Skocz do zawartości

Żałoba w telewizji


adi12112
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

To wy mówicie o strzelaniu do kogoś ,nie ja... Dowalić karę finasnową za złamanie obowiązującej żałoby narodowej. A jak ją można złamać?? No właśnie emitując programy o charakterze rozrywkowym,jeśli chodzi o TV bo o niej mówimy.To nie jest tak,że żałoba narodowa jest ogłoszona i nie wiąże to ze sobą żadnych konsekwencji prawnych. Jeśli stacje są na koncesji polskiej to ich to dotyczy. Także innym dowalić kary za nieprzestrzeganie żałoby narodowej nie tylko TVN.

Puszczyk wg programu Polsat 2 był tylko jeden odcinek Rodziny Zastępczej, o godzinie 23:50. O 23.00 zamaist wyemitować Świat wg kiepskich były "Trudne Sprawy",stąd to przesunięcie programu. Później była przed północą "Rodzina Zastępcza ,a następnie miał być "Malanowski i Partnerzy"o godzinie 0:20.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak w ogóle to mnie śmieszy fakt, że @wislok domagasz się emitowania programu stacja dostosowanego do żałoby. A nie możesz po prostu nie oglądać tego programu? Ja osobiście tej żałoby nie uważałem i wkurzało mnie, że nawet takie stacje jak C+ nie emitowały komedii...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma przepisu mówiącego że nie można nadawać rozrywki podczas żałoby, dlatego nie została ona złamana. Niektórzy nadawcy tylko niepotrzebnie zmieniają ramówkę. Nie rozumiem na przykład dlaczego program Kuba wojewódzki miałby być wczoraj zdjęty?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście,że nie oglądałem,ale mam prawo wyrazić swoją opinię,że takie programy nie powinny być emitowane podczas żałoby narodowej. I KLRRiT od tego jest,żeby takie naruszenia piętnować i karać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie powinno być że jeden człowiek narzuca całemu Narodowi żałobę. To powinna być indywidualna sprawa człowieka i jego sumienia. Jak ktoś ma ochotę na rozrywkę w tv to nikt nie ma prawa mu tego odbierać. Zdjęcia były wystarczające by człowiek pomyślał o tej tragedii w zadumie, a nie ta wymuszona szopka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kwestia zasadności żałoby to inna kwestia,naprawdę tak trudno przeżyć 2 dni bez ogłupiającej papki w stylu Wojewódzkiego?? Dawniej jak np Papież umarł stacje potrafiły zmienić w 100% swój program i emitować filmy o papieżu itp. Teraz widać wy[beep]e kilku programów typowo rozrywkowych jest zbyt dużym wysiłkiem dla stacji. Jak wtedy wszystkie stacje zostały wyróżnione,tak teraz może być sytuacja odwrotna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawniej jak np Papież umarł stacje potrafiły zmienić w 100% swój program i emitować filmy o papieżu itp.
Swoją drogą dziwię się, że Polsat ani TV4 nie chcą w ogóle powtarzać tych dokumentów (np. drugiego kwietnia), które Polsat puszczał 7 lat temu po śmierci papieża.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie porównuj śmierci Jana Pawła II do wypadku kolejowego, w którym zginęło 16 osób...

 

To był największy wypadek kolejowy w Polsce od ponad 20 lat, więc stacje TV z łaski swojej, mogłyby dostosować program do sytuacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przestańcie już z tymi żałobami !!!!!!!! To są wewnętrzne sprawy rodziny a nie całego społeczeństwa !!!!! A poza tym żałobę nosi się w sercu a nie na pokaz!!!!! Nasze społeczeństwo zwariowało tylko żałoby ciągle, a dziennie ile osób ginie a w tygodniu??????? to też ma być żałoba ????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jest taki przepis? Że stacja powinna w okresie żałoby narodowej zrezygnować z danego typu programów?

Jeżeli nie ma takiego obowiązku, to nie rozumiem gdzie wy widzicie problem.

Skoro nadawca nie ma zakazu emitowania czegoś to może to emitować bądź nie - tylko i wyłącznie jego decyzja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziennie ile osób ginie a w tygodniu??????? to też ma być żałoba ????

