Skocz do zawartości

Żałoba w telewizji


adi12112
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Co mnie bardzo ciekawi - media podają zapis "Katyń 1940-2010" co według mojej oceny, taka forma oznaczenia jest nieprawidłowa i wprowadza w błąd. Na podstawie zapisu wnioskuję, iż tragedia "katyńska" rozpoczęła się w 1940 roku, a skończyła w 2010. Moim zdaniem, czytelniej byłoby tak: "Katyń: 1940 i 2010". Choć sam już nie wiem, może źle to interpretuję...

 

_____________________

Bardzo spodobała mi się postawa telewizji gruzińskiej - aż dwie największe stacje telewizyjne w kraju transmitowały uroczystości pogrzebowe pary prezydenckiej. Chodzi tu o kanały Imedi TV i Rustavi 2. Ten pierwszy sygnał pobierał od TVP Polonia (było widoczne logo kanału, przysłonięte przez znak telewizji gruzińskiej).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chciałem się udzielać w tej sprawie ale dobra czas wyrazić swoją opinię na temat tego show tygodniowego. Może narażę się niektórym ale trudno już taki jestem.

 

Ja rozumiem tragedia, rozumiem też żałoba ale nie rozumiem tego całego przedstawienia. Chciałbym powiedzieć że podziwiam tych ludzi którzy czekali aby pożegnać się z parą prezydencką i wielki szacun dla nich ale nie mogę tak powiedzieć ponieważ ich nie rozumiem. Jeszcze 2 tygodnie temu niektórzy z nich darli koty na prezydencie RP a kilka dni temu czekali w kolejce po kilkanaście godzin aby go pożegnać. I jeszcze to biadolenie z płaczem w oczach że to był nasz obowiązek pożegnać kochanego prezydenta i prezydentową. Normalnie komediodramat :D . U mnie w rodzinie jak ktoś mi umrze to ja tak tego nie przeżywam :mrgreen:

Następna sprawa to wczorajsza ceremonia pogrzebowa z wielką pompą w mediach. Ja rozumiem że może ktoś nie mieć dostępu aby obejrzeć to wszystko ale żeby od razu nadawać to na kilkunastu, ba chyba ponad 20 kanałach jak się doliczyłem. Nawet Canal+ transmitował tą ceremonię. Tak na marginesie to mój znajomy który nie posiada żadnej platformy satelitarnej ani kablówki a odbiera tylko 5 kanałów naziemnie TVP1, TVP2, TVP Info , Polsat i TVN to w godzinach popołudniowych był zmuszony oglądać tylko tą ceremonię. :D

 

Żałobę nosi się w sercu a nie na pokaz :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na marginesie to mój znajomy który nie posiada żadnej platformy satelitarnej ani kablówki a odbiera tylko 5 kanałów naziemnie TVP1, TVP2, TVP Info , Polsat i TVN to w godzinach popołudniowych był zmuszony oglądać tylko tą ceremonię.

 

I bardzo dobrze, to w końcu pogrzeb prezydenta. Na wszystkich kanałach informacyjnych na świecie pompa z tego powodu, a wy mówicie, żeby dali sobie spokój.

Po pierwsze, to 1 prezydent po 1989 roku, który zmarł.

Po drugie, jeszcze nigdy nie zdarzyło się tak w Polsce, aby prezydent zginął w tak strasznej katastrofie samolotu lotniczego.

Po trzecie, prezydent ten zrobił bardzo dużo dla świata i Polski. Walczył o wolność, był członkiem Solidarności, popatrz też ile zrobił dla niepodległości Gruzji. Ludzie go tam tak uwielbiali, że swoim dzieciom nadawali imiona Lech dla syna i Maria dla córki.

Te właśnie wydarzenia powodują, że była, jest i będzie to postać historyczna, a śmierć Pana Kaczyńskiego jest również wydarzeniem na miarę historyczną, więc wiesz, to, że pogrzeb transmitowało ileś tam stacji jest słuszne, i każdy Polak powinien oglądać ceremonię pogrzebową, nawet z tej okazji, żeby miał co opowiadać dzieciom, jak to było gdy zmarł wielki polityk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam recepte jak komuś przeszkadza cały dzień transmisji pogrzebu czy inny uroczystości załobnych...Idzcie na spacer ,do znajomych,poczytajcie książke.To normalne że nikt nie przeżywa czegoś tak samo ale nikt nikogo nie zmusza do oglądania tyle...Wszystkie telewizje spisały się na 10 w tych dniach,tylko przekazywane informacje szczegónie na tv-enach były niesmaczne...Nie lubiłem prezydenta ale teraz wiem że pomógł mi w tej opinni tvn który nie pokazywał obiektywnego obrazu pary prezydenckiej.

