Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Albo jedyne rozwiązanie, w końcu internet nie jest tak powszechnie dostępny, jak chociażby kanały DVB-T. Pomysł z przeniesieniem "Studio Lotto" do TVP3 uważam za bardzo dobry, ponieważ średnio ono pasuje do kanału informacyjnego, ale jeżeli w zamian ma zostać skrócone pasmo lokalne, to jestem zdecydowanie przeciwny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem jest głębszy. Transmisja losowania Lotto służy głównie "starszym graczom", dla których to jest zapewne wygodne rozwiązanie. 

Ja tam widzę starszych graczy przychodzących sprawdzać do kolektur,. Tu chyba raczej chodzi o transparentność losowań. Tylko w dobie tak powszechnego internetu spokojnie wystarczyłaby transmisja LIVE na stronach internetowych.

Pasmo lokalne w TVP3 może raczej zostać przesunięte na wcześniejszą porę. Tak przynajmniej wynika z wcześniejszych zapowiedzi TVP. Ogólnie TVP powinna szybko znaleźć pomysł na TVP3, od wielu lat kompletnie go nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może faktycznie losowania LOTTO oglądają seniorzy, jednak wyniki są także podawane w niemal każdej gazecie codziennej - nawet w tabloidach. W niektórych krajach zagranicznych nie ma już losowań LOTTO, np. w Niemczech wyniki są podawane w ''Tagesschau'' czy ''Heute'' - ale tylko i wyłącznie są tam podawane wyniki losowań z środy i soboty.

Edytowane przez Frontowiec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym samym czasie TVP1 skończyła swoje studio po skokach, transmitowali bieg sztafet po czym Maciej Jabłoński na decydujące momenty skoku o tyczce zaprosił do TVP3, a tam właśnie przerwano transmisję. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest żadna żenada, tylko na Trójkę musiały wejść serwisy regionalne, bo dłużej się już przeciągać tego nie dało. Jak była transmisja na TVP Sport, to sobie tam mogliście obejrzeć. Przynajmniej mielibyście w HD.

Jakby raz odpuścili te "serwisy lokalne" to nic by się nie stało a LA na TVP3 na pewno było większe niż jakimiś powiedzmy sobie szczerze powtórkowymi i śmieciowymi informacjami które mogły zostac nadane 1 h później..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest żadna żenada, tylko na Trójkę musiały wejść serwisy regionalne, bo dłużej się już przeciągać tego nie dało. Jak była transmisja na TVP Sport, to sobie tam mogliście obejrzeć. Przynajmniej mielibyście w HD.

Moim zdaniem w TVP3 to ten sam typ człowieka decyduje co w Eurosporcie - "Człowiek z Excela" , bo z MP przerwali transmisję w połowie trwającego biegu. Co by się stało gdyby opóźnnili te serwisy o te 15-20 minut. Nie mówię o tym,że moim zdaniem lepszym rozwiązaniem była by transmisja na TVP1 po skokach narciarskich. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie mam tvp sport :(

 

Ale macie internet, a z tego co wiem to TVP Sport udostępnia transmisje sportowe za darmo.

 

Jakby raz odpuścili te "serwisy lokalne" to nic by się nie stało a LA na TVP3 na pewno było większe niż jakimiś powiedzmy sobie szczerze powtórkowymi i śmieciowymi informacjami które mogły zostac nadane 1 h później..

 

Nie można odpuścić istotnych dla społeczności serwisów informacyjnych. TVP3 jest przede wszystkim anteną regionalną, nastawioną na wieści z najbliższej okolicy widza, a nie z jakiś wydarzeń sportowych. Wiem, że zawody, gdzie uczestniczą Polacy, muszą być emitowane w telewizji ogólnodostępnej, lecz w tym przypadku obowiązek został zrealizowany - skończyli biegać, super, ale teraz muszą wejść informacje lokalne, bo jest już późno. Przeciętnego widza Trójki nie obchodzą te "mistrzostwa" tylko najświeższe wiadomości z regionu. Zwłaszcza dzisiaj, gdy zawaliła się kamienica w Poznaniu - TVP3 Poznań musi na bieżąco relacjonować przebieg akcji ratunkowej i inne kwestie z tym związane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od akcji ratunkowej masz TVP INFO

A TVP3 to nie tylko wiadomości powtarzane 3 razy na dzień,ale zastępstwo dla anten głównych na których nie można pokazać sportu ze względu na ramówkę,w takiej 3 łatwiej pokazać wiadomości 25,30 minut poźniej niż w TVP1/2 zrezygnować z programu o okreslonej godzinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale macie internet, a z tego co wiem to TVP Sport udostępnia transmisje sportowe za darmo.

