Skocz do zawartości

CANAL+ online - oferta dla abonentów platformy CANAL+


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

8 minut temu, _Artek_ napisał:

No to już nieźle ciekawe czy eleven i psp też zrobią.

Nie zrobią , bo nam usługa padnie.

Serwery nie są z gumy ;)

Lepiej mniej a stabilniej niż więcej a z problemami. 

Edit.

Teraz czas na Canal+4K w aplikacji  ;)

Edytowane przez kingofsouth
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość lakiman

Dadzą to dobrze ( może być tak ,jak w Ipli tylko na Eleven 1), nie dadzą - trudno. Przedewszystkim teraz już  czekam na treści 4K.

EPG między czasie mogliby poprawić.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, kingofsouth napisał:

Wszystkiego nie poprawią , bo im serwery nie wytrzymają.
Pomyślcie choć trochę emoji6.png
Moim bardzo skromnym zdanie 50FPS na kanałach sportowych Canal+ to max na no mogą sobie pozwolić. Chciałbym PSP w lepszej jakości, ale coś mam przeczucie, że marne szanse.

Przecież to jest wróżenie z fusów. 

A już biorąc pod uwagę, że to jest ledwie 8mbps vs 6mbps to wcale wielkiej różnicy nie ma. 

 

Wszystkie kanały sportowe powinny być w 50fps bo inaczej się tego zwyczajnie nie da oglądać. 

A inwestycja w usługę (serwery) może im jeszcze wyjść na plus. 

 

Ja tam czekam na aplikację na webOS 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różnica jeśli chodzi o jakość (szczegółowość) obrazu to przy takim bitrate jest na minus, bo klatek jest dwa razy więcej, a przepustowości raptem dodatkowo +2 Mbps. No ale jest "płynnie" ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różnica jeśli chodzi o jakość (szczegółowość) obrazu to przy takim bitrate jest na minus, bo klatek jest dwa razy więcej, a przepustowości raptem dodatkowo +2 Mbps. No ale jest "płynnie" ;).
To chyba tak się nie przelicza, bo jakość jest lepsza na moje oko.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, all999 napisał:
9 godzin temu, bugmenot napisał:
Różnica jeśli chodzi o jakość (szczegółowość) obrazu to przy takim bitrate jest na minus, bo klatek jest dwa razy więcej, a przepustowości raptem dodatkowo +2 Mbps. No ale jest "płynnie" ;).

To chyba tak się nie przelicza, bo jakość jest lepsza na moje oko.

No a jak chcesz to przeliczać? :). Jest mniej pasma na jedną klatkę i tyle.

Wejdź sobie nawet w kalkulator bitrate https://toolstud.io/video/bitrate.php

 

1080/25

Megapixels: 2.1 MP (2,073,600 pixels)

Aspect ratio: 1.78:1 (HD 16:9)

1 frame of RGB 3x10bit: 7.78MB (2.1 MP x 30 bits)

Progressive: 25 fps x 7.78MB = 1.56Gbps = 194.4MB/s

 

1080/50

Megapixels: 2.1 MP (2,073,600 pixels)

Aspect ratio: 1.78:1 (HD 16:9)

1 frame of RGB 3x10bit: 7.78MB (2.1 MP x 30 bits)

Progressive: 50 fps x 7.78MB = 3.11Gbps = 388.8MB/s

 

(To przy założeniu braku kompresji - ale widać o co chodzi).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.03.2021 o 10:30, stanley840 napisał:

To już chyba jakaś wina po ich stronie bo ja miałem sytuacje że czasami nie działo na VPN ale na polskiej sieci komórkowej zawsze kanały się pojawiały. Jeszce zobacz jak włącza się aplikacjach na kanałach na żywo to czasami też kanały są niedostępne ale trzeba wejść w inna zakładkę pózniej wrócić do kanałów i wtedy się pojawiają z powrotem.

Robiłem już chyba wszystko. Nie działa ani na kodi, ani w w aplikacji na Android TV, ani na smartfonie. Sprawdzę jeszcze dzisiaj przez stronę i jak nie zadziała to do nich napiszę.

 

@bugmenot

Ostrość w ruchu też wpływa na końcową jakość, a przy 50FPS jest ona nieporównywalnie lepsza. Ty policzyłes gołe stopklatki. Przy zrobieniu stopklatki owszem, jakość będzie lepsza przy 1080p@25FPS/6Mb/s, ale ogólny odbiór materiału będzie lepszy przy 1080p@50FPS/8Mb/s.

Edytowane przez perdos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@perdos Nie jest lepsza, bo jest to zwykły upscaling z 1080i. Jak to mawiają, z [beep]a bata nie ukręcisz (a ten obraz względem sat, gdzie leci 1080i w 10-11 Mbps jest wręcz degradowany, robisz sztucznie progresywne 50 klatek + obniżasz bitrate).

No ale ludzie z telewizorami z ulepszaczami, boxami wypluwającymi 60 Hz i innymi cudami będą mówić, że jest teraz już dobrze ;).

 

Z jakością Netflixa w 1080p, nie mówiąc już o bluray to nie ma nic wspólnego.

Zrobiliby 720p z 5 Mbps jak UPC w Horizonie i efekt byłby podobny.

