Skocz do zawartości

Ferguson Ariva 200


artek85
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Pomysł z arkuszem wydaje mi się trafiony. Komentarze zaczynające się od "bzdura" mogą sugerować, że pisze je ktoś z Fergusona. Jednak mnie wygląda to raczej na czystą prowokację. Gdyby nie to "bzdura", to kto wie? Jednak do tej pory nie mielismy na forum wyraźnego śladu po wypowiedziach ze strony firmy i nie sądzę, aby nagle ktoś chciał sie udzielac na arkuszu. Wprawdzie występuje tam anonimowo, jednak tutaj również może się zarejestrować anonimowo.

 

Już kilka razy pisałem na adres firmy z uwagami na temat posiadanego przeze mnie nodelu 6900. Jednak nigdy nie otrzymałem żadnej odpowiedzi. Owszem, zastrzegają, że nie odpowoadają na każdy list, jednak to świadczy też o polityce firmy. Mozna ją zapewne streścić tak: robimy, co do nas należy i nie zajmujemy się czasochłonną korespondencją z klientami. Trudno mieć o to pretensję, gdyż korespondecja jest pewnie spora. Pozostaje mieć jedynie nadzieję, że część z uwag jest brana pod uwagę przy poprawianiu oprogramowania. W moim przypadku było tak na pewno raz. Choć nie wiem, czy to mój konkretnie mail był przyczyną dokonania poprawek.

 

Kolumna "Komentarz Fergusona" to ciekawy sposób na usystematyzowanie wpisów, jednak wątpię, aby ktokolwiek z firmy się tam wpisał. Obym się mylił...

 

ArtS :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że programiści fergusona wzięli się do roboty...

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

... i skasowali zawartość arkusza z błędami w sofcie :mrgreen:

To było do przewidzenia :]

Albo ferguson-team, albo sprzedawca tego złomu z allegro albo zwykły :censored: wandal po urazie głowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcecie - możecie odtworzyć, bo wczoraj zrobiłem sobie PDF-a z tego: http://www15.zippyshare.com/v/47901671/file.html ;) (zrobiłem kopię przezornie, bo przypuszczałem, że ktoś to zepsuje, nawet wczoraj jak pisałem do moderatorów, to przekazałem tą obawę i się nie myliłem) Niestety dziś ktoś dopisał jeszcze jeden błąd, widziałem to z rana, ale kopii nie mam :/

 

Ewentualnie mam dla Was propozycję. Wasza idea podrzuciła mi pomysł - mogę zrobić podforum błędy (dla sprawiedliwości oczywiście we wszystkich działach odbiorników cyfrowych). Zasada byłaby taka - jeden temat = jeden błąd. W tytule trzeba byłoby pisać nazwę modelu i skrótowy opis, a w treści resztę... Tu już skasować by się nikomu nie udało :] Mam tylko pewne wątpliwości, czy to dobry pomysł, bo powiem szczerze, że nie wszystkie "błędy" tam wyliczone są faktycznie błędami, nie wszystko da się naprawić... Są pewne założenia przy tworzeniu oprogramowania, których nie da się już w łatwy sposób zmienić na etapie produkcyjnym. Wymagałoby to znacznych zmian w kodzie... Przemyślcie temat, albo można odtworzyć arkusz Google, albo odezwijcie się do mnie na PW...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry pomysł. Najwyżej moderator będzie musiał nad tym zapanować.

 

Generalnie jeden wątek poświęcony produktowi zaczyna z czasem przypominać przepastny magazyn rzeczy przeróżnych. Trudno w nim znaleźć informacje dotyczące konkretnej rzeczy. Jakiś podział funkcjonalny bardzo by się przydał. Np. odbiór C+, odbiór TNK, funkcja PVR, Najnowsze aktualizacje, itp.

 

Pytanie dotyczące PVR, czy w przypadku wykorzystania dysku sformatowanego w NTFS długie nagranie jest zapisywane w jednym pliku, czy jest dzielone na kilka mniejszych?

 

ArtS :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...mogę zrobić podforum błędy (dla sprawiedliwości oczywiście we wszystkich działach odbiorników cyfrowych). Zasada byłaby taka - jeden temat = jeden błąd. W tytule trzeba byłoby pisać nazwę modelu i skrótowy opis, a w treści resztę... Tu już skasować by się nikomu nie udało :]

 

Uważam, że to bardzo dobry pomysł :brawo: . Już teraz trzeba mieć nie lada zacięcie żeby przebrnąć przez STO (! :jupi: !)stron w tym wątku. Podforum "błędy" pozwoli odsiać problemy z użytkowaniem tunera od pytań czysto eksploatacyjnych typu dysk,pilot czy inne. Być może powstanie wiele wątków dotyczących "błędów" powstałych z winy użytkownika lub wynikających z niedoczytania manuala, ale sądzę, że takie wątki szybko umilkną. Najważniejsze, że takie uporządkowania forum pozwoli potencjalnym nabywcom tego sprzętu na ogarnięcie ogromu problemów a Ci którzy już mają swoje Arivki łatwiej znajdą (mam nadzieję, że w niedalekiej przyszłości) rozwiązanie najbardziej uciążliwych usterek.

