Skocz do zawartości
Gość Anonymous

Rosyjskie kanały

Rekomendowane odpowiedzi

Pierwyj Kanal w wersji europejskiej jak dla mnie to nic atrakcyjnego. Zdecydowanie polecam Pierwyj Kanal SNG, który nadaje z 53E - jest to wersja przeznaczona dla byłych krajów ZSRR, bardzo zbliżona ramówką do "oryginalnego" rosyjskiego Pierwyj Kanału.

Rossija 1 poprzez satelitę najłatwiej chyba odbierać FTA z Yamala 49E - tylko uwaga, nadają w paśmie C, ba nawet jest tam kilka lokalnych wersji Rossiji 1.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Niedawno z przekazem testowym na Hot Birdzie wystartował kolejny rosyjski kanał - TV Rus, na razie jest to emisja testowa, nie wiadomo jaka będzie ramówka tego kanału.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Anonymous

1 czerwca 2011 Pierwyj kanał przeszedł na całkowite nadawanie w 16:9 (w cyfrowej telewizji naziemnej w Rosji i satelitarnie) lub 14:9 (w analogowej telewizji naziemnej i w analogowych sieciach kablowych w Rosji).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

http://www.weewza.com

na tej stronie możecie oglądać m.in. Piervyj Kanal, Rossija 1, NTV Mir i wiele więcej!!

serdecznie zapraszam!!!!

p.s. czy taki portal z polskimi kanałami na którym będzie można oglądać telewizję lub cofnąć się do 2 - 3 godzin wstecz pojawi się w polsce?

bo ja myślę że powininen powstać portal o nazwie TVarchiwum.pl dzięki któremu będzie można zobaczyć co oglądalśmy od 25/10/1952 do dziś i zobaczyć to jeszcze raz!!!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Musisz wziąć pod uwagę, że nie wszystko zostało nagrane i przetrwało do czasów dzisiejszych. Jeżeli chodzi o stronę z polskimi kanałami live, to ja taką prowadzę. Oferta jest dość dobra, więc zapraszam (link w podpisie).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

gdyby to było możliwe teraz to taki portal ze wszystkimi polskimi stacjami istniejącymi i niestniejącymi by powstał.

ale teraz to żadna nowość.

ja bym chciał aby taki portal powstał przy współpracy z portalem interia.pl , wp.pl bądź onet.pl i wszystkimi stacjami telewizynymi.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja też polecam weewza.com i tvali.eu, są tam kanały rosyjskie, a na tvalii.eu są kanały Rosyjskie, Gruzińskie i kanały z pakietu NTV Plus. A na tvali.eu i weewza.com można też odbierać VH1 Classic.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Kilkanaście dni temu z regularnym przekazem wystartował kolejny rosyjski kanał na Hot Birdzie - STS International, jest to wersja międzynarodowa tego kanału, wersja oryginalna nadaje na pozycji 75 E a wersja mołdawska na 16.0 E. Kanał skupia sie na pokazywaniu seriali, koncertów i widowisk muzycznych.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

chciałeś napisać 16.0E ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Pierwyj kanal HD rozpoczął emisję testową w ramach rosyjskich platform Trikolor TV i NTV-Plus. Sygnał jest dostępny na dwóch częstotliwościach 11,919 GHz, pol. L, SR: 27500, FEC: 3/4, DVB-S2/8PSK (kodowanie DRE Crypt dla Trikolor TV) i 12,130 GHz, pol. R, SR: 27500, FEC: 3/4, DVB-S2/8PSK (kodowanie: Verimatrix/Viaccess 4.0/5.0 dla NTV-Plus) na satelicie Eutelsat 36B (36°E).

https://satkurier.pl/news/81203/pierwyj- ... stuje.html

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Do rosyjskich kanałów na Hot Birdzie dołączył nie tak dawno kanał Safo TV, na razie emisja tego kanału ma charakter testowym w ramówce nie brakuje rosyjskiego i radzieckiego kina, są też produkcje zagraniczne np. ostatnio widziałem film Kevin sam w Nowym Jorku.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

mam pytanie odnośnie 36 stopnia... Jakie transpondery z pakietów NTV i Tricolor są obecnie odnierane na antenie 130 na południu Polski ??

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Gdzie mozna znalezc ramówkę kanału Cnopt1, to kanał sportowy

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No to jak nie z kołowym to bida, może z dwa transpondery i to słabo obsadzone. Konwerter kołowy kosztuje ok. 30zł. więc nie jest to droga rzecz.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

były 2 to wiem.... teraz mam tylko jeden, a nie widzę, żeby zmienił parametry...dlatego pytam...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ciekaw jestem dlaczego nie zostaną wyłączone kanały typu Perviy Kanal Europa, RTR Planeta, Rossija 24 i Russia Today z satelity HotBird?. Przecież te kanały niczym Korea Północna są kłamliwe i propagandowe.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Być może dlatego, że w Europie mieszka dużo Rosjan, a HotBird jest satelitą łatwo dostępnym w całej Europie? Poza tym nie nadają propagandy, tylko rosyjski punkt widzenia. Wiadomo, każdy ma inne zdanie na pewne sprawy. Ja dość często oglądam kanał Rossiya24, czasem też pozostałe. Są przydatne w nauce języka ;)

• Popieram 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Ciekaw jestem dlaczego nie zostaną wyłączone kanały typu Perviy Kanal Europa, RTR Planeta, Rossija 24 i Russia Today z satelity HotBird?. Przecież te kanały niczym Korea Północna są kłamliwe i propagandowe.

Każda stacja telewizyjno-informacyjna jest kłamliwa. W Polsce trzeba byłoby wyłączyć kanał TVN24, bo też nadaje propagandę kłamliwą dla Narodu polskiego.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Każda stacja telewizyjno-informacyjna jest kłamliwa. W Polsce trzeba byłoby wyłączyć kanał TVN24, bo też nadaje propagandę kłamliwą dla Narodu polskiego .

Masz rację TVN 24 stał tubą propagandową PO...!!! Ja daleki od zwolenników PiS .. Stacja TVN 24 na psy schodzi.. Co do rosyjskiej telewizji dostępna jest bez problemu w Internecie . Rosja to chyba jedyny kraj który udostępnia swoje kanały tv bez żadnego problemu online. .. Jedynie w ostatnim czasie transmisje sportowe dostępne są na rosyjskich adresach IP. .. Ja oglądam od czasu do czasu ( programy rosyjskiej tv nie ma problemu z językiem) . Oglądam po to aby mieć przeciwwagę do sytuacji na Ukrainie.. Niestety polskie stacje nadają banderowsko-kijowską propagandę nic więcej.. Brak relacji z drugiej strony.. Tak wygląda polska rzetelność dziennikarska żenada..

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi