Skocz do zawartości

Ferguson Ariva 200


artek85
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Zacznę od Prośby do Panów Adminów (orbitka, i rafi :-)

Sprawa zdublowania ostatnich postów które Pan Rafi wpakował do kosza jeden za drugim była spowodowana jedynie tym, że jest tu mały bałagan...

Dokopać się szybko do konkretnej informacji na konkretny temat dot. Arivy200 to... przymus przeczytania ponad 150 stron!

A może by tak... jakiś podział na pod tematy?? Było by .... serio!... lepiej

coś ala takiego:

 

\FERGUSON

\\Ariva200-100

-aktualizacja softu ( i tu nawijamy o RS232,USB)

-Lan (łączenie z kompem, serwerami, soft przez lan)

-działanie CI/CA (działąnie z kartami C+, problemy z dekodowaniem, moduły CI)

-problemy elektroniczne (działął i przestał działać...)

-ogólnie ( no i reszta)

 

Nie dało by rady zrobić takiej podziałki?

Chodzi o to, że A200 zrobił się sławny, i sporo na ten temat wiadomości... Segregacja wprowadziła by trochę ładu i składu...

-----------------------

 

Mam kilka problemów z A200....

1. Nie wiem jak go skonfigurować by aktualizował się przez LAN

2. jakie jest wpisane hasło ?? nazwa użytkownika ANONYMUS, a Hasło?

Próbowałem połączyć się z ftp2.ferguson.pl z kompa, ale tam też wyskakuje LOGOWANIE , ... jakie hasło tam wpisać?

3. Do aktualizacji listy programów używam programu o nazwie Ariva ToolBox v1.2 ale, jest On trochę dziwny... bo gdy chcę dopisać nowy transponder, nie ma rubryki by wpisać częstotliwość TP .... Jakich programów używacie? (aktualizacja przez USB, bo RSa nie mam)

4. Na kanałach Cyfry+ pojawia się najpierw komunikat ZAKODOWANE, dopiero po 1,2sek wskakuje obraz...

5. Prócz zegarka w czasie czuwania świecą się ikonki TXT, EPG i kilka innych... Czy to normalne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Mam kilka problemów z A200....

1. Nie wiem jak go skonfigurować by aktualizował się przez LAN

2. jakie jest wpisane hasło ?? nazwa użytkownika ANONYMUS, a Hasło?

Próbowałem połączyć się z ftp2.ferguson.pl z kompa, ale tam też wyskakuje LOGOWANIE , ... jakie hasło tam wpisać?

3. Do aktualizacji listy programów używam programu o nazwie Ariva ToolBox v1.2 ale, jest On trochę dziwny... bo gdy chcę dopisać nowy transponder, nie ma rubryki by wpisać częstotliwość TP .... Jakich programów używacie? (aktualizacja przez USB, bo RSa nie mam)

4. Na kanałach Cyfry+ pojawia się najpierw komunikat ZAKODOWANE, dopiero po 1,2sek wskakuje obraz...

5. Prócz zegarka w czasie czuwania świecą się ikonki TXT, EPG i kilka innych... Czy to normalne?

1. obecnie jest to nie mozliwe ( ferguson narazie tego nie aktywoje)

2. ???

3. ja uzywalem pilota , czyli w menu i dodawalem recznie

4.ten tuner tak ma , nie napisales czego uzywasz karty C+ czy tv na karte ( dlatego pytam poniewaz obie platformy wspoldziela kanaly)

5.Nie , jest to blad oprogramowania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam kilka problemów z A200....

1. Nie wiem jak go skonfigurować by aktualizował się przez LAN

2. jakie jest wpisane hasło ?? nazwa użytkownika ANONYMUS, a Hasło?

Próbowałem połączyć się z ftp2.ferguson.pl z kompa, ale tam też wyskakuje LOGOWANIE , ... jakie hasło tam wpisać?

[...]

 

Ad 1. Nie mam podciągnętego LAN do tunera więc jeszcze tego błędu nie odkryłem ale skoro go znalazłeś to wypada zapytać Fergusona czy aby nie mamy do czynienia z wadliwym egzemplarzem i może by tak przysłali egzemplarz bez tej ukrytej wady...