 

 

Nie można odpuścić istotnych dla społeczności serwisów informacyjnych. TVP3 jest przede wszystkim anteną regionalną, nastawioną na wieści z najbliższej okolicy widza...

Tak było kiedyś, teraz jak jest odgórne zalecenie (a mogę się założyć że są takie), to lecą najpierw wieści ogólnopolskie a potem co się zmieści z ogłoszeń parafialnych, tzn. chciałem powiedzieć regionalnych, choć czasami to na jedno wychodzi ;)

A przekładanie wiadomości a nawet brak wiadomości już nie raz było ze względu transmisje sportowe i to takie mniejszej rangi, więc ludzie są przyzwyczajeni...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od akcji ratunkowej masz TVP INFO

A TVP3 to nie tylko wiadomości powtarzane 3 razy na dzień,ale zastępstwo dla anten głównych na których nie można pokazać sportu ze względu na ramówkę,w takiej 3 łatwiej pokazać wiadomości 25,30 minut poźniej niż w TVP1/2 zrezygnować z programu o okreslonej godzinie.

 

Nie. Od tego jest publiczna telewizja lokalna, która wzorowo wywiązała się z obowiązku i na bieżąco relacjonowała całą akcję. TVP Info jest skierowane głównie na tematy polityczne, krajowe i międzynarodowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem w TVP3 nie powinno być transmisji sportowych z takich globalnych wydarzeń jak właśnie HMŚ, bo one tam zupełnie nie pasują. To miał być kanał regionalny, a nie ogólny, a obecnie jest miks. Powinni zdecydować, że albo będzie to telewizja regionalna i jak sport, to jakiś lokalny, albo trzeci kanał ogólny. Ja bym był za tym, żeby TVP1, TVP2 i TVP3 były stacjami ogólnymi, a powstał kanał TVP Regionalna (gdzie Regionalna tam nazwa ośrodka, np. Wrocław).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopóki nie będzie TVP Sport w DVB-T, to będą w TVP3 transmisje sportowe. Poza tym TVP3 jest traktowany przez TVP jak niczym włoski Rai Tre - jednak we Włoszech jest zbyt mniej czasu antenowego jeśli chodzi o tamtejszy program lokalny  ;).

Edytowane przez Frontowiec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie. Od tego jest publiczna telewizja lokalna, która wzorowo wywiązała się z obowiązku i na bieżąco relacjonowała całą akcję. TVP Info jest skierowane głównie na tematy polityczne, krajowe i międzynarodowe.

To że TVP Info jest skierowane na tematy krajowe, nie wyklucza tego, by podawać informacje z Poznania.

 

A dopóki nie będzie TVP Sport w naziemnej to takie sytuacje będą mieć miejsce, nie robiłbym więc z tego jakiejś wielkiej sprawy że raz na jakiś czas serwis lokalny pójdzie nieco później. Zresztą, jak pamiętam jeszcze czasy gdy miałem stały dostęp do bydgoskiego ośrodka, to akurat niedzielne "Zbliżenia" były najnudniejsze, mało konkretów było, a do tego i tak robiono krótszy program. Więc gdybym miał teraz wybierać, czy w TVP3 chcę obejrzeć kilkuminutowy serwis z którego zbyt wiele się nie dowiem bo podejście jest takie że w niedzielę nic się nie dzieje, czy też transmisje lekkoatletyczną, wybrałbym to drugie.

 

Tak swoją drogą to to porównanie do Rai Tre jest nieco nietrafione, i to nie tylko dlatego że w Rai jest mniej czasu dla ośrodków. Włosi mają taki model od prawie 40 lat, i to się sprawdza, ośrodkom tamtejszym wystarczają 3 serwisy, magazyn poranny dla siebie i drugi taki program robiony wspólnie. A jak chcą to mogą też w paśmie wspólnym się wyłamywać, dzisiaj na przykład zaplanowano w 2 ośrodkach (Lazio i Lombardia) specjalny program z powodu wyborów regionalnych.

A u nas obecnie jest kwestia tego, że nie zawsze ośrodki potrafią wykorzystać swoje pasma w odpowiedni sposób.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...