Skocz do zawartości

Ferguson Ariva 200


artek85
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

C+ mam od 11 lat,aktualnie Prestiz HD+ ,więc mam możliwość dokładnego testowania.

Na fabrycznym sofcie 1.04B5 z listą jakąś tam z internetu nic się nie tnie,przynajmniej u mnie

i nie tylko,a zwłaszcza kanały podstawowe z reguły najczęściej oglądane.

Zaznaczam,że nie mam nic wspólnego z firmą Ferguson,a jedynie staram się ocenić obiektywnie

typ tunera,który mnie osobiście nie stwarza żadnych problemów(mam go od grudnia 09)

Używam anteny 90cm z konwerterem Twin na HB i zezem na Astrę-diseqc 2x1.

Oczywiście pomijam tu niektóre kanały odbierane nie z transponderów c+,bo to długa historia

opisywana w innym miejscu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy przeskanować niebo z Hot Birda i restarty na TVP 1 zanikną.

 

No... Tylko juz 3 dni codziennie musze kanaly skanowac ;) I to wiesz... nie jest fajne... jak wlaczasz

tuner i masz reset na TVP1 a pozniej na TVP2 i pozniej znowu TVP1.

 

Postaralem sie i zeskanowalem calego HOTBIRDA i na drugi dzien - resety znowu mam.

 

Poszedlem do mojego ojca co mu doradzilem ten tuner i on mial resety na ASTRZE ;)

 

Wiec resety ja mialem na swoich programach a on na niemieckich.

 

Po prostu rece opadaja...

 

Jeszcze miesiac temu bylo stabilnie ale sie cos [beep] i sie resetuje na waznych programach TVP1 TVP2

Sproboj tak bo wiekszosc 95% to wina list z www

 

Wejdz w menu ustawienia fabryczne i zeskanuj satelite potem uloz niewielka grupe kanalow jakie ogladasz i na niej zacznij przelaczac ( w ta i spowrotem) , wtedy okaze po jakim czasie bedzie blad tak latwiej bedzie ci elminowac bledy list oraz nie napisales jakie masz obecnie oprogramowanie i czy probowales uzywac starszej wersji oprogamowania........

 

Co do twojego przed ostatniego postu , kilka stron wczesniej napisalem o tym tunerze ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla uporządkowania proponuję, aby każdy piszący o swoich problemach opisał, jaką platformę posiada oraz czy korzysta ze splittera (jakiego).

 

Po przeczytaniu ponad 60 stron wątku nie dałem już rady i w piątek podjąłem decyzję. Dzień wcześniej widziałem w sklepie ten tuner i był to egzemplarz z napisem HDTV na klapce. Jakie więc było moje zdziwienie, gdy sprzedawca powiedział, że ma egzemplarz zapakowany i że okazał się to być egzemplarz z żabą. Nie ma więc tego złego, co by na dobre nie wyszło. A już miałem się rozmyślić.

 

Ale wracając do przedmiotu sprawy. Podłączyłem nowy nabytek w miejsce FK6900 w parze z Thomsonem Cyfry+. Oba współpracują ze splitterem Small II i, jak na razie, nie zauważyłem problemów z dekodowaniem kanałów. Poza jednym wyjątkiem. Po zupełnym odłączeniu FK6900, co nastąpiło dzień później, i wyjęciu go z półki zauważyłem, że na Canal+ Film i Canal+ Sport obraz po kilku sekundach zastygał i pojawiał się napis Scrambled (zakodowany). Po chwilowym odłączeniu splittera od prądu problem zniknął. Mam nadzieje, że ten przypadek był skutkiem poluzowania karty w splitterze, gdyż znajduje się on za tunerami satelitarnymi.

 

Tuner posiada soft w wersji 1.04.B2. Niestety, muszę potwierdzić, że są problemy na transponderze 10719 (np. na Hallmarku są przycięcia). Zamierzałem wgrać soft 1.03.B5, ale pojawiła się informacja, że na tym sofcie zaczęły fiksować TVP1 i TVP2. Wiec pozostanę na razie przy obecnym.