 

Ad 2. Login aonnymous, a hasło jak zwykle czyli e-mail i daje się zalogować tyle że po poprawnym zalogowaniu i tak jest dostęp wzbroniony... czyli nawet tego komus się nie chciało dopilnować :/ Nie chcę generalizować ale pasuje to do innych poczynań Fergusona.

C:\>ftp ftp2.ferguson.pl
Connected to anonymous.ftp.ovh.net.
220 anonymous.ftp.ovh.net NcFTPd Server (licensed copy) ready.
User (anonymous.ftp.ovh.net:(none)): anonymous
331 Guest login ok, send your complete e-mail address as password.
Password:
230 Logged in anonymously.
ftp> ls
200 PORT command successful.
553 Permission denied.
ftp> bye
221 Goodbye.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

C:\>ftp ftp2.ferguson.pl
Connected to anonymous.ftp.ovh.net.
220 anonymous.ftp.ovh.net NcFTPd Server (licensed copy) ready.
User (anonymous.ftp.ovh.net:(none)): anonymous
331 Guest login ok, send your complete e-mail address as password.
Password:
230 Logged in anonymously.
ftp> ls
200 PORT command successful.
553 Permission denied.
ftp> bye
221 Goodbye.

 

Z tego co wiem aktualizacja przez LAN nie jest jeszcze dostępna...

Więc nie ma co bić piany o nic...

 

Co do powyższego można sprawdzić na http://pomoc.ovh.pl/FtpAnonymous że tak ma być !

Zalogować się nie można - ale linki bezpośrednie do FTP działają ... dobre rozwiązanie

bo żaden domorosły hacker nic nienamiesza a linkować cokolwiek można na zasadzie FTP :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

 

mam problemik :( podcas wgrywania softu przez RSa . . wyłączyli mi prąd i po właczeniu prądu nie mogłem wgrac do konca softu i wyskakuje Burning flash is failed . Tuner wogóle nie chce sie właczyc ani nic sie nie pokazuje na wyswietlaczu :( mysle ze poszedł flesz :( prawdopodobie jutro bede wysyłał do serwisu !! czy ktos miał taki problem ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego...

Takie rzeczy robi z obecnością UPSa!! Aktualizacje firmware, biosów i flashy tylko z awaryjnym zasilaniem! Da się wgrać na nowo, ale tylko przez RS232 i przy wyłączonym zasilaniu dekodera...

 

Jeśli chodzi o dyski, to podłączałem WD3200BJKT 320GB 2,5"

Seagate 5400.6 500GB

Jakiegoś WDka 750tkę... ale nie powiem Ci modelu

i teraz z pracy przywlokłem 1TB WD..

Przed aktualizacją softu A200 nie wykrywał 1TB... Teraz tak...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daj spokoj z tym upsem. Jaka jest szansa że prąd wyłączą akurat przy aktualizacji softu, przeciez to trwa minutę (mam na mysli flashowanie doftu ktory jest juz w RAMie tunera.

 

Strazak dziwne, że akurat w czasie wgrywania wyłączyli ci prąd. I po co w ogole wgrywałeś przez rsa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w każdym serwisie, w każdej firmie, gdy ktoś się zna, nigdy , nigdy nie podłącza sprzętu do flashowania bez zasilania awaryjnego...

Miałem na myśli DEKODER podłączony do UPSa a nie PC (laptop ma baterię)... Zgodzę się że w zaciszu domowym, gdy schrzanisz Ferdka za 400zł , to, popłaczesz,popłaczesz i Ci przejdzie... Co innego, gdy padnie Ci Dreambox za kilka tys. lub miernik do anten np. za 3,5kz

Mówcie co chcecie, ale, jeśli chodzi o ingerencję softem w flashe, nie dotykam się gdy nie mam zapasowego prądu!

Tak to już jest! Dwunastu innych zrobi i bedzie ok, a Ty będziesz ten Trzynasty, i Ci prąd wyłączą akurat wtedy... kiedy nie powinni

A dlaczego tak mówię?

