Skocz do zawartości

Ferguson Ariva 200


artek85
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Owszem. Zabawa trwa. Już powinno działać (co najmniej przez najbliższe parę sekund, hehe).

 

Teraz trochę konkretów, aby wnieść coś merytorycznego do dyskusji: sprawdziłem dokładnie jak to jest z tym "zapominaniem" timerów. Mianowicie ok. godz. 17:00 nastawiłem nagrywanie z EPG na godzinę 18:00, po czym wielokrotnie sprawdziłem czy jest to zaprogramowane. Było. Następnie znalazłem jakiś arabski kanał, na którym była godzina 18:15 (zamiast powiedzmy 17:04). Po tym wszedłem w timery i co? Nic! Wielkie nic. Nie ma wpisów. I to bez żadnego powiadomienia. Nawet nie wyłączałem tunera. I co na to ten mędrzec co napisał "bzdura" w arkuszu błędów (było to w drugim wierszu) przy moim wpisie dotyczącym czasu automatycznego i znikających timerów ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki sens miało robienie w tym tunerku obsługi NTFS, skoro to dzieli nagrania na pliki po ca 1 GB??

Kurcze, nawet mój 6900 potrafi nagrać pliki do 4 GB [na tyle pozwala jego FAT32].

 

PS. Czy ktoś w Was zmierzył może, ile to watów ciągnie w czasie pracy [instrukcja podaje tylko, że max. 30]?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki sens miało robienie w tym tunerku obsługi NTFS, skoro to dzieli nagrania na pliki po ca 1 GB??

Żadnego sensu...

Pisałem już o tym nie raz. To poważny błąd programistów, którego zapewne nie zamierzają poprawiać, bo pewnie to określona procedura, której nie chcą zmieniać. Ta sama jest w 7900. Tam też dzieli na 1 GB pliki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powoli trace cierpliwosć do tego tunera, jest godzina 19:00 a ja mam restarty na TVP1 - szok!!!, pierwszy raz mi sie to zdarzyło na tym kanale,

dobrze,ze eurosport działa i jest gdzie oglądać skoki,

mam soft 1.03B5

 

jak w czasach "zielonki" gdzie zmieniali klucze chwile przed meczem i trzeba było internet przeczesywać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanko do posiadaczy tunera z aktualnym softem: czy działa Wam opcja "kanał startowy"? Bo mi nie. Wpisałem do arkusza błędów, ale pewności nie mam czy problem jest tylko u mnie. Pamiętam, że kiedyś to działało, a teraz - tuner totalnie olewa to co tam ustawię i po włączeniu mam ostatnio oglądany kanał, a nie ten wskazany.

 

Z innej beczki:

Co do Olimpiady: skoki oglądałem na niekodowanym Das Erste HD z Astry 19.2 z dźwiękiem z TVP1 lub TVP Sport z innego źródła (kablówka). Ponieważ jest niewielkie przesunięcie czasowe, opcja TimeShift tunera bardzo się przydaje. Oczywiście chodziło mi o osiągnięcie obrazu HD i dlatego taka kombinacja, bo nie mam polskiego HD. TimeShift raz nastawiony (wystarczą 3-4 próby) nie rozjeżdża się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wcześniej były restarty na TVP1, teraz wraz ze zmianą kanału transmisji sa restarty na TVP2 :/ chyba oleje soft 1.03.B5 iprzejde na nowszy z zacinkami na czas igrzysk

 

nie zauwazyłem tych restartów bo nie ogladam tvp,

teraz jest 23:45 i wszystko ok :roll:

mam eurosport hd, więc i mam gdzie oglądać igrzyska, ale z ciekawosci sprawdziłem tvp1 i byłem niemile zaskoczony,

całe szczescie ,ze Adaś dał rade :brawo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanko do fachowców czy jest jakikolwiek soft pod arive 100 aby nie było restartów na tvp1 lub canal + bo już mi ręce opadają .Mam tez arive 200 z softem 01b9 i jest wszystko OK tylko nigdzie w necie nie mogę znalkeżć starych softów pod arivke z góry dziękuje za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam soft 1.03B5 i od paru dni mam restarty na TVP1. Ustawilem sobie wczesniej jako kanal startowy i mi w kolko sie

restartuje tuner. Udalo mi sie wejsc w menu i przeskanowac Hotbirda i jest ok... ale co mi po tym jak znowu

gdy wylacze tuner i iles godzin jest w stanie czuwania i wlacze mam znowu reset... i reset... i reset...