 

Dziesięć razy już tłumaczyłem, jak nie więcej, że więcej osób to może ginie, ale łącznie, a nie w poszczególnych wypadkach, a żałoba jest zawsze wprowadzana w związku z określonym wydarzeniem. W tym wypadku była to najtragiczniejsza katastrofa kolejowa w Polsce od ponad 20 lat i dobrze się stało, że społeczeństwo polskie miało okazję przez dwa dni się nad tym zadumać, choć patrząc po waszych wpisach chyba tej okazji nie wykorzystało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wydarzenie rzeczywiście było tragiczne ale uważam, że ci którzy tak lamentują z powodu niewłaściwego zachowania niektórych stacji, nie powinni byli oglądać gorszących ich programów. Powiem więcej, po co włączali w ogóle telewizory?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pavl6 jestem ciekaw jakbyś był właścicielem dużego koncernu TV czy byś wprowadził żałobę w swoich stacjach????? i tracił miliony na reklamach. Dla kogoś kto nie był bezpośrednio dotknięty tą tragedią to jest to obojętne a i może nie na rękę i wież mi że tak jest .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wydarzenie rzeczywiście było tragiczne ale uważam, że ci którzy tak lamentują z powodu niewłaściwego zachowania niektórych stacji, nie powinni byli oglądać gorszących ich programów. Powiem więcej, po co włączali w ogóle telewizory?

Nie chodzi o to czy ktoś coś oglądał czy nie. Chodzi o zachowanie samych nadawców. Koniec kropka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

3 listopada związku z uroczystościami pogrzebowymi byłego premiera Tadeusza Mazowieckiego zostanie wprowadzona Żałoba narodowa. Także dojdzie tego dnia do zmian w telewizji i w radiu:

 

W TVP1 nie zostanie wyemitowany ''Jaka to melodia? - finał października'', gdzie zamiast tego zostanie wyemitowany koncert pt. ''Psalmy dla Ciebie - fragmenty koncertu Piotra Rubika''. Także dojdzie do przesunięcia programu ''Między ziemią na niebem'' o godz. 10:25, gdzie o 11:00 zostanie pokazany Pogrzeb Tadeusza Mazowieckiego, a o 12:30 zostanie wyemitowana retransmisja modlitwy Anioł Pański.

 

TVP2 natomiast o 17:20 zamiast powtórki ''I kto to mówi?'' wyemituje program ''Kultura, głupcze''. O 18:45 zamiast kabaretowych pozycji ''Dzięki Bogu już Weekend'' i ''Świętokrzyskiej Gali Kabaretowej'' wyemitują film ''Znachor'' z 1982 roku. Natomiast o 22:10 zamiast premierowego odcinka ''I kto to mówi?'' zostanie wyemitowany film polski pt. ''Podróż''. ''Familiada'' i ''The Voice of Poland - Nokaut'' pozostają w ramówce bez zmian, mimo iż to pozycje rozrywkowe.

 

Polsat nie wyemituje filmu komediowego pt. ''Nagi peryskop'', gdzie zamiast tego zostanie wyemitowany film pt. ''Mój przyjaciel Hachiko''. Także zrezygnowano z programu ''Must be the music: Tylko muzyka'', gdzie w miejsce programu wejdzie film pt. ''Salt'' z Angeliną Jolie i Danielem Olbrychskim. ''Formuła 1'', powtórka ''Top Chefa'', ''Nasz nowy dom'' i serial ''To nie koniec świata'' pozostaną w ramówce.

 

TVN na razie nie opublikował zmian w ramówce, gdzie prawdopodobnie może wylecieć m.in powtórka ''Mam Talent'', ''Co za tydzień'', ''Masterchef'', serial ''Przepis na życie'' i ''Na językach''.

 

Stacje radiowe jeszcze nie opublikowały zmian, choć prawdopodobnie mogą wylecieć z ramówki Radia Eska m.in ''Global Lista'' i ''ImprESKA''.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Także dojdzie do przesunięcia programu ''Między ziemią na niebem'' o godz. 10:25, gdzie o 11:00 zostanie pokazany Pogrzeb Tadeusza Mazowieckiego, a o 12:30 zostanie wyemitowana retransmisja modlitwy Anioł Pański.

Pogrzeb mogli by transmitować na TVP info, TVP Historia, TVP 2 a Anioł Pański powinni zostawić bez zmian na TVP1.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...