 

Teraz to, co mnie najbardziej interesowało. Podłączyłem do tunera dysk 2,5” WD Elements 320 GB bez własnego zasilania. Dysk jest obsługiwany bezproblemowo. Dokonałem kilku nagrań z ręki. Następnie zaprogramowałem kilka nagrań w timerze. W niedzielę rano zauważyłem arcyciekawą i jednocześnie niepokojącą rzecz. Nagrania z soboty nagrały się prawidłowo, ale z listy nagrań zniknęły pozycje na niedzielę i kilka następnych dni. Kilka innych pozycji, ustawionych na cotygodniowe, zostało na liście. Od razu domyśliłem się, że być może tuner na którymś z kanałów źle pobrał datę i dlatego potraktował zapisane pozycje, jako przeszłe i je usunął.

 

Ustawiłem wszystko na nowo i dopiero wówczas zauważyłem, że nagrania cotygodniowe zgadzają się co do dnia i miesiąca, ale rok był już… 2016! Dlatego jednorazowe zostały wykasowane. Aby zapobiec takim niespodziankom ustawiłem zegar ręcznie. Niestety teraz EPG jest o godzinę do tyłu gdyż nie uwzględnia zimowego czasu. Zobaczę, co z tego wyjdzie. Zegar w standby musiał pozostać włączony, gdyż inaczej się zeruje i nagrania z timera nie działają. Ale te parę watów mnie nie przeraża.

 

Harmonogram nagrań cotygodniowych posiada pozytywna cechę. Mianowice po dokonaniu nagrania data startu zmienia się na kolejna za tydzień. Dzieki temu łatwo przesunąć nagranie o tydzień, np w przypadku, gdy po drodze wypadną święta.

 

Zauważyłem też inne niepokojące zjawisko. W sobotę ustawiłem do nagrania film z Canal+, godzina 20:00. Podobnie w niedzielę, również Canal+, godzina 20:00. Pierwszy nagrał się przez pierwsze 5 minut, ale tutaj nie jestem pewien, czy nie pomyliłem coś przy wpisywaniu do timera. Jednak w drugim przypadku nagrało się 35 sekund, choć tuner był cały czas w trybie nagrania, gdyż akurat na żywo oglądałem ten film. Ponieważ w drugim przypadku przed filmem było inne nagranie z innego kanału i była między nimi jedynie minuta odstępu, więc może to jest przyczyną dziwnego zachowania. Jednak wcześniej testowałem, czy można nagrać z minutowym odstępem i działało. Dziś rano tknęło mnie inne przeczucie. Cyfra+ ma chyba niekodowane okienko przed 20. Może przejście na kodowanie powoduje takie zachowanie podczas nagrania. Temat do testów.

 

Na koniec to, co udało mi się zrobić w komputerze. Nagrane pliki 000.dvr, 001dvr itd. można połączyć narzędziem Ariva TSTool, TS Doktorem lub ProjectX. Tak połączone pliki zachowują wszystkie ścieżki dźwiękowe, ścieżkę napisów DVB oraz teletekst.

 

W przypadku Canal+ polska oraz oryginalna ścieżka dźwiękowa (MPEG1) nie jest zakodowana. Jednak AC3 już tak. Napisy DVB można łatwo wyodrębnić przy pomocy ProjectX. Tak utworzony plik sup można otworzyć w SubtitleCreatorze i po zmianie palety kolorów zapisać jako IDX/SUB. Taki format można odtworzyć np. w WDTV zewnętrznego pliku. Teoretycznie ten format powinien być widoczny również w przypadku utworzenia DVD, ale po authoringu w IFOEdit, napisów nie było widać. Temat na późne wieczory.