 

Wczesniej bylo ok... a Teraz jest to bardzo denerwujace.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej wyłącz sobie kanał startowy. Jeżeli już masz go włączony i kółko się restartuje, nie możesz wejść w menu żeby go wyłączyć. Wykręć kabel anteny, przestanie się restartować, możesz wejść wtedy w menu wyłączyć kanał startowy, wkręcić kabel, i przeskanować satelitkę.

Osobiście mam wyłączony kanał startowy, jak się pierwszy raz zrestartuje, robię skan, znowu mam na kilka dni spokój.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Restarty na TVP1 mam na platformie CYFRA+ i musze powiedziec, ze jest to dla mnie

bardzo powazna WADA bo to MI... utrudnia korzystanie z tunera takze... rozwala nagrywanie na timerze.

 

I teraz bardzo niepewnie oceniam prace z tym tunerem.

 

Kupilem go aby nagrywac programy na dysku ale TERAZ jest to pod duzym znakiem zapytania czy

dobrze zrobilem bo i tak nie moge pewnie zaprogramowac na caly tydzien urzadzenia.

 

Nie mam pewnosci, ze nie zacznie sie restartowac i wszystko w leb... pojdzie caly tygodniowy program

nagrywania.

 

Timer urzadzenia czasem nie nagrywa ostatniego programu i to tez jest lniepokojace, ze programuje

dwa nagrania a ostatecznie nagrywa tylko pierwszy. Pytanie dlaczego ???

 

Resetowanie i wywalanie programow z timera to bardzo powazne wady... i zaczynam sie zastanawiac

nad... zakupieniem innego tunera... INNEJ FIRMY ktora potrafi wyprodukowac stabilne urzadzenie

bez resetow.

 

=========================================================================================

Zastanawiam sie czy nie powinnien byc wystosowany przez uzytkownikow tunerow ARIVA 200 HD oficjalny

protest i podanie nieuczciwego producenta FERGUSON do sadu... Za sprzedawanie

wadliwego urzadzenia czyli za wyludzanie PIENIEDZY za niepelnowartosciowy towar.

 

Nie wazne ile koszuje ten tuner ale jest to produkt na dzisiaj... "Wadliwy" i firma FERGUSON powinna

ustosunkowac sie do tego faktu, a ze nie potrafi sie uporac z resetami... i innymi wadami

tego urzadzenia. Powinna zaproponowac zwrot gotowki za odeslany im sprzet.

 

Dodatkowo firma powinna

kazdemu uzytkownikowi zaplacic odszkodowanie za nerwy ktore stracil na

uzeraniu sie z wadami i usterkami tego urzadzenia.

=========================================================================================

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się restarty zanikną, aż do następnych restartów. I tak w kółko trzeba coś skanować a to trwa... Już mój sieciowy tuner polsatu działa lepiej. Co do nagrywania z radia - nagrałem wczoraj kawałek deluxe radio, naprawiłem strumień ts doctorem i normalnie mogę to odtworzyć w power dvd... Nie wiem jak z dalszą obróbką ale na pewno sprawdzę...

PS. Ja też zastanawiam się nad zakupem innego tunera, nawet droższego. Nagrywanie na arivie to loteria...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, a ja z Arivy jestem zadowolony, fakt że mam tylko TNK i pewnie przez to zero problemów :). Tuner chodzi ładnie, stabilnie, zero zwisów, nagrywa na pendrive o określonej porze i wyłącza się, później ich programikiem zmieniam na format ts, następnie wczytuje ten plik do programu Xilisoft Video Converter Ultimate, obcinam początek i koniec (reklamy itp) i konwertuje do mpg. Jakość idealna. Zresztą tym też programem przerabiam div-xy na mpg i oglądam na TV. Na nowym kompie Q8300 film przerabia mi w 4 minuty. Rewelka. I to naprawdę ładnie chodzi. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy przeskanować niebo z Hot Birda i restarty na TVP 1 zanikną.

 

No... Tylko juz 3 dni codziennie musze kanaly skanowac ;) I to wiesz... nie jest fajne... jak wlaczasz

tuner i masz reset na TVP1 a pozniej na TVP2 i pozniej znowu TVP1.

 

Postaralem sie i zeskanowalem calego HOTBIRDA i na drugi dzien - resety znowu mam.

 

Poszedlem do mojego ojca co mu doradzilem ten tuner i on mial resety na ASTRZE ;)

 

Wiec resety ja mialem na swoich programach a on na niemieckich.

 

Po prostu rece opadaja...

 

Jeszcze miesiac temu bylo stabilnie ale sie cos po[beep]ylo i sie resetuje na waznych programach TVP1 TVP2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...