Skocz do zawartości

Ferguson Ariva 200


artek85
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

A ja właśnie doświadczyłem buga z kodowaniem/niekodowaniem C+. Wczoraj nastawiłem nagrywanie. Zawsze nastawiam kilka minut wcześniej, żeby nie obcięło początku. Niby wszystko się nagrało, ale był tylko jeren plik dvr - 3,6gb. Na kompie dostępna była tylko część niekodowana nagrania a później zwiecha :( Tak jakby dekoder "zapomniał" włączyć dekodowanie... Plik do wyrzucenia. Na szczęście są powtórki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Arivę 200 już od października, chodzi pod TNK i na razie nie było problemu ze sprzętem i odbiorem programów. Soft jest fabryczny. Czy mogę zrobić sobie kopie zapasową starego softu zanim wgram nowy, tak by wrócić do poprzedniego jakby coś nie chodziło jak trzeba ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka rzeczy ode mnie...

Mam najnowszy soft ze stronki fergusona i jedyne braki jakie widze to oczywiscie czkawka na znanym transponderze. Poza tym nie widze innych błedów. Nie resetuje mi się na TVP1 i TVP2, raz przez kilka tygodni pojawil sie czarny ekran na TVP1 ale po przełączeniu na inny kanal i powrót wiecej sie to nie potwórzyło.

 

Mam pytanie do kilku osob piszących wyżej, po jaką ch... kupiliście arive skoro korzystacie z TNK ? Przeciez tam nie ma nic HD... Rozumiem że to jakaś sytuacji przejsciowa ale niektorzy piszą że uzywają tego tunera na TNK od jesieni... nie kapuję tego. Do TNK można kupić tuner za 80zl który bedzie odbierał identycznie jak Ariva.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorrki Arive mam wcześniej niż od listopada (od listopada mam TNK), gdyż tak jak andrzej2310 napisał kupiłem ten tunerek z myślą o darmowej platformie TVP. Jak ruszył ta platforma to zapowiadało się to dość ciekawie, gdyż z biegiem czasu miało być większość programów w niej nadawanych w HD. No ale cóż, zmiana zarządu w TVP spowodowała zmianę polityki firmy co sposobu nadawania i kodowania nadawanych programów. Trzeba było jakoś zapełnić ten slocik w Arivie, by przynajmniej oglądać za nie wielką kwotę te programy :) - a swoją drogą ciekawe czy już coś jest na rynku co by dekodowało VideoGuard i pasowało do naszej Arivy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak rzeczywiście te nasze polskie HD nadają się .....,

Ja osobiście nie mam HD ale byłem u znajomego co ma Pace z C+ oraz LCD 32" wszystko połączone po HDMI to stwierdziłem że u mnie na arivie lepszy odbiór kanałów na SD po SCART i na plazmie niż u niego HD. Nie wiem czym to jest spowodowane. Posiadam TNK ale zamierzam pod koniec roku nabyć C+ ale bez ich dekoderów. Dlatego między innymi kupiłem arivę

Mam pytanie do kilku osob piszących wyżej, po jaką ch... kupiliście arive skoro korzystacie z TNK ? Przeciez tam nie ma nic HD... Rozumiem że to jakaś sytuacji przejsciowa ale niektorzy piszą że uzywają tego tunera na TNK od jesieni... nie kapuję tego. Do TNK można kupić tuner za 80zl który bedzie odbierał identycznie jak Ariva.

obraz z technisata TNK nie jest do końca identyczny ja na arivie ( na arivie jest o wiele lepszy)

Mam Arivę 200 już od października, chodzi pod TNK i na razie nie było problemu ze sprzętem i odbiorem programów. Soft jest fabryczny. Czy mogę zrobić sobie kopie zapasową starego softu zanim wgram nowy, tak by wrócić do poprzedniego jakby coś nie chodziło jak trzeba ??

Podepnę się pod post. Czy jest możliwość zrobienia kopii zapasowej obecnego softu lub czy ktoś ma jakiś pomysł na to

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ariva stoi sobie sama przed TV, z lewej, z prawej i z góry niczym nie jest zasłonięta. To ze samo pudełko się grzeje to mnie nie przeszkadza bo ma prawo, ale zauważyłem ze samo gniazdo LNB też się grzeje a z kolei drugie (na wyjście) jest zimne. Ciepłe gniazdo LNB zauważyłem od jakiegoś tygodnia.Tak się zastanawiam czy nie może jakieś małego zwarcia na konwenterze (hm jak by było to by się albo cały zjarał albo nie byłoby obrazu)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...