Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Niestety nic z tego nie wyszło. Zamiast tego mamy starą oprawę, niedopracowaną i wręcz pisaną na kolanie ramówkę (w której dopatrzyłem się aż 10 miejsc do poprawy - od "Telekuriera" dla którego miejsce jednak znalazłem od poprawionej formy pasm lokalnych dla których można uzbierać nawet 7 godzin i 15 minut a nie jak sugeruje TVP3 tylko 5 godzin i 50 minut) i niektóre programy z których wieje amatorką. Dla przykładu "Poranek" który zostawił niestety złe odczucia za sprawą prowadzącej. Dla porównania oglądałem potem "Kronikę" krakowską i tam ogarnęli nową sytuacje na tyle by uważać że TVP3 Warszawa powinna być odsunięty od tworzenia "Poranka" właśnie na rzecz jej odpowiednika z Krakowa. 

Edytowane przez Poland
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przypadku Trójki się zgodzę bo miała być unifikacja opraw i studiów a wyszedł zestaw niespójnych ze sobą grafik. Nie zdziwię się jak unifikacje zablokowały same ośrodki bo jeżeli byłbym chociażby na miejscu TVP3 Kraków i nakazano mi zmienić oprawę i studio "Kroniki" na to co jest w "Dzienniku Regionów:" to też bym protestował. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polsat umiał wszystko ogarnąć dosyć szybko że zmianą logo.  Zmieniono logo większości stacji Polsatu. A TVP się ciągle zwleka że zmianą logo. TVP Sport całkowicie zmienił logo. Jedynka i Dwójka od 3 września mają nowe logo tylko w oprawie. A Trójka miała mieć od 2 października nowe logo. I nie ma w ogóle (nawet w oprawie). Zresztą od zawsze byłem sceptycznie nastawiony do granatowego logotypu Trójki (powinno być tak jak Telewizji Regionalnej koloru zielonego). Mam nadzieję, że jak Trójka zmieni logo, to wróci też do zieleni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Michał99 napisał:

A Trójka miała mieć od 2 października nowe logo. I nie ma w ogóle (nawet w oprawie).

To akurat nieprawda

 

W dniu 5.10.2021 o 16:15, Bartosz10 napisał:

z tego artykułu jedyne co było na temat nowej oprawy to to:

Cytat

Większość programów przejdzie też rebranding czołówek. Szykuje się także nowa, spójna oprawa dla całej TVP3. Zarząd TVP już wyraził na to zgodę i przyznał pieniądze, trwają prace przygotowawcze do tej zmiany. Na tym etapie jednak dobro spółki wymaga, aby nie zdradzać bliższych szczegółów – kończy nasz rozmówca.

z czego nie ma tu żadnej (konkretnej) daty

a to, że nowa oprawa miała wystartować w październiku to tylko domysły forumowiczów

bo samo to, że pod koniec września TVP wyraziło na to zgodę i przyznało pieniądze świadczy o tym, że rychło ta zmiana nie nadejdzie

wg. mnie może do końca roku się wyrobią 😉

 

Edytowane przez Bartosz10
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawi mnie taka kwestia, mianowicie nagrywania programów o mieście leżącym w sąsiednim województwie i tym samym, "podległym" pod inny ośrodek.

Pod koniec sierpnia TVP3 Gdańsk zrealizowało ostatni odcinek Pomorza na Weekend, o Elblągu, położonym w woj. warmińsko-mazurskim (https://gdansk.tvp.pl/55568314/odc-27082021-czihttps://gdansk.tvp.pl/55568345/odc-27082021-czii). Natomiast w piątek wyemitowano program Raport Gospodarczy (https://gdansk.tvp.pl/53965990/raport-gospodarczy), także poświęcony Elblągowi.

Co prawda, miasto sąsiaduje z woj. pomorskim i teoretycznie, jest to region Powiśla, sięgający także do województwa pomorskiego, ale w Elblągu sygnału gdańskiej Trójki już nie ma, jest tam przekaz ośrodka w Olsztynie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ośrodki TVP często współpracują ze sobą podczas realizacji swoich programów więc moim zdaniem to normalne

TVP3 Rzeszów często realizuje materiały z Ukrainy więc to nie jest tak, że ośrodki nie mogą wyjeżdżać poza "swój region"

pamiętam że raz reporterka z TVP3 Rzeszów była w Warszawie (przed budynkiem sejmu) i realizowała jakiś materiał (z "kostką" TVP(3) Rzeszów)

Edytowane przez Bartosz10
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dlaczego często na TVP3 np. Lublin przy materiale nadawanym na żywo na ekranie z lewej i prawej strony są wyświetlane cienkie czarne paski / kaszetki? Jakby obraz z kamery nie był pełnym 16:9 a takim prawie - trochę węższym. Przy ujęciach z różnych kamer te paski mają różną szerokość - raz więcej z prawej, raz więcej z lewej. Natomiast napisy i belki już zawsze są na pełną szerokość ekranu. Czy wynika to z tego, że sprzęt jest trochę przestarzały? Taka sytuacja nie występuje na żadnym innym kanale TVP.

Przykład tutaj: 

 

Edytowane przez mruczek123
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, mruczek123 napisał:

Dlaczego często na TVP3 np. Lublin przy materiale nadawanym na żywo na ekranie z lewej i prawej strony są wyświetlane cienkie czarne paski / kaszetki? Jakby obraz z kamery nie był pełnym 16:9 a takim prawie - trochę węższym...

