Skocz do zawartości

CANAL+ online - oferta dla abonentów platformy CANAL+


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, Robert03 napisał:

 

Nie myślę tak i tego nie oczekuję :-). Mi chodzi o zasadę a nie o cenę.  Jeżeli coś jest warte swojej ceny to porostu to kupię.  Nie uznaję zasady "więcej za mniej" bo wtedy czuję się oszukany i naciągnięty niestety. Nikt przecież czegoś za darmo nie daje.   

Nie chce płacić za kanały sportowe i nie chcę płacić za ilość kanałów.  Nie jestem Januszem  jak się tu niektórym mogłoby wydawać po tym co napisałem :-) .  Wolę sprzęt i technologię niż samą treść telewizyjną :-).

 

Pakiet OTT jest fajny bo zapowiada nowe rozdanie w pakietach telewizyjnych w podziale treści. Mi się podoba podejście widać że jakieś lody, skamieliny, pakietyzacji się kruszą. To dobry znak. Ktoś w końcu dostrzegł że może warto zaoferować konkret za dobrą cenę niż sieczkę z reklamami ża bardzo kiepską cenę. 

Druga fajna sprawa to biblioteka filmów - za abonament mam filmy i oglądam kiedy chcę. Kanały linearne Canal plus niekoniecznie są tam potrzebne. 

Trzecia fajna sprawa to brak dekoderów, szmerów bajerów i możliwość oglądania treści na kilku odbiornikach.  W zasadzie na każdym telewizorze w domu.

Wada - nie działa na systemie TIZEN. Dla mnie to podstawa bo niestety taki sprzęt mam... :(

 

Ja chętnie bym już dziś zrezygnował z pakietu Canal Plus (zostawił tylko pakiet start w telewizji na kartę) i w zamian wziął pakiet OTT za 50 PLN - filmowy z kanałami Canal+ i HBO.

Niestety dzwoniłem i w obecnej sytuacji jest to niemożliwe :-)  Muszę czekać do końca zobowiązania czyli jeszcze jakieś 15 miesięcy :-) . Czyli jak pisałem wyżej klienta nie widać zza procedur zasad i procesów :-).

Pakiet OTT przetestowałem i obecnie zrezygnowałem. Gdy chciałem wznowić subskrypcję zażądali pieniędzy. Czyli 2 x danego pakietu testować nie można :-). Jak się wycofasz nie ma powrotu do pakietu bez opłaty.

 

Niestety jest nas chyba garstka na tym forum ktorym ta usluga podpasowala (co mnie troche dziwi  )  właśnie ze względu na plusy które wymieniłeś. Jak dla mnie nikt rozsadny  nie powinien brac usługi canal plus w klasycznej formie bo jest to po prostu  MEGA NIEOPŁACALNY BIZNES OBECNIE. Ciekawe jak to bedzie wygladac w realiach rynkowych bo jednak tutaj jest dosyc specyficzny typ klienta . Na 95 proc tych  wad  tu poruszanych przecietny uzytkownik nie zwróci uwagi. 

PS Dosyć  slabo to wyglada ze strony canal plus ze nie daja  mozliwosci  powrotu do testu w danym pakiecie. NA poczatku dawali bo ja mialem taka mozliwosc. Druga sprawa faktycznie klienta jak zwykle wszelkie korpo jak go juz zlowia traktuja z góry dlatego unikam jak ognia wszelkich zobowiazań ktorych nie musze zaciągac a te do takich bez wątpienia należą. Druga sprawa to dziwaczne podejscie do nazwy które powoduje chaos w tych usługach (sam dostęp do strony jest mega nieprezyjny co jest juz wielkim marketingowym błędem) i zaklinanie rzeczywistosci ze nie jest to rozbudowany serwis streamingowy jest dosyc zabawne  bo taka naprawde jest ta usługa - 90 proc  uzytkownikow oprocz sportu nawet nie sporzy na ta tv na zywo która swoją droga działa tak sobie.

Edytowane przez Kaz.699
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Kaz.699 napisał:

 Na 95 proc tych  wad  tu poruszanych przecietny uzytkownik nie zwróci uwagi. 

 

A jako to jest przecietny uzytkownik ?

Z nosem w tablecie lub kalkulatorze ?

Racja działkowiec  zajmie się trawnikiem a student otworzy piwo.  :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, kingofsouth napisał:

A jako to jest przecietny uzytkownik ?

Z nosem w tablecie lub kalkulatorze ?

