejść na HD już niebawem, czyli zapewne wraz z przejściem na HEVC, natomiast ośrodki regionalne stopniowo. Czyli TVP3 będzie nadawana w HD, ale ośrodki regionalne pewnie w większości będą ciągle produkowały w SD.

Wywiad zaś był nie przypadkowo bo wczoraj "wbito pierwszą łopatę" pod budowę nowej siedziby TVP3 Kielce. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...