 

Generalnie, pomimo pewnych bolączek mogę stwierdzić, że zakup jest raczej udany. Możliwość względnie łatwego uzyskania nagrań z napisami jest dla mnie najistotniejsza. Szkoda jednak, że tuner dzieli nagranie na pliki ok. 950 MB nawet na dyskach NTFS. Przed dalszą obróbką wymaga to dokonania ich łączenia. Niby nic wielkiego, ale kilka minut z głowy. Naprawdę sensowniej byłoby nagrywać w jednym pliku. Jedyna pociecha to fakt, iż w przypadku zaniku napięcia zachowa się choć część nagrania.

 

ArtS :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy przeskanować niebo z Hot Birda i restarty na TVP 1 zanikną.

 

No... Tylko juz 3 dni codziennie musze kanaly skanowac ;) I to wiesz... nie jest fajne... jak wlaczasz

tuner i masz reset na TVP1 a pozniej na TVP2 i pozniej znowu TVP1.

 

Postaralem sie i zeskanowalem calego HOTBIRDA i na drugi dzien - resety znowu mam.

 

Poszedlem do mojego ojca co mu doradzilem ten tuner i on mial resety na ASTRZE ;)

 

Wiec resety ja mialem na swoich programach a on na niemieckich.

 

Po prostu rece opadaja...

 

Jeszcze miesiac temu bylo stabilnie ale sie cos [beep] i sie resetuje na waznych programach TVP1 TVP2

Sproboj tak bo wiekszosc 95% to wina list z www

 

Wejdz w menu ustawienia fabryczne i zeskanuj satelite potem uloz niewielka grupe kanalow jakie ogladasz i na niej zacznij przelaczac ( w ta i spowrotem) , wtedy okaze po jakim czasie bedzie blad tak latwiej bedzie ci elminowac bledy list oraz nie napisales jakie masz obecnie oprogramowanie i czy probowales uzywac starszej wersji oprogamowania........

 

Co do twojego przed ostatniego postu , kilka stron wczesniej napisalem o tym tunerze ;)

 

Witam !

 

Mam wersje softu 1.03.B5 ktora mi chodzila bez resetow.

Nie wgrywalem zadnych list z www. Ukladalem sobie sam kazdy program z calej puli kanalow na satelite.

 

Do pewnego czasu bylo ok az ostatnio zaczelo sie resetowac nagminnie na kanalach TVP1 i TVP2.

Nie wiem czy inne kanaly sie resetuja bo wszystkich nie ogladam na raz.

Te co ogladam sie sypia i to mnie denerwuje...

 

Dla mnie wazne jest nagrywanie z TIMERA a tutaj mi sie rozwala cala ideologia bo nie mam

pewnosci, ze sie bedzie mi na zaprogramowanym kanale resetowalo.

 

 

Teraz... Tuner STAL MI SIE JUZ ZNACZNIE BARDZIEJ MNIEJ PRZYDATNY i to co bylo jego zaleta przy

zakupie teraz jest niczym innym niz ZAWODEM... i zaczynam zalowac, ze kupilem to urzadzenie

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To miej pretensje do nadawców, w końcu oni coś pokombinowali w sygnale, że dekodery zaczęły się restartować.

 

 

 

Fajnie ale dlaczego inne dekodery nie mają z tym problemu ???? Sprzęt jest fajny (przynajmniej taki powinien być) ale jak na razie jego działanie nie ma nic wspólnego z opisem. Jak na razie jedyny ratunek to moduł CAM z C+. Po kupieniu i zainstalowaniu nie zauważyłem żadnych problemów - jedynie wydłuża się czas startu i przełączania kanałów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kultowy DSR-5001 FTA (odpowiednik1 AF-3018) z zewnętrznym czytnikiem TNK i softem dvbextreme AF7 też się od paru dni resetuje na tych kanałach.

