Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Ale czytaj uważnie co napisałem. +1 u mnie oznacza oddalenie, najwięcej kadru widzę wówczas. 

I mogę to ustawić na każdym kanale i w każdym sygnale. 

Ustawiłem jednorazowo na jednym kanale SD i na jednym HD. 

Zapamiętał dla wszystkich. 

 

Jeśli Ci tego brakuje, musisz zmienić telewizor, gdyż ta funkcja jest udostępniania przez producenta telewizora. 

 

Pamiętam że w innym telewizorze ta funkcja miała tylko 2 wartości do ustawienia. 

Odpowiednik +1 u mnie, tam się nazywało "Wszystkie piksele". 

Normalny nazywał się tak samo. 

Nie było natomiast odpowiednika -1 z mojego telewizora. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@dvbtowiec Ale po co skoro od 2022 roku będę miał normalny, oryginalny obraz bez uciętego, bez zoomu.  Wszystko się zmieni automatyczne na idealnie. Wszystko będzie jak przy stronach www lub jak na YT. 

 

Obecnie mam pełny, oryginalny obraz i widzę najwięcej kadru czyli wszystko tylko na kanałach TVP Polonia, TVP Kultura, TVP Dokument, TVP Kobieta w mux testowym HEVC i to się robi sam Automatyczne cały idealny bo sprawdzałem. 

 

Potrzeba, żeby się naprawiło samo hevc, 50kl/s i 1920x1080. 

Edytowane przez Widz naziemnej telewizji
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zatem problemu nie ma, a zagadkę Ci wyjaśniłem. To nie ma związku z kodekiem. To funkcja producenta telewizora. 

 

Standardowo bywa Normalny, gdyż niektóre starsze nagrane materiały przy opcji wyświetlającej wszystkie piksele mogłyby mieć czarne ramki. 

Tego problemu nie ma z materiałami nagrywanymi nowymi kamerami HD. 

Edytowane przez dvbtowiec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardziej tu chodzi o kanały, a nie wyświetlane programy w danym momencie. 24 godziny na dobę jest pełny obraz np. tvp polonia, a tvp 1 24 godziny na dobę obraz jest ucięty, przybliżony. Znów źle się zrozumieliśmy. @dvbtowiec 

Edytowane przez Widz naziemnej telewizji
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja Cię doskonale rozumiem i już Ci to wyjaśniłem wpis wcześniej. Nie czytasz uważnie.

Najwyraźniej nowe kamery mają nieco szersze pole widzenia że się tak obrazowo wyrażę. W TVP mają jednak różne typy kamer, także te SD i one głównie mogą pokazywać ramki jak zauważyłem. On jest dokładnie 16:9 ale jeśli w telewizorze wyświetlisz obraz pokazujący wszystkie piksele, to materiały ze starszych kamer mogą te ramki posiadać. 

Czy już wszystko jasne? 

Edytowane przez dvbtowiec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w ustawieniach w telewizorze takiej funkcji w ustawieniach i w całym telewizorze nie ma, a DVB-T2 HEVC mam wbudowany w telewizorze w środku, a mam pełny obraz tylko na kanałach TVP kultura, Polonia, dokument, kobieta z mux testowym TVP więc coś ma kodek do tego bo mam pełny obraz tylko na kanałach HEVC, 50kl/s i 1920x1080. Dlaczego tutaj mam dobrze, a tam z h.264/ AVC i TVP rozrywka z hevc sd nie mam pełnego obrazu?.



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O jejku bo tak ma Twój telewizor. Tak to ustawił producent. Widocznie doszedł słusznie do wniosku że na kodeku MPEG4 mogą być jeszcze materiały z kamer SD i wówczas widziałbyś ramki na niektórych materiałach. 

 

Ja mam pełną skalowalność na każdym sygnale, więc tak ma Twój telewizor i tyle. 

+ oznacza widzę więcej, dodatkowy piksel mówiąc umownie. 

Edytowane przez dvbtowiec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kruger&Matz KM0232 telewizor mam bez Smart TV i bez internetu, telewizor zwykły tylko do oglądania telewizji pewnie te tańsze telewizory niektórych funkcji nie posiadają.

Telewizor z 2016 roku HD.

To samo u wujka, którzy ma telewizor blaupunkt inny niż mój, również bez internetu, zwykły, bez niektórych funkcji te tańsze telewizory nie mają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To pewnie wszystko zależy od sprzętu jakim dysponuje nadawca. Mają różne kamery i różne systemy emisyjne. 

Taki urok. To jest wymysł z czasów ekranów 4:3, ale ponieważ ciągle materiały mogą być różnie nagrywane, to wciąż stosuje się tą technologię lekkiego zoom, aby na większości telewizorów nie widzieć ramek, pasków itp.  Najczęściej spotykaną nazwą chyba jest overscan na tą funkcję. 

TVP 3 pracuje na starym sprzęcie, stąd pewnie najczęściej tu się spotyka takie ramki. 

Edytowane przez dvbtowiec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...

Myślę, że akurat na stare odcinki Klany i Plebanii chętni do oglądania się znajdą. Na fejsie jest nawet grupa "Staroklaniacy", gdzie pojawia się sporo wpisów.

Warto też dodać, że oprócz w/w seriali ma być również emisja "W labiryncie", "Do przerwy 0:1", "Pan Samochodzik". 

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...