 

PS. Może jeszcze dać ankietę? Np."Czy kupiłbyś drugi raz Arivę?" :lol2: To powinno zmotywować "majstrów" z F-Team

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Mnie natomiast ciekawi, jakie dyski (2,5" - własne zasilanie) chodzą Wam z tą Arivą bez problemów? Chodzi mi o dyski "w kieszeń".

Doszedłem do strony 50 i nie znalazłem konkretnego modelu tylko wzmiankę o prądzie (poniżej 500mA), niestety np. na All...o nie podają tego w specyfikacji.

 

Witam! ponowię temat dysku do nagrywania. W pierwszy poście (powyżej) chodziło mi o dysk komputerowy 2,5" - taki do laptopa, który można będzie umieścić w kieszeni, a w przyszłości wymienić na większy lub odwrotnie. Ma ktoś takie ustrojstwo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja uważam że trochę przeginacie .... sprzęt za 3 stówki z hakiem ... a wy chcecie mercedesa ...

 

No wiesz? Ale żeś teraz palnął. :roll:

Czyli co? Kupuję np. nokię 6300 za "trzy stówy z hakiem" i ma prawo nie działać? Kupuję Windows XP oem za "trzy stówy z hakiem" i może się wieszać? Wydam "trzy stówy z hakiem" za słuchawki bezprzewodowe i też mogą działać albo nie? Radio samochodowe za "trzy stówy z hakiem" też może wyświetlać tekst "Sradio" zamiast "Radio" albo "VD" zamiast "CD" bo bałaganiarz programował soft? NO weź, proszę Cię zastanów się co Ty piszesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli co? Kupuję np. nokię 6300 za "trzy stówy z hakiem" i ma prawo nie działać? Kupuję Windows XP oem za "trzy stówy z hakiem" i może się wieszać? Wydam "trzy stówy z hakiem" za słuchawki bezprzewodowe i też mogą działać albo nie? Radio samochodowe za "trzy stówy z hakiem" też może wyświetlać

tekst "Sradio" zamiast "Radio" albo "VD" zamiast "CD" bo bałaganiarz programował soft? NO weź, proszę Cię zastanów się co Ty piszesz.

 

No bez przesady -> Po pierwsze Ariva Ci działa - jak nie to wyślij do serwisu. A błędy ?? Nokia zwłaszcza z Symbianem ... poczytaj ile to razy się wykrzaczy. Windows masz rację też działa - a to, że się zawiesi raz po raz to jest OK ? No tak bo do Bill'a nie napiszesz :) :) :) ....itp. itd ...

Jestem dobraj wiary miałem HF8800 ... i soft wyszedł na prostą ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam . Nie masz kłopotów kup sobie Arive 200

Wcześniej miałem fergusona HD 8500 użytkowałem ten dekoder ponad rok i działał bardzo dobrze ale miał tylko gniazdo

CI do modułu , potrzebowałem czytnik kart Ariva 200 miała

Gniazdo CI i czytnik kart .

I kupiłem nowy model Arive 200 i zaczęły się kłopoty , w sumie miał kłopoty z modułem Polsatu , i nie odpalał trzeba było z tyłu

Włącznikiem przełączać i czekać w końcu odpalił , i wylądował

W serwisie poprawili go , ale czekałem około 1 mieś. Co do pilota po użytkowaniu 4 mieś napisów już prawie nie widać ( nie na wszystkich)

.

Kiedyś przy oglądaniu programu nagle wyświetlił się tylko napis

Brak sygnału i dekoder zamilkł , tylko czasem pojawiał się sygnał

Na 2- 3 minuty i na tym koniec ,a instalacje mam dobrą bo teraz na tej instalacji mam zwykły tuner cyfrowy i nie kodowane programy odbieram i znów pojechał do serwisu , co do softów wgrywałem najnowsze oprogramowanie jakie pojawiły się na stronie Fergusona , i były w nim zawsze jakieś błędy , to nie działał prawidłowo EPG , na kanałach HD obraz się zacinał itd.