7018 z ta karta lata bez problemu na oprogramowaniu poprawionym ( Orginal 6833) nie ma zadnych zwiech ( dodam ze FX tez dziala bez zastrzezen) a karta ci nie wyrabia z DW ( ale to juz to forum i nie ten temat na temat tworzenia oprogramowania)

 

To miej pretensje do nadawców, w końcu oni coś pokombinowali w sygnale, że dekodery zaczęły się restartować.
Nie pretensje do producenta czyli do winowajcy oprogramowania , mam 2 tunery powysze i nic na nich sie nie dzieje

 

 

Dla mnie wazne jest nagrywanie z TIMERA a tutaj mi sie rozwala cala ideologia bo nie mam

pewnosci, ze sie bedzie mi na zaprogramowanym kanale resetowalo.

 

 

Teraz... Tuner STAL MI SIE JUZ ZNACZNIE BARDZIEJ MNIEJ PRZYDATNY i to co bylo jego zaleta przy

zakupie teraz jest niczym innym niz ZAWODEM... i zaczynam zalowac, ze kupilem to urzadzenie

 

Pozdrawiam

Timera nie uzywalem na tym tunku , mnie sie wieszal z karta C+ i modulem CP ale najczesciej wieszal sie jak byl modul viaccess z karta XXX a w slocie karta C+w koncu po okolo 3 miesiacach nie wytrzymalem i sprzedalem ten tuner ( 3 razy servis w tym 1 platne) :twisted:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przeskanowałem hotbirda i narazie nie mam restartów na tvp

 

co do nagrywania

 

nie radze sobie z przerabianiem plików, tzn bardziej program Ariva TS tool, wszystkie plik z błędami w nazwie np "m jak miłość" tuner zapisuje jako "m jak miB[."

i ariva tool nie chce tego zapisać na .ts :roll:

pliki bez błędów przerabiam bez problemu w Xilisoft Video Converter Ultimate na dowolny format, czyli ok

ale pliki hd nie, w programie wyskakuje failed ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może zasilacz ma to cudo za mało wydajny i kiedy pracuje np. C+ pobór prądu rośnie i w pewnych dodatkowych okolicznościach przkracza jego możliwości, i stąd resety?

 

Kurcze, jak ktoś nie nagrywa HD i ma tylko TNK to naprawdę lepszy jest 6900. On ma format .ts natywnie i pliki do 4GB [FAT32].

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj możesz wybrac format PS i poza tym, że pliki są mniejsze, różnicy nie ma. Mam Arivę od piątku, więc jeszcze za wcześnie na ferowanie jednoznacznych opinii, ale współpraca z dyskiem WD 320 bez zasilania idzie mu nie gorzej, niż FK6900. Swoją drogą będę się musiał pozbyć 6900...

 

ArtS :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja po zakupie Ariva 200 też tak powiedziałem, że 6900 będę musiał się pozbyć. Do dziś się nie pozbyłem, a minęło już pół roku. Ariva jest takim tunerem, że nie wiadomo co mu w danej chwili odbije, a jeśli np. chcę coś sobie nagrać, coś ważnego to robię to na 6900, którego jeszcze od anteny nie odpiąłem. Nadal uważam, że pozbycie się 6900 to wielkie ryzyko ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biorę to pod uwage, jednak drugim tunerem do pary jest Thomson Cyfry+. Thomson współpracuje z nagrywarką DVD i stanowią niezawodny tandem. Gdyby 6900 pozwalał, na zaprogramowanie zdarzenia bez podłaczonego napędu USB, mógłby Thomsona zastapić. Jednak tak nie jest. Poza tym 6900 nie posiada mozliwości definiowania zdarzeń w trybie cotygodniowym, co go mocno dyskwalifikuje w roli "magnetowidu".

 

Mam Arive zaledwie kilka dni, jednak pod wzgledem nagrywania nie wypada gorzej od 6900. Dodatkowo mogę w komputerze uzyskać napisy z Canal+ (DVB) oraz z Ale Kino (TXT) i mam nagrane ścieżkę z lektorem i oryginalną.

 

Mam nadzieje, że nie chwalę dnia przed zachodem słońca.