Jestem wyborcą PO ale tvn-u nie lubie za to ze jest taki zakłamany.

Co do żałoby jeszcze to najlepsza była ViVa,u nich mogła by być żałoba cały rok bo zrobiła się z nij przyzwoita stacja w ten ostatni tydzień

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i każdy Polak powinien oglądać ceremonię pogrzebową, nawet z tej okazji, żeby miał co opowiadać dzieciom, jak to było gdy zmarł wielki polityk.

No bez przesady :D . Ja rozumiem że zginął prezydent i kilkudziesięciu innych ludzi ale nikt nie powinien mi narzucać co mam oglądać i jak mam się zachowywać w stosunku do tej tragedii.

 

Każdy przecież na swój sposób przeżywa taką tragedię i nie jest powiedziane że ja muszę tak samo jak Kowalski płakać przez tydzień :D

 

Benton Chyba wyraźnie napisałem że mi nie przeszkadza żałoba narodowa tylko ten cały cyrk z nią związany :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wcześniej byłem fanem TVN24 jako stacja informacyjna, do TVP Info podchodziłem z przymrużeniem oka.

Po żałobie, pogrzebie zmieniłem zdanie. Myślę, że TVP / Polskie Radio podeszły do problemu bardziej profesjonalnie.

Czasami lepiej pokazać obraz bez zbędnych komentarzy.

Widać, że mają potencjał, tylko przez perturbacje "prezesowe" dostają w nos.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgodzę się z @djclassic. Takie wydarzenia powinny być transmitowane w telewizji i tego nie kwestionuje, ale telewizje pokazały przerost ambicji. Rozumiem transmisję w TVN - kanał ogólnodostępny, TVN24 - kanał informacyjny. Jednak transmisja w TVNTurbo, TVNStyle, TVNCNBC, TVN7 to moim zdaniem przesada. Podobnie PolsatSport, TVP Kultura, TVP Historia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tak ramówki stacji tematycznych TVP, Polsatu i TVNu byłyby zdominowane przez temat żałoby, więc nadawanie TVP Info/Polsat News/TVN24 było najlepszym rozwiązaniem.

 

Dzisiaj oglądając transmisję uroczystości pogrzebowych prezydenta Ryszarda Kaczorowskiego na TVP Info, dźwięk brzmiał jak mp3 64 kbit/s... Nie wiem jak było na Polsat News i TVN24 (widziałem, że TVP Info brało zdjęcia z helikoptera TVNu)

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tak ramówki stacji tematycznych TVP, Polsatu i TVNu byłyby zdominowane przez temat żałoby, więc nadawanie TVP Info/Polsat News/TVN24 było najlepszym rozwiązaniem.

 

Dzisiaj oglądając transmisję uroczystości pogrzebowych prezydenta Ryszarda Kaczorowskiego na TVP Info, dźwięk brzmiał jak mp3 64 kbit/s... Nie wiem jak było na Polsat News i TVN24 (widziałem, że TVP Info brało zdjęcia z helikoptera TVNu)

Ja dodam że transmisja była także na TVP HD ale tylko w słabym SD 16:9.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wygląda Krakowskie Przedmieście przed Pałacem Prezydenckim dzisiaj - 3 dni po pogrzebie pary prezydenckiej i 11 dni po katastrofie samolotu.

 

SDC14629.JPG SDC14630.JPG SDC14627.JPG SDC14628.JPG SDC14636.JPG SDC14631.JPG SDC14633.JPG SDC14637.JPG

 

Zdaje się, że po woli już tylko wycieczki szkolne pamiętają...

Tylko władze Warszawy będą miały spory problem, żeby posprzątać zrujnowany chodnik i ulicę.

 

 

I jeszcze dla wspomnienia... Grób Jerzego Szmajdzińskiego na Cmentarzu Wilanowskim w Warszawie :cry:

 

SDC14616.JPG SDC14619.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...