Racja działkowiec  zajmie się trawnikiem a student otworzy piwo.  :)

 

Wybacz można o tobie wszystko powiedzieć ale na pewno nie jesteś przeciętnym użytkownikiem. Dla przeciętnego użytkownika w tego typu usłudze liczy się cena i co za to może obejrzeć . Ale ja nie mówię ze to źle!!! jesteś po prostu mega fanem bardziej samej dystrybucji treści i technologii jej przetwarzania  niż zawartości i ok to nic złego szczególnie na takim forum. To raczej ja nie powinienem tu pisać:)) . ps kim  jest ten mityczny działkowiec:))

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Pawel napisał:

Jak to kim ?Emerytem z małym 32 calowym telewizorem ;) Nie jest istotnie, że ktoś może nie mieć warunków czy potrzeby posiadania większego telewizora.Jak ma 32 cale i taki mu wystarcza znaczy mało wymagający działkowiec :D

 

Prawdziwy działkowiec nie posiada telewizora na działce bo jest mu tam niepotrzebny. To są dwie wykluczające się rozrywki (działka i telewizja) Na działce szkoda czasu na telewizję. Jeśli już ma to radio nastawione na falę długą o częstotliwości 225kHz względnie na UKF na Program 1 Polskiego Radia. Są bardziej wymagający działkowcy którzy posiadają jakiś telewizor na działce, najczęściej odbierają telewizje naziemną.

Oczywiście nie mówię tego prześmiewczo. Każdy robi to co lubi :-).

 

15 godzin temu, kingofsouth napisał:

 

Tizen i konsole tego brakuje.

Co do technoligi to obejrzany mecz na Canal+4K powoduje to ,  że już na kanał HD nie zwracasz uwagi. Męczę się strasznie jak muszę oglądać w takiej jakości

 

W pełni się zgadzam.

Na wszelkich wydarzeniach sportowych najlepiej odbiera się różnice w rozdzielczości obrazu. Dużo szczegółów, duża dynamika zmieniającego się obrazu powoduje że im wyższa rozdzielczość tym lepiej :-).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Robert03 napisał:

 

Prawdziwy działkowiec nie posiada telewizora na działce bo jest mu tam niepotrzebny. To są dwie wykluczające się rozrywki (działka i telewizja) Na działce szkoda czasu na telewizję. Jeśli już ma to radio nastawione na falę długą o częstotliwości 225kHz względnie na UKF na Program 1 Polskiego Radia. Są bardziej wymagający działkowcy którzy posiadają jakiś telewizor na działce, najczęściej odbierają telewizje naziemną.

Oczywiście nie mówię tego prześmiewczo. Każdy robi to co lubi :-).

 

 

W pełni się zgadzam.

Na wszelkich wydarzeniach sportowych najlepiej odbiera się różnice w rozdzielczości obrazu. Dużo szczegółów, duża dynamika zmieniającego się obrazu powoduje że im wyższa rozdzielczość tym lepiej :-).

 

Z tym działkowcem to raczej była ironia a nie próba definicji tego pojęcia

Edytowane przez Kaz.699
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytam ten wątek od powstania, z niektórymi opiniami się zgadzam, z innymi mniej, a niektóre to totalna bzdura. Niedawno założyłem konto bo stwierdziłem, że też podzielę się swoją opinią na temat tej usługi.

Zaznaczę, że nie jestem fanem zwykłej telewizji, nie posiadam żadnej umowy na taką usługę, raczej można mnie zaliczyć do grupy nazywanej tutaj malowniczo "studentami i działkowcami". Z usługi korzystam przez przeglądarkę na komputerze, na Mi Box'ie podłączonym do 32 calowego TV oraz na smartfonie (tu raczej sporadycznie, pobrałem głównie aby przetestować jak to działa i sprawdzić jak wygląda).
Plusy: 
- wygodna i szybka aplikacja
- dobra jakość odtwarzanych materiałów (mam na myśli produkcję dostępne w kolekcji CANAL+ i na kolekcjach typu domo+ )
- duża biblioteka filmów i seriali
- cena*

- pakietyzacja**

- dostęp do kanałów na żywo z niewielkimi opóźnieniami (rzetelny test czyli porównanie godziny na pasku informacyjnym na TVN 24 i zegarka na komputerze. )

 

* - 50 zł za pakiet filmowy zawierający HBO CANAL+, Filmbox i aleKino to moim zdaniem dobra cena.

** - fajnie, że jest podział na opcje, przez co nie trzeba płacić za całość usługi, a wybrać treści odpowiednie dla siebie, chociaż sam podział treści można by trochę poprawić.

 

Minusy:
- średnia jakość na produkcjach w kolekcji HBO czy Filmbox, różnicę najbardziej widać gdy obejrzy się coś w kolekcji CANAL+, a potem uruchomi coś z kolekcji HBO.

- duża ilość nieprzetłumaczonych informacji na starcie usługi, z czasem jest ich coraz mniej, ale jednak.

- umieszczenie opcji Filmowych jak FOX Play czy Paramount Play w pakiecie Fun&Info

- brak aplikacji na tizen i webOS (mnie ten problem nie dotyczy, ale jest to na pewno spore ograniczenie)

- brak dostępu do podstawowych kanałów jak TVP, TVN czy Polsat na żywo, myślę że fajnym pomysłem było by sworzenie paczki "Telewizja naziemna" zawierającej właśnie te kanały.

Edit. zapomniałem o ważnym minusie.