 

ArtS :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co dzieje się nadal na transponderze Hotbird 10892 H 27500 3/4 (TNK - TVP 1 i TVP 2). Czy u Was nadal ariva 200 nadal się resetuje nawet po przeskanowaniu transpondera?.

 

U mnie na Ariva 200 HD (soft obecny 1.03b5 ze strony producenta) a na najnowszym także się restartuje a na af-7018UCI (na najnowszym ze strony producenta) nie o co w tym chodzi?.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam cyfrę i na razie nic się nie resetuje (po ostatnim skanowaniu nieba 2 dni temu) :) Zauważyłem jednak że na najnowszym sofcie tuner nagrywa zdarzenie i kończy je, ale nie przechodzi do standby, tylko caly czas działa na tym kanale który nagrywał. Można to ominąć porgramując zdarzenie - "wyłącz się " po zakończeniu nagrywania ale jest to u[beep]liwe...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem jednak że na najnowszym sofcie tuner nagrywa zdarzenie i kończy je, ale nie przechodzi do standby, tylko caly czas działa na tym kanale który nagrywał. Można to ominąć porgramując zdarzenie - "wyłącz się " po zakończeniu nagrywania ale jest to [beep]...

Żeby tuner wyłączył się po nagraniu Timera należy: wejść do Menu>System>inne>auto. wyłączenie - włącz. I powinno działać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem winowajcę przestawienia się daty na 2016 rok. Tak, jak myślałem, jest to Universal Channel. Nie wiem, czy rzeczywiście jest tam taka data, czy też jest dobra, a Ariva źle ją interpretuje. Ale fakt jest faktem. Na razie pozostaję przy ręcznym zegarze, który jednak dość mocno sie późni. Ciekawe, czy można go doregulować?

 

Z tym rokiem 2016 nie byłoby problemu, gdyby nie fakt, że timery się resetują, uznając tę date za właściwą. Wszystkie jednorazowe timery znikają, jako zaprzeszłe, zaś tygodniowe otrzymują nowe terminy nagrania oddalone w przyszłość. Za pierwszym razem był to rok 2016. Teraz 2010, ale maj. :) Na ręcznym zegarze wszystko jest OK.

 

Przetestowałem też nagrywanie z Canal+ o 20:00. Obie próby poszły pomyślnie. Pierwsza miała sprawdzić, czy włączenie kodowania po wolnym okienku nie szkodzi. W drugim przypadku zaprogramowałem jeszcze zdarzenie cotygodniowe od 19:00 do 19:58. Nagranie na Cyfrze było zaprogramowane od 19:59 do 22:00. W międzyczasie zmieniłem format dysku z FAT32 na NTFS. Niewykluczone, że może to mieć związek. Nie wiem, czy mogę uznać, iż w przyszłości nie będzie już problemu, ale poprzednio dwa nagrania o 20:00 się nie powiodły. Zobaczymy.

 

Zajrzałem wczoraj na chwilę na TVP1. Byc może za krótko czekałem, ale restartów nie zauważyłem.

 

Oprogramowanie: 1.04.B2. Na razie nie zamierzam zmieniać.

 

ArtS :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co dzieje się nadal na transponderze Hotbird 10892 H 27500 3/4 (TNK - TVP 1 i TVP 2). Czy u Was nadal ariva 200 nadal się resetuje nawet po przeskanowaniu transpondera?.

 

U mnie na Ariva 200 HD (soft obecny 1.03b5 ze strony producenta) a na najnowszym także się restartuje a na af-7018UCI (na najnowszym ze strony producenta) nie o co w tym chodzi?.

 

Resety są tylko w czasie odkodowanego C+. Między 20.00 a 21.00 żeby oglądać TVP1, TVP2 i inne programy z tp.10892 trzeba przeskanować ten tp. Po 21-ej znowu to samo bo C+ już zakodowany.

Tyle wachlowałem softami że już nie pamiętam czy na ostatnim sofcie występują restarty (chyba nie) ale za to czkawka na 10719 (planete, minimini i inne).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...