Tak samo Metro nadaje w naziemnej na 43 calowym tego nie widać choć na nagraniu już tak.

 

4 minuty temu, mruczek123 napisał:

...Czy wynika to z tego, że sprzęt jest trochę przestarzały? Taka sytuacja nie występuje na żadnym innym kanale TVP.

Raczej tak ośrodki mają niektóre sprzęty przestarzałe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Większość telewizorów przy H.264/ AVC DVBT ucina boki ekranów z dołu, z góry, po lewym i po prawym boku, pewnie wina kodeku, tylko niektóre telewizory mają funkcje żeby włączyć pełny obraz w ustawieniach menu, a na szczęście z HEVC i 50 klatek na sekundę nie ma tego uciętego ekranu przy 1920x1080 czyli wszystkie telewizory z pełnym ekranem, nawet tych gdzie nie ma w ustawieniach tej funkcji. 

 

Zobaczcie tvp 1- h.264/avc ekran ucięty

Zobaczcie tvp polonia HD hevc test. h.265/hevc ekran pełny

Widać to w wiadomościach tvp paski jak emitują itd... bloki video, zrobiłem test przy telewizorze i to widać, nawet linijką zmierzyłem początek lub koniec gdzie znajduję się pasek przy wiadomościach i widać te różnicę, przy blokach video gdzie jest live z reporterem i inne. 

 

Można zobaczyć to przy równoległych emisjach tvp1- tvp polonia.

 

 

Ciekawe dlaczego tak jest? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mateusz2006

Mi nie chodzi, że program był nadawany ucięty po bokach, tylko tu chodzi, że obraz w h.264 jest przybliżony 1x, nie jest cały, a jest przybliżony do środka trochę. 

 

Mi chodzi, że obraz jest ucięty, przybliżony przez 24/7 cały czas.  Nie widzisz przy h.264 całego ekranu pełnego jak przy YouTube itp...

 

 

Mi nie chodzi, że jakiś tam program miał po bokach czarny pasek, tylko tu chodzi, że obraz jest przybliżony i cześć ekranu jest ucięta czyli nie widzisz całego obrazu nadawanego na żywo emisji tv. 

 

Tvp dokument hevc ma dobry obraz, jest cały. Na przykład byś nie widział x od przeglądarki w laptopie coś takiego boki nie widzisz przy h.264/avc, niektóre telewizory w ustawieniach menu umieją to naprawić, ale mój i wujka telewizory tej funkcji nie mają, musimy czekać jak mux 1,2,3 zmienią kodeki na HEVC, 50 klatek na sekundę to wtedy będę miał pełny obraz bo na przykład tvp kultura, tvp polonia, tvp dokument, tvp kobieta z HEVC test jest cały ekran i jest super. 

 

Ja będę miał pełny obraz jak zmienią na hevc, 50kl/s i 1920x1080 rozdzielczość bo tvp rozrywka z hevc ma przybliżony ekran pewnie za niska rozdzielczość.  

Ciekawe ile osób to zauważyło, puśćcie sobie emisje TVP info z naziemnej i TVP info ze strony https://tvpstream.vod.tvp.pl/ i sprawdźcie dokładnie, że pasek na dole tvp info jest w naziemnej bliżej do ekranu niż jak jest ze strony www. Na szczęście wszystko powinno naprawić HEVC, 50 KL/S I 1920X1080. 

Edytowane przez Widz naziemnej telewizji
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co opisujesz nazywa się "Pole wyświetlania" z wartością +1 - tu widać najwięcej kadru, Normalny i -1.

 

W praktyce Normal i -1 wykonują lekki zoom, -1 to największy zoom. 

 

Wszystkie 3 wartości mam w takim samym zakresir do ustawienia zarówno na kanałach nadawanych w MPEG4 jak i HEVC. 

Edytowane przez dvbtowiec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@dvbtowiecAle przy hevc 1920/1080 obraz jest cały i widać cały kadr jak na yt czy tvpstream, a w mpeg4 jest ucięty, przybliżony ekran. Niestety nie mam w telewizorze funkcji w menu do ustawienia w mpeg4, żeby mieć cały ekran, po prostu jest ucięty.  Jest lekki zoom przybliżenia na kanałach h.264 i TVP rozrywka z hevc. 

 

Dobrze jest cały ekran na testach tvp z hevc na kanałach tvp polonia, kultura, dokument, kobieta HEVC, 50 kl/s i 1920x1080. 

@PowerTV @STARS.TV Dlaczego tak jest bo ja nie wiem, zapytam się ekspertów z tej dziedziny. 

 

Edytowane przez Widz naziemnej telewizji
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widocznie to zależy od telewizora, czy producent udostępnił taką opcję dla danego trybu nadawania. Ja mam ją dostępną niezależnie od kanału. Czyli to nie ma związku z kodekiem.

Pamiętam że ustawiałem +1 dla każdego rodzaju sygnału, czyli osobno dla kanałów HD, osobno dla kanałów SD. 

Ustawienie +1 na jednym kanale SD zapamiętało to ustawienie dla wszystkich SD. Analogicznie miałem z kanałami HD. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...