Przez okres kilkunastu lat zabawy z elektroniką przez brak prądu zwaliłem: Bios dobrego kompa; firmware nowiuteńkiej kiedyś DVDrw; Flash dekodera DSB3010 oraz fta 5018hevet; Mam nauczkę i nie ryzykuję... bo Polska to nie zachód! Nie zapominajcie! Na zachodzie gdy mają wyłączyć prąd , najpierw o tym powiadamiają! Przykład kraju: niemcy! Zawsze gdy mieli coś naprawiać, u Nas w bloku, wisiała karteczka: dzisiaj nie będzie prądu od ... do...

Awarii zasilania w Warszawie jest tysiące! Przestarzałe elektrownie, stare jak świat łącza... Nic dziwnego... że nawet w tej dziedzinie jesteśmy za murzynami!

Nie wiem jak to jest w innych częściach PL, ale w Warszawie... średnio 2,3 razy w tygodniu nie ma prądu po 30-45minut; a takich awarii typu: wyłączają na minutę i włączają... jest kilka w tyg! Ryzykuj tu z flashowaniem.... a UPS, nawet prywatnie pomaga, bo bez problemu pociągnie 23LCD, dekoderek i lampkę nocną przez 1,5h... więc, zdrowo i pożytecznie

 

kolego strazak9...

Napisz co się dzieje? Włącz dekoder do prądu , i powiedz czy widzisz logo startowe ARIVA na ekranie... i napis startu na wyświetlaczu

Co się dzieje dalej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

 

mam problemik :( podcas wgrywania softu przez RSa . . wyłączyli mi prąd i po właczeniu prądu nie mogłem wgrac do konca softu i wyskakuje Burning flash is failed . Tuner wogóle nie chce sie właczyc ani nic sie nie pokazuje na wyswietlaczu :( mysle ze poszedł flesz :( prawdopodobie jutro bede wysyłał do serwisu !! czy ktos miał taki problem ??

Poszukaj starszej wersji programu i nim wgrasz oprogramowanie jak nie to uzyj od globo i tuner wstanie , sposob sprawdzony , sam go podalem na forach X 8)

 

 

Koledzy, mam mały problem...

Zniknął mi Discovery HD z pakietu Cyfry+

Przeszukiwałem wszystkie transpondery C+ gdzie jest HD, i nie ma...

Jak bedziesz mial N czy polsat to bedzie ten kanal , cyfra nie miala i jak narazie jego nie bedzie miec :D

 

A dlaczego tak mówię?

Przez okres kilkunastu lat zabawy z elektroniką przez brak prądu zwaliłem: Bios dobrego kompa; firmware nowiuteńkiej kiedyś DVDrw; Flash dekodera DSB3010 oraz fta 5018hevet; Mam nauczkę i nie ryzykuję...?

co do postu kolegi

Bios zawsze mozna przywrocic ( nie raz wgrywalem rozne smieci aby testnac co wnosi i setki razy go resetowalem)

phila nie da sie ubic ( sprawdzone w praktyce nie ferguson) ..... co do dvd jeszcze nie testowalem ( moze czas podpiasc do niego grzebien i przeflashowac)

 

Dzis czesc tunerow ma zabezpieczenie przed ubiciem ze po wgraniu zlego oprogramowania , mozna powrocic do poprzedniego

mozliwosc ta maja procesory 710x oraz czesc procesorow Ali ( sprawdzone w praktyce)

......

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwracam się o pomoc do ludzi z głębszą wiedzą techniczną tutaj, czy moge coś jeszcze sprawdzić przed gwarancją. Problemem jest pokazywanie sie napisu "brak sygnału!" przy włączanu i tylko wielokrotne restarty pomagają. zmieniłem kabel, soft oraz podpiołem inny odbiornik satelitarny zamiast mojego i wszystko działało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwracam się o pomoc do ludzi z głębszą wiedzą techniczną tutaj, czy moge coś jeszcze sprawdzić przed gwarancją. Problemem jest pokazywanie sie napisu "brak sygnału!" przy włączanu i tylko wielokrotne restarty pomagają. zmieniłem kabel, soft oraz podpiołem inny odbiornik satelitarny zamiast mojego i wszystko działało.

 

Pozostaje serwis gwarancyjny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...