- średnia jakość na kanałach sportowych.


Najbardziej nie rozumiem reakcji niektórych użytkowników na serwis Premiery CANAL+, czytałem narzekanie na temat tego, jak można liczyć 10 zł za Zimną Wojnę, skoro w Netflixie jest w cenie subskrypcji i do tego cała biblioteka, podobnie jak w CANAL+ TPI. Dokładnie tak jest, ale halo, przecież to zupełnie inny typ usługi, skierowany do innej grupy użytkowników - takich którzy chcą zapłacić konkretną kwotę, za konkretną treść, bez bawienia się w subskrypcje czy zobowiązania, albo chcących szybciej obejrzeć daną produkcje, bez czekania aż trafi na CANAL+, HBO, czy Netflixa.

 

Osobiście na pewno zostawię sobie dostęp do pakietu FILM, zwłaszcza że mam obecnie HBO GO, wiec dopłacając 25 zł mam dużo bogatszą bibliotekę i lepiej działającą aplikację na android TV. Zastanawiam się jeszcze nad pozostawieniem pakietu Fun&Info, tam też znalazłem interesujące treści, ale jest też sporo opcji które zupełnie nie są mi potrzebne, myślę, że większy podział tego pakietu byłby dobrym pomysłem.

Edytowane przez madovsky
zapomniałem o ważnym minusie.
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, madovsky napisał:

 

 

Następnym razem napiszę brzydziej, żeby mnie od razu nie zdemaskowano. A tak poważnie, myślę, że każdy z Was poświęcając chwilę będzie w stanie napisać coś podobnego, polecam.

Radzę nie reagować na zaczepki niektórzy z użytkowników są dość męczący najdelikatniej rzecz ujmując

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, frankie1905 napisał:

Kolego z działu marketingu Canal+ - bajek nam tu nie wciskaj. Usługa jest niedopracowana, do bani jakość kanałów i za droga w relacji ilość do jakości. 

Dobra jestem z marketingu przyznaje koszę z was gruby hajs bo większość z was jest na dlugoterminowych umowach właśnie podpisanych z Canal Plus  mam pytanie gdzie za taką zawartość zapłacę taniej i gdzie w taki sposób mogę podzielić treści ??? proszę o konkretna odpowiedź tylko bez wyskakiwania z 4 k HDR i innych [beep]ol. Chodzi mi o cenę i zawartośc w podziale na treść 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawie full pakiet (łącznie z 4k) za 100zł na niezależnym MR i 2 kartach, czyli po 50zł na kartę i myślę, że sporo forumowiczów ma podobnie.

Taniej rozumiem, że masz na myśli użytkownika, który chce albo film+serial, albo sport? Bo w przeciwnym wypadku ja tu oszczędności nie widzę, może ewentualnie wygodę bo nie mamy lojalki.

Edytowane przez drq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, drq napisał:

Prawie full pakiet (łącznie z 4k) za 100zł na niezależnym MR i 2 kartach, czyli po 50zł na kartę i myślę, że sporo forumowiczów ma podobnie.

A ten full pakiet można wykupić można wykupić na miesiąc??poza tym ja nie chcę full pakietu hd chcę pakiet filmowy za 25 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Kaz.699 napisał:

A ten full pakiet można wykupić można wykupić na miesiąc??poza tym ja nie chcę full pakietu hd chcę pakiet filmowy za 25 zł 

Tym tokiem netflixa możesz mieć za 13 zł... argument januszowego włącz/wyłącz nie ma sensu wrzucać do porównania bo "ten typ" i tak nigdy lojalki by nie podpisał.

Ja chciałem się odnieść tylko do ceny, bo ona wcale nie jest niska. Kontent i jakość to już kwestia gustu.

Edytowane przez drq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, drq napisał:

Tym tokiem netflixa możesz mieć za 13 zł... argument januszowego włącz/wyłącz nie ma sensu wrzucać do porównania bo "ten typ" i tak nigdy lojalki by nie podpisał.

Na Netflix nie mam połowy filmów które mam w tej aplikacji  już to komuś tłumaczyłem no po prostu ich tam nie ma ani po 20 ani po 40 miesiącach. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, frankie1905 napisał:

Kolego z działu marketingu Canal+ - bajek nam tu nie wciskaj. Usługa jest niedopracowana, do bani jakość kanałów i za droga w relacji ilość do jakości. 

Napisałem swoje subiektywne zdanie na ten temat, na produkcjach gdzie jest ~6 Mbps jakość naprawdę wygląda dobrze,  tam gdzie jest mniej pozostawia wiele do życzenia. Cenowo, tak jak pisałem wcześniej 50 zł za opcje film z HBO, CANAL+ i Filmboxem, na którym może raz na rok znajdzie się coś ciekawego to moim zdaniem nie dużo. Zwłaszcza w perspektywie podziału na "niezależny multiroom" bez kart, dekoderów i anteny. 

Edytowane przez madovsky
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...