W karcie gwarancyjnej jest napisane ze mają aż 5 napraw , żeby starać się o wymianę na nowy

Nie wiem ile mnie jeszcze czeka napraw ? W serwisie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o żabę na opakowaniu. Dodatkowo napis HDTV zniknął z frontowej klapki i wylądował na górze, nad klapką.

 

Pytanie z innej beczki. Przedzieram się właśnie przez cały wątek i jestem już na 28. stronie. Obawiam się, że mogę nie znaleźć tego, czego szukam.

 

Bardzo martwi mnie doniesienie z pierwszych stron, w którym mowa o nagrywaniu do strumienia TS. Otóż okazywało się, że strumień zawiera wszystkie ścieżki dźwiekowe, jednak tylko ta aktywna podczas nagrywania jest słyszalna. Inne są nieme.

 

Czy w tej kwestii coś uległo zmianie?

 

ArtS :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź.

 

Niepokojace są te błędy. Mozliwe, że TS Doctor nie radzi sobie z wieloma strumieniami. Jednak raczej jest to wina nagrania. Ciekawe, czy można te strumienie poprawnie rozseparować do osobnych plików (demuxing)? Mam na mysli demuxing do ścieżki wideo, ścieżek audio oraz ścieżek napisów.

 

ArtS :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie i wszystkie nagrywa, ale nie wszystkie odkodowuje. Większość tunerów odkodowuje tylko domyślną ścieżkę.

W niektórych jest dostęp do pozostałych dopóki nie zmienią się klucze.

I tu jest pies pogrzebany...

 

Nie winiłbym TS Doctora za problemy.

Jeśli nieaktywne ścieżki sypią błędami, to pewnie dlatego, że TS Doctor nie może się do nich dobrać, bo nie są zdekodowane.

A jeśli nie są, to raczej nie da się ich wyodrębnić. Ja przynajmniej nie słyszałem o sofcie, który mógłby to zrobić (pytanie po co?).

 

Do demuxu TS używam ProjectX, ale ten wyodrębnia tylko zdekodowane strumienie.

 

pepino

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie zaleta z mozliwości nagrywania wszystkich ścieżek jest dyskusyjna. Marnie.

 

Teoria o dekodowaniu wyłacznie bieżącej ścieżki dźwiekowej ma chyba (niestety) spory sens. Choć myślałem, że dekodowany jest raczej cały strumień z satelity.

 

Jak wygląda sprawa z napisami? Udaje sie je zdemuksować do jakiegoś ludzkiego formatu (sup, idx/sub)?

 

Jeśli tuner jest ustawiony na nagrywanie PS, to czy nagrywa napisy (nawet wówczas, gdy nie sa właczone)?

 

ArtS :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No macie przecież w instrukcji napisane przy przycisku AUDIO:

Funkcja ta działa również w trakcie odtwarzania nagrania o ile nagranie zostało zrobione w formacie TS. Ścieżki audio inne niż domyślnie nagrana ścieżka, będą działały w trakcie odtwarzania tylko, gdy nie są kodowane lub kodowane w ten sam sposób co ścieżka domyślnie nagrana.

A przy opisie przycisku SUBTITLE

Funkcja ta działa również w trakcie odtwarzania nagrania o ile nagranie zostało zrobione w formacie TS.

Czy nikt nie czyta instrukcji ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuję za odpowiedź. Instrukcje przeglądałem wyłacznie pod katem nagrywania programów. Ich odtwarzanie na tunerze mnie raczej nie interesuje. Mam obecnie 6900, który działa całkiem dobrze, jednak brakuje mu możliwości nagrywania napisów. Nie chcę zbyt pochopnie wydawac 450 zł na coś, co może okazać się bezużyteczne.

 

Nawiążę jeszcze do problemu z TP 10719. Proszę o potwierdzenie, czy na softach od 1.03.B5 i/lub starszych nie ma problemu z przycinajacymi się kanałami?

 

ArtS :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że programiści fergusona wzięli się do roboty...

... i skasowali zawartość arkusza z błędami w sofcie :mrgreen:

Hehe. Przewidywałem taką chwilę. Ale cóż... Google pamięta całą historię edycji arkusza i tym sposobem udało się przywrócić ostatni sensowny jego wygląd. Jednak nie chce mi się moderować (właśnie dlatego dałem możliwość edycji dla wszystkich bez logowania) i takie sytuacje mogą w końcu spowodować zablokowanie edycji.

Pomysł z podforum jest zapewne lepszy od tego arkusza i to przede wszystkim, że nad nim będzie czuwał moderator.

Tymczasem arkusz ponownie oddaję do Waszej dyspozycji (przypominając, że link do arkusza znajduje się na str.100 tego forum).

Pozdrawiam wszystkich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...