 

Edytowane przez bgmnt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, kingofsouth napisał:

Dlatego , nie chce wynalazków sportowych : Sportklub , Fightklub w 50 FPS , tylko niech zajmą się prawilnym 4K HDR w usludze :)

I jaki bitrate by Cię zadowalał? Żeby był w stanie zastąpić opcję sat to realnie musi być >20mbps. Jeżeli zrobią mniej to na TV się to nie sprawdzi, a na mniejszych urządzeniach po co komu 4k?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jaki bitrate by Cię zadowalał? Żeby był w stanie zastąpić opcję sat to realnie musi być >20mbps. Jeżeli zrobią mniej to na TV się to nie sprawdzi, a na mniejszych urządzeniach po co komu 4k?
Wystarczy bym nie widział różnicy między 4K z satelity a 4K w streamingu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, bugmenot napisał:

@perdos Nie jest lepsza, bo jest to zwykły upscaling z 1080i. Jak to mawiają, z [beep]a bata nie ukręcisz (a ten obraz względem sat, gdzie leci 1080i w 10-11 Mbps jest wręcz degradowany, robisz sztucznie progresywne 50 klatek + obniżasz bitrate).

No ale ludzie z telewizorami z ulepszaczami, boxami wypluwającymi 60 Hz i innymi cudami będą mówić, że jest teraz już dobrze ;).

 

Z jakością Netflixa w 1080p, nie mówiąc już o bluray to nie ma nic wspólnego.

Zrobiliby 720p z 5 Mbps jak UPC w Horizonie i efekt byłby podobny.

 

W a przy 1080p@25fps obraz nie jest degradowany? Z tym 10-11Mbps chyba się trochę zapędziłes. Chyba bardziej 8-9. Swoją drogą trochę dziwnie to jest dla mnie. Dlaczego nie konwertują obrazu przed wysłaniem na satelitę, jak to robi np. playnow przy Eleven.

 

Jakie znaczenie ma box wypluwający 60Hz w tej sytuacji? Na 60 Hz obraz będzie rwał zarowno przy 25 jak i przy 50 fps. Ja mam wyłączone wszystkie uplynniacze, ustawione 50Hz i jest dużo lepiej przy 8Mbps/50FPS. Po prostu jest płynnie, ogląda się dużo przyjemniej. Nie mówię że jest idealnie, bo wolałbym wyższy bitrate, ale jest dużo lepiej i to krok w dobrą stronę wg mnie.

 

Kto mówi ze to ma coś wpolnego z netflixem?:) Dopóki będą konwertować z 1080i to nigdy jakości netflixa nie osiągną. Bluray? :) A która tv ma cokolwiek wspólnego z bluray?:) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@perdos W jednym i drugim przypadku sztucznie jest generowany obraz 1080p.

Przy 25p generowanym z 1080i masz złożone w 25 pełnych klatek 50 półobrazow.

Przy 50p z 50 półobrazów magicznie powstaje 50 pełnych klatek i ta "płynność".

1*JnqDoznb7xGKv4k_a7yz6g.png

 

Przy 25p, 50 klatek i tak wygeneruje Twój telewizor/box jeśli działa w trybie 50 Hz (jeden lepiej, drugi gorzej), przy 50p robi to operator.

 

Wiele natomiast było już przypadków na forum, gdzie ludzie mają ustawione na boxie 60 Hz, ekran w 50 Hz, do tego jakieś smooth motion i inne cuda i potem czytam tutaj o "komecie" (nawet jeden taki kazał mi iść do okulisty jak tego nie widzę ;)), rwących napisach na TVN24 - problemach które są do rozwiązania na poziomie sprzętu usera.

 

Bitrate C+ Sport na HB jest do prostego sprawdzenia: https://www.digitalbitrate.com/dtv.php?mux=11278&pid=13022&live=65&lang=en

Średnio 10.5, maks 12.1.

W UPC jest średnio 9.6 z maksem 13.9: https://www.digitalbitrate.com/dtv.php?mux=C053&pid=3002&live=205&sec=0&lang=en

Edytowane przez bgmnt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, bugmenot napisał:

No a jak chcesz to przeliczać? :). Jest mniej pasma na jedną klatkę i tyle.

Wejdź sobie nawet w kalkulator bitrate https://toolstud.io/video/bitrate.php

 

1080/25

Megapixels: 2.1 MP (2,073,600 pixels)

Aspect ratio: 1.78:1 (HD 16:9)

1 frame of RGB 3x10bit: 7.78MB (2.1 MP x 30 bits)

Progressive: 25 fps x 7.78MB = 1.56Gbps = 194.4MB/s

 

1080/50

Megapixels: 2.1 MP (2,073,600 pixels)

Aspect ratio: 1.78:1 (HD 16:9)

1 frame of RGB 3x10bit: 7.78MB (2.1 MP x 30 bits)

Progressive: 50 fps x 7.78MB = 3.11Gbps = 388.8MB/s

 

Ja bym tego nie przeliczał tak na jakość obrazu bo w kodeku h264 klatki korzystają z rzeczy które są na poprzednich klatkach i może być tak, że nie potrzeba 2 razy większego bitrateu żeby zachować taką samą jakość. Na jakimś forum ktoś pisał że z testów mu wyszło że wystarczy zwiększyć bitrate o 20-30%.

Edytowane przez matt12345
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy szybkim ruchu w sporcie to nie ma praktycznie zastosowania, bo z poprzedniej klatki to zostaje ewentualnie logotyp.

CP przez jakiś czas jak "tuningowało" swoją usługę IPTV to miało jakieś agresywne ustawienia i np. cienie nie nadążały za piłkarzami :).

H265 pewnie zrobiłoby tu różnicę na plus przez różne możliwości kształtów bloków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość lakiman

Dokladnie, a jak się komuś nie podoba ( z zewnątrz) to może sobie np Player wykupić,   będzie taniej. ;-)

Jako usługa jest za free,  to i tak  jest coraz lepiej.

Edytowane przez lukimann
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak Was nie interesuje techniczna rzeczowa dyskusja to może po prostu nie spamujcie, 100 postów o tym że brakuje event channel i innych "ciekawych" dyskusji jest na stronach wcześniejszych ;).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...