Skocz do zawartości

Nowości na platformie Cyfra+ - stan aktualny


pitter
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jak jest dyskusja o abonamencie, to wtedy wszyscy po co ja mam placic, jak tego nie ogladam. Teraz dali jedynke i dwojke w HD na pozycjach 250 i 251 i wielki problem, bo nie ma na pozycji 1 i 2. Kilka stron o tym problemie, w kolko to samo, na innych stronach podobnie. ;) To ogladacie to TVP czy nie? Teraz nagle wszyscy zapalali wielka miloscia do TVP i ogladaja tylko te dwa kanaly, skaczac z jednego na drugi. Przez to macie ten wielki problem, ze trzeba wiecej na pilocie przyciskow nacisnac. Zalosne! Dzisiaj, jutro, czy w przyszlym tygodniu przesuna na pozycje 1 i 2 i bedziecie szczesliwi, nie przezywajcie tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... chyba kazdy jest przyzwyczajony ze jak cos ma dzialac poprawnie patrz POWINNO byc na swojej pozycji to chyba troche orytacji ogarnia nie jednego w dobie takich mozliwosci technologicznych ,,,

jeszcze konkurencyjna eNka umie kablowki umieja a cyfra TESTUJE tvp1-2 HD na swojej platformie :) wiec jeszcze wiele testow przed nami :brawo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

czy użytkownicy pakietu Start HD mają dostęp do programu TVP2 HD ? Ja u siebie jakoś nie mogę go znaleźć na liście dostępnych kanałów :(

TVP1 HD pojawił się beż problemu, ale THP2 HD niestety nie. Czy to może być wina mojego Tunera (Ariva Ferguson 210 Combo) ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TVP 2 HD nie ma podanego ID i dlatego niektóre dekodery nie wyszukują go i nie dodają na listę.

Musisz albo poczekać aż Polsatowi się zachce nazwać kanał albo (nie wiem czy akurat do twojego dekodera) gdzieś czytałem że ludzie używają Ariva Editor do układania list i tam ręcznie go dodają

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do wszystkich posiadaczy "Combiaków",wyglada na to ze narazie musimy sie obejsc bez 2-ki HD,nawet juz nie probujcie szkoda czasu,az technicy" poolszmatowcy" sie obudza i dodadza ID. A o tym napewno p. Szewczyk od razu poinformuje na str. Sat Kuriera. Pozdrawiam wszystkich forumowiczy (i technikow z Polsatu rowniez)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Peter Parker

Sam mam Arivę 210 Combo i odbieram TVP2 HD - wystarczy przeedytować listę w Ariva Edytorze. Najprościej wyszukać kanały z transpondera, na którym TVP2 HD nadaje i zmienić parametry np. Polsatu Sport HD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest to trudne do zrobienia.

W menu tunera robisz przeskanuj transponder 12265/V/27500. Doda ci nowe kanały i zapisze.

Zgrywasz soft z tunera Ariva 120 tj. - menu - tools - aktualizacja przez usb - wybierasz rodzaj aktualizacji - dump - start. Nagra ci na pendrive plik DumpFile.abs

Ściągasz i instalujesz pogram ArivaEditor. Otwierasz listę kanałów z pliku DumFile.abs - wybierasz userdb

Przechodzisz w programie na transponder 12265/v/27500 - edytujesz jeden z kanałów np. Polsat Sport HD bo są dwa.

Zmieniasz dane zgodnie z tym info:

Nazwa kanału TVP2 HD

PID V: 1542 (MPEG-4/HD)

PID A: 1540 (pol), 1541 (org, AC3)

PID PCR: 1542

SID: 3106

Zapisujesz listę kanałów w pliku DumpFile.abs - userdb i nagrywasz na pendriva.

Podpinasz pena do tunera i robisz: menu - tools - aktualizacja przez usb - wybierasz rodzaj aktualizacji userdb - plik DumpFile.abs - start.

Po restarcie masz TVP2 HD.

 

tak samo można dodać kanał TVP2 HD na tunerze Ferguson Ariva 210

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...